Škantárovci vyhrali kvalifikáciu, Varga skončil (minúta po minúte)

Sportnet|8. aug 2016 o 05:54

Slovensko prišlo o svoju medailovú nádej. Erik Varga do finále nepostúpil.

Minúta po minúte:

23:25 - Minútu po minúte sme ukončili. Ďakujeme za pozornosť.

22:32 - Brazília má na domácich OH v Riu de Janeiro prvú zlatú medailu. Postarala sa o ňu v pondelok džudistka Rafaela Silvová v hmotnostnej kategórii do 57 kg.

21:34 - Chorvátsky strelec Josip Glasnovič sa stal olympijským šampiónom v trape. Dramatický súboj o zlato s Talianom Giovannim Pellielom v Riu de Janeiru strhol na svoju stranu po nerozhodnom základnom skóre 13:13 až v k.o. rozstrele, v ktorom zdolal skúseneného protivníka 4:3.

Pellielo tak neukončil 24-ročné čakanie na najjagavejší kov spod piatich kruhov. Na svojich siedmych olympijských hrách rozšíril medailovú zbierku na tri striebra a jeden bronz.

21:22 - Slovenská vodná slalomárka Jana Dukátová má za sebou druhé kolo. Výsledný čas bol o tri sekundy slabší ako ten z prvej jazdy. Znamenalo to pokles zo štvrtého na šieste miesto. Slovenka sa však predstaví vo štvrtkovom semifinále.

21:00 - Olympiáda je vždy o veľkých ováciách, ale mnohí športovci vravia, že brazílskej atmosfére sa ešte nič nevyrovnalo. A to platí o všetkých športoch. Otázkou je, či tribúny unesú toľko pozitívnej energie. Viac sa dočítate v texte nášho redaktora Miloslava Šebelu.

20:26 - Posledný set zvládla lepšie Ruska Makarovová, ktorá využila hneď prvý mečbal. Po trojsetovej dráme tak postúpila do tretieho kola olympijského turnaja.

20:16 - Schmiedlová vzdoruje Makarovovej. V treťom sete však prehráva 2:4.

19:52 - Aj keď sa Škantárovci v druhej jazde nezlepšili, vyhrali kvalifikáciu. V semifinále pôjdu ako poslední.

19:49 - Tenistka Anna Karolína Schmiedlová čelí v druhom kole Ruske Jekaterine Makarovovej. Slovenka vyhrala prvý set 6:3, druhý však prehrala 4:6. O víťazke tak rozhodne až tretí set. V ňom je aktuálne nerozhodný stav 1:1. Online prenos môžete sledovať tu.

19:41 - Škantárovci nazbierali až osem trestných sekúnd, no napriek tomu zajazdili čas 106,00. V prvej kvalifikačnej jazde mali čas 100,89.

19:34 - Olympijských debutantov Petra a Ladislava Škantárovcov čaká druhé kolo kvalifikácie C2 mužov.

19:01 - Prvé kvalifikačné jazdy K2 žien sa skončili. Fionu Penniovú nakoniec nikto neprekonal. Jana Dukátová skončila v postupovej pätnástke, s prehľadom a rezervou na 4. mieste. Druhé kolo je na programe približne o 15 minút.

18:51 - Dukátová robí chybu v protivodnej bránke číslo 17, a so stratou 1,73 sekundy končí je za Britkou Penniovou priebežne druhá. Na štarte už sú len tri pretekárky. Postup by našej reprezentantke nemal ujsť.

18:49 - Penniová stále vedie, ale uvidíme dokedy. Na štarte je už totiž len absolútna svetová špička. Medzi bránkami je práve majsterka sveta Kateřina Kudejová. Penniovú neohrozila, ale na rade je ten na koho čakáme. - Jana Dukátová.

18: 35 - Po desiatich jazdách K2 žien je v čele kvalifikácie Britka Fionna Peniová. Naša Jana Dukátová na svoj štart stále ešte čaká.

18:10 - Na svoju olympijskú súťažnú premiéru v Riu sa chystá aj Jana Dukátová v práve zahájených rozjazdách K2 žien. Slovenská reprezentantka olympijskú divokú vodu dobre pozná. Postup medzi 15 najlepších lodí by pre ňu mal byť povinnosťou. Dukátová štartuje ako 17. v poradí čiže v čase kedy bude dobre poznať aj časy veľkej väčšiny svojich súperiek.

17:54 - Vedúcu pozíciu slovenskej posádky nakoniec neohrozila žiadna z ďalších štartujúcich lodí. Olympijskí debutanti Peter a Ladislav Škantárovci si tak na našu radosť pripisujú víťazstvo v prvom kole olympijskej kvalifikácie C2 mužov.

17:47 - Po druhom medzičase slovenská posádka strácala na Britov šesť stotín sekundy, avšak výbornou záverečnou časťou trate sa Škantárovci dostávajú do vedenia kvalifikácie s náskokom viac než dvoch sekúnd.

17:43 - Briti sa s časom 103,27 dostávajú do vedenia rozjázd C2 mužov. Možno nie na dlho. Na trať sa púšťajú bratranci Škantárovci.

17:31 - Taliansky strelec Niccolo Campriani získal zlatú medailu medailu v disciplíne vzduchová puška na 60 rán.

17:30 - Začína ďalšia súťaž so slovenskou účasťou - rozjazdy C2 mužov. Peter a Ladislav Šantárovci budú o postup do semifinále bojovať ako ôsma z celkovo dvanástich štartujúcich dvojíc.

