Froome bežal do kopca bez bicykla, De Gendt vyhral dvanástu etapu

Pre silný vietor organizátori skrátili stúpanie na Mont Ventoux o šesť kilometrov a znížili cieľ o takmer päťsto výškových metrov.

Thomas De Gendt vyhral dvanástu etapu.(Zdroj: SITA/AP)

CHALET REYNARD. Belgický cyklista Thomas de Gendt sa stal víťazom štvrtkovej 12. etapy na pretekoch Tour de France, ktorá viedla z Montpellieru a po 178 km finišovala šesť kilometrov pod vrcholom legendárneho kopca Mont Ventoux v Chalet Reynard.

Dvadsaťdeväťročný jazdec tímu Lotto Soudal sa presadil v úniku trojčlennej skupiny pred krajanom Sergom Pauwelsom (Dimension Data) a Danielom Navarrom (Cofidis).

"Už ráno som si hovoril, že chcem ísť do úniku. Tlačilo sa doňho veľa pretekárov, takže som tam musel ísť aj ja. V stúpaní som sa cítil veľmi dobre. Pre mňa je to rovnako významné víťazstvo ako to, čo som dosiahol na Giro d'Italia 2012 na Passo dello Stelvio. Toto je síce Tour, no tam to bolo oveľa emotívnejšie," povedal v cieli víťaz etapy De Gendt.

De Gendt sa celkovým ziskom 53 bodov stal novým lídrom vrchárskej súťaže. 

Froome ostane v žltom drese

Nevídaná dráma sa odohrala v skupine favoritov.

Richie Porte nasledovaný Chrisom Froomom a Baukem Mollemom narazil niečo vyše jedného kilometra pred koncom do neutrálnej mechanickej motorky, všetci traja spadli a o chvíľu na to bežal držiteľ žltého dresu bez bicykla do cieľa.

Neskôr mu jeho sprievodné vozidlo poskytlo náhradný bicykel, ale nabral veľkú časovú stratu a virtuálne prišiel o vedenie v pretekoch.

Podľa provizórnych výsledkov sa na čelo a do žltého dresu dostal Brit Adam Yates z Oricy s deväťsekundovým náskokom pred Holanďanom Baukem Mollemom z Treku, tretí je so 14-sekundovým mankom Kolumbijčan Nairo Quintana z Movistaru.

Za ním sú domáci Romain Bardet (AG2R) a jeho tímový kolega Alejandro Valverde zo Španielska, Froome sa prepadol až na šiestu priečku s mankom 53 sekúnd na Yatesa.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Froome musel do cieľa utekať, prišiel o žltý dres

"Nechápem, čo sa to deje. Je tam strašne veľa ľudí, motoriek, my nemôžeme pretekať, nemôžeme si nastúpiť, nemáme miesto. Musí sa to zmeniť, toto som ešte nevidel," posťažoval sa Bardet pre Eurosport.

"Bola tam veľká bitka medzi favoritmi. Vedel som, že Froome bude chcieť nastúpiť, ja som sa ho snažil držať, ale necítil som sa príliš dobre a preto som si išiel radšej svoje tempo," dodal.

Organizátori napokon Chrisovi Froomovi a Richiemu Portovi pridelili čas Baukeho Mollemu. Froome tak ostáva v žltom drese a na druhého Adama Yatesa zvýšil náskok už na 47 sekúnd. Informáciu potvrdil oficiálny twitter Tour a výsledky sú aktualizované aj na oficiálnej webovej stránke Tour.

Držiteľ zeleného dresu Slovák Peter Sagan prišiel do cieľa s výraznou stratou. V bodovacej súťaži však má stále 90-bodový náskok pred druhým Britom Markom Cavendishom z Dimension Data.

Online prenos

Cieľ - Z víťazstva sa teší De Gendt, ktorý v závere predstihol Pauwelsa aj Navarra. De Gendt získal za víťazstvo päťdesiat bodov v súťaži o bodkovaný dres, do ktorého sa v najbližšej etape oblečie.

Zaujímavá situácia nastala v skupine favoritov. Porte s Froomom mali problémy s bicyklom a líder pretekov bežal do cieľa bez bicykla!

Z favoritov prišiel prvý do cieľa Mollema, Froome stratil na neho 100 sekúnd.

500 m do cieľa - Na vedúcu dvojicu sa dotiahol Navarro.

