Schmiedlová končí, s Makarovovou prehrala v troch setoch

Slovenská tenistka v pozícii olympijskej debutantky nepostúpila do tretieho kola.

Anna Karolína Schmiedlová postúpila v Riu do druhého kola.(Zdroj: TASR/AP)

RIO DE JANEIRO. Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová skončila pri svojej premiére pod piatimi kruhmi v 2. kole dvojhry.

S Ruskou Jekaterinou Makarovovou prehrala na dvorci v Riu de Janeiro po trojsetovej bitke 6:3, 4:6 a 2:6. Duel trval 2:21 h.

V úvode si obe súperky držali svoje podanie. V piatej hre sa podarilo Ruske premiérovo prelomiť podanie Schmiedlovej, ale tento moment viac naštartoval slovenskú tenistku.

Dvakrát za sebou súperku brejkla a ziskom štyroch hier v rade získala prvý set po výsledku 6:3.

Druhý set bol v znamení vyrovnanej zápletky až do desiateho gemu, v ktorom Schmiedlová stratila svoje podanie a zároveň aj celý set 4:6.

Slovenská tenistka síce prelomila hneď v úvode tretieho setu podanie Rusky, ale v ďalšom priebehu už mala jej súperka jasne navrch.

Z 0:1 otočila na 4:1 a dokráčala až k postupu do osemfinále. V ňom sa stretne s Češkou Petrou Kvitovou.

