Djokovičova hra nemá slabiny. Myslí na kalendárny Grand Slam

Srbský tenista vyhral štyri grandslamové turnaje za sebou, čo sa nepodarilo ani Federerovi. Pred zverencom trénerskej dvojice Becker – Vajda je teraz výzva získať kalendárny Grand Slam.

Novak Djokovič je momentálne najlepší tenista na svete.(Zdroj: TASR/AP)

BRATISLAVA. Má dvanásť grandslamových titulov, v historickej tabuľke sa dostal na štvrté miesto za sedemnásťnásobného víťaza Rogera Federa a Peta Samprasa s Rafaelom Nadalom – obaja majú po štrnásť prvenstiev.

Ak bude Novak Djokovič pokračovať v zbieraní grandslamových triumfov v tempe z posledných dvoch rokov, ešte v tejto sezóne môže dostihnúť Samprasa s Nadalom a o rok – dva aj Federera.

Zverenec trénerov Borisa Beckera a Mariána Vajdu po nedeľňajšom finálovom víťazstve nad Andym Murraym vyhral Roland Garros a ako ôsmy tenista v dejinách si skompletizoval kariérny Grand Slam.

Prečítajte si tiež:Prečítajte si tiež: Djokovič sa stal 8. tenistom, ktorý vyhral aspoň raz všetky Grand Slamy

Djokovič vládne svetovému tenisu, vyhral štyri tituly za sebou a šesť z posledných ôsmich turnajov veľkej štvorky. Len vlani v Paríži ho vo finále zdolal Stan Wawrinka a US Open 2014 ho v semifinále zastavil Kei Nišikori.

Roland Garros vyhral na dvanásty pokus, prvý raz tam štartoval v roku 2005. Odvtedy sa štyri razy dostal do semifinále, tri razy do finále, no prvenstvo bolo preňho akoby zakliate. Teraz sa dočkal.

Titul z troch najcennejších

„Keď som prišiel do Paríža, mal som pocit, že je to iné ako v minulosti,“ cituje Djokoviča web Roland Garros. „Isteže, aj teraz som na začiatku turnaja myslel na víťazstvo. Cítil som veľkú podporu ľudí. Povzbudzovanie divákov vo finálovom zápase bolo úžasné.“

Za stavu 5:2 vo štvrtom sete srbský tenista podával na víťazstvo, no akoby upustil od svojej presnej, nátlakovej hry.

„Keď som súpera druhý raz v sete brejkol, začal som sa usmievať. Začali mnou lomcovať emócie,“ spomínal. „Možno som situáciu zľahčoval.

Odomknite si článok - prihláste sa alebo si predplaťte Sme.sk
Vyskúšajte predplatné za 1€ týždenne. Staňte sa predplatiteľom už za pár sekúnd. Pošlite SMS s textom C47V7 na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti predplatného Sme.sk:
Vyskúšajte predplatné za 1€ týždenne. Staňte sa predplatiteľom už za pár sekúnd. Pošlite SMS s textom C47V7 na číslo 8787, alebo kliknite na tlačidlo s textom SMS a odošlite predvyplnenú SMS. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).