Slovenka nepredviedla v prvom kole kvalifikácie čistú jazdu.

1. Stefanie Hornová (Tal.) 99,07 s (0 trest. sekúnd)

3. Fiona Pennieová (V. Brit.) 100,52 s (2)

4. Luuka Jonesová (N. Zél.) 100,59 (0)

5. Kateřina Kudějová (ČR) 102,06 (2)

6. Jana Dukátová (SR) 102,25 (2)

RIO DE JANEIRO. Slovenskí vodní slalomári na Hrách XXXI. olympiády v Riu de Janeiro podľa očakávania zvládli prvý krok a bez problémov všetci piati v štyroch kategóriách postúpili do semifinále.

Po nedeľňajšom kvalifikačnom úspechu kanoistu Mateja Beňuša a kajakára Jakuba Griga v pondelok zvládli obe eliminačné kolá aj bratranci Ladislav a Peter Škantárovci v C2 a Jana Dukátová v K1.

V prvom kvalifikačnom kole kategórie K1 Dukátová obsadila štvrté miesto a výrazne si priblížila postup do semifinále.

Na Štadióne Whitewater v parku Deodoro Dukátová ako jediná zo slovenských reprezentantov v 1. kole nepredviedla čistú jazdu. Urobila zbytočnú chybu na protivodnej bránke číslo 17, keď sa jej dotkla pádlom.

Rýchlou jazdou však vykompenzovala túto chybičku a v cieli boli rýchlejšie ako 33-ročná Bratislavčanka iba tri pretekárky. Dukátová dosiahla na trati s 24 bránkami čas 102,25 /2/.

V druhom kole Dukátová "neťukla", ale jej výsledný čas bol o vyše 3 sekundy slabší ako ten z prvej jazdy. Znamenalo to pokles zo štvrtého na šieste miesto.

Jana Dukátová.
Jana Dukátová. (Autor: TASR)

Víťazkou kvalifikácie sa stala Talianka Stefanie Hornová (99,07 /0/). Spoločne s Austrálčankou Jessicou Foxovou dosiahli ako jediné dve pretekárky čas pod 100 sekúnd.

Do semifinále ženskej "kájednotky" postúpilo 15 z celkového počtu 21 pretekárok. Z dvoch kvalifikačných jázd sa každej kajakárke zarátala tá s lepším časom.

Semifinále K1 žien sa uskutoční vo štvrtok 11. augusta od 18.15 h, finále potom od 20.00 h.

Jana Dukátová je jediná zo slovenského kvinteta na divokej vode v Riu de Janeiro, ktorá nie je na svojich prvých olympijských hrách. Pred štyrmi rokmi v Londýne skončila medzi kajakárkami šiesta.

Hlas:

Jana Dukátová: "Prvá jazda bola celkom pohodová. Mala som tam jeden veľmi ľahučký dotyk, ale to dnes nebolo dôležité. Okrem toho, že je potrebné postúpiť, je dôležité absolvovať bezproblémové jazdy, aby človek s pozitívnou energiou išiel do ďalších dní.

Domov»Ďalšie športy»Dukátová postúpila do semifinále, v kvalifikácii skončila šiesta