OH - dvojhra ženy 1. kolo 2016
8. August 2016 o 18:02
Makarovová Makarovová
2:1
3:6, 6:4, 6:2
Koniec
Schmiedlová Schmiedlová
Prenos
Olympijský tenisový turnaj sa pre slovenskú tenistku Annu Karolínu Schmiedlovú končí. V zápase s Ruskou Jekaterinou Makarovovou síce vyhrala prvé dejstvo, ale napokon po 141 minútach hry odchádza z kurtu ako porazená. Košičanka sa ale nemá za čo hanbiť, v Riu odohrala dva výborné zápasy, ktoré ju môžu nakopnúť do zvyšku tenisovej sezóny. V prvom kole zdolala svetovú osmičku Robertu Vinciovú, čo nie je žiadna maličkosť. Naopak, ruská tenistka si otvorila brány tretieho kola, kde ju čaká výborne hrajúca Petra Kvitová. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem vám ešte pekný zvyšok večera.
Koniec zápasu
6:2 Je dobojované! Ruská tenistka zvládla lepšie posledný set zápasu, dokázala otočiť nepriaznivý stav a postupuje do tretieho kola olympijského turnaja.
A-40 Po dvoch hodinách a dvadsiatich minútach má ruská tenistka Jekaterina Makarovová k dispozícii svoj prvý mečbal.
40-40 Bohužiaľ, ôsmy gem pokračuje ďalej a ruská tenistka je znova dve loptičky od víťazstva. Anna Karolína Schmiedlová je pod veľkým tlakom.
30-40 Mečbal sa odkladá. Anna Karolína Schmiedlová si vypracovala gembal, ktorým môže ešte skorigovať vývoj rozhodujúceho setu.
30-30 Gembaly z toho napokon nebudú. Naopak, ruská tenistka sa dostáva blízko mečbalu. Od víťazstva ju delia už len dve loptičky.
15-30 Anna Karolína Schmiedlová bojuje a svojej súperke ani za takéhoto nepriaznivého stavu nedá nič zadarmo.
15-15 Následne ale získava loptičku aj jej ruská súperka, ktorá sa opäť o jeden krôčik priblížila k dnešnému víťazstvu.
0-15 Anna Karolína Schmiedlová začína náročný gem veľmi dobre a získava úvodnú loptičku.
5:2 Jekaterina Makarovová si bez väčších problémov udržala podanie a bude to slovenská tenistka, kto o malý moment pôjde podávať na udržanie sa v turnaji.
40-15 Čistá hra z toho napokon nebude. Ruská tenistka ale zatiaľ môže ostať pokojná, keďže stále má k dispozícii dva gembaly.
40-0 Tildenov gem je jasne v réžii skúsenejšej ruskej tenistky. Jekaterina Makarovová má tri šance na zisk piateho gemu v poslednom sete.
30-0 Na konci dlhej výmeny opäť smúti Anna Karolína Schmiedlová. Dobre rozohraný zápas jej uchádza pomedzi prsty.
15-0 Tildenov gem je mimoriadne dôležitý. Škoda len, že ho začína úspešnejšie ruská tenistka, ktorej patrí v rankingu slušné 35. miesto.
4:2 Anna Karolína Schmiedlová s problémami ale predsa drží svoje podanie a znižuje skóre rozhodujúceho setu na 4:2. V lepšej pozícii je ale naďalej ruská hráčka.
40-A Následne jej ale pomáha chyba súperky. Slovenská hráčka sa tak môže dostať na rozdiel dvoch gemov.
40-40 Šiesty gem ešte nekončí. Anna Karolína Schmiedlová nevyužila svoju šancu a o svoj servis bude musieť tuho bojovať.
40-A Následne košická rodáčka získava aj výhodu, čo znamená jednu šancu na ukončenie gemu.
40-40 Anna Karolína Schmiedlová sa ešte drží v zápase a vyrovnáva skóre na zhodu.
40-30 Jekaterina Makarovová si vypracovala brejkbal a pokiaľ ho potvrdí, pôjde podávať na víťazstvo v dnešnom zápase.
30-30 A máme to tu. Stav šiesteho gemu je vyrovnaný a ruská tenistka sa dostáva na dostrel brejkbalu. Ten by mohol mať fatálne následky.
15-30 Ruská tenistka získava loptičku na svoju stranu a pokiaľ získa aj ďalšiu, vytvorí nepríjemný tlak na našu tenistku.
0-30 Anna Karolína Schmiedlová získava aj ďalšiu loptičku a v tomto geme to s jej šancami vyzerá veľmi dobre.
0-15 Ešte ale neodpisujme našu tenistku, ktorá lepšie vstupuje do šiesteho gemu, v ktorom podáva.
4:1 Kým predošlý gem bol extrémne dlhý, tento trval približne minútu. Jekaterina Makarovová veľmi rýchlo potvrdila brejk z predošlej hry a je blízko k postupu do 3. kola olympijskeho tenisového turnaja.
40-0 Jekaterina Makarovová podáva výborne a piaty gem rozhodujúceho setu môže získať čistou hrou.
