Rusi sa zlepšujú každým zápasom, Lotyšov zdolali 4:0

Lotyš Mikelis Redlihs  padá pred ruským gólmanom Bobrovským. Domáce reprezentácia udržala prvýkrát na turnaji čisté konto a pripísala si ďalšie očakávané víťazstvo.
Lotyš Mikelis Redlihs padá pred ruským gólmanom Bobrovským. Domáce reprezentácia udržala prvýkrát na turnaji čisté konto a pripísala si ďalšie očakávané víťazstvo. (Autor: SITA/ AP)
SITA|9. máj 2016 o 18:11

Favorizovaná domáca reprezentácia graduje svoje výkony na šampionáte.

MS v hokeji 2016 - Rusko:

A-skupina (Moskva)

Lotyšsko - Rusko 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Góly: 21. Panarin (Daciuk), 28. Dadonov (Šipačov, Panarin), 48. Šipačov (Panarin, Dadonov), 58. Panarin (Čudinov, Šipačov)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše Jemelin (Rus.) 5+DKZ za podrazenie, presilovky: 0:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: Fonselius (Fín.), Wehrli (Švaj.) - Nieminen (Fín.), Pihlblad (Švéd.)

MOSKVA. Hokejisti Ruska druhýkrát zvíťazili v rámci moskovskej základnej A-skupiny na domácom svetovom šampionáte. Výber hostiteľskej krajiny zdolal v pondelkovom zápase Lotyšov 4:0.

Po bezgólovej úvodnej tretine otvoril skóre duelu v 21. min Artemij Panarin, o sedem minút neskôr rozjasal ruských fanúšikov Jevgenij Dadonov.

V záverečnej časti hry spečatili triumf "zbornej" Vadim Šipačov a Panarin.

Šipačov získal tri kanadské body, Panarin mal bilanciu 2+2.

Rusi ziskom troch bodov prenikli na prvé miesto tabuľky, no je isté, že ešte v pondelok bude lídrom "áčka" víťaz večerného stretnutia Švédsko - Česko (19.15 h SELČ).