Hamšík prispel gólom k výhre, Škriniar dostal červenú kartu

Paulo Dybala (vľavo) a Paul Pogba.
Paulo Dybala (vľavo) a Paul Pogba. (Autor: SITA/AP)
TASR|14. máj 2016 o 19:46

Taliansky futbalový majster Juventus Turín sa s aktuálnou sezónou Serie A rozlúčil vysokým víťazstvom.

TURÍN. Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík prispel gólom k postupu SSC Neapol do skupinovej fázy Ligy majstrov.

Tím spod Vezuvu zdolal v záverečnom 38. kole talianskej Serie A Frosinone 4:0 a v tabuľke si udržal druhé miesto.

Rímskemu AS nepomohlo ani víťazstvo 3:1 na pôde AC Miláno v základnej jedenástke s Jurajom Kuckom. Hamšík v 44. minúte otvoril skóre, po zmene strán sa hetrikom blysol argentínsky kanonier Gonzalo Higuaín.

Taliansky majster Juventus Turín sa s aktuálnou sezónou rozlúčil vysokým víťazstvom. "Stará dáma" deklasovala Sampdoriu Janov 5:0.

Smutným hrdinom stretnutia bol slovenský obranca Milan Škriniar, ktorý v 14. minúte fauloval chorvátskeho útočníka Maria Mandžukiča a rozhodca vytiahol červenú kartu.

Nariadený pokutový kop premenil Paulo Dybala. Juventus sa teší z 32. národného titulu v histórii a piateho v sérii.

Minuloročné double môžu Turínčania zopakovať na budúci nedeľu víťazstvom nad milánskym AC vo finále Coppa Italia.

Serie A - 38. kolo:

Juventus Turín - Samdoria Janov 5:0 (3:0)

Góly: 5. Evra, 15. Dybala (11m), 37. Dybala, 77. Chiellini, 85. Bonucci, ČK: 14. ŠKRINIAR (Sampdoria)

SSC Neapol - Frosinone 4:0 (1:0)

Góly: 44. HAMŠÍK, 52., 62. a 71. Higuain, ČK: 13. Gori (Frosinone)

/Hamšík hral do 83. minúty/

AC Miláno - AS Rím 1:3 (0:1)

Góly: 87. Bacca - 19. Salah, 59. El Shaarawy, 82. Emerson

/Kucka odohral v drese domácich celý zápas/

Sassuolo - Inter Miláno 3:1 (3:1)

Góly: 6. a 39. Politano, 26. Pellegrini - 32. Palacio

Domov»Futbal»Taliansko»Hamšík prispel gólom k výhre, Škriniar dostal červenú kartu