30-0 Ruská tenistka odskakuje na rozdiel dvoch získaných loptičiek. Nevyzerá to vôbec dobre s našou tenistkou.
15-0 Jekaterina Makarovová je v psychickej pohode a dostáva sa do vedenia aj pri svojom podaní.
3:1 Jekaterina Makarovová napokon zvládla tento náročný gem. Naša tenistka bojovala, odvrátila päť brejkbalov, no ten šiesty prináša Ruske cenné vedenie s brejkom.
A-40 Bohužiaľ, výhoda opäť smeruje na konto ruskej tenistky. Ak dobre rátam, tak v tomto geme má v poradí už šiesty brejkbal.
40-40 Maratónsky gem pokračuje ďalej. Anna Karolína Schmiedlová si zaslúži veľkú pochvalu, no chcelo by to už úspešne ukončiť tento gem.
A-40 Anna Karolína Schmiedlová je opäť v problémoch a musí odvracať brejkbalovú šancu svojej ruskej súperky.
40-40 Loptu získava Makarovová.
40-A Anna Karolína Schmiedlová má výhodu! Dúfajme, že v tomto geme na nás čaká už len posledná výmena.
40-40 Výborne, slovenská tenistka bojuje a odvracia aj štvrtý brejkbal svojej súperky. Zhoda s poradovým číslom tri.
A-40 Výhoda putuje na konto ruskej tenistky. Na zverenku Jaroslava Levinského je vyvíjaný obrovský psychický tlak. Navyše, už ubúdajú aj sily.
40-40 Anna Karolína Schmiedlová jednoznačne hrá svoj najlepší turnaj v tomto roku, čo potvrdzuje ďalším odvráteným brejkbalom.
A-40 Problémy pri vlastnom podaní pokračujú ďalej. Jekaterina Makarovová má ďalšiu šancu zobrať podanie svojej protihráčky.
40-40 Super! Anna Karolína Schmiedlová zvládla náročnú úlohu a skóre štvrtého gemu upravuje vďaka svojej aktivite na zhodu.
40-30 Prvá hrozba straty podania je preč. Ruská tenistka ale má k dispozícii ešte jeden brejkbal. Dúfajme, že aj ten naša tenistka odvráti.
40-15 Anna Karolína Schmiedlová túto výmenu nezískala, a tak bude musieť čeliť dvom brejkbalom svojej súperky..
30-15 Tri brejkbaly z toho našťastie nebudú. Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa ešte dostáva do hry.
30-0 Ruská tenistka získava aj druhú loptičku. Toto nevyzerá vôbec dobre.
15-0 Ruská tenistka sa dostáva do vedenia aj pri podaní svojej súperky. Snáď dokáže Anna Karolína Schmiedlová reagovať.
2:1 Anna Karolína Schmiedlová nevyužila svoj brejkbal a nakoniec stráca aj celý gem. Jej súperka sa dostala do tesného vedenia, zatiaľ však bez brejku.
A-40 Situácia sa nám úplne otočila. Z výhody slovenskej tenistky tu razom máme gembal pre Jekaterinu Makarovovú. Dokáže ho premeniť?
40-40 To je veľká škoda. Naša mladá reprezentantka nevyužila svoju možnosť. Naopak ruská tenistka preklápa skóre tretieho gemu opäť na zhodu.
40-A Anna Karolína Schmiedlová má brejkbal, ktorým si môže prinavrátiť stratené vedenie. Máme pred sebou veľmi dôležitý moment!
40-40 Máme tu zhodu. Slovenská tenistka príkladne bojuje o každú loptičku a jej snaha sa teraz vyplatila.
40-30 Druhým bodom v rade Jekaterina Makarovová otáča vývoj toho gemu a má jednu šancu ukončiť ho vo svoj prospech.
30-30 Ruska je z najhoršieho vonku. Získala bod a odvrátila možnosť vypracovať si brejkbalovú príležitosť.
15-30 Anna Karolína Schmiedlová sa dostáva opäť do tesného vedenia. Brejkbal je opäť na dostrel.
15-15 Následne ale dokázala vyrovnať skóre tohto gemu ľavou rukou hrajúca ruská tenistka.
0-15 Kým v druhom sete boli hráčky na podaní suverenné, v tom treťom sa výrazne trápia. Aj teraz získava bod tenistka, ktorá je na príjme.
1:1 Aj druhý gem rozhodujúceho setu priniesol brejk. Anna Karolína Schmiedlová neudržala svoje podanie, a tak je stav setu vyrovnaný 1:1.
40-15 Bohužiaľ, Jekaterina Makarovová má dve šance na to, aby získala stratené podanie späť. Dúfajme, že sa tak napokon nestane.
30-15 Tak toto je nepríjemné! V predošlom geme Anna Karolína Schmiedlová brejkla svoju súperku, no teraz musí čeliť nepriaznivému stavu.
15-15 Následne ale ruská tenistka kontruje a vyrovnáva stav veľmi dôležitého gemu.
