Ovládol šprintérsky záver, Kittel vyhral druhú etapu na Gire

Marcel Kittel bol vo finiši najrýchlejší.
Marcel Kittel bol vo finiši najrýchlejší. (Autor: TASR/AP)
SITA|7. máj 2016 o 17:54

Špecialista na rovinové dojazdy zvíťazil s náskokom niekoľkých dĺžok bicykla pred Démarom.

NIJMEGEN. Nemecký cyklista Marcel Kittel suverénne ovládol šprintérsky záver 2. etapy 99. ročníka pretekov Giro d´Italia.

Špecialista tímu Etixx - Quick-Step na rovinové dojazdy Kittel zvíťazil s náskokom niekoľkých dĺžok bicykla pred Francúzom Arnaudom Démarom z FDJ.

Tretí skončil taliansky šprintér družstva Lampre-Merida Sacha Modolo.

"Som veľmi rád, že som tu dnes vyhral. Holandsko mám rád, je to úžasná krajina. Ružový dres nie je moja hlavná priorita, no ak sa mi to podarí, bude to super. Zajtra sa opäť sústredím na záverečný špurt," povedal v cieli víťaz.

Pre dvadsaťsedemročného Nemca to bolo celkovo tretie víťazstvo na Gire, paradoxne ani jedno z nich nedosiahol v Taliansku.

V roku 2014 sa dvakrát presadil v etapách v Írsku. V tejto sezóne to bolo už jeho deviate víťazstvo.

Druhá etapa Giro d´Italia merala 190 km, štart mala v Arnheme a vrcholila v Nijmegene, pričom bola ideálna pre špurtérov.

V ružovom drese lídra pretekov zostal víťaz úvodnej krátkej časovky Holanďan Tom Dumoulin (Giant-Alpecin). Slováci na Giro d´Italia chýbajú.

Úvodné tri etapy 99. Gira hostí Holandsko.

Tá nedeľňajšia sa začne v Nijmegene a skončí sa po 190 km v Arnheme. Cyklisti pôjdu po tej istej trase ako v sobotu, ale v opačnom smere.

Giro d´Italia 2016 - sobotňajšie výsledky:

2. etapa (Arnhem - Nijmegen, 190 km): 1. Marcel Kittel (Nem.) Etixx - Quick-Step 4:38:31 h, 2. Arnaud Démare (Fr.) FDJ, 3. Sacha Modolo (Tal.) Lampre-Merida, 4. Moreno Hofland (Hol.) LottoNL-Jumbo, 5. Nicola Ruffoni (Tal.) Bardiani CSF, 6. Alexander Porsev (Rus.) Kaťuša - všetci v rovnakom čase ako víťaz.

Poradie po 2. etape: 1. Tom Dumoulin (Hol.) Giant-Alpecin 4:49:34 min, 2. Primož Roglič (Slovin.) LottoNL-Jumbo - rovnaký čas ako líder, 3. Marcel Kittel (Nem.) Etixx - Quick-Step +1 s, 4. Andrey Amador (Kost.) Movistar +6, 5. Tobias Ludvigsson (Švéd.) Giant-Alpecin +8