Rio 2016: Kompletné výsledky (sobota 6. augusta)

Pozrite si súhrn dnešných výsledkov z olympiády v Riu.

Američanka Virginia Thasherová (uprostred) získala prvú zlatú olympijskú medailu na hrách v Riu de Janeiro.(Zdroj: SITA/AP)
Pozrite si všetky správy: Olympijské hry Rio 2016.

Cyklistika

Preteky s hromadným štartom mužov (237,5 km): 

1. Greg van Avermaet (Belg.) 6:10:05 h,
2. Jakob Fuglsang (Dán.) - rovnaký čas,
3. Rafal Majka (Poľ.) +5 s,
4. Julian Alaphilippe (Fr.),
5. Joaquim Rodríguez (Šp.),
6. Fabio Aru (Tal.),
7. Louis Meintjes (JAR) - všetci +22,
8. Andrej Zejc (Kaz.) +25,
...
45. PATRIK TYBOR (SR) +20:00 min.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Víťazom olympijských pretekov Greg van Avermaet, Tybor skončil na 45. mieste

Plávanie

Muži - 400 m polohové preteky - finále

1. Kosuke Hagino (Jap.) 4:06,05,
2. Chase Kalitz (USA) 4:06,75,
3. Daija Sato (Jap.) 4:09,71, 
4. Max Litchfield (V. Brit.) 4:11,62, 
5. Jay Litherland (USA) 4:11,68, 
6. Thomas Fraser-Holmes (Austr.) 4:11,90, 
7. Travis Mahoney (Austr.) 4:15,48, 
8. Joan Lluis Pons Ramon (Šp.) 4:16,58 
...
9. RICHARD NAGY (SR) 4:13,87 - nepostúpil do finále

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Plával som ako keby mi odrezali nohu, hneval sa Nagy

Muži - 100 m prsia - rozplavby:

1. Adam Peaty (V. Brit.) 57,55 -  svetový rekord,
2. Jasuhiro Koseki (Jap.) 58,91,
3. Felipe Franca (Braz.) 59,01,
...
42. TOMÁŠ KLOBUČNÍK (SR) 1:02,93 - nepostúpil do semifinále

Muži - 400 m v.sp - finále:

1. Mack Horton (Austr.) 3:41,55, 
2. Sun Jang (Čína) 3:41,68, 
3. Gabriele Detti (Tal.) 3:43,49, 
4. Conor Dwyer (USA) 3:44,01, 
5. Connor Jaeger (USA) 3:44,16, 
6. James Guy (V. Brit.) 3:44,68, 
7. David McKeon (Austr.) 3:45,28, 
8. Jordan Pothain (Fr.) 3:49,07

Ženy - 100 m motýlik - rozplavby:

1. Sarah Sjöströmová (Švéd.) 56,26 s,
2. Dana Vollmerová (USA) 56,56,
3. Penny Oleksiaková (Kan.) 56,73,
...
30. KATARÍNA LISTOPADOVÁ (SR) 59,57 - nepostúpila do semifinále

Ženy - 400 m pol.pr:

1. Katinka Hosszúová (Maď.) 4:26,36, 
2. Madeline Diradová (USA) 4:31,15, 
3. Mireia Belmonteová Garciová (Šp.) 4:32,39, 
4. Hannah Mileyová (V. Brit.) 4:32,54, 
5. Emily Overholtová (Kan.) 4:34,70, 
6. Elizabeth Beiselová (USA) 4:34,98, 
7. Aimee Willmottová (V. Brit.) 4:35,04, 
8. Sakiko Šimizuová (Jap.) 4:38,06

Ženy - štafeta 4x100 m v.sp.:

1. Austrália (Emma McKeonová, Brittany Elmslieová, Bronte Campbellová, Cate Campbellová) 3:30,65 - svetový rekord, 
2. USA (Simone Manuelová, Abbey Weitzeilová, Dana Vollmerová, Katie Ledecka) 3:31,89, 
3. Kanada (Sandrine Mainvilleová, Chantal Van Landeghemová, Taylor Madison Rucková, Penny Oleksiaková) 3:32,89, 
4. Holandsko 3:33,81, 
5. Švédsko 3:35,90, 
6. Taliansko 3:36,78, 
7. Francúzsko 3:37,45,
8. Japonsko 3:37,78