0-15 Anna Karolína Schmiedlová vstupuje lepšie aj do gemu pri svojom vlastnom podaní. Bodaj by sa na úspešnej vlne viezla čo najdlhšie.
0:1 Skvelé! Slovenská tenistka to predsa len dokázala a v úvode tretieho setu získava podanie svojej súperky. O malú chvíľu tak pôjde podávať na potvrdenie náskoku.
40-A Košická rodáčka v úvode setu trápi svoju súperku. Jekaterina Makarovová musí odvracať štvrtý brejkbal v tomto geme.
40-40 Bohužiaľ, Anna Karolína Schmiedlová nevyužila ani tretiu možnosť na zisk brejku v tomto geme. Nevadí, tento gem pokračuje ďalej.
40-A Anna Karolína Schmiedlová má ďalší brejkbal. Bude platiť staré známe – do tretice všetko dobré?
40-40 Prvý gem ale nekončí. Anna Karolína Schmiedlová boduje a skóre sa tak opäť preklopilo na zhodu.
A-40 Ruská tenistka si dokonca vypracovala výhodu. Tak toto môže slovenskú olympioničku veľmi mrzieť.
40-40 To je veľká škoda. Jekaterina Makarovová prežila náročnú situáciu, odvrátila aj druhý brejkbal a skóre upravuje na zhodu.
30-40 Jekaterina Makarovová prvú hrozbu straty servisu odvrátila. Naša tenistka má však stále ešte jednu možnosť získať mimoriadne cenný brejk.
15-40 Skvelé! Slovenská tenistka má hneď v úvodnom geme dve šance na prelomenie podania.
15-30 Tri brejkbaly z toho napokon nebudú. Prvú loptičku v rozhodujúcom sete získava aj ruská tenistka Jekaterina Makarovová.
0-30 Anna Karolína Schmiedlová má skvelý vstup do tretieho setu a pri podaní súperky sa dostáva do nádejného trháku.
0-15 Po približne desaťminútovej prestávke začala rozhodujúci set na podaní mierne favorizovaná Jekaterina Makarovová. V úvodnej výmene však nebola úspešná.
6:4 Nepodarilo sa! Jekaterina Makarovová bola o niečo lepšou hráčkou, dominovala najmä na podaní, a tak jej k zisku druhého setu postačil aj jediný brejk. O víťazke duelu tak bude musieť rozhodnúť až tretí set.
40-15 Slovenská tenistka ešte bojuje, odvrátila prvý setbal, no potrebovala by získať aj nasledujúce dve výmeny.
40-0 Najhorší možný scenár sa naplnil. Jekaterina Makarovová má k dispozícii tri šance na ukončenie druhého setu!
30-0 Bohužiaľ, aj druhá loptička putuje na ruské konto. Anna Karolína Schmiedlová na servise musí čeliť nepríjemnému stavu.
15-0 Takýto úvod sme si nepredstavovali. Anna Karolína Schmiedlová prvý bod pri svojom podaní stráca.
5:4 Jekaterina Makarovová drží svoje podanie a našu hráčku dostáva pod tlak. Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová pôjde podávať na udržanie v druhom sete.
40-15 Jekaterina Makarovová si dokázala vypracovať dve šance na potvrdenie svojho servisu. V druhom sete je na podaní takmer stopercentná.
30-15 Nepríjemný ľavácky servis robí našej hráčke problémy. Ruska tenistka otáča vývoj deviatej hry.
15-15 Jekaterina Makarovová stopla sériu získaných slovenských bodov a takisto sa zapisuje na tabuľu skóre.
0-15 Slovenská tenistka pokračuje vo skvelej hre a dostáva sa aj do vedenia pri podaní ruskej tenistky. Teraz by to chcelo čistú hru pre zmenu na príjme.
4:4 Anna Karolína Schmiedlová štvrtým získaným bodom za sebou otočila ôsmy gem druhého setu a napriek dvom brejkbalom upravila skóre na 4:4.
40-A Košická rodáčka predvádza v Riu ďalší skvelý výkon a dokonca si vypracovala výhodu.
40-40 Podarilo sa! Anna Karolína Schmiedlová odvrátila aj druhý brejkbal súperky a skóre ôsmeho gemu upravuje na zhodu.
40-30 Anna Karolína Schmiedlová príkladne bojuje a prvý brejkbal súperky dokázala odvrátiť. Dúfajme, že za obeť padne aj druhá šanca ruskej hráčky.
40-15 Tak toto je veľmi nepríjemné! Jekaterina Makarovová má k dispozícii dve šance na prelomenie podania našej reprezentantky.
30-15 Jekaterina Makarovová si vypracovala malý náskok a pokiaľ aspoň v jednej z ďalších dvoch výmen uspeje, budeme svedkami brejkbalu.
15-15 Výborne, naša hráčka kontruje ziskom bodu a vyrovnáva stav ôsmeho gemu.
