Francúzsko remizovalo so Švajčiarskom a vyhralo skupinu A

Z druhého miesta postupuje Švajčiarsko.

Francúzi si už zabezpečili postup do osemfinále.(Zdroj: SITA/AP)
Zažite skvelú atmosféru Borussia vs. Bayern naživo>>

LILLE. Domácich Francúzov odprevadia do osemifinále majstrovstiev Európy vo futbale z A-skupiny Švajčiari. Vo vzájomnom dueli týchto dvoch krajín o prvé miesto v skupine sa v nedeľu večer v Lille zrodila remíza 0:0.

Francúzi trikrát nastrelili konštrukciu švajčiarskej bránky, ale Yann Sommer si aj so šťastím udržal čisté konto.

Zverenci Didiera Deschampsa z troch zápasov v A-skupine vydolovali 7 bodov, druhí Švajčiari získali 5 bodov. Albánci obsadili tretiu priečku s 3 bodmi a budú čakať, či im víťazstvo 1:0 nad Rumunmi bude stačiť na postup z tretieho miesta.

Francúzsky nápor v úvodných 20 minútach priniesol 5 rohových kopov a tri pokusy na bránku vrátane krásnej strely Paula Pogbu do brvna. Ešte predtým brankár Švajčiarov vyrazil loptu na brvno po strele toho istého hráča.

V sumáre prvého polčasu bolo na domácej strane 9 rohov a tri nebezpečné pokusy Pogbu, ale žiadny gól. Švajčiari pohrozili iba raz.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Albánsko dosiahli svoje historicky prvé víťazstvo na veľkom turnaji

Ešte v 9. min Johan Djourou zblízka zaváhal so zakončením. V druhom polčase sa hra upokojila a najväčšia francúzska šanca prišla až v 75. min.

Striedajúci Dimitri Payet krásnym volejom opečiatkoval brvno bránky Yanna Sommera, prihrával mu Moussa Sissoko. V závere zápasu sa už oba tímy sústredili na ubránenie remízy, ktorá im z hľadiska postupu vyhovovala.
Bol to 38. vzájomný duel oboch geografických susedov, zrodila sa desiata remíza.

Na víťazné zápasy vedú Francúzi 16:12. V šiestom súťažnom súboji oboch tímov sa deľba bodov odohrala štvrtýkrát, dva razy sa tešili Francúzi.

Online prenos

II. polčas

90. min: Zápas sa skončil. Francúzsko remizovalo so Švajčiarskom po pomerne nevýraznom druhom polčase 0:0 a postupujú z prvého miesta. Švajčiarsko zostáva druhé. Na treťom mieste je šokujúci víťaz zápasu v Lyone Albánsko, ktoré zdolalo Rumunsko 1:0 a poslalo ho na posledné miesto.

76. min: Stav na štadióne v Lille mohol zmeniť striedajúci Dimitry Payet, ktorý dostal veľmi dobrý center od Moussu Sissoka.. Loptu trafil krásne z voleja, o gól ho však obrala horná konštrukcia brány, ktorá sa po tvrdej strele ešte niekoľko sekúnd triasla.

73. min: Švajčiarsko a Francúzsko prestali ponúkať ten ofenzívny výkon, ktorým zabávali divákov v prvom polčase, V Lyone sa stav nemení, Albánci aj naďalej šokujúco vyhrávajú nad Rumunmi, u ktorých platí, že z hry ešte na tohtoročnom Eure gól nedali.

62. min: Na štadióne sú aj manželky francúzskych futbalistov, ktorí spolu môžu stráviť dnešný večer, keďže sa francúzska reprezentácia presúva do parížskeho tréningového centra až zajtra popoludní.

50. min: Francúzsko hrá so Švajčiarskom aj naďalej bezgólovo, Albánsko vyhráva nad Rumunskom. Takto bude vyzerať tabuľka, keď stav na oboch štadiónoch zostane nezmenený.

Začal sa II. polčas. Zabrať musia Rumuni, ktorí v prípade, že nedajú gól, zostanú na poslednom mieste skupiny A a stratia akúkoľvek šancu na postup zo skupiny.

I. polčas

45. min: Prvý polčas sa skončil na oboch štadiónoch, za tohto stavu postupuje Francúzsko a Švajčiarsko, na treťom mieste je Albánsko. Čierny peter zostáva v rukách Rumunska.

