Slovan remizoval s Jelgavou. Papavasiliou: Zaslúžili sme si vyhrať

Favorizovaný Slovan prekvapujúco vyrukoval so zápasovou súpiskou bez maďarského útočníka Priskina.

Slovan remizoval s Jelgavou 0:0. Na snímke vľavo hráč Slovana Boris Sekulič a Daniils Turkovs z FK Jelgava(Zdroj: TASR)
Zájazd na zápas Stana Lobotku proti Realu Madrid >>

BRATISLAVA. Futbalisti úradujúceho slovenského vicemajstra ŠK Slovan Bratislava remizovali vo štvrtkovom domácom úvodnom stretnutí 2. predkola Európskej ligy UEFA 2016/2017 s FK Jelgava 0:0.

Favorizovaný Slovan prekvapujúco vyrukoval so zápasovou súpiskou bez maďarského útočníka Priskina. Domáci mali výraznú prevahu v držaní lopty, ale chýbala im rozbuška, ktorou by rozhodili obranu súpera.

Bojovnosťou sa na ľavej strane prezentoval Kubík. V 13. minúte nebezpečne prenikol do pokutového územia Soumah, no jeho strieľaná prihrávka nenašla adresáta rovnako ako potom centre Ligeona či Scheta z pravého krídla.

Najväčšiu šancu úvodnej štyridsaťpäťminútovky tak, paradoxne, mali hostia. Po viac než polhodine hry vznikla neprehľadná situácia z rohového kopu a Bogdaškins prepálil Muchovu bránku.

Na opačnom konci odpovedal Zreľák zblokovaným pokusom.

Mužstvá nenašli chýbajúcu energiu ani cez polčasovú prestávku. Zaujímavá štandardná situácia sa Bratislavčanom predsa len naskytla v 54. minúte, s centrom Zreľáka z priameho kopu si však poradila defenzíva Jelgavy.

Po uplynutí hodiny vyskúšal Soumah netradičný roh, hostia po ňom zblokovali strelu De Kampsa. V 70. minúte sa pravým krajom predral Schet, ktorého prihrávku takmer usmernil do vlastnej siete Diallo.

Schet podobným spôsobom prenikol tiež o pár minút neskôr, ani tentoraz však jeho akcia nezarodila. Vzruch priniesla spolupráca Scheta, Zreľáka a Soumaha, posledný menovaný však neprekonal Ikstensa.

Slovan alebo Jelgava v zostávajúcom priebehu neprejavili dostatočnú túžbu po víťaznom zásahu, stretnutie sa tak zákonite skončilo bezgólovou remízou.

Odveta sa odohrá o týždeň 21. júla o 17.30 h SELČ v Lotyšsku.

Hlasy po zápase (zdroj: RTVS):

Nikodimos Papavasiliou, tréner Slovana: "Remíza je pre nás sklamaním, pretože sme si zaslúžili vyhrať. Nedali sme však gól. Napriek tomu si myslím, že máme lepšie mužstvo a som presvedčený, že postúpime. Priskin v zostave chýbal a v tejto sezóne nám už nepomôže, pretože odchádza preč."

Jozef Škrlík, asistent trénera FK Jelgava: "Ak tréner Slovana hovoril, že je po tomto zápase optimista, to isté hovoríme aj my. Samozrejme, je to ešte len polčas dvojzápasu. Ale aj my samozrejme chceme postúpiť. V Jelgave bude viac ľudí, tí sú tam hladní po futbale. Bude to ťažké, lebo Slovan ukázal, že je kvalitný súper. Ale bude to iný zápas, aj my budeme hrať inak a pobijeme sa o postup. Naši hráči hrali maximum, hoci kvalita je aká je, ale nechali tam všetko. Slovan sme poznali a dobre sme sa pripravili."