1,5 km do cieľa - Frome zaútočil a odpútal sa od skupiny favoritov. Na jeho nástup zareagovali len Porte s Quintanom, ktorý však zaostáva.

2 km do cieľa - Vedúca dvojica belgických pretekárov, Pauwels a De Gendt, sa blíži do cieľa. Skupina favoritov stráca šesť minút.

3 km do cieľa - V skupine najväčších favoritov sa nachádzajú štrnásti jazdci: Froome, Henao, Poels, Quintana, Valverde, Aru, Bardet, Mollema, Porte, Van Garderen, Barguil, Rodriguez, Meintjes a Yates. Z najlepšej desiatky chýbajú len Kreuziger s Martinom.

4 km do cieľa - Na väčšine úsekov stúpania dosahuje priemerný sklon viac ako deväť percent. 

5 km do cieľa - K Navarrovi a Pauwelsovi sa pridal De Gent. Je takmer isté, že niekto z tejto trojice vyhrá etapu. V skupine favoritov sa pokúsil o únik Valverde, no neuspel. Hneď na to vyštartoval Quintana, ktorého však jazdci Sky tiež dobehli.

7 km do cieľa - Na čele zostali len dvaja jazdci - Navarro a Pauwels. Skupina favoritov zaostáva o sedem minút.

8 km do cieľa - Z pôvodného úniku sa odtrhla štvorica Lindeman, Navarro, Pauwels a De Gendt.

10 km do cieľa - Pretekári začali stúpať na Mont Ventoux. 

20 km do cieľa - Cyklisti sa blížia k začiatku stúpania na cieľový kopec. Dvanásti jazdci v úniku majú viac než deväťminútový náskok.

28 km do cieľa - Náskok vedúcej skupiny sa po páde zvýšil na deväť minút. Do pelotónu sa vrátil Peter Sagan, ktorý predtým strácal približne dve minúty.

31 km do cieľa - Simon Gerrans udával tempo pelotónu, no v zjazde mal nepríjemný pád. Hneď za ním spadli aj traja jazdci tímu Sky. Chris Froome spomalil celú skupinu a počkal na kolegov.

35 km do cieľa - Dnešná etapa mala skončiť dojazdom na Mont Ventoux. Predpoveď počasia v stredu, keď sa o tom rozhodovalo, hovorila, že by rýchlosť vetra mala vo štvrtok dosahovať až sto kilometrov za hodinu.

A preto sa organizátori rozhodli, že ju skrátia o šesť kilometrov. Takto to vyzerá na Mont Ventoux, keď fúka silný vietor.

42 km do cieľa - Prémiu vyhral Thomas de Gendt a získal jeden bod. Hneď na to stúpali pretekári na prémiu tretej kategórie Col des Trois Tremes, kde zvíťazil opäť de Gendt. Tentoraz si pripísal dva body. Únik má piatimi prenasledovateľmi náskok sedem a pol minúty, pred pelotónom o minútu viac.

45 km do cieľa - Vedúca skupina trinástich jazdcov stúpa na horskú prémiu štvrtej kategórie Côte de Gordes. Ide o stúpanie s dĺžkou 3,3 km a priemerným sklonom 4,8 percenta. Skupina favoritov stráca deväť minút.

50 km do cieľa - Na čele skupiny favoritov, ktorá stráca takmer jedenásť minút, sú aktívni jazdci Etixx - Quick-Step. Sagan stráca na únik zhruba trinásť minút.

54 km do cieľa - Trinásti jazdci v úniku majú takmer sedemminútový náskok pred skupinou piatich prenasledovateľov. Skupina favoritov stráca jedenásť minút. 

63 km do cieľa - Skupina favoritov znížila stratu na únik za posledných približne tridsať kilometrov o päť minút. Stále je ale trinásťminútový.

67 km do cieľa - Skupina, v ktorej sú Warren Barguil aj Peter Sagan, stráca na skupinu favoritom s Chrisom Froomom už minútu a pol.

70 km do cieľa - Tempo pelotónu v týchto chvíľach určujú jazdci šprintérskych tímov Etixx - Quick-Step a Trek-Segafredo a pelotón sa naozaj veľmi výrazne preriedil. Všetci najväčší favoriti by tam však naďalej mali zostať.

75 km do cieľa - Rýchlostnú prémiu ovládol Keisse pred Lindemanom. André Greipel bol až tretí, vďaka čomu získal pätnásť bodov a stratu na Petra Sagana znížil na 195 bodov, čo je stále obrovský rozdiel.

