Mladé slovenské basketbalistky vstúpili do majstrovstiev Európy úspešne

Ilustračná fotka.
Ilustračná fotka. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|10. júl 2016 o 07:52

Súperky boli lepšie iba v poslednej štvrtine. Slovenky zdolali svoje rovesníčky z Belgicka.

MATOSINHOS. Slovenské basketbalové reprezentantky do 20 rokov úspešne vstúpili do majstrovstiev Európy tejto vekovej kategórie v portugalskom meste Matosinhos.

Zverenky trénera Juraja Suju vo svojom úvodnom stretnutí v rámci základnej D-skupiny zdolali v sobotu neskoro večer Belgičanky 51:39.

Najlepšou slovenskou strelkyňou duelu bola krídelníčka Miroslava Mištinová, autorka 15 bodov.

Slovensky predviedli hlavne v prvých 30 minútach výborný defenzívny výkon, svojim súperkám dovolili dať iba 19 bodov.

"Veľmi sa tešíme z prvého víťazstva, ktoré je veľmi dôležité. Dievčatá do zápasu vložili veľa energie a disciplíny a vďaka tomu si zaslúžili toto stretnutie vyhrať," povedal tréner Juraj Suja pre stránku Slovenskej basketbalovej asociácie.

Majstrovstvá Európy basketbalistiek do 20 rokov:

D-skupina:

Slovensko - Belgicko 51:39 (10:5, 10:8, 15:6, 16:20)

Najviac bodov SR: Mištinová 15 (3 trojky), Stašová 10, Hašková 9

Domov»Halové športy»Basketbal»Mladé slovenské basketbalistky vstúpili do majstrovstiev Európy úspešne