Švéd Magnus Nygren (č. 32) vyváža puk smerom od vlastnej brány. (Autor: TASR/ AP)

Švédsky favorit sa v zápase proti Nórom na výhru natrápil.

MS v hokeji 2016 - Rusko:

A-skupina (Moskva)

Nórsko - Švédsko 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)

Góly: 44. Rosseli Olsen (Olimb, Johannesen), 59. Martinsen (Holos, Olimb) - 21. Nyquist, 43. Lundberg (Fransson, Sjögren), 52. Rosen (Gustafsson, Wennberg)

Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Gebei (Maď.), Mayer (USA) - Otmachov (Rus.), Ponomarjow (Nem.)

MOSKVA. Hokejisti favorizovaného Švédska zdolali reprezentantov Nórska tesne 3:2 v sobotňajšom zápase moskovskej základnej A-skupiny na majstrovstvách sveta v Rusku.

"Tri korunky" nasmeroval za víťazstvom v 21. min kanonier Detroitu Gustav Nyquist. Na začiatku tretej časti hry zvýšil vedenie Švédov v oslabení Martin Lundberg a vyzeralo to na suverénne víťazstvo zverencov Pära Martsa.

Po necelej minúte však znížil na 1:2 Nór Mats Rosseli Olsen. V 52. min Švédi využili presilovku, úspešným strelcom bol Robert Rosen.

Nóri sa necelé tri minúty pred koncom uchýlili k hre bez brankára, no vyťažili z toho len jeden presný zásah Andreasa Martinsena na začiatku 59. min.
Švédsko sa triumfom dostalo na priebežnú 2. priečku so ziskom 11 bodov, Nórom patrí 6. post (5 bodov).