Austria vyradila po penaltovom rozstrele Trnavu, Karhan: Môžeme byť spokojní

Od postupu do play off delilo futbalistov Trnavy iba pár minút. Jediný gól v riadnom čase dostali v 88. minúte.

Martin Mikovič (druhý zľava) bol jediným hráčom, ktorý sa v penaltovom rozstrele v odvete proti Austrii mýlil.(Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj)
Ponuka zájazdov na novú sezónu Premier League >>

TRNAVA. Futbalisti Spartaka Trnava nezvládli odvetu 3. predkola Európskej ligy UEFA 2016/2017 s Austriou Viedeň. Po víťazstve 1:0 na pôde rakúskeho súpera prehrali doma pred vypredaným Štadiónom Antona Malatinského rovnakým pomerom 0:1.

O postup do play off ich pripravil až jedenástkový rozstrele, v ktorom podľahli 4:5.

Slovenský futbal má v tohtoročnej edícii európskych pohárov už len jedného zástupcu - AS Trenčín, ktorý sa po vypadnutí v 3. predkole Ligy majstrov s Legiou Varšava pokúsi o prienik do skupinovej fázy cez play off EL.

Žreb dvojíc play off EL sa uskutoční v piatok 5. augusta o 13.00 h vo švajčiarskom Nyone, zápasy tejto fázy sú na programe 18. a 25. augusta.

Online prenos

Predĺženie

120. minúta - V predĺžení gól nepadol, o postupujúcom do play off rozhodnú pokutové kopy.

110. minúta - Veľkú šancu na vyrovnanie mal kapitán Trnavy Martin Mikovič. Jeho strela po nájazde ale skončila mimo brány.

105. minúta - V prvej časti predĺženia gól nepadol.

98. minúta - Brankár Austrie Viedeň Almer odhlavičkoval pred Jirkom na hranici šestnástky loptu. Následne za ňou bežal takmer až na polovicu ihriska, kde mu ju vzali hráči Trnavy. Následný center do šestnástky ale odvrátili hráči rakúskeho klubu.

96. minúta - Po centri do šestnástky sa k akrobatickému zakončeniu dostal Kayode, jeho pokus ale smeroval iba na brankára Jakubecha.

Druhý polčas

93. minúta - Skončil sa druhý polčas, zápas bude pokračovať. Predĺženie sa hrá dvakrát 15 minút.

88. minúta - Po centri do šestnástky prehrala Trnava dva hlavičkové súboje. Ten druhý vyhral Grünwald, ktorého zakončenie znamenalo gól. Za tohto stavu by šiel zápas do predĺženia.

85. minúta - Strela Grünwalda zo strednej vzdialenosti iba tesne minula bránu Jakubecha.

75. minúta - Nebezpečnú strelu zo strednej vzdialenosti Friesenbichlera vyboxoval brankár Adam Jakubech nad bránu. O pár momentov neskôr po rohovom kope bol v akcii opäť Jakubech, keď chytil volej z hranice jedenástky.

68. minúta - Priamy kop Holzhausera skončil na brvne, od ktorého sa lopta odrazila na bránkovú čiaru a z nej von. Rozhodca signalizuje, že gól to nebol.

66 minúta - Po dlhej prihrávke od polovice ihriska sa do šance dostával Kayode. Hoci vystrelil mimo, tesne predtým ho na hranici fauloval brankár Jakubech.

59. minúta - Austria Viedeň sa v druhom polčase nedostala do akejkoľvek nádejnej príležitosti.

46. minúta - Aj na začiatku druhého polčasu mala Trnava veľkú šancu. Už po tridsiatich sekundách mohol po akcii Haliloviča otvoriť skóre Schranz, ale jeho strela z hranice jedenástich metrov smerovala nad bránu Austrie.

Prvý polčas

45. minúta - V prvom polčase gól nepadol. Nerozhodný výsledok by posunul ďalej futbalistov Trnavy.

38. minúta - Šance na oboch stranách. Najprv hráč Austrie vystrelil tesne mimo, o pár momentov neskôr musel zakročiť po strele Haliloviča brankár hostí Almer.

29. minúta - Po nebezpečnom centri sa dostal k hlavičke Grünwald. Jeho zakončenie len tesne minulo bránu Adama Jakubecha.

25. minúta - Trnava sa dostala do druhej nádejnej šance. Proti dvom obrancom Austrie postupovali traja hráči Trnavy. Halilovič ale riešil akciu individuálne a nastrelil jedného z brániacich hráčov.

