Spravil som pohyb, Bale to využil, vraví Kozáčik

Kozáčik podľa vlastných slov spravil pohyb do ľavej strany, po ktorom mu v kľúčovom okamihu chýbali centimetre, aby loptu smerujúcu po jeho pravej ruke vytlačil.

Kozáčik na strelu Garetha Baleho nedosiahol.(Zdroj: SITA/AP)

BORDEAUX. Brankára slovenskej futbalovej reprezentácie Matúša Kozáčika trápila situácia, ktorá predchádzala prvému gólu Walesu. V 10. minúte si loptu na priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti postavil Gareth Bale a "plávajúcou" strelou poslal svoj tím do vedenia.

Všetky správy o Slovákoch na Euro 2016.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Hamšík: Nikomu sa takéto veci nestávajú, iba nám

"Vedeli sme, že Bale väčšinou kope priame kopy cez múr. Ja som spravil malý pohyb, ktorý mu stačil na to, aby to kopol do mojej strany. Dokázal, že je to skutočne veľký hráč. Chýbal mi kúsok, ale predsa to nestačilo, aby som strelu chytil. Mrzí ma to, lebo sme hrali dobre. Škoda, že sme nezískali nejaký bodík. Určite by sme si ho za náš výkon zaslúžili," konštatoval Kozáčik.

Slovenskí futbalisti hrali v prvom polčase v kŕči, strácali ľahké lopty a smerom dopredu nevedeli nič vymyslieť. Až po zmene strán zlepšili pohyb a veľmi im pomohlo dvojité striedanie, keď na ihrisko prišli Adam Nemec s Ondrejom Dudom.

Druhý menovaný v 61. minúte vyrovnal po peknej akcii Róberta Maka na 1:1 a Slováci sa dostali na koňa. Kozáčik sledoval ťaženie svojich spoluhráčov a na opačnej strane ihriska tlačil očami loptu do waleskej brány.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Keď idete do rizika, musíte rátať aj so stratami, vyhlásil Kozák

"Za stavu 1:1 sme útočili a búšili do súpera. Hralo sa prakticky len na jeho polovici. Lenže gól neprišiel a z brejku sme inkasovali druhý gól. Sme smutní, každá prehra mrzí, ale máme pred sebou ešte dva zápasy. Je dôležité, aby sme v nich získali potrebný počet bodov a uhrali postup."

Kozáčika uchvátila úžasná atmosféra, ktorá vládla v prvom zápase Slovenska na európskom šampionáte. Na vypredanom štadióne v Bordeaux mali síce waleskí priaznivci veľkú prevahu, ale počuť bolo neraz aj tých slovenských.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Futbal podľa Schutza: To, čo spravil Hrošovský, by malo byť trestné

"Atmosféra bola fantastická, našich fanúšikov sme vnímali. Veľmi nám ich prítomnosť pomáhala, škoda, že sme ich nepotešili lepším výsledkom," dodal Kozáčik.

Stiahnite si novú športovú aplikáciu a hrajte o lístky na zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie. (iOS aj Android)