Slovenský tréner Pivarník zvýšil hlas a Plzeň otočila výsledok

V drese nováčika českej najvyššej súťaže z Jihlavy strelil dva góly slovenský útočník Pavol Jurčo.

Zažite Audi cup na vlastnej koži od skvelých 95 € >>

PRAHA. Futbalisti Viktorie Plzeň vykročili za obhajobou titulu v najvyššej českej súťaži víťazstvom 2:1 nad Vysočinou Jihlava v sobotňajšom zápase 1. kola.

Zverenci slovenského trénera Romana Pivarníka síce inkasovali ako prví, ale po zmene strán otočili skóre po presných zásahoch Kučeru a Kopica.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Nehrá už dva roky. Plzeň zaregistrovala Čišovského číslo

V mikrosúboji dvoch slovenských koučov triumfoval Pivarník nad Michalom Hippom, ktorý trénuje Jihlavu od začiatku tohto kalendárneho roka.

V drese Plzne sa v úvodnom ligovom zápase nového ročníka predstavila aj trojica slovenských reprezentantov Matúš Kozáčik, Patrik Hrošovský a Michal Ďuriš, ktorí si zahrali na EURO 2016 vo Francúzsku.

Doplnila ich útočná posila Marek Bakoš.

"V kabíne som musel zvýšiť hlas. Väčšinou to robím iba raz za pol roka, takže tento rok to už máme za sebou. Verím, že si vďaka dnešku uvedomíme, ako máme hrať," citoval oficiálny web Viktorie slová trénera Romana Pivarníka.

Ten nechal oddychovať niektoré svoje opory. "Za sedem dní hráme tri zápasy, z toho dva vonku. Chcel som šetriť hráčov na postoch, kde si to môžeme dovoliť," komentoval svoje rozhodnutie.

Do hry vôbec nenasadil Davida Limberského, iného obrancu Romana Hubníka poslal do akcie až v 46 minúte stretnutia.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Plzeň predstavila nového trénera. Českého majstra povedie Slovák Pivarník

Slovenský útočník Pavol Jurčo bol prvopolčasovým hrdinom nováčika z Karvinej sobotňajšom stretnutí na trávniku FK Jablonec.

Tridsaťročný zakončovateľ sa za stavu 1:1 v rozpätí štvrťhodiny dvoma gólmi zblízka postaral o solídny náskok hostí, ktorí však pri obnovenej premiére medzi elitou napokon nezískali ani bod - po zmene strán inkasovali až štyrikrát a favoritovi podľahli 3:5. Levočský rodák Jurčo hral do 63. minúty.

V jesennej časti predchádzajúcej sezóny pôsobil v Dunajskej Strede, jar strávil vo VSS Košice. V Karvinej podpísal zmluvu na jeden rok s opciou na ďalší.

ePojisteni.cz liga - 1. kolo:

Vysočina Jihlava - Viktoria Plzeň 1:2 (1:0)

Góly: 27. Ikaunieks - 51. T. Kučera, 64. Kopic

/Peter Šulek odohral celý zápas, Jozef Urblík hral do 83. minúty, Matej Rakovan (všetci Jihlava) sedel na lavičke náhradníkov - Matúš Kozáčik odchytal celý zápas, Patrik Hrošovský a Michal Ďuriš absolvovali celý duel, Marek Bakoš hral od 46. minúty, Jakub Hromada (všetci Plzeň) nefiguruje v zápise o stretnutí/

FK Jablonec - MFK Karviná 5:3 (1:3)

Góly: 15., 47. a 74. T. Wágner, 49. Pernica, 84. M. Doležal - 25. a 40. PAVOL JURČO, 1. Voltr

/Branislav Pindroch odchytal celý zápas, Pavol Jurčo hral do 63. minúty a v 25. a v 40. minúte dal gól, Marek Janečka (všetci Karviná) odohral celý duel a v 47. minúte videl ŽK/

FC Fastav Zlín - 1. FK Příbram 2:0 (1:0)

Góly: 45. T. Hájek, 88. Jugas

/Róbert Matejov (Zlín) odohral celý zápas - Tomáš Majtán (Příbram) odohral celý duel/

AC Sparta Praha - 1. FC Slovácko 3:2 (2:0)

Góly: 2. a 10. B. Dočkal (druhý z pok. kopu), 64. Konaté - 52. a 70. Diviš

/Juraj Chvátal (Sparta) nefiguruje v zápise o stretnutí - Patrik Šimko a Tomáš Košút (obaja Slovácko) odohrali celý zápas a obaja videli ŽK/