Gombos postúpil do 2. kola dvojhry na challengeri Poprad-Tatry

Gombos postúpil podľa predpokladov do ďalšieho kola.
Gombos postúpil podľa predpokladov do ďalšieho kola. (Autor: TASR)

Výsledky slovenských tenistov na challengerovom turnaji ATP.

/dotácia 42 500 eur + hospitality, antuka/

Norbert GOMBOS (SR) - Tomas Lipovsek Puches (Arg.) 6:2, 6:4

Vladimir Ignatik (Biel.) - Dominik ŠPROCH (SR) 6:2, 6:2

Robin Staněk (ČR) - Lukáš KLEIN (SR) 6:3, 6:3

POPRAD. Slovenský tenista Norbert Gombos sa prebojoval do 2. kola dvojhry na antukovom challengeri Poprad-Tatry.

V úvodnom kole si poradil s Argentínčanom Tomasom Lipovsekom Puchesom bez vážnejších problémov v dvoch setoch 6:2, 6:4.

Jeho ďalším súperom bude víťaz duelu medzi Rakúšanom Geraldom Melzerom a českým kvalifikantom Janom Mertlom.

Gombos vinou zranenia kolena z úvodu roka a dlhšej prestávky klesol v rebríčku ATP zo 138. až na 279. miesto. Súboj s málo známym Lipovsekom-Puchesom zvládol najmä v prvom sete veľmi dobre.

Tešil sa zo svojich returnov

"Kľúčový úder bol return, súper nepodával najlepšie. Dôležité bolo potvrdenie brejkov v prvom sete, veľmi dobre agresívne som v ňom hral. V druhom sete mi ušiel začiatok, spravil som zbytočné nevynútené chyby, ale vrátil som sa späť na koňa. Chytil som rytmus a hral som lepšie ako súper," uviedol Gombos pre oficiálnu stránku turnaja.

Galantský rodák bol vlani na tomto podujatí až v semifinále, nestačil v ňom na Čiľana Hansa Podlipnika-Castilla.

Predminulý rok - ešte v Košiciach - si dokonca zahral finále, kde podľahol v ňom Kanaďanovi Frankovi Dancevicovi.

Na podujatí debutoval už v sezóne 2009 a v 2. kole kvalifikácie vtedy uhral iba jeden gem v derby s Marekom Semjanom.

Stopka pre Kleina aj Šprocha

Menej sa už darilo domácemu držiteľovi voľnej karty Lukášovi Kleinovi, ktorý prehral s Čechom Robinom Staněkom za 71 minút 3:6, 3:6.

Vekom ešte junior Klein neodohral zlý zápas. V prvom sete sa so súperom ťahal o každý gem a do stavu 3:3 bol zápas maximálne vyrovnaný.

Potom o tri roky starší Staněk jedným potvrdeným brejkom odskočil na 6:3.

V druhom sete bol český tenista zjavne lepší, hoci oboch hráčov do istej miery limitovalo v daždivom počasí podanie.

"Je škoda, že som nevyužil niektoré šance, ktoré som mal, najmä v prvom sete. Ťahali sme sa, rozhodol jeden brejk, kde sa ukázalo, že súper je skúsenejší, vedel využiť svoju šancu. Druhý set bol už taký zvláštny. Veľa brejkov, veľa som kazil a to sa prejaví. Aj počasie vplýva na servis. V daždi to už nie je také rýchle,“ uviedol Lukáš Klein pre web turnaja tenista.sk.

Aj slovenský držiteľ voľnej karty Dominik Šproch prehral v úvodnom kole, keď za 76 minút podľahol dvakrát 2:6 s favorizovaným Bielorusom Vladimirom Ignatikom a s turnajom sa lúči.