Okolo Slovenska: Rabitsch víťazom z úniku, Finetto stále v žltom

Spomedzi Slovákov bol v sobotu najlepší Roman Broniš z českého tímu CK Pŕíbram - Fany Gastro, ktorý skončil na trinástom mieste.

Vedúci jazdec pretekov Talian Mauro Finetto (v strede).(Zdroj: TASR)

BOJNICE. Rakúšan Stephan Rabitsch z tímu Feldermayr sa stal víťazom sobotňajšej 4. etapy cyklistických pretekov Okolo Slovenska so štartom v Zuberci a cieľom v Bojniciach.

V etape merajúcej 183,7 km skončil na druhom mieste Rabitschov partner z úniku Brit Liam Holohan z tímu Wiggins. Pelotón prišiel do cieľa s odstupom 32 sekúnd a doviedol ho tam Talian Filippo Fortin z tímu GM Europa.

V celkovom priebežnom poradí sa na prvých piatich miestach nič nezmenilo. Talian Mauro Finetto z tímu Unieuro Willier zostáva v žltom drese lídra o 7 sekúnd pred Ukrajincom Vitalijom Bucom (Kolss) a 9 sekúnd pred Rusom Kirilom Pozdňakovom (Synergy Baku).

Dvaja najlepší slovenskí cyklisti klesli o dve priečky. Marek Čanecký (Amplatz-BMC) z dvanástej na štrnástu a Patrik Tybor (Dukla B. Bystrica) z trinástej na pätnástu. Obaja zaostávajú za lídrom pretekov o 2:08 min.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Tretiu etapu Okolo Slovenska vyhral Eibegger, Čanecký skončil piaty

Sobotňajšia etapa bola predposlednou v programe jubilejného 60. ročníka pretekov Okolo Slovenska, ktoré sú súčasťou seriálu Europe Tour a kategórie 2.2. Na trase z Oravy do kúpeľného mesta na strednom Slovensku boli tri vrchárske a tri rýchlostné prémie.

Bola to zrejme posledná možnosť ako zamiešať poradím na horných priečkach, keďže nedeľňajšia záverečná etapa z Bojníc do Piešťan (121,9 km) bude mať rovinový charakter.

Dvojica utečencov v cieli sa oddelila z pôvodného poltucta jazdcov v úniku, ešte 15 km pred cieľom mali náskok 1:45, čo mohlo znamenať vážne zmeny v celkovej klasifikácii.

Do cieľa v Bojniciach pelotón znížil odstup na 32 sekúnd, a to znamenalo udržanie sa elitnej trojice na svojich miestach.