Viedla 5:2 a mala mečbal. Karolína Schmiedlová prehrala v prvom kole

Na úrovni WTA čaká Schmiedlová na triumf od januára.

Slovenskej tenistke nestačil na výhru ani solídny náskok v rozhodujúcom sete.(Zdroj: TASR/AP)

BUKUREŠŤ. Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová nasadená ako tretia prehrala za 145 minút tesne 4:6, 6:1, 5:7 s Bieloruskou Alexandrou Sasnovičovou v pondelňajšom stretnutí 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA International BRD Bucharest Open v rumunskej Bukurešti (dotácia 250 000 USD, antuka).

V rozhodujúcom sete pritom viedla 5:2 a mala mečbal pri vlastnom podaní v deviatej hre.

Dvadsaťjedenročná Košičanka Karolína Schmiedlová štartovala v Bukurešti ako obhajkyňa titulu. V okamihu nezdaru bola na 52. pozícii v nezáväznom prepočtovom online renkingu, oficiálne je v pondelok na 41. priečke.

Prepad teda nebude príliš dramatický.

Staršia zo sestier Schmiedlových zaostáva v bilancii proti 22-ročnej 104. žene počítačového poradia Sasnovičovej už 1:3. Nenadviazala na úspech 6:4, 6:3 z jesennej halovej "hardovej" Moskvy.

Zverenkyňa Jaroslava Levinského "Kajka" Schmiedlová do minulého týždňa ťahala šnúru 15 prehier na individuálnej scéne, čierna séria sa skončila v 1. kole na antukovom podujatí ITF v nemeckom Versmolde.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Schmiedlová prerušila negatívnu sériu, vyhrala prvý raz od januára

Na zápasový úspech turnajového typu na hlavnej profesionálnej úrovni, čiže WTA, stále čaká už od 9. januára, keď v austrálskom Sydney triumfovala nad Švajčiarkou Timeou Bacsinszkou.

Medzitým si bývalá 26. hráčka hodnotenia pripísala len dve víťazstvá v rámci Pohára federácie reprezentačných družstiev žien a jedno spomenuté nedávne. V tejto sezóne je jej singlová bilancia 4:19.

Po Karolíne Schmiedlovej sa s hlavnou súťažou rozlúčila aj druhá slovenská hráčka Kristína Kučová.

V pondelkovom súboji 1. kola podľahla Turkyni Cagle Büyükakcayovej nasadenej ako ôsmej za 99 minút 0:6, 5:7. Kučová (117. v rebríčku WTA) v druhom sete premrhala náskok 4:0 a 5:2.

Od tohto stavu už 26-ročná Bratislavčanka proti svetovej hráčke s renkingom 73 nezískala ani gem.