Rio 2016: Kompletné výsledky (nedeľa 7. augusta)

Pozrite si súhrn dnešných výsledkov z olympiády v Riu.

O zlatej medaile sníva každý. Získať ju môžu iba tí najlepší.(Zdroj: TASR/AP)

Stolný tenis

DVOJHRA ŽIEN - 2. kolo:

BARBORA BALÁŽOVÁ (SR) - Li Fenová (Švéd.-25) 3:4 (-8, 6, 7, -8, 9, -10, -7)

DVOJHRA MUŽOV - 2. kolo:
Aruna Quadri (Nig.) - JANG WANG (SR) 4:1 (7, -7, 7, 9, 6)

Streľba

Trap mužov (poradie po I. časti kvalifikácie - 75 terčoch):
1. Massimo Fabbrizi (Tal.) 75 bodov,
2. Edward Ling (V. Brit.) 73,
3. Giovanni Pellielo (Tal.) 73,
4. Josip Glasnovič (Chor.) 72,
5. David Kostelecký (ČR) 72,
6. Yavuz Ilnam (Tur.) 70,
...
11. ERIK VARGA 69,
21. MARIÁN KOVÁČÓCY (obaja SR) 67

Trap žien - finále:
1. Catherine Skinnerová (Aust.) 12 bodov
2. Natalie Rooneyová (N.Zél.) 11 - obe vo finále
3. Corey Cogdellová (USA) 13
4. Fatima Galvezová (Šp.) 12
5. Laetisha Scanlanová (Aust.) 10
6. Jessica Rossiová (Tal.) 10 - všetky v semifinále

Plávanie

100 m znak - rozplavby:
1. Kathleen Bakerová (USA) 58,84,
2. Emily Seebohmová (Aus.) 58,99,
3. Kylie Masseová (Kan.) 59,07,
...
22. KATARÍNA LISTOPADOVÁ (SR) 1:01,43 - nepostúpila do semifinále

Vodný slalom

C1 muži - kvalifikácia (14 lodí do semifinále):
1. Sideris Tasiadis (Nem.) 92,23 s (0)
2. Denis Gargaud Chanut (Fr.) 93,48 (2)
3. David Florence (V. Brit.) 94,11 (0)
4. Benjamin Savšek (Slovin.) 94,36 (0)
5. Takuja Haneda (Jap.) 94,58
6. MATEJ BEŇUŠ (SR) 95,05 (0)
...
14.Vítězslav Gebas (ČR) 102,78 (0)

K1 muži - kvalifikácia (15 lodí do semifinále):
1. Giovanni de Gennaro (Tal.) 86,85 (0 trest. sekúnd)
2. Joseph Clarke (V. Brit.) 86,95 s (0)
3. Hannes Aigner (Nem.) 87,31 (0)
4. JAKUB GRIGAR (SR) 87,85 (2)
5. Pedro da Silva (Braz.) 88,48 (2)
6. Pavel Eigel (Rus.) 88,57 (0)
7. Jiří Prskavec (ČR) 88,71 (0)
8. Mike Dawson (N. Zél.) 88,91 (0)
...
15. Mario Leitner (Rak.) 93,29 (2) 

Skoky do vody

ŽENY:

Skoky do vody z 3 m dosky:
1. Min-sia Wu, Tching-mao Š'(Čína) 345,60 b.
2. Tania Cagnottová, Francesca Dallapeová (Tal.) 313,83
3. Maddison Keeneyová, Anabelle Smithová (Austr.) 299,19
4. Jennifer Abelová, Pamela Wareová (Kan.) 298,32
5. Cheong Jun Hoong, Sabri Nur Bhabitah (Malajzia) 293,40
6. Alicia Blaggová, Rebecca Gallantreeová (V. Brit.) 292,83
7. Tina Punzelová, Nora Subschinskiová (Nem.) 284,25
8. Tammy Takagiová, Juliana Velosová (Braz.) 258,75

Volejbal

MUŽI:

A-skupina: 
Taliansko - Francúzsko 3:0 (20, 20, 15)
Brazília - Mexiko 3:1 (-23, 19, 14, 18)
USA - Kanada 0:3 (-23, -17, -23)