15-0 Druhý set nám pomaly vrcholí a jeho koncovku má zatiaľ lepšie rozohranú ruská tenistka Jekaterina Makarovová.
4:3 Tretia čistá hra v druhom sete v podaní Jekateriny Makarovovej. V tomto dejstve sme zatiaľ brejk nevideli a verme, že to tak ostane aj po ďalšom geme.
40-0 Aj tretiu loptičku získava ruská tenistka a opäť môže získať svoje podanie prostredníctvom čistej hry.
30-0 Aj ďalší bod putuje na ruské konto. Ani teraz to nevyzerá na to, že by sa Anna Karolína Schmiedlová dostala k šanci na brejk.
15-0 Jekaterina Makarovová otvára dôležitý siedmy gem úspešne, keď si pomohla svojim prvým servisom.
3:3 Paráda! Slovenská tenistka si postrážila podanie a stav druhého setu opäť vyrovnala, tentokrát na 3:3. Na podanie už smeruje Jekaterina Makarovová.
40-A Anna Karolína Schmiedlová si pomohla zrejme priamym bodom z podania a má tretí gembal v tejto hre.
40-40 Loptu získava Makarovová.
40-A Slovenská tenistka si počínala skúsene a vypracovala si ďalšiu šancu ukončiť tento gem.
40-40 Po dlhšom čase sme svedkami zhody pri podaní našej tenistky. Stav je tak opäť nepríjemný a Ruska bude útočiť na brejkbal.
30-40 Anna Karolína Schmiedlová náročnú situáciu zvládla a svojej súperke nedovolila získať brejkbal. Naopak sama môže tento gem ukončiť.
30-30 To je škoda. Dva gembaly z toho napokon nebudú, práve naopak. Anna Karolína Schmiedlová musí o svoje podanie tuho bojovať.
15-30 Následne ale slovenská olympionička strháva vedenie na svoju stranu.
15-15 Slovenka tentokrát musela do hry zapojiť len svoje druhé podanie, čo jej súperka okamžite využila.
0-15 Anna Karolína Schmiedlová si na úvod šiesteho gemu pomohla kvalitným prvým servisom a získava loptičku na svoje konto.
3:2 Je tomu skutočne tak. Druhýkrát v tomto sete si Jekaterina Makarovová udržala podanie čistou hrou a dostáva sa do vedenia o jeden gem.
40-0 Jekaterina Makarovová tento raz nemá na servise žiadne ťažkosti a vyzerá to tak, že piaty gem ukončí veľmi rýchlo čistou hrou.
30-0 Aj ďalší bod putuje na konto ruskej hráčky, ktorá je vo štvorhre už niekoľkonásobnom grandslamovou šampiónkou.
15-0 Lepší vstup do piateho gemu má pri svojom podaní ľavou rukou hrajúca Jekaterina Makarovová.
2:2 Naša tenistka síce mala menšie problémy, no napokon situáciu ustála a po šiestykrát si v dnešnom stretnutí udržala podanie.
30-40 Super, Anna Karolína Schmiedlová si zachovala chladnú hlavu a vypracovala si jednu šancu na ukončenie gemu.
30-30 Jekaterina Makarovová sa na konci dlhej výmeny teší zo zisku loptičky a našu mladú tenistku dostáva pod tlak. Verme, že z toho brejkbal napokon nebude.
15-30 Snáď som to nezakríkol. Poslednú výmenu totiž získala pre seba ruská tenistka, ktorá bola mernou favoritkou zápasu.
0-30 A následne pridáva aj ďalší. Slovenka dnes veľmi dobre podáva a zrejme ani v tomto geme nebude mať na servise ťažkosti.
0-15 Do štvrtého gemu lepšie vstupuje slovenská tenistka, ktorá pri svojom podaní získava bod.
2:1 Jekaterina Makarovová si aj po druhýkrát drží podanie v tomto sete a dostáva sa do opätovného vedenia. O malú chvíľu pôjde podávať Anna Karolína Schmiedlová.
40-30 Prvý gembal ešte ruská tenistka nevyužila, no stále má ešte jednu možnosť na ukončenie gemu.
40-15 Mladá slovenská olympionička ale ďalšiu loptičku nezískala, a tak má Jekaterina Makarovová k dispozícii dva gembaly.
30-15 Slovenská tenistka ešte znižuje svoju stratu a pokiaľ by získala aj nasledujúcu výmenu, dostala by súperku pod tlak.
30-0 V podobnom tempe pokračuje ruská tenistka ďalej a na svoje konto si pripisuje ďalší bod.
15-0 Jekaterina Makarovová pri svojom podaní ešte nestratila v druhom sete ani jednu výmenu.
1:1 Výborne, Anna Karolína Schmiedlová úspešne vstupuje na podaní aj do druhého setu. Jej ruská súperka síce bola nepríjemná, no k brejkbalu sa nedostala.
30-40 Anna Karolína Schmiedlová ale ďalšie problémy nepripúšťa a na svoje konto si vypracovala jeden gembal.
