Ronaldovo zranenie nie je vážne: Žiadal som Boha o ďalšiu šancu

Hviezda mužstva trénera Fernanda Santosa si zranila už v 8. minúte po zákroku Dimitriho Payeta ľavé koleno.

Ronaldo vo finále pokračovať nemohol, no jeho zranenie by nemalo byť vážne. (Zdroj: TASR/AP)
Dvojzápas našich na futbalových ME “21” v Poľsku >>

SAINT-DENIS. Portugalský futbalový reprezentant Cristiano Ronaldo pre zranenie nedohral nedeľňajšie finále EURO 2016 proti Francúzsku (1:0 pp), jeho stav by však nemal byť vážny.

Všetky správy z Euro 2016 na jednom mieste.

"Zranenie mi v danom momente nedovolilo pokračovať v hre. Nemalo by však ísť o nič vážne," komentoval Ronaldo stručne svoj zdravotný stav.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Ronaldo plakal, finále nedohral. Museli ho odniesť na nosidlách

Hviezda mužstva trénera Fernanda Santosa si zranila už v 8. minúte po zákroku Dimitriho Payeta ľavé koleno. V 25. minúte za stavu 0:0 musel napokon kapitána Portugalska vystriedať Ricardo Quaresma. Aj bez svojho lídra dokázalo "selecao" uspieť vo finále, ktorého rozhodujúci gól strelil v 109. minúte striedajúci žolík Eder.

Tridsaťjedenročný Ronaldo sa ešte pokúsil vrátiť do hry, za postrannou čiarou mu lekári koleno zaviazali, ale po niekoľkých minútach ho museli v slzách vyniesť na nosidlách.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Ronaldo mi veštil, že rozhodnem, vravel neznámy hrdina

"Som veľmi šťastný. Po tomto sme dlhé roky túžili. Chceli sme sa revanšovať za prehru z finále ME 2004. Žiadal som Boha o ďalšiu šancu. Žiaľ, finále sa pre mňa skončilo veľmi skoro. Skúšal som to aj cez bolesť, ale nešlo to. Stále som však veril, že spoluhráči to zvládnu aj bez mojej pomoci. S prispením skvelej trénerovej stratégie sa nám to podarilo," zhodnotil útočník Realu Madrid finálový súboj na Stade de France.

Stiahnite si novú športovú aplikáciu a hrajte o lístky na zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie. (iOS aj Android)