B-skupina:
Poľsko - Egypt 3:0 (18, 20, 17)
Rusko - Kuba 3:1 (17, 19, -22, 18)
Argentína - Irán 3:0 (23, 24, 18)

Hádzaná

MUŽI:

A-SKUPINA:
Chorvátsko - Katar 23:30 (8:15)
Dánsko - Argentína 25:19 (10:10)
Francúzsko - Tunisko 25:23 (16:11)

B-skupina:
Švédsko - Nemecko 29:32 (15:18)
Poľsko - Brazília 32:34 (13:16)
Slovinsko - Egypt 27:26 (15:15)
 

Športová streľba

Ženy - vzduchová pištoľ 40:

1. Čang Meng-se (Čína) 199,4 b. - fin. olymp. rekord (v kvalifikácii 384),
2. Vitalina Bacaraškinová (Rus.) 197,1 (390),
3. Anna Korakakiová (Gréc.) 177,7 (387),
4. Alejandra Zavalová-Vázquezová (Mex.) 157,1 (387),
5. Afaf Elhodhodová (Egypt) 137,1 (386),
6. Sonia Franquetová (Šp.) 116,5 (384),
7. Bobana Veličkovičová (Srb.) 96,4 (385),
8. Jekaterina Koršunovová (Rus.) 73,5 (387) 

Pozemný hokej

ŽENY:

A-SKUPINA:
Nový Zéland - Kórejská republika 4:1 (3:0) 
Holandsko - Španielsko 5:0 (4:0) 
Čína - Nemecko 1:1 (1:1)

B-SKUPINA:
Japonsko - India 2:2 (2:0) 

MUŽI:

A-skupina:
Veľká Británia - Nový Zéland 2:2 (2:2)
Brazília - Belgicko 0:12 (0:5)
Austrália - Španielsko 0:1 (0:1)

B-skupina:
Holandsko - Írsko 5:0 (2:0)

Tenis

DVOJHRA MUŽOV - 1. kolo:
Juan-Martin Del Potro (Arg.) - Novak Djokovič (1-Srb.) 7:6 (4), 7:6 (2),
Pablo Cuevas (11-Ur.) - Nikoloz Basilašvili (Gruz.) 6:3, 6:7 (8), 6:3,
Benoit Paire (16-Fr.) - Lukáš Rosol (ČR) 3:6, 6:3, 6:4,
David Goffin (8-Belg.) - Samuel Groth (Austr.) 6:4, 6:2,
Paolo Lorenzi (Tal.) - Yen-Hsun Lu (Taiw.) 3:6, 6:3, 6:4,
Radu Albot (Mold.) - Teimuraz Gabašvili (Rus.) 4:6, 6:4, 6:4,
Thomaz Bellucci (Braz.) - Dustin Brown (Nem.) 4:6, 5:4,
Brown vzdal, Gael Monfils (Fr.) - Vasek Pospisil (Kan.) 6:1, 6:3,
David Ferrer (7-Šp.) - Denis Istomin (Uzb.) 6:2, 6:1,
Rogerio Dutra da Silva (Braz.) - Thomas Fabbiano (Tal.) 7:6 (4), 6:1,
Roberto Bautista Agut (10-Šp.) - Andrej Kuznecov (Rus.) 6:7 (4), 6:2,
Andy Murray (2-V. Brit.) - Viktor Troicki (Srb.) 6:3, 6:2,
Joao Sousa (Portug.) - Robin Haase (Hol.) 6:1, 7:5,
Fabio Fognini (Tal.) - Victor Estrella Burgos (Dom. rep.) 2:6, 7:6 (4), 6:0,
Rafael Nadal (3-Šp.) - Federico Delbonis (Arg.) 6:2, 6:1