Stolný tenis

Ženy

1. kolo:
Wu Je (USA) - EVA ÓDOROVÁ (SR) 4:1 (-3, 5, 9, 6, 8)
BARBORA BALÁŽOVÁ (SR) - Yadira Silvová (Mex.) 4:0 (10, 5, 8, 7)

2. kolo:

JANG WANG (SR) - Marcos Madrid (Mex.) 4:1 (8, 8, 6, -5, 6)

Športová streľba

Muži - vzduchová pištoľ 60

Poradie po kvalifikácii:


1. Pchang Wej (Čína) 590,
2. Čin Čong-oh (Kór. rep.) 584,
3. JURAJ TUŽINSKÝ (SR) 582,
4. Hoang Suan Vinh (Viet.) 581,
5. Giuseppe Giordano (Tal.) 580,
6. Džitu Rai (India) 580,
7. Felipe Almeida Wu (Braz.) 580,
8. Vladimir Gončarov (Rus.) 580,
...
38. PAVOL KOPP

Konečné poradie:

1. Hoang Suan Vinh (Viet.) 202,5 b. - fin. olymp. rekord (v kvalifikácii 581),
2. Felipe Almeida Wu (Braz.) 202,1 (580),
3. Pchang Wej (Čína) 180,4 (590),
4. JURAJ TUŽINSKÝ (SR) 159,4 (582),
5. Čin Čong-oh (Kór. rep.) 139,8 (584),
6. Giuseppe Giordano (Tal.) 118,4 (580),
7. Vladimir Gončarov (Rus.) 98,9 (580),
8. Džitu Rai (India) 78,7 (580)

Tenis

Dvojhra žien - 1. kolo:

Elina Svitolinová (Ukr.-15) - Andrea Petkovicová (Nem.) 2:6, 6:1, 6:3
Čeng Saj-saj (Čína) - Agnieszka Radwanská (Poľ.-4) 6:4, 7:5
Madison Keysová (USA-7) - Danka Koviničová (Č. Hora) 6:3, 6:3
Carla Suárezová-Navarrová (Šp.-9) - Ana Ivanovičová (Srb.) 2:6, 6:1, 6:2
Šuaj Čang (Čína) - Timea Bacsinszká (Švaj.-12) 6:7 (4), 6:4, 7:6 (7)
Barbora Strýcová (ČR-16) - Yanina Wickmayerová (Belg.) 7:6 (6), 6:1
Sara Erraniová (Tal.) - Kiki Bertensová (Hol.) 4:6, 6:4, 6:3
Daria Kasatkinová (Rus.) - Ons Jabeurová (Tun.) 3:6, 7:6 (4), 6:1
Ana Konjuhová (Chor.) - Annika Becková (Nem.) 7:6 (5), 6:1
Kristina Mladenovicová (Fr.) - Aleksandra Kruničová (Srb.) 6:1, 6:4 
Monica Niculescová (Rum.) - Verónica Cepedeová-Roygová (Parag.) 6:2, 6:3 
Lucie Šafářová (ČR) - Karin Knappová (Tal.) 4:6, 6:1, 6:1
Heather Watsonová (V. Brit.) - Šuaj Pcheng (Čína) 6:4, 6:7 (5), 6:3, 
ANNA KAROLÍNA SCHMiEDLOVÁ (SR) - Roberta Vinciová (Tal.) 7:5, 6:4.
Anastasia Pavľučenkovová (Rus.-14) - Magda Linettová (Poľ.) 6:0, 6:3,
Eugenie Bouchardová (Kan.) - Sloane Stephensová (USA) 6:3, 6:3,
Kirsten Flipkensová (Bel.) - Venus Williamsová (5-USA) 4:6, 6:3, 7:6 (5),

Dvojhra - muži - 1. kolo:

