Schmiedlová prekvapila. V prvom kole vyradila nasadenú šestku

Anna Karolína Schmiedlová postúpila v Riu do druhého kola.
Anna Karolína Schmiedlová postúpila v Riu do druhého kola. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|6. aug 2016 o 13:54

Roberta Vinciová je finalistkou vlaňajšieho grandslamového US Open.

RIO DE JANEIRO. Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová úspešne vstúpila do olympijského turnaja v Riu de Janeiro.

Pri svojom debute pod piatimi kruhmi vyradila v 1. kole dvojhry šiestu nasadenú Talianku Robertu Vinciovú 7:5, 6:4.

Zápas veľmi dobrej úrovne sledoval v hľadisku aj prezident SR Andrej Kiska.

V 2. kole čaká Schmiedlovú víťazka súboja medzi Ruskou Jekaterinou Makarovovou a Turkyňou Caglou Büyükakcayovou.

Slovenskej reprezentantke vyšiel úvod zápasu, keď v druhom geme prelomila podanie súperky a po potvrdení brejku si vybudovala náskok 3:0. Vinciová síce v ďalších minútach otočila na 4:3, no záver setu patril Schmiedlovej.

Anna Karolína Schmiedlová vyradila turnajovú šestku.
Anna Karolína Schmiedlová vyradila turnajovú šestku. (Autor: TASR/AP)

Za stavu 5:4 ešte nevyužila dva setbaly, no v dvanástom geme premenila po víťaznom bekhende v poradí tretiu možnosť. Slovenka ťažila z výborného pohybu po dvorci, dokázala eliminovať Vinciovej obávaný bekhendový slajz.

Na začiatku druhého dejstva sa Schmiedlová po rýchlom brejku ujala vedenia 2:0. Vinciová potom ožila, vďaka variabilnej hre i početným nevynúteným chybám súperky otočila na 4:2, no záver setu opäť patril Schmiedlovej.

Vlaňajšia víťazka turnajov v Katoviciach i Bukurešti získala štyri gemy za sebou a pri podaní Vinciovej premenila v poradí tretí mečbal.

Nadviazala tak na triumf nad Taliankou z vlaňajších "malých" MS WTA v čínskom Ču-chaji. Schmiedlovej sa v Riu darí, vlani postúpila v brazílskom veľkomeste do svojho prvého finále na okruhu WTA.

Časť obsahu sa nepodarilo zobraziť. Skúste znovunačítať stránku.