76 km do cieľa - Pelotón zrýchlil a znížil stratu približne o dve minúty, zároveň z neho začínajú odpadávať prví pretekári. Sú medzi nimi Pinot, Frank, Majka, Barguil a bohužiaľ aj Peter Sagan. Ale nie je to asi nič nečakané, nakoľko už vopred bolo jasné, že náš cyklista dnes na víťazstvo útočiť nebude.

84 km do cieľa - Najlepšie postaveným jazdcom z úniku v celkovom poradí Tour 2016 je Daniel Navarro. Na 38. mieste však na priebežného lídra Chrisa Frooma stráca takmer 34 minút. Aj preto sa pelotón nikam neženie.

87 km do cieľa - Je to jediný cyklista, ktorý pochopil, že cyklistika v 21. storočí má byť o zábave, napísal o Petrovi Saganovi denník Het Nieuwsblad. Pozrite si tie najlepšie momenty v podaní Slováka na Tour de France.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Sagan je stroj na zábavu. Pozrite si jeho najlepšie momenty z Tour

91 km do cieľa - "Dnes je ideálny deň pre únik. Bude fúkať vietor a tímy sa budú sústrediť hlavne na záver a na to, aby mali dobrú pozíciu pred stúpaním," povedal jazdec tímu Cofidis Luis Angel Maté ešte pred začiatkom etapy.

Z jeho tímu sú v čelnej trinásťčlennej skupine Daniel Navarro a Cyril Lemoine.

95 km do cieľa - Jediné, čo sa momentálne na tratí mení, je odstup vedúcej skupiny od pelotónu. Presiahol už hranicu osemnásť minút.

103 km do cieľa - Šprintérska prémia príde na rad na méte 75 kilometrov pred cieľom. O body si to rozdajú jazdci v únikoch. Favoritmu sú Greipel a Coquard.

115 km do cieľa - V posledných štyroch rokoch, keď Peter Sagan ovládol bodovaciu súťaž na Tour de France, bol vždy po jedenástej etape v zelenom drese. A je v ňom i teraz. Ak bude platiť história, mal by obhájiť dres piaty raz za sebou.

122 km do cieľa - Ležérne tempo pelotónu pokračuje, za vedúcou skupinou zaostáva už o sedemnásť a pol minúty. Takúto stratu v tohtoročnej Tour snáď ešte ani nemal. Pätica prenasledovateľov stráca päť minút.

125 km do cieľa - Asi najväčším súperom Chrisa Frooma v dnešnej etape bude Nairo Quintana. "Bol by som radšej, keby sme končili až na vrchole Mont Ventoux, pretože toto stúpanie mi sedí," povedal Kolumbijčan pre letour.fr.

"Ale stále je pred nami ešte dosť súťažných dní a dosť etáp v kopcoch."

132 km do cieľa - Na čele pelotónu určujú tempo jazdci tímu Sky a tí nemajú dôvod zbesilo ťahať. Z čelnej skupiny ich nikto neohrozuje. Aj preto náskok vedúcej skupiny stále narastá, už presiahol hodnotu pätnástich minút.

136 km do cieľa - Keď cyklisti išli etapu s dojazdom na Mont Ventoux naposledy, Chris Froome potvrdil svoju silu. Hoci sa o nástup snažil jeho súper Nairo Quintana, Brit ho dostihol a v cieli mu nadelil takmer pol minúty.

140 km do cieľa - Pelotón si ide svoje vlastné tempo, očividne šetrí sily pred záverečným stúpaním. Jeho strata narástla už na jedenásť a pol minúty. Zároveň súčasný vývoj znamená, že Peter Sagan či Mark Cavendish nebudú bojovať o body na šprintérskej prémii. Naopak, získať ich môžu Coquard či Greipel.

Obaja však na Sagana v bodovacej súťaži výrazne strácajú. Francúz je šiesty a zaostáva o 197 bodov, siedmy Greipel dokonca o 210.

145 km do cieľa - "Zatiaľ nám všetko vychádza dobre. Pri jazdcovi, akým je Fabian Cancellara, nám vietor nerobí žiadne problémy," rozhovoril sa pre stránku Tour de France športový riaditeľ tímu Trek-Segafredo Alain Gallopin. 

