Z finále vyradil hviezdu súpera. Ronalda som nechcel zraniť, priznal Payet

Cristiano Ronaldo (na zemi) psi zranenie privodil vo finále ME vo Francúzsku.
Cristiano Ronaldo (na zemi) psi zranenie privodil vo finále ME vo Francúzsku. (Autor: SITA/AP)
SITA|11. júl 2016 o 17:49

Nemám v povahe, aby som bol na ihrisku zlým mužom, uviedol Francúz.

PARÍŽ. Jedným z najdiskutovanejších momentov nedeľňajšieho finálového zápasu futbalových ME 2016 vo Francúzsku medzi domácou reprezentáciou a víťazným Portugalskom (1:0 po predĺžení) bol zákrok reprezentanta "krajiny galského kohúta" Dimitriho Payeta na Portugalčana Cristiana Ronalda v 8. minúte nedeľňajšieho duelu.

Stredopoliar West Hamu United Payet nešetrne vletel do súboja s Ronaldom a zasiahol jeho ľavé koleno, výsledkom je poškodený bočný väz hviezdy Realu Madrid.

Súboj, po ktorom sa Ronaldo zranil.
Súboj, po ktorom sa Ronaldo zranil. (Autor: SITA/AP)

Po dvojnásobnom ošetrení to Ronaldo ešte na trávniku skúsil, ale potom kapituloval, v slzách odovzdal kapitánsku pásku Nanimu a po 25 minútach stretnutia opustil scénu na nosidlách.

"Bol to len súboj, nič iné. Ak som ho zranil, bolo to neúmyselné. Nemám v povahe to, aby som bol na ihrisku 'zlým mužom'. O tom niet pochybností," povedal Payet novinárom bezprostredne po zápase, citoval ho web espnfc.com.

Domov»Futbal»Reprezentácie»ME vo futbale»Z finále vyradil hviezdu súpera. Ronalda som nechcel zraniť, priznal Payet