30-30 Jekaterina Makarovová bojuje a vývoj tohto gemu upravuje na 30:30. Ruska má tak šancu vypracovať si brejkbalovú možnosť.
15-30 Zverenka Jaroslava Levinského sa dostáva v druhom geme do tesného vedenia. Ešte ale určite nemá nič vyhrané.
15-15 Tak sme sa dočkali. Slovenská tenistka prerušuje sériu piatich získaných bodov v rade, ktoré ukoristila pre seba Jekaterina Makarovová.
15-0 Anna Karolína Schmiedlová stále čaká na prvý získaný bodík v druhom sete. Verme, že ten príde čím skôr.
1:0 Čistou hrou otvára Jekaterina Makarovová druhý set dnešného zápasu. Naša hráčka si na príjme ani neškrtla, no stále je v lepšej pozícii ako jej súperka.
40-0 Jekaterina Makarovová si bez najmenších problémov vypracovala tri gembaly. Vyzerá to tak, že séria získaných gemov Slovenky sa končí.
30-0 Aj druhá loptička putuje na konto ruskej tenistky. V rebríčku WTA jej patrí 35. miesto, a tak ju rozhodne ešte netreba podceňovať.
15-0 Druhý set otvára na podaní Jekaterina Makarovová a úspešne doňho aj vstupuje.
3:6 Fantázia! Anna Karolína Schmiedlová vyhrala štyri gemy za sebou a úplne zaslúžene sa stáva majiteľkou prvého setu. Dvakrát získala servis súperky a vyhráva pomerom 3:6.
30-40 Anna Karolína Schmiedlová pokračuje vo skvelom výkone a k dispozícii má jeden setbal, ktorým môže ukončiť prvý set zápasu.
30-30 A dokonca je vyrovnané. Od zisku prvého setu delia slovenskú tenistku už len dve získané loptičky.
30-15 Anna Karolína Schmiedlová ale nechce zbytočne predlžovať prvé dejstvo a znižuje náskok svojej ruskej súperky.
30-0 Bohužiaľ, Jekaterina Makarovová bola aj v tejto výmene úspešnejšia a má veľkú šancu zachrániť sa ešte v prvom sete.
15-0 Naša hráčka ale nezačína práve najlepšie. Prvý bod deviateho gemu putuje na ruskú stranu.
3:5 Anna Karolína Schmiedlová opäť získava podanie svojej súperky a po polhodine hry pôjde podávať na víťazstvo v prvom sete.
30-40 Prvá hrozba straty podania je preč. Jekaterina Makarovová sa drží v hre o ôsmy gem, no naša hráčka má stále ešte jednu šancu na zisk brejku.
15-40 Jekaterina Makarovová nezvláda situáciu a bude musieť čeliť dvom brejkbalom slovenskej tenistky. Verme, že Košičanka túto šancu využije.
15-30 Slovenská tenistka je teraz na kurte lepšia a bolo by skvelé, keby opäť získala servis súperky. Získaným bodom sa k tomu priblížila.
15-15 Škoda, Jekaterina Makarovová zastavuje úspešnú sériu našej tenistky a vyrovnáva stav ôsmeho gemu prvého setu.
0-15 Anna Karolína Schmiedlová pokračuje vo veľmi dobrom výkone a aj pri podaní ruskej tenistky je čoraz úspešnejšia.
3:4 Podarilo sa! Anna Karolína Schmiedlová sériou dvoch úspešných gemov za sebou otáča vývoj prvého setu vo svoj prospech.
40-A Jekaterina Makarovová ale výhodu nezískala. Naopak slovenská tenistka si vypracovala druhú šancu na ukončenie toho gemu.
40-40 Bohužiaľ, siedmy gem ešte nekončí. Jekaterina Makarovová upravuje skóre na zhodu a opäť má na dosah brejkbal.
30-40 Anna Karolína Schmiedlová si zachovala chladnú hlavu a pri svojom podaní si vypracovala gembal.
30-30 Ruská tenistka sa ale ešte nevzdáva a vyhranou výmenou sa dostáva na dostrel brejkbalu.
15-30 Anna Karolína Schmiedlová v predošlej hre získala servis súperky a evidentne jej to pomohlo aj psychicky. Na svoje konto získava ďalší bod.
15-15 Následne bola ale Slovenka vo výmene úspešnejšia a v siedmom geme vyrovnáva skóre.
15-0 Anna Karolína Schmiedlová sa môže dostať opäť do tesného vedenia, ale pri svojom podaní nezačína práve najlepšie.
3:3 Výborne, slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa vracia do prvého setu. Využíva hneď svoj prvý brejkbal a vyrovnáva stav na 3:3.
30-40 Anna Karolína Schmiedlová si vypracovala šancu na prelomenie podania svojej ruskej súperky.
30-30 Loptu získava Schmiedlová.
30-15 Jekaterina Makarovová ale nenecháva nič na náhodu a ziskom loptičky si prinavracia stratené vedenie.
