Lukáš Lacko sa postaral o prekvapenie, vyradil Karloviča

Chorvátskemu tenistovi, ktorý bol nasadenou dvadsaťtrojkou, nepomohlo ani tridsaťštyri es.

Lukáša Lacka čaká v druhom kole Wimbledonu náročná prekážka.(Zdroj: TASR/AP)

WIMBLEDON. Slovenský tenista Lukáš Lacko sa prebojoval už do tretieho kola dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone.

V druhom kole v pozícii kvalifikanta nečakane vyradil nasadenú dvadsaťtrojku Chorváta Iva Karloviča 6:3, 3:6, 7:6 (5), 6:4. Súperovi odplatil prehru z trávy All England Clubu z roku 2009 a skorigoval vzájomnú bilanciu na 1:2.

Jeho ďalším súperom bude víťaz súboja medzi chorvátskou jednotkou Marinom Čiličom a Ukrajincom Sergijom Stachovským.

Čiliča ešte nezdolal

S dvadsaťsedemročným hrdinom US Open 2014 Čiličom (13.) má niekdajší 44. muž hodnotenia Lacko bilanciu 0:3.

Ich rivalita trvá od roku 2005 a zatiaľ posledná kapitola prišla v roku 2010 v Metz.

S tridsiatnikom Stachovským (94.) stojí 3:0. Predvlani ho prekonal vo finále challengeru na tvrdom povrchu v Taškente 6:2, 6:3.

V treťom kole druhý raz

Slovenský tenista už má garanciu prémie 80-tisíc libier brutto a 115 bodov do renkingu pri zohľadnení zvládnutia kvalifikácie.

Medzi najlepšími tridsiatimi dvoma je v britskej metropole druhý raz v kariére po sezóne 2012, počas nej bol v rovnakej fáze už na Australian Open.

Online prenos

Lukáš to dokázal! Hoci v poslednom geme Karlovič odolával, napokon náš tenista uspel cez zhodu a víťazí. Karlovičovi nepomohlo ani 34 es.

Lacko si drží svoj servis a Karloviča nepúšťa takmer k ničomu. Teraz získal gem čistou hrou, vedie 5:3 a má víťazstvo na dosah.

Lukáš Lacko v piatej hre dokázal preraziť podanie Iva Karloviča a má nakročené k skvelému výsledku. Ak nestratí svoj servis, vyhrá.

Ivo Karlovič potvrdzuje, že servis je jeho najsilnejšou zbraňou. V tomto zápase ich nastrieľal už tridsaťjeden - oproti šiestim od Lukáša Lacka. Náš tenista však bojuje a drží si aj svoje podanie.

III. set

Lukáš Lacko síce v úvode tajbrejku prehrával 1:3, ale dokázal zabrať. Za stavu 5:5 si vypracoval setbal a na svojom podaní ho aj úspešne premenil. Vyhráva 2:1 na sety.

Obaja hráči si udržali svoje podanie a o víťazovi tretieho setu rozhodne tajbrejk.

Po krátkej prestávke stretnutie pokračuje. Podáva Karlovič. Čistou hrou vyrovnal na 3:3

Vo Wimbledone mierne prší. Zápas je zatiaľ prerušený. Hráči však sedia na kurte pod dáždnikmi.

Lacko vedie 3:2. Snaží sa chodiť na sieť a súperovi odoláva. Pri jednej výmene v piatej hre sa však pošmykol a skončil priamo nohami zamotaný v sieti.

II. set

Chorvát ovládol druhý set a získal ho hladko 6:3. Dominoval vďaka silnému podaniu a Lackovi nedal šancu.

Karlovič už nastrieľal 14 es, Lacko len dve. Chorvát prelomil podanie súpera a vedie už 4:1.

Druhý set začal rovnako. Chorvát si vďaka delovému podaniu podržal servis. Rovnako to zvládol aj Slovák.

I. set

Lacko skvelou hrou vyhral prvý set v pomere 6:3.

Karlovič nastrieľal v zápase už 8 es. Zatiaľ sa mu však hrou Lacko vyrovná a podáva na víťazstvo v prvom sete.

Začal sa I. set.

Vstup slovenskému tenistovi vyšiel. Proti favoritovi si udržal podanie. Zatiaľ vedie 2:1. Vzápätí získal tretí gem, keď Karlovič urobil niekoľko nevynútených chýb.

Pred zápasom - Proti tridsaťsedemročnému Karlovičovi má Lacko skóre 0:2. Podľahol mu v sezóne 2009 práve na vrcholnej scéne v britskej metropole (3:6, 6:7 /4/, 3:6) a potom vlani na tvrdom povrchu v americkom Memphise (6:7 /7), 3:6).

Chorvát (32.) v pondelok zdolal v prvom kole o osemnásť rokov mladšieho krajana Bornu Čoriča 7:6 (8), 7:6 (7), 6:4, nastrieľal mu 26 es.

Pred zápasom - V prvom kole Lukáš Lacko zvíťazil nad talianskym tenistom Paolom Lorenzim za 174 minút 6:4, 6:7 (5), 7:5, 6:3.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Wimbledon: Kvalifikanti Čepelová aj Lacko postúpili do 2. kola

Pred zápasom - Zvyknú o ňom vravieť, že podáva zo stromu. Chorvát Ivo Karlovič je rekordérom v počte es. Už vlani v októbri prekonal dovtedajšieho lídra - krajana Gorana Ivaniševiča, ktorý ich predtým počas kariéry dosiahol 10 237.

Teraz bude v druhom kole Wimbledonu súperom slovenského tenistu Lukáša Lacka. Ich zápas je naplánovaný po 15. hodine.