Hodnotili sme hráčov po víťaznom zápase s Ruskom. Najlepší Hamšík

Slovenská futbalová reprezentácie porazila vo svojom druhom zápase na ME 2016 Rusko 2:1.

Slováci sa tešia z prvého víťazstva na ME.(Zdroj: SME - Gabriel Kuchta)
Aktuálna ponuka zájazdov na futbalové ME do 21 rokov>>
Stiahnite si mobilnú aplikáciu Šport pre Android a iOS (Google Play a App Store)

Matúš Kozáčik 8: To, čo bolo treba chytil. Pôsobil isto, neriskoval, radšej loptu vyboxoval. V prvom polčase kryl jednu nie príliš nebezpečnú strelu. Inak nemal veľa práce.

Peter Pekarík 8: Patril medzi hráčov, ktorí nabehali najviac kilometrov. Plnil si úlohy v defenzíve a bol aktívny aj pri útočení. Na pravej strane výborne spolupracoval s krídelníkom Róbertom Makom.

Martin Škrtel 8: Hral s ohromnou energiou, dobre pozične. Neuhol zo súboja, najmä v hlavičkových súbojoch exceloval. Pôsobil ako sebavedomý líder obrany.

Všetky správy o Slovákoch na Euro 2016.

Ján Ďurica 8,5: Podobný prípad ako Škrtel. Ničil útoky Rusov, vrhal sa do striel, ďalšie nebezpečné zblokoval. Nekompromisný, agresívny, podobne ako Škrtel neuhol zo súboja.

Tomáš Hubočan 9-: Už pri prvom dotyku si urobil na ihrisku rešpekt, tvrdo ale čisto odzbrojil súpera. Všade bol krok dopredu. Cez neho nik neprešiel. Aj vďaka nemu mohol Weiss viac útočiť.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: ANKETA: Hamšík, Weiss či niekto iný? Vyberte najlepšieho hráča Slovenska

Viktor Pečovský 8: Tréner Kozák ho po dlhšom čase uprednostnil pred Hrošovským a bol to dobrý ťah. Pečovský robil čiernu prácu, vybojoval veľa lôpt, výborne prehusťoval priestor.

Juraj Kucka 8: V strede poľa dominoval svojou silou. Vyhral takmer všetky osobné súboje. Po zemi i vo vzduchu. Bojoval až do vyčerpania. Pri niektorých prihrávkach mohol byť presnejší.

Marek Hamšík 9,5: Opäť ukázal, prečo patrí k hráčom svetovej triedy. Kolmicou vyzval na gól Weissa. Jeho krížna strela do horného rohu brány bola lahôdková. Volil vždy správne rozhodnutia. Neúnavne behal a pomáhal aj v defenzíve.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Slováci sú v hre o postup zo skupiny, Rusov zdolali 2:1

Róbert Mak 7: Nadviazal na druhý polčas s Walesom. Hral odvážne, prenikal po pravej strane a svojou rýchlosťou robil ruským obrancom problémy. Keď bolo potrebné, podržal loptu. Nebál sa hrať.

Vladimír Weiss 8: Prvých dvadsať minút bol neviditeľný ako v súboji s Walesom. Potom zažiaril. Pri góle ukázal, v čom je silný. Zasekol dvoch obrancov a k vzdialenejšej tyči skóroval. Bleskurýchlo rozohral aj roh na druhý gól Hamšíka.

Ondrej Duda 8: Keď v 67. minúte schádzal z ihriska, mal nabehaných najviac kilometrov. Hoci pôsobil na hrote, hral s ľahkosťou a nebojácne. Akoby si nepripúšťal, že hrá na veľkom turnaji. Jeho prvý dotyk bol famózny.

Adam Nemec 7: Po vystriedaní naháňal ruských obrancov. Mal to náročné, keďže veľa behal bez lopty. V závere duelu sa snažil podržať loptu. V defenzíve pomáhal pri hlavičkových súbojoch.

Stiahnite si novú športovú aplikáciu a hrajte o lístky na zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie. (iOS aj Android)