Lionel Messi zápas nedokončil.
Lionel Messi zápas nedokončil. (Autor: SITA/ AP)
TASR|28. máj 2016 o 09:39

Juhoamerické reprezentácie sa pripravujú na letný turnaj Copa América.

BUENOS AIRES. Futbalisti Argentíny vyhrali v príprave na blížiaci sa kontinentálny šampionát Copa América nad Hondurasom 1:0.

O jediný gól stretnutia, ktoré sa hralo v San Juane, sa postaral kanonier Gonzalo Higuain.

O výhre "Albicelestes" rozhodol kanonier Neapola Gonzalo Higuain (vľavo).
O výhre "Albicelestes" rozhodol kanonier Neapola Gonzalo Higuain (vľavo). (Autor: SITA/ AP)

Domáci dohrávali duel bez svojho kapitána Lionela Messiho, ktorý v druhom polčase utrpel zranenie chrbta a okamžite striedal.

Incident sa udial po hodine hry. Messiho v súboji o loptu zasiahol do chrbta jeden zo súperových hráčov.

Ofenzívny klenot FC Barcelona sa ihneď pýtal dole z ihriska, kde ho v 64. minúte nahradil jeho dobrý kamarát Ever Banega z FC Sevilla.

"Messi utrpel úder do ľavej strany spodnej časti chrbta a oblasti rebier," uviedla v stanovisku Argentínska futbalová asociácia.

Viaceré španielske médiá informovali, že zranenie by nemalo byť vážne.

O prekvapenie piatkového programu prípravných zápasov sa postarala Jamajka, ktorá vyhrala nad domácim Čile 2:1.