ŠTVORHRA MUŽOV - 1. kolo:
Gastao Elias, Joao Sousa (Portug.) - Andrej MARTIN, Igor ZELENAY (SR) 6:4, 6:2,
Marc Lopez, Rafael Nadal (6-Šp.) - Robin Haase, Jean-Julien Rojer (Hol.) 6:4, 6:4,
Juan Sebastian Cabal, Robert Farah (Kol.) - Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut (1-Fr.) 7:6 (4), 6:3,
Fabio Fognini, Andreas Seppi (Tal.) - Iľja Marčenko, Denis Molčanov (Ukr.) 6:4, 6:3,
Marcelo Melo, Bruno Soares (3-Braz.) - Sanchai Ratiwatana, Sonchat Ratiwatana (Thaj.) 6:0, 7:6 (1),
Steve Johnson, Jack Sock (USA) - Julio Peralta, Hans Podlipnik-Castillo (Čile) 6:2, 6:2,
Thomaz Bellucci, Andre Sa (Braz.) - Andy Murray, Jamie Murray (2-V.Brit.) 7:6 (6), 7:6 (14),
Daniel Nestor, Vasek Pospisil (7-Kan.) - Marcus Daniell, Michael Venus (N.Zél.) 4:6, 6:3, 7:6 (6),
Brian Baker, Rajeev Ram (USA) - Gael Monfils, Jo-Wilfried Tsonga (4-Fr.) 6:1, 6:4 

DVOJHRA ŽIEN - 1. kolo:
Laura Siegemundová (Nem.) - Cvetana Pironkovová (Bul.) 1:6, 6:4, 6:2,
Garbine Muguruzová (3-Šp.) - Andreea Mituová (Rum.) 6:2, 6:2,
Nao Hibinová (Jap.) - Irina-Camelia Beguová (Rum.) 6:4, 3:6, 6:3,
Jekaterina Makarovová (Rus.) - Cagla Bykakcayová (Tur.) 3:6, 6:0, 7:6 (6),
Alize Cornetová (Fr.) - Johanna Larssonová (Švéd.) 6:1, 2:6, 6:3,
Samantha Stosurová (13-Austr.) - Jelena Ostapenková (Lot.) 1:6, 6:3, 6:2,
Caroline Garciová (Fr.) - Teliana Pereirová (Braz.) 6:1, 6:2,
Johanna Kontová (10-V. Brit.) - Stephanie Vogtová (Licht.) 6:3, 6:1,
Serena Williamsová (1-USA) - Daria Gavrilovová (Austr.) 6:4, 6:2,
Angelique Kerberová (2-Nem.) - Mariana Duqueová-Marinová (Kol.) 6:3, 7:5,
Monica Puigová (Portor.) - Polona Hercogová (Slov.) 6:3, 6:2,
Svetlana Kuznecovová (8-Rus.) - Čchiang Wang (Čína) 6:1, 4:6, 6:0,
Caroline Wozniacka (Dán.) - Lucie Hradecká (ČR) 6:2, 6:2,
Misaki Doiová (Jap.) - Jaroslava Švedovová (Kazach.) 6:3, 6:4

ŠTVORHRA ŽIEN - 1. kolo:
Sara Erraniová, Roberta Vinciová (8-Tal.) - Angelique Kerberová, Andrea Petkovičová (Nem.) 6:2, 6:2,
Lucie Šafářová, Barbora Strýcová (ČR) - Serena Williamsová, Venus Williamsová (1-USA) 6:3, 6:4,
Kirsten Flipkensová, Yanina Wickmayerová (Belg.) - Jaroslava Švedovová, Galina Voskobojevová (Kaz.) 6:1 - skreč
Švedovová, Voskobojevová,
Eugenie Bouchardová, Gabriela Dabrowská (Kan.) - Klaudia Jansová-Ignaciková, Paula Kaniová (Poľ.) 6:4, 5:7, 6:3,
Bethanie Matteková-Sandsová, Coco Vandeweghová (USA) - Anabel Medinová Garriguesová, Arantxa Parrová Santonjová (Šp.) 6:1, 6:1,
Ji-Fan S, Sajsaj Čeng (Čína) - Ljudmyla Kičenoková, Nadija Kičenoková (Ukr.) 6:0, 6:3,
Hao Ching Chan, Yung-Jan Chan (3-Taiwan) - Irina-Camelia Beguová, Monica Niculescuová (Rum.) 5:7, 6:4, 6:3,
Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká (6-ČR) - Oľga Savčuková, Jelina Svitolinová (Ukr.) 7:6 (1), 1:6, 6:4,
Andreea Mituová, Ioana Raluca Olaruová (Rum.) - Timea Babosová, Réka-Luca Janiová (Maď.) 6:3, 6:4

