Bojovali až do konca. Maďari nakoniec zápas stratili

Maďarskí hráči bojovali až do poslednej sekundy.
Maďarskí hráči bojovali až do poslednej sekundy. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|16. máj 2016 o 19:16

Maďari vyhrávali, nakoniec však zápas nezvládli.

MS v hokeji 2016 - B-skupina (Petrohrad)

Nemecko - Maďarsko 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Góly: 32. Hager, 42. Reul, 58. Braun (Akdag, Draisaitl), 60. Goc (Seidenberg, Greiss) - 10. Sofron (Bartalis), 46. Wehrs (Magosi).

Rozhodovali: Fraňo (ČR), Olenin - Lazarev (obaja Rus.), Kaderli (Švajč.), vylúčení: 2:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Nemecko: Greiss - Holzer, Ehrhoff, Boyle, Akdag, Reul, Müller, Braun - Seidenberg, Goc, Kink - Noebels, Draisaitl, Macek - Gogulla, Hager, Schütz - Flaake, Kahun, Reimer

Maďarsko: Rajna - Szirányi, Wehrs, Dudas, Sagert, Stipsicz, M. Vas, Mestyán - Galló, Bartalis, Sofron - G. Nagy, Sarauer, Kóger - Benk, J. Vas, Erdély - Kovács, Sebők, Magosi - K. Nagy

Maďari, vedomí si, že víťazstvo za tri body by im zaručilo záchranu v elitnej kategórii, začali s vervou. Už po niekoľkých sekundách unikol nemeckej obrane Sofron, v koncovke ale minul. Skórovať sa mu podarilo až v 10. min., keď si zblízka vychutnal Greissa - 0:1.

(Autor: SITA/AP)

O šesť minút neskôr sa predral pred súperovu bránku Bartalis, v páde však nedokázal puk zasunúť za čiaru. Nemci mali už pred stretnutím definitívu postupu, ktorú im dala prehra Francúzska s Kanadou, a na ich hre bolo vidieť najmä v prvej časti uspokojenie.

(Autor: TASR/AP)

Herne pridali až v druhej tretine. V 32. min. sa o vyrovnanie postaral v presilovke Hager, keď si jeho prihrávku cez bránkovisko nešťastne zrazil do siete jeden z brániacich maďarských hráčov.

Obojstranne rýchly hokej bavil tribúny, na ktorých najmä maďarskí fanúšikovia emotívne prežívali každú jednu akciu svojho tímu.

Štart tretej tretiny sa ale vydaril Nemcom. Najprv Kink mieril tesne vedľa žŕdky, no o minútu neskôr po veľkom závare pred maďarskou bránkou poslal svoje mužstvo prvýkrát do vedenia strelou spomedzi kruhov Reul.

Hráči v bielych dresoch odpovedali v 46. min. po nenápadnej akcii Wehrsa - 2:2. O pár minút neskôr nedokázal z uhla prekonať ležiaceho Greissa Sebők.

Hlasy po zápase /IIHF/:

Korbinian Holzer, obranca Nemecka: "Vždy sa snažíte maximálne skoncentrovať na zápas, aj keď sa pred ním dozviete, že ste sa už kvalifikovali do štvrťfinále. Chceli sme na nich od úvodu vybehnúť a snažiť sa im vyrovnať v tvrdosti. V prvej tretine nám však trochu chýbala pracovná morálka, čo je pre nás nezvyčajné."

István Bartalis, útočník Maďarska: "V tretej tretine sme namiesto pritlačenia súpera začali vyčkávať a málo sme strieľali. Nechali sme ich často zakončovať. Je to krutý výsledok, pretože sme mali všetko vo vlastných rukách. Nedosiahli sme body, po ktorých sme túžili. Teraz budeme držať palce Francúzom."

A to ho mohlo mrzieť, pretože 3 a pol minúty pred sirénou napriahol od modrej obranca Braun a rozhodol o triumfe Nemcov. Gólovú poistku pridal do prázdnej bránky Goc.