Stretli sa dvaja pokoritelia Slovenska. Nemecko inkasovalo kuriózny gól

O triumfe Nemecka rozhodla skvelá prvá tretina.
O triumfe Nemecka rozhodla skvelá prvá tretina. (Autor: SITA/AP)
TASR|13. máj 2016 o 21:54

Nemeckí hokejisti spravili dôležitý krok k postupu do štvrťfinále MS.

MS v hokeji 2016 - B-skupina (Petrohrad)

Nemecko - Bielorusko 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)

Góly: 5. Reimer (Müller), 6. Draisaitl (Noebels, Macek), 11. Schütz (Gogulla, Hager), 35. Macek (Reul, Noebels), 60. Gogulla (Boyle) - 29. Stepanov (Kovaľ, Linglet), 50. Stas (Lisovec, Kovaľ). Rozhodovali: Fonselius (Fín.), Iverson (Kan.) - Kilian (Nór.), Malmqvist (Švéd.), vylúčení: 4:2 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Nemecko: Greiss - Holzer, Ehrhoff, Reul, Müller, Boyle, Akdag, Braun - Seidenberg, Goc, Kink - Gogulla, Hager, Schütz - Noebels, Draisaitl, Macek - Fauser, Kahun, Reimer - Flaake

Bielorusko: Kovaľ - Ďukov, Korobov, Gotovec, Jevenko, Lisovec, Chenkeľ, Ustinenko - S. Kosticyn, Kaľužnyj, A. Kosticyn - Platt, Stas, Linglet - Gavrus, Kovyršin, Stepanov - Komarov, Kitarov, Demkov - Pavlovič

PETROHRAD. Nemci mali rozpačitý začiatok, no ubránili oslabenie a dokonale zaskočili nevýrazného súpera. V 5. minúte ho "načal" ľahkou strelou z veľkého uhla Reimer a o 78 sekúnd schladil po brejku Draisaitl - 2:0.

Bielorusi nápor neustáli, dostali sa pod drvivejší tlak a po treťom góle Schütza si vzali oddychový čas. Nemci hrali podobne ako proti Slovákom, predovšetkým v neustálom pohybe a súperovi dlho trvalo, kým rozdiel zmazal.

V 29. minúte sa mu to podarilo aj gólovo, zodpovednosť na seba vzal Stepanov, ktorý perfektným sólom spoza vlastnej bránky zaskočil defenzívu aj premiérovo chytajúceho Greissa.

Bielorusko dalo dva góly.
Bielorusko dalo dva góly. (Autor: SITA/AP)

Do 35. minúty patril ľad povzbudeným Bielorusom, potom nadvihol Macekovu strelu od modrej Demkov a prekonal Kovaľa.

Desať minút pred koncom podporil bieloruskú snahu ľahkovážny Greiss, ktorý si Stasov nahodený puk z vlastného obranného pásma chcel pristaviť hokejkou, no zrazil ho do siete. Nemecký triumf to napokon neohrozilo, deväť sekúnd pred koncom zavŕšil rezultát do prázdnej bránky Gogulla.

hlasy po zápase /zdroj: IIHF/

Patrik Reimer, útočník Nemecka: "Pripravovali sme sa na to, aby sme do zápasu vstúpili čo najlepšie. Dali sme góly, no Bielorusi našli spôsob, ako sa vrátiť do stretnutia. Opäť sme ich ale dostali pod tlak a nakoniec zaslúžene vyhrali."

Dave Lewis, tréner Bieloruska: "Výsledok je pre nás neuspokojivý. Súper nás v prvej tretine vo všetkom prevýšil, niektorí moji hráči ani zďaleka nehrali naplno."

Domov»Hokej»Reprezentácie»Stretli sa dvaja pokoritelia Slovenska. Nemecko inkasovalo kuriózny gól