15-15 Následne ale slovenská tenistka kontruje a mierne dramatizuje vývoj šiesteho gemu prvého dejstva.
15-0 Jekaterina Makarovová podáva na potvrdenie brejku z predošlej hry a začína veľmi dobre.
3:2 Ruská tenistka v piatom geme preráža podanie Anny Karolíny Schmiedlovej. Dostáva sa tak do tesného vedenia, no s potrebným brejkom vo vrecku.
40-15 Jekaterina Makarovová si vypracovala dva brejkbaly, ktorými môže nakloniť osud prvého setu na svoju stranu.
30-15 Tri brejkbaly z toho našťastie nebudú. V piatom gemu získala prvú loptičku aj slovenská tenistka.
30-0 Máme tu prvý nepríjemný stav. Jekaterina Makarovová bola úspešnejšia aj v tejto výmene a získava nádejne vedenie.
15-0 Jekaterina Makarovová vstupuje lepšie aj do piateho gemu, v ktorom si pripisuje bod na svoje konto.
2:2 Jekaterina Makarovová nakoniec náročný gem zvládla. Naša hráčka sa síce trikrát dostala na dostrel brejkbalu, no v dôležitých momentoch loptičku nezískala.
A-40 Ani teraz sa Anna Karolína Schmiedlová nedostala k brejkbalu, výhoda opäť putuje na konto ruskej tenisovej reprezentantky.
40-40 Druhý gem ale nekončí. Ruská tenistka bude musieť o svoje podanie ešte tuho bojovať. Zhoda číslo dva.
A-40 Anna Karolína Schmiedlová ale túto šancu nevyužíva a chybou daruje svojej súperke výhodu.
40-40 Anna Karolína Schmiedlová ale bojuje a stav hry upravuje na zhodu. Opäť má šancu vypracovať si možnosť na prelomenie podania.
40-30 Zatiaľ z toho brejkbal nebude. Ruská tenistka si zachovala chladnú hlavu a vypracovala si gembalovú príležitosť.
30-30 Anna Karolína Schmiedlová sa dostáva na dostrel brejkbalu. Stav je vyrovnaný a mladá Košičanka dostáva súperku pod tlak.
30-15 Následne sa ale ruská tenistka dostáva do opätovného vedenia vo štvrtom geme.
15-15 Následne ale boduje aj naša hráčka. Jekaterina Makarovová ešte nemusela využiť svoj druhý servis, no pri podaní stráca prvý bod.
15-0 Jekaterina Makarovová získava aj piatu loptičku pri svojom podaní. Jej ľavoruký servis robí našej reprezentantke evidentne problémy.
1:2 Čistá hra aj na strane mladej slovenskej olympioničky. Na returne zatiaľ získali obe hráčky dokopy len jednu loptičku. Dúfajme, že sa to v nasledujúcom geme zmení.
0-40 Žiadne problémy na servise. Anna Karolína Schmiedlová má symbolicky tri šance na ukončenie tretieho gemu zápasu.
0-30 Anna Karolína Schmiedlová pridáva ďalší bod na svoje konto. Víťazstvo nad Robertou Vinciovou ju jednoznačne povzbudilo.
0-15 Slovenská tenistka takisto predvádza na podaní veľmi dobrý výkon a dostáva sa do vedenia.
1:1 Je tomu skutočne tak. Jekaterina Makarovová predviedla suverenný výkon a za necelé dve minútky vyrovnáva stav prvého setu.
40-0 Jekaterina Makarovová si za veľmi krátky čas vypracovala tri gembaly. Budeme svedkami prvej čistej hry zápasu?
30-0 Ruskej hráčke zatiaľ dobre funguje prvé podanie a na výsledku druhého gemu je to okamžite znať.
15-0 Podobne ako naša tenistka aj Jekaterina Makarovová začína pri svojom servise ziskom loptičky.
0:1 Anna Karolína Schmiedlová dobre vstupuje do dnešného zápasu a bez najmenších problémov si drží svoje podanie. O chvíľu pôjde na servis Jekaterina Makarovová.
15-40 Anna Karolína Schmiedlová po svojom druhom podaní získava loptičku a vypracovala si tak dva gembaly.
15-30 Ruská tenistka ale vzápätí kontruje a prvýkrát sa zapisuje na tabuľu skóre.
0-30 Následne pridala Košičanka ďalšiu loptičku na svoje konto.
0-15 Stretnutie začala na podaní Anna Karolína Schmiedlová a po svojom prvom servise získava bod.
0:0 Stretnutie sa práve začalo.
Vážení športoví priaznivci, vítam vás pri sledovaní online priameho prenosu z olympijského tenisového turnaja. Na svoj zápas druhého kola dnes nastúpi aj naša reprezentantka Anna Karolína Schmiedlová. Jej súperkou bude nepríjemná Ruska Jekaterina Makarovová. Zápas by sa mal začať približne o 18:00 hod.

