Manchester United v odloženom zápase porazil Bournemouth

Rooney po spolupráci s Martialom dal prvý gól domácich.
Rooney po spolupráci s Martialom dal prvý gól domácich. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|17. máj 2016 o 23:02

Wayne Rooney dal stý gól na Old Trafforde.

MANCHESTER. V odloženom 38. kole anglickej najvyššej futbalovej súťaže Premier League zdolal Manchester United na vlastnom trávniku Bournemouth 3:1.

Domáci United vyhrával od 43. minúty gólom Wayna Rooneyho, ktorý zvnútra šestnástky zakončil krásnu akciu svojho tímu. Zaznamenal tak svoj stý gól na Old Trafforde.

Objav sezóny Marcus Rashford (vpravo) dal druhý gól United.
Objav sezóny Marcus Rashford (vpravo) dal druhý gól United. (Autor: SITA/AP)

V druhom polčase udreli domáci ešte dvakrát. Na 2:0 zvyšoval talentovaný mladík Marcus Rashford a v 87. minúte dopravil tretí krát loptu do siete striedajúci Ashley Young.

Čestný úspech hostí dal opäť hráč Manchestru United. Chris Smalling si do vlastnej brány zrazil strelu hráča hostí a tým zmaril šancu brankára Davida De Geu na zisk Zlatej rukavice. Tú napokon dostane český brankár Arsenalu Petr Čech.

Manchester United víťazstvom spečatil 5. miesto v tabuľke, kým Bournemouth ako nováčik skončí na 16. priečke.