Nick Bonino strieľa víťazný gól. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|11. máj 2016 o 06:40

Pittsburgh vyhral semifinálovú sériu s Washingtonom 4:2 na zápasy.

BRATISLAVA. V základnej časti získali stodvadsať bodov – suverénne najviac zo všetkých. A tešili sa z Prezidentovej trofeje.

Hokejisti Washingtonu Capitals však sen o Stanley Cupe dosnívali veľmi rýchlo. V noci na stredu prehrali šiesty duel semifinálovej série s Pittsburghom 3:4 po predĺžení a v play-off končia.

Pittsburgh mal skvelý vstup do zápasu, v šiestej minúte vyhrával po góle Phila Kessela 1:0. Ten istý hráč využil v 28. minúte presilovku a tím dostal do dvojgólového vedenia. Pár sekúnd po jeho góle sa v početnej výhode strelecky presadil aj Carl Hagelin.

Washington sa však nevzdal a v závere druhej časti znížil na rozdiel dvoch gólov T. J. Oshie. V 48. minúte strelil kontaktný gól Justin Williams a sedem minút pred koncom tretej časti poslal zápas do predĺženia John Carlson.

V nadstavenom čase najskôr nevyužil veľkú šancu Trevor Daley, no v siedmej minúte dorazil Nick Bonino puk za chrbát Bradena Holtbyho.

"Cítim príjemné mrazenie a len ťažko nachádzam slová. Je to zrejme najkrajší hokejový pocit tešiť sa so spoluhráčmi z postupu v play-off," radoval sa Bonino na webe NHL.

"Keď pokračujete v sezóne aj v tejto pokročilej časti roka, musíte prekonať veľa prekážok aj nepriazeň osudu. To sa nám podarilo. Hráme však proti Tampe, ktorá urobila to isté. Hrá bez dvoch či troch veľmi dobrých hráčov a ide im to veľmi dobre. Bude to dobrá séria," dodal.

Pittsburgh vyhral sériu 4:2 na zápasy. V konferenčnom finále nastúpi prvý raz od roku 2013, jeho súperom bude Tampa Bay.

Pre potreby ruskej reprezentácie na majstrovstvách sveta sa teoreticky uvoľnilo až trio skvelých hráčov hráčov - útočníci Alexander Ovečkin a Jevgenij Kuznecov ako aj obranca Dmitrij Orlov.

"Premrhali sme ďalšiu príležitosť. Som však hrdý na tento tím, na mojich spoluhráčov. Bol by som na nich hrdý za každých okolností, ale opäť poviem, prehrali sme sériu a vyradenie veľmi mrzí," hovoril Ovečkin.

Semifinále play-off NHL - Východná konferencia:

Pittsburgh - Washington 4:3 PP (1:0, 2:1, 0:2 - 1:0)

Góly: 6. Kessel (Dumoulin, Hagelin), 28. Kessel (Letang, Kunitz), 28. Hagelin (Määttä, Daley), 67. Bonino (Hagelin, Kessel) - 39. Oshie (Nicklas Bäckström, Ovečkin), 48. Williams (Nicklas Bäckström), 54. Carlson (Ovečkin, Williams)

/konečný stav série: 4:2, postupuje Pittsburgh/