"Stúpanie na Ventoux bude kľúčové. V roku 2009 sme práve tu útočili spoločne s Astanou. Uvidíme, ako to dopadne dnes. Baukemu Mollemovi sa darí, v celkovom poradí je piaty. To bolo pre prvú časť Tour našim cieľom."

153 km do cieľa - Zdá sa, že sa nám situácia na trati ustaľuje. Odstup skupiny prenasledovateľov narástol na tri minúty. Vpredu zostáva trinásť cyklistov s náskokom deväť minút pred pelotónom.

159 km do cieľa - Medzi veľkých favoritov dnešnej etapy patrí obhajca víťazstva Chris Froome. "Všetci by sme radi videli skvelé boje pri stúpaní na Ventoux, ale bezpečnosť cyklistov musí byť prvoradá. Skrátiť záver bolo správne rozhodnutie," uviedol Brit pre oficiálnu stránku podujatia letour.fr.

"Avšak aj výstup na Chalet Reynard bude mimoriadne náročný. Neviem, ako ostatní jazdci, ale mojim cieľom je ušetriť aj trochu energie na zajtrajšiu časovku."

162 km do cieľa - Vpredu zostali už len trinásti pretekári po tom, ako Paul Voss dostal defekt. Za nimi je skupina šesťčlenná skupina, v ktorej okrem Vossa jazdí Diego Rosa (Astana), Cyril Gautier (AG2R), Tom-Jelte Slagter (Cannondale), Georg Preidler (Giant-Alpecin) a Vegard Breen (Fortuneo-Vital Concept). Ich strata je 75 sekúnd, pelotón zaostáva už o viac ako päť minút.

165 km do cieľa - Aj keď organizátori skrátili záver dnešnej etapy, podľa predpovedí to vyzerá tak, že ani na Chalet Reynard to cyklisti nebudú mať jednoduché. Mal by tam fúkať vietor s rýchlosťou 65 kilometrov za hodinu.

168 km do cieľa - V úniku sú títo jazdci: Bertjan Lindeman, Sep Vanmarcke (obaja LottoNL-Jumbo), Stef Clement (IAM), Serge Pauwels, Daniel Teklehaimanot (obaja Dimenson Data), Paul Voss (Bora), André Greipel, Thomas De Gendt (obaja Lotto Soudal), Bryan Coquard, Sylvain Chavanel (obaja Direct Énergie).

Dopĺňa ich ešte štvorica Chris Anker Sorensen (Fortuneo-Vital Concept), Iljo Keisse (Etixx), Daniel Navarro a Cyril Lemoine (obaja Cofidis).

172 km do cieľa - V čele pretekov sa nám vytvorila štrnásťčlenná skupina, na ktorú pelotón nereaguje a stráca už minútu a pol. Toto teda bude únik dňa.

178 km do cieľa - Začalo sa pretekať. Trošku neskôr, ako sa pôvodne predpokladalo, ale jazdci sa dostali na kilometer 0 a hneď tu máme prvý pokus o únik. Je v ňom však osamotený Adrien Petit z tímu Direct Énergie. Je možné, že práve Francúzi sa v dnešný štátny sviatok budú snažiť byť aktívni.

Neutralizačná zóna - Červené číslo pre najbojovnejšieho jazdca včerajšej etapy dnes ponesie Francúz Arthur Vichot z FDJ. V jedenástej etape sa zapojil do úniku s Austrálčanom Leighom Howardom z IAM Cycling. Úspešný nebol.

Neutralizačná zóna - Dnes už na trať nevyštartoval Belgičan Jurgen Van den Broeck z tímu Kaťuša, ktorý včerajšiu etapu dokončil so zlomeným ramenom. V pretekoch Tour de France 2016 teda aktuálne pokračuje 191 cyklistov.

Neutralizačná zóna - Jazdci sú už na trati, ale na úvod ich čaká prejazd neutralizačnou zónou, ktorej dĺžka je 18,7 kilometra. Pretekať by sa malo začať až približne od 12.15 hod a hneď môžeme čakať prvé útoky.

Pred štartom - Hoci bude stúpanie na Mont Ventoux kratšie, napriek tomu otestuje formu vrchárov a favoritov na celkové umiestnenie. Zaujímavé bude sledovať výkon Chrisa Frooma, ktorý tu triumfoval naposledy pred tromi rokmi.

Namiesto toho, aby obhajca šetril sily na náročný finiš, podujal sa o deň skôr na niečo, v čom ho nikdy predtým nebolo vídať - zaútočil v rovinatej etape. Míňal energiu v úniku, kým jeho najväčší rivali odpočívali v balíku.