Ragby sedmičkové

ŽENY

A-SKUPINA:
Austrália - USA 12:12 (5:0)
Fidži - Kolumbia 36:0 (24:0) 

Konečná tabuľka A-skupiny:
1. Austrália 3 2 1 0 101:12 8
2. Fidži 3 2 0 1 48:43 7
3. USA 3 1 1 1 67:24 6
4. Kolumbia 3 0 0 3 0:137 3 

B-SKUPINA:
Nový Zéland - Francúzsko 26:7 (19:7) 
Španielsko - Keňa 19:10 (5:5)

Konečná tabuľka B-skupiny:
1. Nový Zéland 3 3 0 0 97:12 9
2. Francúzsko 3 2 0 1 69:40 7
3. Španielsko 3 1 0 2 31:53 5
4. Keňa 3 0 0 3 17:109 3 

C-SKUPINA:
Veľká Británia - Kanada 22:0 (10:0)
Brazília - Japonsko 26:10 (5:5) 

Konečná tabuľka C-skupiny:
1. Veľká Británia 3 3 0 0 91:3 9
2. Kanada 3 2 0 1 83:22 7
3. Brazília 3 1 0 2 29:77 5
4. Japonsko 3 0 0 3 10:111 3 

ŠTVRŤFINÁLE:
Austrália - Španielsko 24:0 (12:0)
Kanada - Francúzsko 15:5 (5:5) 

SKUPINA O 9. - 12. MIESTO:
Brazília - Kolumbia 24:0 (17:0) 
Keňa - Japonsko 0:24 (0:12) 

Basketbal

ŽENY:

A-skupina:
Austrália - Turecko 61:56 (26:29),
Francúzsko - Bielorusko 73:72 (34:42)

B-SKUPINA:
USA - Senegal 121:56 (35:9, 29:12, 30:17, 27:18)
Srbsko - Španielsko 59:65 (31:31)

MUŽI:

B-SKUPINA:
Brazília - Litva 76:82 (29:58)
Chorvátsko - Španielsko 72:70 (32:38)
Nigéria - Argentína 66:94 (31:50)

Futbal

MUŽI:

A-skupina:
Dánsko - JAR 1:0 (0:0)
Brazília - Irak 0:0

B-skupina:
Švédsko - Nigéria 0:1 (0:1)
Japonsko - Kolumbia 2:2 (0:0)

C-skupina:
Fidži - Mexiko 1:5 (1:0)
Nemecko - Kórejská rep. 3:3 (1:1)

D-skupina:
Honduras - Portugalsko 1:2 (1:2)
Argentína - Alžírsko 2:1 (0:0)

Cyklistika

Ženy - preteky s hromadným štartom (136,9 km): 
1. Anna van der Breggenová (Hol.) 3:51:27 h
2. Emma Johanssonová (Švéd.)
3. Elisa Longová Borghiniová (Tal.) - všetky rovnaký čas
4. Mara Abbott (USA) + 4 s
5. Elizabeth Armitsteadová (V. Brit.)
6. Kasia Niewiadomá (Poľ.)
7. Flavia Oliveirová (Braz.)
8. Jolanda Neffová (Švaj.) - všetky +20 s 

Lukostreľba

ŽENY

SÚŤAŽ DRUŽSTIEV:

Finále:
Kórejská republika - Rusko 5:1 (58:49, 55:51, 51:51) 

O 3. miesto:
Taiwan - Taliansko 5:3 (56:52, 55:54, 49:51, 56:56) 

Semifinále:
Kórejská republika - Taiwan 5:1
Rusko - Taliansko 5:3 

Štvrťfinále:
Taiwan - Mexiko 5:4
Kórejská republika - Japonsko 5:1
Taliansko - Čína 5:3
Rusko - India 5:4 

Konečné poradie: 1. Kórejská republika, 2. Rusko, 3. Taiwan, 4. Taliansko, 5. Mexiko, 6. India, 7. Čína, 8. Japonsko 

Džudo

MUŽI

Do 66 kg:
1. Fabio Basile (Tal.)
2. An Pa-Ul (Kór. rep.),
3. Rišod Sobirov (Uzb.) a Masaši Ebinuma (Jap.)
5. Adrian Gomboc (Slovin.) a Antoine Bouchard (Kan.)
7. Wander Mateo (Dom. rep.) a Davaadorj Tumurchuleg (Mong.)