23. minúta - V polovici prvého polčasu nariadil hlavný rozhodca prestávku na občerstvenie. Na zaplnenom trnavskom štadióne zatiaľ gól nepadol. Nerozhodný výsledok by ďalej posunul Trnavu.

13. minúta - Dianie na ihrisku sa upokojilo. Oba tímy sa snažia presadiť väčšinou nakopávanými loptami.

5. minúta - Nebezpečnú príležitosť mala aj Austria Viedeň. Priamy kop Grünwalda smeroval pod brvno, ale brankár Jakubech loptu vytesnil mimo bránu.

2. minúta - Hneď v úvode mala Trnava obrovskú šancu. Netiesnený útočník Tambe postupoval sám na brankára, no jeho strela šla mimo.

Pred zápasom

Pred zápasom – Pred dvojzápasom bol papierovým favoritom rakúsky klub. Austria Viedeň ale doma s Trnavou prehrala 0:1 a pred odvetným zápasom má väčšie šance na postup slovenský zástupca.

Pred zápasom – O víťazstve Trnavy v Rakúsku rozhodol útočník Robert Ndip Tambe. Gólovo sa presadil v Európskej lige proti každému súperovi.

„Austria môže mať problémy v obrane. Nemá v nej toľko rýchlostných typov hráčov,“ vravel ešte pred prvým stretnutím Karhan.

Medzi najvýraznejšie opory Trnavy patrí aj Adam Jakubech. Devätnásťročný brankár v prvom zápase predviedol viacero dôležitých zákrokov.

Pred zápasom – Trnava v novej sezóne ešte neprehrala. V domácej súťaži raz vyhrala a dvakrát remizovala, v Európskej lige má na konte štyri výhry a jednu remízu.

Slovenskému klubu sa darí najmä odvtedy, čo klub angažoval do pozície hlavného trénera Miroslava Karhana. Od konca apríla pod jeho vedením prehrala Trnava iba jeden súťažný zápas.

Pred zápasom – Trnava bola v play off o Európsku ligu dvakrát. V sezóne 2011/2012 v štvrtom predkole vypadla s Lokomotivom Moskva, v ročníku 2014/2015 si postup do skupinovej fázy Európskej ligy na jej úkor vybojoval švajčiarsky Zürich.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Mali sebavedomie ako majstri sveta. Teraz ich môže ponížiť Trnava

Vypadnutie v treťom prekole Európskej ligy by bol pre Austriu Viedeň neúspechom. Ešte pred troma rokmi hral rakúsky klub v skupinovej fáze Ligy majstrov.

Pred zápasom – „V predošlých zápasoch sme si dokázali vytvoriť veľa šancí. Svedčí to o tom, že sa snažíme niečo na ihrisku vymyslieť a hráme dobre, akurát sa na nás nalepila smola,“ uviedol na predzápasovej tlačovej konferencii tréner hostí Thorsten Fink.

„Som presvedčený, že v Trnave môžeme vyhrať. Dôležité bude, aby sme premenili naše šance a udržali si čisté konto,“ dodal tréner Austrie Viedeň.

V bráne Austrie sa objaví reprezentačný rakúsky brankár, ktorý bol jednotkou svojej krajiny na nedávnych majstrovstvách Európy. „My hráči sa na hlučnú kulisu tešíme, zároveň však dúfame, že všetko prebehne v duchu fair play,“ uviedol Robert Almer.

Pred zápasom - Dva dni pred zápasom oznámilo vedenie klubu, že zápas bude vypredaný. Pre veľký záujem klub zdostupnil aj sektor, ktorý mal byť z bezpečnostných dôvodov zatvorený. Na tribúnach by malo byť okolo 16 500 ľudí.

Na päťdesiattisícovom Štadióne Ernsta Happela vo Viedni ich bolo menej ako sedemtisíc.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Futbalisti urobili Trnave radosť, zopár chuligánov hanbu

"V Trnave platí, že keď sa dosiahne séria štyroch-piatich dobrých výsledkov, záujem fanúšikov o zápasy rapídne stúpne. Hráčom som povedal, že sa mi splní sen, keď budú ľudia chodiť na zápasy kvôli nim, a nie súperovi," uviedol Karhan.

Pred zápasom – Istotu súbojov v play off o Európsku ligu už má AS Trenčín. O postup do skupinovej fázy európskej súťaže číslo dva bude bojovať po tom, čo v treťom predkole Ligy majstrov vypadol s Legiou Varšava.

Žreb play off o Európsku ligu sa uskutoční v piatok 5. augusta o 13.00 SELČ vo švajčiarskom Nyone. Zápasy tejto fázy sú na programe 18. a 25. augusta.