Sklamali fanúšikov. Spartak podľahol doma Žiline

Spartak doma podľahol Žiline.
Spartak doma podľahol Žiline. (Autor: SITA)
TASR|7. aug 2016 o 21:06

Domáci boli aktívnejší, ale do dobre fungujúcej obrany Žiliny sa nevedeli presadiť.

TRNAVA. Hostia zo Žiliny išli do vedenia už v 6. minúte, keď sa po centri z pravej strany presadil vo vnútri pokutového územia Hlohovský. O ďalšie štyri minúty už viedli "šošoni" 2:0, keď si na kolmicu za obranu pekne nabehol Otubanjo a šikovne preloboval domáceho brankára Jakubecha.

Žilina vyhrala v Trnave : fotogaléria

7.8.2016

Trnava bol zaskočená a v 18. minúte ju mohol hlavičkou doraziť Vavro, no tesne minul bránu. Trnava si nevedela vypracovať šancu a v 38. minúte ju podržal Jakubech. Na neho sa v brejku rútil Škvarka, ale domáci brankár proti nemu vybehol a skvele mu zmaril strelu.

Trnava sa v druhom dejstve snažila niečo s výsledkom urobiť. V 58. minúte napriahol Halilovič, ale mieril vedľa Volešákovej brány. O chvíľku sa do zakončenia dostal Mikovič, ale jeho strelu obrana hostí v poslednom momente zablokovala. V 70. minúte sa pripomenuli hostia, Paur spoza šestnástky technicky minul domácu bránu.

Martin Čonka z Trnavy a Michal Škvarka zo Žiliny.
Martin Čonka z Trnavy a Michal Škvarka zo Žiliny. (Autor: SITA)

Domáci boli aktívnejší, ale do dobre fungujúcej obrany Žiliny sa nevedeli presadiť. Podarilo sa im to až v úplnom závere, keď sa presadil Sloboda. No domácim už nezostal čas a zaknihovala prvú prehru. Zverenci trénera Adriána Guľu poskočili po zisku troch bodov do čela tabuľky pred bratislavský Slovan.

Spartak Trnava - MŠK Žilina 1:2 (0:2)

Góly: 90. Sloboda - 6. Hlohovský, 10. Otubanjo. Rozhodoval: Smolák, ŽK: Bello - Otubanjo, Mabuoka, Paur, Ceesay, 5620 divákov

Zostavy a striedania:

Spartak: Jakubech - Kadlec, Greššák, Godál, Čonka - Oravec (46. Bello), Sloboda - Mikovič, Halilovič, Schranz - Tambe (70. Jirka)

Žilina: Volešák - Mabouka, Vavro, Králik, Mazáň - Diaz (84. Káčer), Pečovský, Škvarka - Špalek, Otubanjo (65. Ceesay), Hlohovský (55. Paur)

Hlasy trénerov:

Miroslav Karhan, tréner Trnavy: "Zápas sme si prehrali v prvom polčase, keď Žilina dala dva góly z prvých dvoch šancí. Po štvrtkovom zápase to bolo potom pre nás veľmi ťažké. V druhom polčase to bolo z našej strany lepšie. V závere sme znížili, ale na zvrat to nestačilo."

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Dosiahli sme cenné víťazstvo, ktoré sa zrodilo po efektnom a efektívnom prvom polčase. Súper hral až do konca a zdramatizoval zápas aj vďaka našej pasivite. Vyhrať v Trnave nie je jednoduché a preto nás teší, že sme to dokázali."