Tampa Bay je krok od finále NHL

Tyler Johnson z Tampy Bay (uprostred) strieľa víťazný gól do siete Pittsburghu.
Tyler Johnson z Tampy Bay (uprostred) strieľa víťazný gól do siete Pittsburghu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|23. máj 2016 o 06:36

Pittsburgh v zápase dvakrát viedol, no v predĺžení dostal rýchly gól.

NEW YORK. Jediné víťazstvo delí hokejistov Tampy Bay od postupu do finále play off NHL. V nedeľu zdolali Pittsburgh 4:3 po predĺžení. Víťazný gól dal v prvej minúte Tyler  Johnson.

Pre Penguins sa duel vyvíjal priaznivo, obranca Brian Dumoulin si 0,7 s pred koncom úvodnej dvadsaťminútovky otvoril strelecký účet v play-off v kariére a dostal ich na koňa.

A keď z druhej tretiny uplynulo iba 90 sekúnd a Patric Hörnqvist zvýšil na 2:0, domáci boli ešte pevnejšie v sedle. Lenže potom v rozpätí 1:10 min inkasovali až dvakrát a začínalo sa odznova.

Chris Kunitz v 40. min síce znova naklonil misky váh na stranu Pittsburghu, v 57. min sa však Nikita Kučerov svojím druhým gólom v zápase a celkovo už jedenástym vo vyraďovacej fáze postaral o vyrovnanie. A v predĺžení stačilo hosťom iba 53 sekúnd, aby zásluhou Tylera Johnsona strhli víťazstvo na svoju stranu.

Šiesty zápas série sa hrá v utorok.

Tampa Bay Lightning sa vlani prebojovali až do finále NHL, kde nestačili na Chicago. Stanleyho pohár získali jediný raz už v roku 2004. Pittsburgh Penguins sú dosiaľ trojnásobní víťazi najcennejšej hokejovej trofeje na klubovej úrovni (1991, 1992, 2009).

Pittsburgh Penguins – Tampa Bay Lightning 3:4 po predĺžení (1:0, 2:2, 0:1 – 0:1) - stav série: 2:3

Góly: 20. Dumoulin (Rust, Kunitz), 22. Hörnqvist (Hagelin, Määttä), 40. Kunitz (Malkin) – 34. Killorn (Šustr), 35. Kučerov (Namestnikov), 57. Kučerov (Johnson, Palát), 61. Johnson (Garrison, Kučerov).