Copa América: Argentína zdolala Čile, Messi nehral

Argentínčan Angel Di Maria (vľavo) s Čiľanom Alexisom Sanchézom. (Autor: SITA/AP)

V druhom zápase vyhrala Panama nad Bolíviou.

Argentína - Čile 2:1 (0:0)

Góly: 51. Di Maria, 59. Banega - 90+3. Fuenzalida, 69.451 divákov

Panama - Bolívia 2:1 (1:0)

Góly: 11. a 87. Perez - 54. Arce, 13.466 divákov

SANTA CLARA. Argentínski futbaloví reprezentanti úspešne vstúpili do 45. ročníka Copa America. V D-skupine zdolali Čile 2:1 a odplatili súperovi finálovú prehru z vlaňajšej edície turnaja.

Zverenci trénera Gerarda "Tatu" Martina nastúpili bez Lionela Messiho.

Ústrednou postavu duelu v Santa Clare bol Angel di Maria, ktorý po chybe v čílskej rozohrávke strelil úvodný gól a o osem minút neskôr prihral na druhý Everovi Banegovi.

Čiľanom sa v nadstavenom čase podarilo už iba znížiť po štandardnej situácii zásluhou Joseho Fuenzalidu.

Di Maria prežíval pred začiatkom zápasu ťažké chvíle, pred niekoľkými dňami mu totiž zomrela babka.

"Je veľmi ťažké byť mimo domova, keď sa stane niečo také. Mama ma poprosila, aby som zostal s tímom a pomohol mu k víťazstvu. Dnešný gól venujem mojej babke, bude mi veľmi chýbať," citovala agentúra AP slová Di Mariu, ktorý sa v prvom pozápasovom interview neubránil slzám.

Angel di Maria (vpravo) venoval gól zosnulej babke.
Angel di Maria (vpravo) venoval gól zosnulej babke. (Autor: SITA/AP)

Kouč Martino bol s výkonom "Albicelestes" spokojný. "Páčila sa mi naša hra počas celých 90 minút. Myslím si, že výsledok je spravodlivý. Na turnajoch je vždy veľmi dôležité odštartovať víťazstvom. Vytvorili sme si veľmi dobrú východiskovú pozíciu," uviedol bývalý kouč Paraguaja

V úvodnom stretnutí v Orlande zvíťazila Panama nad Bolíviou 2:1. Triumf stredoamerického tímu zariadil dvomi gólmi Blas Perez, víťazný zaznamenal v 87. minúte.

Panama je prvým nečlenom juhoamerickej konfederácie CONMEBOL, ktorý dokázal získať tri body hneď pri svojom debute na Copa America.

Aktuálne témy»Južná Amerika»Copa América: Argentína zdolala Čile, Messi nehral