JEKATERINA MAKAROVOVÁ

Jekaterina Makarovová je v rebríčku WTA na 35. mieste. V tejto sezóne dosiahla niekoľko pozoruhodných výsledkov. Už v januári postúpila na Australian Open do osemfinále a o jedno kolo ďalej sa dotiahla v americkom Miami. Oba turnaje sa hrali na tvrdom povrchu, čo jej dáva veľké šance aj na olympijskom turnaji. V kanadskom Montreale síce vypadla už v úvodnom kole, no v brazílskom Riu zápas prvého kola úspešne zvládla. V stretnutí s Caglou Buyukakcayovou síce prehrala prvé dejstvo, ale aj vďaka jednému odvrátenému mečbalu dosiahla zápas do úspešného konca. Pod piatimi kruhmi tak zvládla svoju premiéru a pomerne veľké šance má aj na postup do tretieho kola.

ANNA KAROLÍNA SCHMIEDLOVÁ

Anna Karolína Schmiedlová dosiahla v nedeľu ráno nášho času svoje najcennejšie víťazstvo v tomto roku. Pomerne prekvapujúco zdolala svetovú osmičku Robertu Vinciovú a pri svojej olympijskej premiére sa radovala z postupu do druhého kola. Jej talianska súperka síce spravila veľmi veľa nevynútených chýb, no výborný výkon predviedla aj košická rodáčka. Na kurte sa veľmi dobre cítila, predviedla niekoľko krásnych úderov a jej víťazstvo bolo zaslúžene. Ani v dnešnom zápase nebude zverenka Jaroslava Levinského favoritkou a prakticky nemá čo stratiť. Proti Jekaterine Makarovovej ešte nikdy nenastúpila a bude veľmi zaujímavé sledovať ako sa vysporiada s ľaváckym štýlom hry ruskej hráčky.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

 

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


 1. Aké sú gastrotrendy pre rok 2018?
 2. Chcete bývať na dobrom mieste? Zakotvite v Adlerovej!
 3. Objavte majestátne Tatry kúsok po kúsku
 4. Egejská riviéra: Ktoré letovisko je pre vás najlepšie?
 5. Slovensko má pralesy, púšť aj kameňopád. Už ste ich videli?
 6. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných
 7. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy
 8. Dlhopisy 7,25 % p.a. majú najvýhodnejšiu nákupnú cenu v roku
 9. Zelené Grunty vám ponúknu viac, ako očakávate
 10. Kam do tepla v januári?
 1. Attracting talent – Why Millennials are choosing to join Johnson
 2. Aké sú gastrotrendy pre rok 2018?
 3. Chcete bývať na dobrom mieste? Zakotvite v Adlerovej!
 4. Objavte majestátne Tatry kúsok po kúsku
 5. Alarica – new business project in the market of shoes
 6. Ako jazdiť na snehu alebo ľade?
 7. Egejská riviéra: Ktoré letovisko je pre vás najlepšie?
 8. Slovensko má pralesy, púšť aj kameňopád. Už ste ich videli?
 9. Toto tajomstvo vrcholoví športovci dlho skrývali
 10. Vlani sme si vyberali z vyše pol milióna inzerovaných áut
 1. Egejská riviéra: Ktoré letovisko je pre vás najlepšie? 17 930
 2. Slovensko má pralesy, púšť aj kameňopád. Už ste ich videli? 7 981
 3. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných 3 312
 4. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy 2 082
 5. Kam do tepla v januári? 1 737
 6. First moment Turecko: využite zľavy na špičkové hotely 1 470
 7. Dlhopisy 7,25 % p.a. majú najvýhodnejšiu nákupnú cenu v roku 1 393
 8. Tatra banka spustila najmodernejší internet banking pre firmy 1 232
 9. Demänovku mieša iba jeden človek. Ako si strážia receptúru? 904
 10. Zelené Grunty vám ponúknu viac, ako očakávate 866

Téma: Tenis


Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Zarábajú milióny na úkor štátu. Priekupníkov dreva sa nedarí odstaviť

Niektoré firmy, ktoré len skupujú drevo a posúvajú ho ďalej, majú s Lesmi SR uzatvorené nevypovedateľné zmluvy.

DOMOV

Dobré ráno: Kto zarába na slovenských lesoch

Ako u nás funguje biznis s drevom.

KOMENTÁRE

Starostlivosť vzorného hospodára

Podozrenie, že sa o milióny podelili, asi napadá kdekomu.

Neprehliadnite tiež

Ak by bol Hamšík mladší, mohol by stáť aj sto miliónov

Redakcia SME zostavila rebríček najdrahších slovenských futbalistov. Na čele je Milan Škriniar.

Nechcel som, aby Nasťa odišla z Ruska. Dnes to chápem, tvrdí jej brat

Ruský biatlon je v útlme. Ako je možné, že Kuzminová vyhráva, a naši nie, čudujú sa Rusi.

Neísť na majstrovstvá Európy? Slováci si to nemôžu dovoliť, ide im o podporu

Biatlonové ME nemajú takú prestíž, ako je to v iných športoch.

Mirnyj: Najpamätnejší moment? Za prítomnosti štátnej garnitúry sme zdolali Rusov

Z toho, že som bol na olympiáde vlajkonosičom, som mal obavy, priznáva bieloruský tenista.