Polovicu duelu sa trápili. Američania vyhrali nad Francúzmi 4:0

Američan Matt Hendricks (vpravo) v zápase s Francúzskom.
Američan Matt Hendricks (vpravo) v zápase s Francúzskom. (Autor: SITA/AP)
TASR|12. máj 2016 o 15:34

Američania poskočili v tabuľke B-skupiny na tretie miesto.

MS v hokeji 2016 - B-skupina (Petrohrad):

USA - Francúzsko 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Góly: 35. Wideman (Foligno, Larkin), 37. Murphy (Matthews, Vatrano), 40. Compher (Hendricks, Motte), 42. Skjei (Larkin). Rozhodovali: Fonselius (Fín.), Piechaczek (Nem.) - Fluri (Švajč.), Lazarev (Rus.), vylúčení: 6:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

USA: Condon - Wideman, Hanifin, Skjei, Murphy, Warsofsky, Santini, McCabe - Foligno, Larkin, Maroon - Schroeder, Matthews, Vatrano - Motte, Compher, Hendricks - Connor, Hinostroza, Wood - Fasching

Francúzsko: Hardy - Auvitu, Moisand, Beron, Dieude Fauvel, Janil, Raux - Fleury, Bellemare, S. Treille - Y. Treille, Meunier, Perret - Desrosiers, Ritz, Claireaux - Bertrand, Lamperier, Berthon - Bozon

PETROHRAD. Hokejisti USA potvrdili úlohu favorita a vo štvrtkovom súboji B-skupiny MS zdolali Francúzsko jednoznačne 4:0.

Prvá tretina priniesla taktickú bitku, hral sa síce obojstranne aktívny hokej, ale zo zabezpečených obrán, žiaden z tímov nechcel zbytočne riskovať. Výsledkom bolo malé množstvo streleckých príležitostí, ktoré boli zakončené nepresne, alebo málo dôrazne.

V 15. min. brankár Hardy dokázal zmariť šancu Connorovi, na druhej strane stojí za pozornosť francúzsky tlak z konca 19. min., ktorý vyvrcholil strelou a neúspešnou dorážkou Rauxa.

V druhej časti začali aktívnejšie "Les Bleus", pred Condonom ale neuspeli Sacha Treille, Ritz a ani Bertrand. To ich mohlo mrzieť, pretože v nasledujúcich chvíľach sa taktovky zápasu zmocnili favorizovaní Američania, ktorí už dokázali svoje šance využívať.

Najprv v 35. min. trafil pri presilovke odkrytý priestor francúzskej bránky Wideman, o dve minúty neskôr prepálil Hardyho delovkou ďalší obranca Murphy a silnú americkú šesťminútovku podčiarkol päť sekúnd pred druhou sirénou Compher.

USA už nedovolili súperovi zdramatizovať zápas, naopak, po prestávke ešte zvýšili náskok zásluhou ďalšieho zadáka Skjeia. Francúzi sa už nedokázali vrátiť do hry ani pri početných presilovkách.

Američania v tabuľke poskočili na tretiu priečku pred Slovákov, ktorí majú rovnako šesť bodov, ale horšie skóre.

Reprezentanti USA odohrajú ďalší zápas v Petrohrade už v piatok, keď o 15.15 SELČ nastúpia proti Maďarom. Francúzi sa po dni voľna stretnú v sobotu o 11.15 s Fínmi.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Polovicu duelu sa trápili. Američania vyhrali nad Francúzmi 4:0