Mexičania po remíze s Venezuelou vyhrali C-skupinu

Mexičania idú do štvrťfinále z výhodnejšieho prvého miesta vo svojej skupine.
Mexičania idú do štvrťfinále z výhodnejšieho prvého miesta vo svojej skupine. (Autor: SITA/ AP)
TASR|14. jún 2016 o 07:35

Výsledky pondelňajších stretnutí v skupine C na futbalovom šampionáte Copa América.

SANTA CLARA / HOUSTON. Futbalisti Mexika remizovali vo svojom treťom vystúpení na Copa América s Venezuelou 1:1 a do vyraďovačky postúpili ako víťaz C-skupiny.

Vo štvrťfinále turnaja, ktorý oslavuje storočnicu, narazia na druhý tím D-skupiny.

Venezuela obsadila v tabuľke konečnú druhú priečku a v play off sa s najväčšou pravdepodobnosťou stretne s Argentínou.

Venezuela sa na štadióne v Houstone ujala vedenia v 10. minúte zásluhou nádherného akrobatického gólu obrancu Josého Manuela Velazqueza.

Stredoameričania vyrovnali až desať minút pred koncom, keď po skvostnom sóle skóroval Jesus Corona. Obe mužstvá mali postup istý už po 2. kole skupinovej fázy.

Zostrih zápasu (MEX - VEN)

Uruguajčania sa rozlúčili s turnajom v USA jasnou výhrou 3:0 nad Jamajkou, vďaka čomu skončili v skupine na treťom mieste. Už pred stretnutím však obe mužstvá vedeli, že nemôžu postúpiť.

O prvý gól favorita sa v Santa Clare postaral Ábel Hernandéz, v druhom polčase si dal nešťastného vlastenca Je-Vaugh Watson a triumf Uruguaja spečatil v 88. minúte Mathias Carujo Diaz.

Jamajka tak odchádza zo šampionátu bez jediného bodu a bez streleného gólu.

Zápasy amerického futbalového šampionátu vysiela Sport1.