ŽENY

Do 52 kg:
1. Majlinda Kelmendiová (Kos.)
2. Odette Giuffridová (Tal.)
3. Misato Nakamurová (Jap.) a Natalia Kuzjutinová (Rus.)
5. Erika Mirandová (Braz.) a Ma Jing-nan (Čína)
7. Christianne Legentilová (Maurícius) a Andreea Chitová (Rum.) 

Vzpieranie

Ženy

Do 53 kg: 
1. Chsu Šu-čching (Taiw.) 212 (100+112)
2. Hidilyn Diazová (Fil.) 200 (88+112)
3. Joon Jin-hee (Kór. rep.) 199 (88+111)
4. Rebeka Kohová (Lot.) 197 (90+107)
5. Rosane Dos Reisová Santosová (Braz.) 193 (90+103)
6. Kanae Jagiová (Jap.) 186 (81+105)
7. Dewi Safitriová (Indon.) 185 (80+105)
8. Evangjelia Veliová (Alb.) 165 (75+90) 

Muži

muži - do 56 kg :
1. Lung Čching-čchan (Čína) 307 kg (137+170),
2. Om Jun-Čchol (KĽDR) 303 kg (134+169),
3. Sinphet Kruaithong (Thaj.) 289 kg (132+157),
4. Arli Chontey (Kaz.) 278 kg (130+148),
5. Quoc Toan Tran Le (Viet.) 275 kg (121+154),
6. Habib de las Salas de la Rosa (Kol.) 266 kg (119+147),
7. Mirco Scarantino (Tal.) 264 kg (115+149),
8. Luis Alberto Garcia Brito (Dom. Rep.) 263 kg (118+145)

Plávanie

Ženy

100 m motýlik:
1. Sarah Sjostromová (Švéd.) 55,48 s, - svetový rekord,
2. Penny Oleksiaková (Kan.) +0,98,
3. Dana Vollmerová (USA) +1,15,
4. Sin-i Čchen (Čína) +1,24,
5. Jing Lu (Čína) +1,28,
6. Rikako Ikeeová (Jap.) +1,38,
7. Emma McKeonová (Austr.) +1,57,
8. Jeanette Ottesenová (Dán.) +1,69

400 m v.sp.:
1. Katie Ledecká (USA) 3:56,46,
2. Jazz Carlinová (V.Brit.) +4,77,
3. Leah Smithová (USA) +5,46,
4. Boglarka Kápasová (Maď.) +5,91,
5. Brittany MacLeanová (Kan.) +8,23,
6. Tamsin Cooková (Austr.) +8,84,
7. Jessica Ashwoodová (Austr.) +9,22,
8. Coralie Balmyová (Fr.) +10,52

Muži

100 m prsia:
1. Adam Peaty (V.Brit.) 57,13 - svetový rekord,
2. Cameron Van Der Burgh (JAR) +1,56,
3. Cody Miller (USA) +1,74,
4. Kevin Cordes (USA) +2,09,
5. Joao Gomes (Braz.) +2,18,
6. Jasuhiro Koseki (Jap.) +2,24,
7. Felipe Franca (Braz.) +2,25,
8. Dmitrij Balandin (Kaz.) +2,82

štafeta 4x100 m v.sp.:
1. USA (Caeleb Dressel, Michael Phelps, Ryan Held, Nathan Adrian) 3:09,92,
2. Francúzsko (Mehdy Metella, Fabien Gilot, Florent Manaudou, Jeremy Stravius) +0,61,
3. Austrália (James Roberts, Kyle Chalmers, James Magnussen, Cameron McEvoy) +1,45,
4. Rusko +1,72,
5. Brazília +3,29,
6. Belgicko +3,65,
7. Kanada +4,43,
8. Japonsko +4,56