Gastao Elias (Portug.) - Thanasi Kokkinakis (Aus.) 7:6 (4), 7:6 (3)
Andreas Seppi (Tal.) - Iľja Marčenko (Ukr.) 6:3, 3:6, 7:6 (6)
ANDREJ MARTIN (SR) - Denis Kudla (USA) 6:0, 6:3
Kei Nišikori (Jap.-4) - Albert Ramos-Viňolas (Šp.) 6:2, 6:4
Jo-Wilfried Tsonga (Fr.-5) - Malek Jaziri (Tun.) 4:6, 7:5, 6:3
Marin Čilič (Chor.-9) - Grigor Dimitrov (Bul.) 6:1, 6:4
Taro Daniel (Jap.) - Jack Sock (USA-14) 6:4, 6:4
Kyle Edmund (V. Brit.) - Jordan Thompson (Aus.) 6:4, 6:2
John Millman (Aus.) - Ričardas Berankis (Litva) 6:0, 6:0 
Steve Johnson (USA-12) - Darian King (Barb.) 6:3, 6:2
Juiči Sugita (Jap.) - Brian Baker (USA) 5:7, 7:5, 6:4
Gilles Simon (Fr.-15) - Borna Čorič (Chor.) 6:4, 7:6 (1)
Jevgenij Donskoj (Rus.) - Jan-Lennard Struff (Nem.) 6:3, 6:4,
Dudi Sela (Izr.) - Damir Džumhur (BaH) 6:4, 6:4,
Gael Monfils (6-Fr.) - Vasek Pospisil (Kan.) 6:1, 6:3, 

Štvorhra mužov - 1. kolo:

Oliver Marach, Alexander Peya (Rak.) - Alexander Bury, Max Mirnyj (Biel.) 7:6 (4), 7:5
Florin Mergea, Horia Tecau (Rum.-5) - Federico Delbonis, Guillermo Durán (Arg.) 6:3, 6:2
Roberto Bautista-Agut, David Ferrer (Šp.-8) - Lukáš Rosol, Radek Štěpánek (ČR) 6:1, 6:4
Juan Martín Del Potro, Máximo González (Arg.) - Chris Guccione, John Peers (Aus.) 6:4, 7:5
Santiago González, Miguel Ángel Reyes-Varela (Mex.) - Colin Fleming, Dominic Inglot (V. Brit.) 6:3, 6:0 
Lukasz Kubot, Marcin Matkowski (Poľ.) - Rohan Bopanna, Leander Paes (India) 6:4, 7:6 (6) 

Štvorhra žien - 1. kolo:

Daria Kasatkinová, Svetlana Kuznecovová (Rus.) - Anna-Lena Grönefeldová, Laura Siegemundová (Nem.) 6:1, 6:4, 
Misaki Doiová, Eri Hozumiová (Jap.) - Caroline Garciová, Kristina Mladenovicová (2-Fr.) 6:0, 0:6, 6:4, 
Garbine Muguruzová, Carla Suarezová Navarrová (4-Šp.) - Paula Cristina Goncalvesová, Teliana Pereirová (Braz.) 7:6 (6), 6:2, 
Timea Bacsinszká, Martina Hingisová (5-Švajč.) - Daria Gavrilovová, Samantha Stosurová (Austr.) 6:4, 4:6, 6:2, 
Jekaterina Makarovová, Jelena Vesninová (7-Rus.) - Anastasia Rodionovová, Arina Rodionovová (Austr.) 6:1, 6:2, 
Johanna Kontová, Heather Watsonová (V. Brit.) - Jelena Jankovičová, Aleksandra Kruničová (Srb.) 6:2, 6:1, 
Šuaj Pcheng, Šuaj Čang (Čína) - Sania Mirzová, Prarthana Thombareová (India) 7:6 (6), 5:7, 7:5

Basketbal

Ženy

A-skupina: 
Turecko - Francúzsko 39:55 (16:8, 3:14, 16:19, 4:14)
Brazília - Austrália 66:84 (39:35)
Bielorusko - Japonsko 73:77 (40:41)

B-skupina: 
Čína - Kanada 68:90 (9:19, 17:18, 20:23, 22:30)

Muži

A-skupina: 

Austrália - Francúzsko 87:66 (36:33)
Čína - USA 62:119 (30:59)
Venezuela - Srbsko 62:86 (23:44)

Športová streľba

Vzduchová puška 40 - ženy

1. Virginia Thrasherová (USA) 208,0 b. - fin. olymp. rekord (v kvalifikácii 416,3),
2. Tu Li 207,0 (420,7 - olymp. rekord),
3. Ji S'-ling (obe Čína) 185,4 (415,9),
4. Barbora Englederová (Nem.) 165,0 (420,3),
5. Daria Vdovinová (Rus.) 143,5 (417,4),
6. Elaheh Ahmadiová (Irán) 122,5 (417,8)

Hádzaná

Ženy

A-skupina: 

Čierna Hora - Španielsko 19:25 (10:14)
Nórsko - Brazília 28:31 (16:17)
Rumunsko - Angola 19:23 (9:11)

B-skupina: 
Holandsko - Francúzsko 14:18 (6:10)
Rusko - Kórejská republika 30:25 (12:13) 