Na tejto Tour je Brit všeobecne aktívnejší ako v minulosti - ôsmu etapu ovládol po tom, ako nastúpil v záverečnom zjazde. Pritom napríklad vlani si naplánoval jeden atak v kopci, kde ušiel súperom a vytvoril si rozhodujúci náskok.

Vo zvyšnom priebehu Tour ho prevažne iba bránil.

"Mnohí sa nás pýtajú, prečo to Chris robí, či to potrebuje. Moja odpoveď je taká, že taktika byť aktívny a neustále niečo ukazovať je lepšia ako sa len viezť v žltom drese a kontrolovať priebeh pretekov," povedal šéf tímu Sky Dave Brailsford

Pred štartom - Už pred štartom tejto etapy je isté, že bez ohľadu na výsledok rýchlostnej prémie i celej etapy si Peter Sagan udrží zelený dres. Po stredajšom víťazstve má pred Markom Cavendishom náskok už 90 bodov.

1.Peter SaganSRTinkoff309 b
2.Mark CavendishV. BritániaDimension Data219 b
3.Marcel KittelNemeckoEtixx - Quick-Step202 b
4.Michael MatthewsAustráliaOrica BikeExchange124 b
5.Greg van AvermaetBelgickoBMC Racing112 b
6.Bryan CoquardFrancúzskoDirect Énergie112 b

Vo štvrtok získa najlepší cyklista na šprintérskej prémii ako tradične dvadsať bodov. Keďže dvanásta etapa je klasifikovaná ako horská a končí sa na vrchole kopca, jej víťaz získa do hodnotenia o zelený dres dvadsať bodov. 

Pred štartom - Stúpanie na Mont Ventoux sa objavilo v kalendári pretekov Tour de France dokopy pätnásťkrát, z toho deväťkrát na jeho vrchole jazdci finišovali.

"Veľký horský masív uprostred ničoho. Tam hore je iný svet. Tvoria ho holé skaly vybielené od slnka. Vašimi spoločníkmi sú okrem horúčavy už len vietor a víriaci sa prach," opísal legendárne stúpanie britský cyklista Tom Simpson.

V roku 1967 na ňom prišiel o život.

V túžbe získať žltý dres bol odhodlaný urobiť pre úspech čokoľvek. Keďže doping sa vtedy príliš nekontroloval, posilňoval sa brandy. Keď dva kilometre pod vrcholom druhý raz spadol z bicykla, skončil v bezvedomí a už sa neprebral.

Mal len dvadsaťdeväť rokov. Smrť spôsobila zrejme kombinácia horúčavy, alkoholu a tiež amfetamínu, ktorý pravidelne užíval.

Pred štartom - V dvanástej etape sa môže meniť aj poradie v klasifikácii o bodkovaný dres pre najlepšieho vrchára. Len víťaz horskej prémie najvyššej kategórie na Mont Ventoux získa až päťdesiat bodov.

1.Thibaut PinotFrancúzskoFDJ80 b
2.Rafal MajkaPoľskoTinkoff77 b
3.Tom DumoulinHolandskoGiant-Alpecin58 b
4.Rui Faria Da CostaPortugalskoLampre-Merida50 b
5.Thomas De GendtBelgickoLotto Soudal36 b
6.Daniel NavarroŠpanielskoCofidis36 b

"Síce je to najikonickejšie stúpanie týchto pretekov, no nebolo by to bezpečné pre pretekárov. Myslím si, že je to správne rozhodnutie," povedal o skrátení etapy líder celkového poradia Chris Froome z tímu Sky.

"Skrátili stúpanie na Mont Ventoux o šesť kilometrov? Pekné," zareagoval bezprostredne po skončení stredajšej etapy jej víťaz Peter Sagan.

Pred štartom- Ešte pred záverečným stúpaním najvyššej kategórie budú musieť cyklisti zdolať dve menšie stúpania - jedno tretej a jedno štvrtej kategórie: Côte de Gordes (3,3 km, 4,8 %) a Col des Trois Termes (2,5 km, 7,5 %).

Úvodných približne 128 kilometrov bude prakticky po rovine. Šprintéri budú bojovať o body do klasifikácie o zelený dres na rýchlostnej prémii, ktorá príde na rad na méte 102,5 kilometra a súperiť budú po rovnej ceste.