16:38 - Jedna z najväčších slovenských medailových nádejí zostane nenaplnená. Erik Varga sa v trape mužov neprebojoval medzi šesticu semifinalistov.

Dvojnásobný majster sveta dosiahol súčet 114 terčov (23-23-23-24-21), čím sa ešte pred koncom kvalifikácie odsunul za priečky vzdialené od postupu.

16:36 - Longová sa lúči s olympijským turnajom. Čchi J-chung vyhrala tretí set pomerom 27:23 a celkovo 6:0.

16:33 - Longová prehráva 0:4. Druhý set vyhrala Čchi J-chung 28:26. Víťazka musí získať šesť bodov (za víťazstvo v sete získa lukostrelkyňa dva body, za remízu si podelia po bode).

16:31 - Číňanka sa v prvých dvoch pokusoch nemýlila. Čchi J-chung vyhrala prvý set 29:27.

16:30 - Začína zápas druhého kola medzi Alexandrou Longovou a Čchi J-chung.

16:22 - V druhom kole Longová vyzve Čchi J-chung z Číny.

16:19 - Erik Varga už s istotou nepostúpi do finále. Za sebou totiž má už svoju poslednú položku, v ktorej minul štyri holuby a už teraz sú pred ním šiesti súperi.

16:17 - Longová vyhrala štvrtý set 27:24 a celkovo zdolala svoju indickú súperku pomerom 7:1.

Longová postupuje do druhého kola.

16:15 - Tretí set skončil 26:26 a obe lukostrelkyne získali bod. Celkovo vedie Longová na body 5:1 (za víťazstvo v sete sa udeľujú dva body, za remízu získajú obe športovkyne jeden). Víťazka potrebuje získať šesť bodov.

16:12 - Longová vyhrala aj druhý set, tentoraz pomerom 28:26.

16:10 - Longová vyhrala prvý set 27:25.

16:08 - Alexandra Longová je už na strelnici, v prvom kole čelí Indke Majhiovej.

16:01 - Michael Phelps by bol v hodnotení krajín vyššie ako Slovensko, Rakúsko či Jamajka. Na svojich stránkach to uvádza Bleacher Report.

15:51 - Erik Varga je opäť v akcii, má pred sebou poslednú kvalifikačnú položku.

15:45 - Srbské médiá sa pustili do kritiky svojich reprezentantov po úvodnom víkende v Riu. "Horší začiatok hier si Srbi ani nemohli predstaviť," napísal denník Blic.

Už v prvom kole totiž vypadol Novak Djokovič, najväčšia medailová nádej Srbska. Ďalšou ranou pre Srbov bolo historicky prvé zlato Kosova od vyhlásenia nezávislosti. V džude triumfovala Majlinda Kelmendiová.

15:42 - Slovenský trapista Erik Varga sa pred poslednou kvalifikačnou položkou posunie zrejme na deviate miesto so stratou jedného bodu na postupové šieste miesto.

Kováčócy je na 22. mieste.

15:24 - Dvadsať rokov čakali Filipíny na medailu z olympijských hier - od Atlanty 1996. Čakanie ukončila vzpieračka Hidilyn Diazová, keď obsadila druhé miesto v súťaži žien do 53 kg.

Príslušníčke filipínskych vzdušných síl už blahoželali prezident krajiny Rodrigo Duterte aj jeho zástupkyňa Leni Robredová.

15:21 - Marián Kováčócy minul v prvej dnešnej položke dva holuby.

15:07 - Štart Alexandry Longovej sa posúva na 15:57.

14:55 - Erik Varga má za sebou dnešnú prvú položku. Z 25 holubov minul iba jedného.

14:50 - Zápas prvého kola medzi Alexandrou Longovou a Indkou Majhiovou sa začne o 14:57 SELČ.

14:48 - Začala sa druhá časť kvalifikácie trapistov. Strieľať začal aj Erik Varga (po prvej časti na 11. pozícii) a Marián Kováčócy (po prvej časti na 21. pozícii)

14:40 - Slovenský tenista Andrej Martin bez boja v 2. kole postúpil do osemfinále dvojhry mužov na OH v Riu de Janeiro.

Nemcovi Philippovi Kohlschreiberovi totiž diagnostikovali únavovú zlomeninu nohy, v pondelok teda nebude môcť nastúpiť.

Pred začiatkom pondelkového programu:

Bude favoritkou. Slovenská lukostrelkyňa Alexandra Longová v prvom eliminačnom kole vyzve Indku Majhiovú. V kvalifikácii pre nasadenie bola lepšia Longová.

O postup do finále zabojujú trapisti. Erik Varga je po prvej časti kvalifikácia jedenásty, Marián Kováčócy je na 21. pozícii.

Šancu prebojovať sa do tretieho kola v tenisovom turnaji žien má Anna Karolína Schmiedlová. Po senzačnej výhre nad Taliankou Vinciovou je v druhom kole jej súperkou Makarovová z Ruska.

O postup do tretieho kola v tenisovej súťaži bude bojovať aj Andrej Martin.

Na olympijských hrách sa predstavia ďalší slovenskí vodní slalomári. Bratranci Škantárovci a Jana Dukátová budú bojovať o postup do semifinále a zopakovať tak úspech Beňuša a Grigara z predchádzajúceho dňa.