San Jose zvládlo tlak a v siedmom zápase nedalo súperovi šancu

Hokejisti Sharks vyradili Nashville Predators po sérii 4:3 na zápasy a po piatich rokoch postúpili do finále konferencie.

Logan Couture strieľa gól do siete Nashvillu Predators.(Zdroj: TASR/AP)
Aktuálna ponuka zájazdov na futbalové EURO do 21 rokov>>

BRATISLAVA. Bol to súboj šiesteho a siedmeho tímu Západnej konferencie po základnej časti. Delili ich od seba len dva body. Po 82 zápasoch.

Semifinálová séria play off medzi San Jose a Nashvillom priniesla obrovskú drámu. Rozhodoval napokon až siedmy duel. A ten mal jasného víťaza.

Sharks zvládli veľký tlak a na domácom ľade vyhral 5:0.

Predators neuspeli vo svojom druhom siedmom stretnutí v tomto ročníku. V úvodnom kole vyradili po sérii 4:3 na zápasy Anaheim Ducks.

Sharks postúpili do konferenčného finále opäť po piatich rokoch. Naposledy sa im to podarilo v sezóne 2011. Ich súperom budú hokejisti St. Louis Blues.

Prvý súboj odohrajú v nedeľu na klzisku súpera.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Hokejisti St. Louis dosiahli to, čo sa im nepodarilo od roku 1968

San Jose doma s Nashvillom v tejto sérii neprehralo. A v play off majú jeho hráči bilanciu proti Predators na vlastnom ľade 8-0.

V noci zo štvrtka na piatok bol významným strojcom ich víťazstva brankár Martin Jones. Kryl všetkých dvadsať streleckých pokusov súpera.

Vychytal svoje vôbec prvé čisté konto v stretnutí play off.

Veľký podiel na postupe Sharks má aj útočník Logan Couture. V úvode druhej tretiny zvyšoval na 3:0. A v celej sérii zaznamenal jedenásť bodov (šesť gólov).

Raz sa presadil i Joe Pavelski. Bol to preňho deviaty gól v tohtoročnom play off.

Zápas nevyšiel brankárovi Predators Pekkovi Rinnemu. Z 26 striel dostal päť gólov a na posledných šestnásť minút prepustil miesto Carterovi Huttonovi.

Semifinále play off Západnej konferencie:

San Jose Sharks - Nashville Predators 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Góly: 10. Pavelski (Marleau, J. Thortnon), 17. J. Ward (M. Karlsson, Vlasic), 21. Couture, 41. J. Thornton (Couture), 44. Marleau (Couture, Vlasic)

/konečný stav série: 4:3, do finále konferencie postúpilo San Jose/