Slovenky neuspeli a v Riu si nezahrajú

Slovenské plážové volejbalistky sa do Ria nekvalifikovali.
Slovenské plážové volejbalistky sa do Ria nekvalifikovali. (Autor: Facebook Dubovcová - Nestarcová)
SITA|22. jún 2016 o 18:34

Plážové volejbalistky Slovenska neuspeli v osemfinále záverečného turnaja európskeho Kontinentálneho pohára.

STAVANGER. Slovensko v stredu definitívne prišlo o šancu na zisk miestenky v plážovom volejbale na olympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro.

Slovenky prehrali v osemfinále záverečného turnaja európskeho Kontinentálneho pohára 2014 - 2016 v nórskom Stavangeri s Češkami 1:2 na zápasy.

S podujatím sa rozlúčili.

Kontinentálny pohár nedopadol pre Slovenky úspešne: fotogaléria

22.6.2016

V Stavangeri najskôr dvojica Ľubica Šipošová, Nina Herelová podľahla favorizovanému páru Markéta Sluková, Barbora Hermannová 0:2 (-23, -16).

Neskôr Natália Dubovcová s Dominikou Nestarcovou zdolali Kristýnu Kolocovú s Michaelou Kvapilovou 2:0 (13, 13).

V rozhodujúcom stretnutí tímových jednotiek o postup do štvrťfinále Dubovcová a Nestarcová nestačili na Slukovú s Hermannovou a podľahli im 0:2 (-16, - 20).

Európska edícia KP 2014 - 2016:

Finálový turnaj - Stavanger (Nórsko):

ČESKO - SLOVENSKO 2:1

(Česko postúpilo do štvrťfinále)

Markéta Sluková, Barbora Hermannová (ČR-1) - Ľubica Šipošová, Nina Herelová (SR-28) 2:0 (23, 16) za 33 minút

Kristýna Kolocová, Michaela Kvapilová (ČR-19) - Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-7) 0:2 (-13, -13) za 28 minút

Markéta Sluková, Barbora Hermannová (ČR-1) - Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-7) 2:0 (16, 20) za 38 minút

Miestenku do Ria získa v Stavangeri iba víťazná krajina, strieborné a bronzové družstvo dostane ešte šancu zabojovať o štart na olympijských hrách 2016 v júlovom interkontinentálnom finále v Soči.