Pozemný hokej

Muži

A-skupina:
Belgicko - Veľká Británia 4:1 (1:1)
Austrália - Nový Zéland 2:1 (2:0)
Španielsko - Brazília 7:0 (1:0

B-skupina:
Argentína - Holandsko 3:3 (1:1)
India - Írsko 3:2 (2:0)
Kanada - Nemecko 2:6 (1:4)

Ženy

B-skupina:
Argentína - USA 1:2 (0:0)

Sedmičkové ragby 

Ženy

A-skupina:
USA - Fidži 7:12 (0:7)
Austrália - Kolumbia 53:0 (27:0)
USA - Kolumbia 48:0 (24:0)
Austrália - Fidži 36:0 (19:0) 

B-skupina:
Francúzsko - Španielsko 24:7 (12:0)
Nový Zéland - Keňa 52:0 (21:0)
Francúzsko - Keňa 38:7 (14:7)
Nový Zéland - Španielsko 19:5 (12:0) 

C-skupina:
Veľká Británia - Brazília 29:3 (7:3)
Kanada - Japonsko 45:0 (26:0)
Veľká Británia - Japonsko 40:0 (26:0)
Kanada - Brazília 38:0 (26:0) 

Vodné pólo

Muži

A-skupina:
Srbsko - Maďarsko 13:13 (3:5, 3:4, 3:2, 4:2)
Grécko - Japonsko 8:7 (2:2, 2:1, 0:4, 4:0)
Brazília - Austrália 8:7 (3:2, 2:1, 2:2, 1:2)

B-skupina:
USA - Chorvátsko 5:7 (2:2, 1:1, 1:2, 1:2)
Španielsko - Taliansko 8:9 (3:2, 2:1, 1:2, 2:4) 
Francúzsko - Čierna Hora 4:7 (0:2, 0:3, 1:0, 3:2) 

Volejbal

ŽENY

A-skupina: 
Japonsko - Kórejská republika 1:3 (19, -15, -17, -21)
Brazília - Kamerun 3:0 (14, 21, 13)
Rusko - Argentína 3:0 (13, 10, 16

B-skupina:
Čína - Holandsko 2:3 (-23, 21, 18, -22, -13)
USA - Portoriko 3:0 (17, 22, 17)
Srbsko - Taliansko 3:0 (25, 20, 23)

Futbal

Ženy

E-skupina:
JAR - Čína 0:2 (0:1)

F-skupina:
Kanada - Zimbabwe 3:1 (3:0)
Nemecko - Austrália 2:2 (1:2)

G-skupina:
USA - Francúzsko 1:0 (0:0)

Lukostreľba

Finále:
Kórejská republika - USA 6:0 (60:57, 58:57, 59:56)

O 3. miesto:
Austrália - Čína 6:2 (56:55, 56:53, 54:57, 59:54)

Šerm

Kord žien

1. Emese Szászová (Maď.)
2. Rossella Fiamingová (Tal.) 
3. I-wen Sun (Čína)

Džudo

Muži - do 60 kg:

1. Beslan Mudranov (Rus.),
2. Jeldos Smetov (Kaz.),
3. Naohisa Takato (Jap.) a Dijorbek Urozboev (Uzb.)

Ženy - do 48 kg:

1. Paula Paretová (Arg.),
2. Bokyeong Jeong (Kór. rep.),
3. Ami Kondová (Jap.) a Otgontsetseg Galbadrachová (Kaz.)

Vzpieranie

Ženy - do 48 kg:

Trh + nadhod: 
1. Sopita Tanasanová (Thaj.) 200 kg (92+108), 
2. Sri Wahyuni Agustianiová (Indon.) 192 kg (85+107), 
3. Hiromi Mijakeová (Jap.) 188 kg (81+107), 
4. B. E. Pironová Candelariová (Dom. Rep.) 187 kg (85+102), 
5. Margarita Jelissejevová (Kaz.) 186 kg (80+106), 
6. Morghan Whitney Kingová (USA) 183 kg (83+100), 
7. Wei-Ling Chenová (Taip.) 181 kg (81+100), 
8. Julija Paratovová (Ukr.) 179 kg (84+95), 
9. Roilya Ranaivosová (Maur.) 173kg (80+93), 
10. Žanyl Okojevová (Kirg.) 169 kg (97+72).