43. min: V Lyone sa mení skóre. Albánsko zásluhou Armanda Sadikuho strieľa historicky prvý gól na európskom šampionáte. Chirices a brankár Rumunska Tatarusanu urobili chybu pri pretiahnutom centri a albánsky útočník strelil gól. Je to dobrá správa pre Švajčiarsko, ktoré aj v prípade prehry s Francúzskom postúpi zo skupiny.

33. min: Jedna zaujímavosť - Francúzsko vyhralo ostatných šesť duelov, v ktorých nastúpil Kingsley Coman. Mladý rýchlik prináša šťastie.

27. min: Očakával sa otvorený duel a diváci nemôžu byť sklamaní. Švajčiari očividne chcú postúpiť a nielen to - chcú postúpiť z prvého miesta. V polovici prvého polčasu majú slabšiu fázu, no celkovo s Francúzmi držia krok.

Zápas Rumunska s Albánskom sa nesie v očakávanom duchu - Rumuni chcú zvíťaziť, tlačia svojho súpera a Albánci prechádzajú do rýchlych protiútokov. Jeden taký takmer skončil gólom, to by však Emir Lenjani musel trafiť prázdnu bránu. Keďže sa tak nestalo, oba zápasy skupiny A zostávajú v nezmenenom, bezgólovom stave.

18. min: Pogba mal v úvode zápasu už tri dobré šance. Akoby mu však nebolo súdené skórovať. V tomto prípade tvrdou strelou ľavačkou nastrelil brvno švajčiarskej bránky. V Lyone nič nové. Za tohto priebehu postupuje Francúzsko z prvého miesta a Švajčiarsko z druhého.

9. min: Prvú veľkú šancu v zápase mali Švajčiari, Schärovej hlavičke chýbala razancia, keďže ju ešte počas letu odkopol stredopoliar Paul Pogba. V Lyone sa stav nemení, Rumunsko hrá proti Albánsku zatiaľ bezgólovo.

Zápas sa začal. Súbežne so zápasom Francúzska so Švajčiarskom sa hrá aj druhý zápas skupiny A Rumunsko Albánsko.

Pred zápasom

Pred zápasom - Švajčiari sú blízko k postupu do osemfinále. Ak vyhrajú, skončia prví. Ak remizujú, obsadia druhú pozíciu.

Ak prehrajú a Rumuni zdolajú Albáncov, o postupujúcom sa rozhodne práve medzi nimi a Rumunmi.

Oba tímy by v tomto prípade mali na konte štyri body a keďže sa ich vzájomný duel skončil remízou, postúpil by tím s lepším skóre v skupine.

Švajčiari môžu skončiť najhoršie tretí, no aj z tohto miesta by mohli postúpiť. Po skupinovej fáze sa vytvorí tabuľka tretích mužstiev a najlepšie štyri si zahrajú v osemfinále.

Pred zápasom - Tímy hrali proti sebe pred dvoma rokmi na MS v Brazílii. Francúzi vyhrali 5:2.

Na európskom šampionáte odohrali vzájomný duel v roku 2004. Francúzi zvíťazili 3:1.

V súťažných zápasoch majú lepšiu bilanciu Francúzi. V piatich súbojoch zaznamenali dve výhry a tri remízy.

Pred zápasom - Domáci Francúzi vyhrali oba doterajšie zápasy, na konte majú šesť bodov.

V úvodnom dueli zdolali Rumunov 2:1 gólom v 89. minúte. V druhom súboji s Albáncami vyhrali 2:0, keď skórovali v 90. a 96. minúte.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Francúzsko po nepresvedčivom výkone porazilo Albánsko a postúpilo zo skupiny

Už teraz je jasné, že si zahrajú v osemfinále. Na súpera si však ešte pár dní musia počkať.

Pred zápasom - Švajčiari majú na konte štyri body za výhru a remízu.

V prvom stretnutí porazili Albáncov 1:0, v druhom remizovali s Rumunmi 1:1.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Rumunsko si delilo body so Švajčiarskom po remíze 1:1

"Po polčase sme mali viesť 2:0 alebo 3:0, pretože sme si vytvorili veľa šancí na skórovanie. Hrať proti Francúzsku bude pre nás veľký zážitok," uviedol pre uefa.com stredopoliar Švajčiarska Granit Xhaka.

Pred zápasom - Zápas sa hrá v nedeľu od 21:00 na štadióne v Lille.

Stiahnite si novú športovú aplikáciu a hrajte o lístky na zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie. (iOS aj Android)