Ronaldo plakal od bolesti aj od šťastia. Takto sa rodil triumf Portugalska

Futbalisti Portugalska zdolali vo finále EURO 2016 domáce Francúzsko 1:0 po predĺžení.

Cristiano Ronaldo dvíha nad hlavu majstrovskú trofej. (Zdroj: TASR/AP)
NEAPOL vs. AC MILAN v talianskej Serii A naživo >>

BRATISLAVA. V základnej skupine mali namále. Z troch zápasov nevyhrali ani jeden, vo všetkých dosiahli nerozhodný výsledok.

Futbalisti Portugalska postúpili z tretieho miesta. A napokon dokráčali k titulu. V osemfinále vyradili Chorvátsko po predĺžení, vo štvrťfinále Poľsko na penalty. Až v semifinále vybojovali prvý triumf v riadnom hracom čase (2:0 nad Walesom).

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Portugalčania zdolali Francúzov a sú premiérovo majstrami Európy

Aj v boji o titul sa prezentovali skvelou hrou v defenzíve. Skvelo zachytal brankár Rui Patrício. A v 109. minúte napokon strelil zlatý gól striedajúci Éder.

Pozrite si, ako sa rodil premiérový triumf Portugalska na majstrovstvách Európy.

Stiahnite si novú športovú aplikáciu a hrajte o lístky na zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie. (iOS aj Android)

Téma: Fotogaléria

Článok je zaradený aj do ďalších tém Majstrovstvá Európy vo futbale - ME vo futbale, Euro 2016

Má tu veľkú základňu, hovoria o Uhríkovi v Nitre. Súperi kandidatúru extrémistu zľahčujú

V Banskobystrickom kraji kandidáti zisťujú preferencie pravidelne.