Najlepší Slovák skončil desiaty. Na Dobšinskom kopci triumfoval Faggioli

(Autor: facebook.com)
SITA|17. júl 2016 o 20:57

Najlepším slovenským pilotom bol na 10. pozícii úradujúci vicemajster SR v tejto disciplíne Igor Drotár na Škode Fabia R5.

DOBŠINÁ. Taliansky favorit Simone Faggioli na monoposte Norma M20FC triumfoval časom 5:25,403 min v súčte dvoch jázd na 33. ročníku pretekov automobilov do vrchu na Dobšinskom kopci, ktorý boli zaradené do tohtoročného seriálu majstrovstiev Európy FIA EHCC.

Aj zvyšné dve pódiové umiestnenia patrili talianskych jazdcom - na druhom mieste skončil Paride Macario (Osella FA 30) s odstupom 2,407 sekundy.

Tretiu priečku obsadil Christian Merli (Osella FA 30), ktorý za Faggiolim zaostal o 6,936 sekundy.

Najlepším slovenským pilotom bol na 10. pozícii úradujúci vicemajster SR v tejto disciplíne Igor Drotár na Škode Fabia R5 pred Michalom Žiakom (13., Mitsubishi Lancer EVO) a Jozefom Bérešom ml. (14., Tatuus Renault 2000).

Preteky na Dobšinskom kopci odštartovali so 4,5-hodinovým meškaním pre nepriaznivé počasie. Organizátori neskôr odsúhlasili štart druhých súťažných jázd, pretože v Dobšinej sa vyjasnilo a trať začala vysychať.

Podujatie, ktoré patrí medzi najväčšie motoristické akcie na Slovensku, bolo ôsmou kapitolou 12-dielneho seriálu ME. Najbližšie sa "vrchári" predstavia 29. - 31. júla v nemeckom Glasbachu.