Trh: 
1. Sopita Tanasanová (Thaj.) 92 kg, 
2. Sri Wahyuni Agustianiová (Indon.) 85 kg, 
3. B. E. Pironová Candelariová (Dom. Rep.) 85 kg, 
4. Julija Paratovová (Ukr.) 84 kg, 
5. Morghan Whitney Kingová (USA) 83 kg, 
6. Chanu Saikhom Mirabaiová (Ind.) 82 kg.

Nadhod: 
1. Sopita Tanasanová (Thaj.) 108 kg, 
2. Sri Wahyuni Agustianiová (Indon.) 107 kg, 
3. Hiromi Mijakeová (Jap.) 107 kg, 
4. Margarita Jelissejevová (Kaz) 106 kg, 
5. B. E. Pironová Candelariová (Dom. Rep.) 102 kg, 
6. Morghan Whitney Kingová (USA) 100 kg.

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Energetici predávajú nevyužívaný majetok
  2. Ceny bytov rastú! Ľudia nechcú bývať so zľavou!?
  3. Vydanie denníka SME spolu s knihou od Michala Havrana
  4. Aby vám neukradli ani auto, ani kolesá
  5. Volkswagen T-Roc: ofenzíva v triede SUV
  6. Príďte diskutovať o budúcnosti Európy v slovenských mestách
  7. Peter Chudík: Chcem byť aj naďalej oporou nášho kraja
  8. PSK Aréna stavia základy pre kvalitný a moderný hokej
  9. Maurícius: Slnečná dovolenka v zime
  10. Podnikajte vo vlastnom blízko historického centra
  1. Aby vám neukradli ani auto, ani kolesá
  2. Ceny bytov rastú! Ľudia nechcú bývať so zľavou!?
  3. Vydanie denníka SME spolu s knihou od Michala Havrana
  4. Energetici predávajú nevyužívaný majetok
  5. Posledných 30 r. cena fotovoltických panelov klesla 100 násobne
  6. Trendy udržateľnej architektúry
  7. Volkswagen T-Roc: ofenzíva v triede SUV
  8. Ako dobre bývať v centre Bratislavy?
  9. Príďte diskutovať o budúcnosti Európy v slovenských mestách
  10. Peter Chudík: Chcem byť aj naďalej oporou nášho kraja
  1. Maurícius: Slnečná dovolenka v zime 9 605
  2. Nečakaným favoritom na predsedu PSK je prešovský advokát Garaj 3 273
  3. Volkswagen T-Roc: ofenzíva v triede SUV 2 587
  4. PSK Aréna stavia základy pre kvalitný a moderný hokej 2 403
  5. Vydanie denníka SME spolu s knihou od Michala Havrana 2 246
  6. Peter Chudík: Chcem byť aj naďalej oporou nášho kraja 1 788
  7. Ukážeme vám, prečo je dobré sporiť si na dôchodok 1 640
  8. M-MARKET s novým konceptom KOCKAminiv Prešove 1 032
  9. Ako na refinancovanie hypotéky 1 002
  10. Ceny bytov rastú! Ľudia nechcú bývať so zľavou!? 903

Téma: OH Rio 2016: Prehľad výsledkov


Článok je zaradený aj do ďalších tém Slovensko na OH Rio 2016, Olympijské hry Rio 2016

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Choma stíha tri funkcie naraz, zakázať to nikto nechce

Opozícia chce viac ako tri roky zakázať súbeh rôznych volených funkcií. Podporu zatiaľ nenašla, pokus plánuje zopakovať v decembri.

Neprehliadnite tiež

Ronalda zvolili za najlepšieho na svete. Zaslúžene?

Cristiano Ronaldo bol zvolený za najlepšieho futbalistu sveta už piatykrát.

Hrôza v Lombardii pokračovala aj pri ošetrení? Prešli mi po nohe motorkou, vraví Belgičan

Na poslednej monumentálnej klasike Okolo Lombardie sa zranilo niekoľko cyklistov. Najvážnejšie Jan Bakelants.

Chceli, aby sa oholil. Slovanista sa pomstil bývalému klubu

Dvadsaťdva zápasov strelecky mlčal. Lukáš Kašpar strelil prvé dva góly v sezóne proti Dinamu Moskva.

Rekordná návšteva či desiatky gólov. Premier League prepisovala históriu

Pozrite si výber najkrajších gólov a najkrajších brankárskych zákrokov, ktoré prinieslo 9. kolo Premier League.