Pred štartom - Smutnou správou pre fanúšikov cyklistiky bolo rozhodnutie organizátorov, ktorí skrátili záverečné stúpanie na Mont Ventoux.

Predpoveď počasia v stredu, keď sa o tom rozhodovalo, hovorila, že by rýchlosť vetra mala vo štvrtok dosahovať až sto kilometrov za hodinu.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Cyklisti nepôjdu až na vrchol Mont Ventoux. Stúpanie skrátili o šesť kilometrov

Pôvodne mala etapa z Montpellieru na Mont Ventoux merať 184 kilometrov. Z toho na vrchol stúpania mali jazdci absolvovať záverečných 15,7 kilometra po ceste s priemerným sklonom 8,8 percenta.

Napokon zabojujú o víťazstvo už o šesť kilometrov skôr v Chalet Reynard, kde sú cesty viac chránené pred vetrom okolitými stromami. Cieľ sa bude nachádzať o takmer päťsto výškových metrov nižšie, ako sa predpokladalo.

Napriek tomu na jazdcov čakajú ťažké pasáže, v ktorých na väčšine úsekov bude priemerný sklon dosahovať viac ako deväť percent.

Pred štartom - Štrnásty júl je pre obyvateľov Francúzska veľkým dňom. Oslavujú výročie dobytia Bastily, ktoré je v krajine štátnym sviatkom.

Aj organizátori Tour de France 2016 si pripravili pre ľudí veľkolepé predstavenie. Trasa dvanástej etapy zavedie cyklistov na ikonické stúpanie Mont Ventoux.

Etapa štartuje pred dvanástou hodinou, na kilometer 0 prídu jazdci o 12.15 hod.

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


 1. Kedy sa refinancovanie oplatí?
 2. Rastie nám pokrivená generácia?
 3. Intímna hygiena – celoročná záležitosť
 4. Zanzibar je plný lákadiel na dokonalú exotickú dovolenku
 5. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji
 6. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
 7. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
 8. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
 9. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať
 10. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci
 1. Detské zúbky sú veda
 2. Štartujú jesenné módne dni v Poluse
 3. Zanzibar je plný lákadiel na dokonalú exotickú dovolenku
 4. Rastie nám pokrivená generácia?
 5. Intímna hygiena – celoročná záležitosť
 6. Pivovar Šariš podporí cestovný ruch v Prešovskom kraji
 7. AAA AUTO za päť rokov predalo 320 tisíc vozidiel
 8. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba
 9. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj?
 10. FemFest 2017 ponúkne beh na opätkoch i koncert známej speváčky
 1. 3 mýty, ktorým ste možno uverili. Ale ako je to naozaj? 21 115
 2. Rastie nám pokrivená generácia? 8 095
 3. Zanzibar je plný lákadiel na dokonalú exotickú dovolenku 7 072
 4. Plug-in, hybrid alebo elektromobil? Poradíme, ako správne vybrať 5 493
 5. Kedy sa refinancovanie oplatí? 1 947
 6. Novinka v realitnom biznise! Zatiaľ dostupné len v Grand Koliba 1 836
 7. Bývajte v budove, po ktorej sa prechádzal Schöne Náci 1 794
 8. Trenčania to chcú mať všade blízko. Kde kupujú byty? 1 685
 9. Poistenci VšZP už nebudú platiť 17 centov v lekárňach za recepty 1 638
 10. Intímna hygiena – celoročná záležitosť 1 316

Téma: Cyklistika


Článok je zaradený aj do ďalších tém Peter Sagan, Tour de France 2016

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Lipšic dostal za nehodu z minulého roka podmienečný trest

Súd odsúdil bývalého poslanca Lipšica.

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Študijný odbor nám preduručuje partnerov. V EÚ sme v tom extrém

Desať správ, ktoré oslovili medzinárodnú komunitu.

Neprehliadnite tiež

Velez-Zuzulová má operáciou za sebou: Hotovo, mám nové koleno

Vďaka modernej operácii by mala stáť na lyžiach o dva mesiace.

Trenčín opäť vyhral, nedal šancu vicemajstrovi

Pozrite si súhrn piatkových výsledkov zápasov slovenskej Tipsport ligy.

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Mnoho vlajok, hluk i emócie. Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

Sagan je najväčším favoritom. Zapíše sa do dejín cyklistiky?

Vlani nebol najväčším favoritom, ale aj tak vyhral.