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Legendárna Transsibírska magistrála
  2. Volkswagen a jeho štedrá nádielka modelov
  3. Týchto 18 rád ako ušetriť som mal počuť ešte pred osemnástkou
  4. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  5. Päť faktorov, prečo môže skolabovať slovenský dôchodkový systém
  6. Ceny elektriny rastú. Firmy ale môžu ušetriť
  7. Kam chodí Gordulič na vtipy? Ako sa rodí Grape? Zisti to sám
  8. Hyundai Kona prekvapí výbavou aj dizajnom
  9. Top First moment dovolenky na leto 2018
  10. Na tohtoročných trhoch pred Auparkom vystúpi aj Katka Koščová
  1. Legendárna Transsibírska magistrála
  2. Auto ako vianočný darček, rastie záujem o zánovné vozidlá
  3. Vianočný bázar chalaňov
  4. Vianočné mecheche 2017
  5. Volkswagen a jeho štedrá nádielka modelov
  6. Študentskou osobnosťou Slovenska Ing. Martina Majorošová
  7. Majstrovstvá Stavebnej fakulty STU v Bratislave v plávaní 2017
  8. Týchto 8 kritérií by mal kvalitný kolagén spĺňať
  9. Beam Suntory zaznamenal silný rast predaja po zmene distribútora
  10. Zamestnanci a študenti EU v BA darovali radosť a vyčarili úsmev
  1. Legendárna Transsibírska magistrála 14 573
  2. Týchto 18 rád ako ušetriť som mal počuť ešte pred osemnástkou 9 030
  3. Naše mobilné bankovníctvo si prišli vyskúšať novinári z Rakúska 4 872
  4. Päť faktorov, prečo môže skolabovať slovenský dôchodkový systém 4 826
  5. Venujte na Vianoce darček plný informácií! 2 549
  6. Volkswagen a jeho štedrá nádielka modelov 1 970
  7. Hyundai Kona prekvapí výbavou aj dizajnom 1 729
  8. Top First moment dovolenky na leto 2018 1 586
  9. Kam chodí Gordulič na vtipy? Ako sa rodí Grape? Zisti to sám 1 554
  10. Týchto 8 kritérií by mal kvalitný kolagén spĺňať 1 004

Téma: OH Rio 2016: Prehľad výsledkov


Článok je zaradený aj do ďalších tém Slovensko na OH Rio 2016, Olympijské hry Rio 2016

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Podozrivé inzeráty lákajú na zdravotné pomôcky. Sú to šmejdy

Načúvací prístroj alebo strojček, ktorý narovnáva krivý palec na nohe, by si ľudia mali vyberať u lekára, nie v inzerátoch.

KOMENTÁRE

Komédia na súdoch. Prečo nie sú prípady Majského a Čuňu uzavreté

Treba sa pýtať, kde sme urobili chybu.

ŠPORT

Dravecký porušil životosprávu a musel opustiť reprezentáciu

Hokejový zväz považuje vec za citlivú, nechce sa k nej veľmi vyjadrovať.

PRIMÁR

Desať potravín, ktoré nabijú telo energiou

Proti únave a vyčerpaniu sa dá bojovať aj jedlom.

Neprehliadnite tiež

SME 25 rokov

Rok 1997: Rezešovci dostali železiarne a kúpili si aj futbal

Pred dvadsiatimi rokmi získal 1. FC Košice prvý titul a v Lige majstrov bojoval proti Manchester United či Juventusu Turín.

Tipovanie, automaty, poker. S hazardom má problém až polovica futbalistov

Bežní hráči si na Slovensku nezarobia toľko, aby už nemuseli pracovať, a po kariére majú problém, tvrdí športový psychológ PETER KURAČKA.

Velez-Zuzulová: Išla som do niečoho, čo sa doteraz nikomu nepodarilo

Som športovkyňa, ktorá sa nikdy neuspokojí s tým, čo dosiahla, hovorí slovenská slalomárka.

Dravecký porušil životosprávu a musel opustiť reprezentáciu

Hokejový zväz považuje vec za citlivú, nechce sa k nej veľmi vyjadrovať.