Zaslúžili sme si bodovať, myslí si Duda po prehre s Walesom

Futbalisti Slovenska nezvládli svoj úvodný zápas na európskom šampionáte vo Francúzsku. S Walesom prehrali 1:2.

Marek Hamšík (vľavo) a Juraj Kucka ďakujú slovenským fanúšikom po prehre s Walesom.(Zdroj: Gabriel Kuchta - SME)
Ponuka zájazdov na novú sezónu Premier League >>
Všetky správy o Slovákoch na Euro 2016.

BRATISLAVA. Na trávniku bol sotva minútu. Pri prvom kontakte s loptou sa ocitol vo veľkej šanci. Nezľakol sa. Pripravil si loptu na ľavačku a obstrelil brankára.

Ondrej Duda rozjasal slovenských fanúšikov na štadióne v Bordeaux. V prvom zápase národného tímu na európskom šampionáte vyrovnával na 1:1. Parádnu prácu odviedol Róbert Mak, ktorý predtým obišiel dvoch futbalistov Walesu.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Slováci vstup do ME nezvládli. S Walesom prehrali 1:2

„Je to slabá náplasť,“ vravel Duda v rozhovore pre RTVS. Tím trénera Jána Kozáka napokon prehral 1:2. Víťazný gól strelil súper v 81. minúte duelu.

„Veľmi to mrzí. V druhom polčase sme boli futbalovo lepší. Škoda, že sme to nezúročili. Myslím, že sme si zaslúžili bodovať,“ dodal.

Ondrej Duda strelil historicky prvý gól Slovenska na majstrovstvách Európy. Pred 36 rokmi naposledy na ME skóroval v boji o tretie miesto Ladislav Jurkemik. To však bolo ešte v drese Československa.

Vždy sa dokážu vzchopiť

Slováci obzvlášť po vyrovnávajúcom góle súpera výrazne pritlačili. Vypracovali si viacero nebezpečných príležitostí. Ani jedna sa však gólom neskončila.

„Mali sme to v rukách. Veľká škoda, že to takto dopadlo,“ priznal po stretnutí spolukomentátor RTVS a bývalý slovenský reprezentačný obranca Marián Zeman.

„Chýbalo nám to, čo nás sprevádzalo celú kvalifikáciu a tiež v prípravných zápasoch – efektivita. Wales premenil svoje šance, my sme tie naše nevyužili.“

Slováci ovládli väčšinu zápasových štatistík. Mali lepšie držanie lopty (44% - 56%), viackrát si prihrávali loptu (393-529), skompletovali viac prihrávok (257-390) a mali tiež vyšší počet streleckých pokusov (10-13).

Walesania však výrazne lepšie mierili na bránu (8-2). „Wales je fantastické mužstvo. V každom zápase sa dokáže kedykoľvek vzchopiť. Súper si myslí, že už odpadnú a že získa prevahu. Lenže oni vždy nájdu vnútornú silu,“ priznal Zeman.

Urobia všetko preto, aby sa tam dostali

Slováci si mierne skomplikovali svoju situáciu v skupine hneď na úvod. V ďalších súbojoch ich čakajú Rusi a favorizovaní Angličania.

„Zo skupín postupuje veľa mužstiev a my urobíme všetko preto, aby sme sa tam dostali. Rýchlo sa treba nastaviť na zápas s Ruskom,“ upozorňuje Duda.

Do osemfinále európskeho šampionátu postúpia dva najlepšie tímy z každej skupiny a štyri najlepšie reprezentácie z tretích miest.

Najbližšie sa tím Jána Kozáka predstaví v stredu 15. júna o 15.00 hod proti Rusku. Svoje účinkovanie v skupine uzavrie v pondelok 20. júna o 21.00 hod duelom s Anglickom.

Stiahnite si novú športovú aplikáciu a hrajte o lístky na zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie. (iOS aj Android)