Rio 2016: Kompletné výsledky (utorok 9. augusta)

Pozrite si súhrn utorkových výsledkov z olympijských hier v Riu.

Zlatá medaila z olympiády v Riu de Janeiro.(Zdroj: TASR/AP)
Pozrite si všetky správy: Olympijské hry Rio 2016.

VODNÝ SLALOM

MUŽI

Semifinále C1:
1. Sideris Tasiadis (Nem.) 95,63 s (0 tr. sekúnd),
2. Ander Elosegi (Šp.) +2,30 (0),
3. Denis Gargaud Chanut (Fr.) +2,43 (0),
4. Benjamin Savšek (Slov.) +3,07 (0),
5. Vítězslav Gebas (ČR) +3,14 (0),
6. Takuja Haneda (Jap.) +3,21 (0),
7. David Florence (V.Brit.) +3,73 (0),
8. MATEJ BEŇUŠ (SR) +5,05 (0),
9. Jose Carvalho (Port.) +5,41 (0),
10. Casey Eichfeld (USA) +5,60 (2)

Finále C1:
1. Denis Gargaud Chanut (Fr.) 94,17 s. (0 tr. sekúnd),
2. MATEJ BEŇUŠ (SR) +0,85 s (0),
3. Takuja Haneda (Jap.) +3,27 (0),
4. Vitězslav Gebas (ČR) +3,40 (0),
5. Sideris Tasiadis (Nem.) +3,73 (2),
6. Benjamin Savšek (Slov.) +5,19 (4),
7. Casey Eichfeld (USA) +5,52 (4),
8. Ander Elosegi (Šp.) +7,10 (4),
9. Jose Carvalho (Port.) +11,57 (4),
10. David Florence (V.Brit.) +14,83 (4)

HÁDZANÁ

MUŽI

A-skupina: 
Katar - Francúzsko 20:35 (13:16) 
Tunisko - Dánsko 23:31 (10:17) 
Argentína - Chorvátsko 26:27 (15:14) 

Tabuľka A-skupiny: 
1. Francúzsko 2 2 0 0 60:43 4 
2. Dánsko 2 2 0 0 56:42 4 
3. Katar 2 1 0 1 50:58 2 
4. Chorvátsko 2 1 0 1 50:56 2 
5. Argentína 2 0 0 2 45:52 0 
6. Tunisko 2 0 0 2 46:56 0 

B-skupina: 
Nemecko - Poľsko 32:29 (16:14) 
Brazília - Slovinsko 28:31 (13:16)
Egypt - Švédsko 26:25 (12:13)

Tabuľka B-skupiny: 
1. Nemecko 2 2 0 0 64:58 4 
2. Slovinsko 2 2 0 0 58:54 4 
3. Brazília 2 1 0 1 62:63 2 
4. Egypt 2 1 0 1 52:52 2
5. Švédsko 2 0 0 2 54:58 0 
6. Poľsko 2 0 0 2 61:66 0 

JAZDECTVO

Všestranná spôsobilosť - družstvá (drezúra, cross country, skok na koni):
1. Francúzsko 169,00 bodu
2. Nemecko 172,80
3. Austrália 175,30
4. Nový Zéland 178,80
5. Veľká Británia 252,10
6. Holandsko 252,60
7. Brazília 280,90
8. Írsko 286,40 

Všestranná spôsobilosť - jednotlivci (drezúra, cross country, skok na koni):
1. Michael Jung (Nem.) kôň Sam FBW 40,90 s,
2. Astier Nicolas (Fr.) Piaf de B´Neville 42,00,
3. Phillip Dutton (USA) Mighty Nice 51,80,
4. Sam Griffiths (Aus.) Paulank Brockagh 53,10,
5. Christopher Burton (Aus.) Santano II 53,60,
6. Clarke Johnstone (N. Zél.) Balmoral Sensation,
7. Mark Todd (N. Zél.) Leonidas II 62,00,
8. Chua Tchien (Čína) Don Geniro 42,40 

POZEMNÝ HOKEJ

MUŽI

A-skupina: 
Nový Zéland - Španielsko 2:3 (1:2)

Brazília - Veľká Británia 1:9 (1:3)

Belgicko - Austrália 1:0

Tabuľka A-skupiny:

1. Belgicko 3 3 0 0 17:1 9

2. Španielsko 3 3 0 0 11:2 9

3. Veľká Británia 3 1 1 1 12:7 4

4. Austrália 3 1 0 2 2:3 3

5. Nový Zéland 3 0 1 2 5:7 1

6. Brazília 3 0 0 3 1:28 0

B-skupina

Nemecko - Írsko 3:2 (1:1)

Argentína - India 1:2 (0:1)

Holandsko - Kanada 7:0 (3:0)

Tabuľka B-skupiny:

1. Nemecko 3 3 0 0 11:5 9

2. Holandsko 3 2 1 0 15:3 7

3. India 3 2 0 1 6:5 6

4. Argentína 3 1 1 1 7:6 4

5. Írsko 3 0 0 3 4:11 0

6. Kanada 3 0 0 3 3:16 0

RAGBY

A-skupina: 
USA - Argentína 14:17 (0:7) 
Fidži - Brazília 40:12 (7:5) 
USA - Brazília 26:0 (14:0) 
Fidži - Argentína 21:14 (7:7) 

Tabuľka A-skupiny: 
1. Fidži 2 2 0 0 61:26 6 
2. USA 2 1 0 1 40:17 4 
3. Argentína 2 1 0 1 31:35 4 
4. Brazília 2 0 0 2 12:66 2 

B-skupina: 
Austrália - Francúzsko 14:31 (0:17) 
JAR - Španielsko 24:0 (14:0) 
Austrália - Španielsko 26:12 (14:12) 
JAR - Francúzsko 26:0 (19:0) 

Tabuľka B-skupiny: 
1. JAR 2 2 0 0 50:0 6 
2. Austrália 2 1 0 1 40:43 4 
3. Francúzsko 2 1 0 1 31:40 4 
4. Španielsko 2 0 0 2 12:50 2 

C-skupina: 
Veľká Británia - Keňa 31:7 (24:0) 
Nový Zéland - Japonsko 12:14 (7:7) 
Veľká Británia - Japonsko 21:19 (14:7) 
Nový Zéland - Keňa 28:5 (14:5) 

Tabuľka C-skupiny: 
1. Veľká Británia 2 2 0 0 52:26 6 
2. Nový Zéland 2 1 0 1 40:19 4 
3. Japonsko 2 1 0 1 33:33 4 
4. Keňa 2 0 0 2 12:59 2 

STOLNÝ TENIS

ŽENY

Dvojhra - štvrťfinále: 
Li Siao-sia (Čína-3) - Čcheng I-čching (Taiwn.-7) 4:0 (5, 5, 6, 6)
Ai Fukuharová (Jap.-6) - Feng Tchien-wej (Sing.-2) 4:0 (12, 8, 7, 5)
Kim Song I (KĽDR) - Jü Meng-jü (Sing.-9) 4:2 (8, -6, 5, 6, -9, 6)
Ting Ning (Čína-1) - Han Jing (Nem.-5) 4:0 (8, 5, 3, 7)

MUŽI

Dvojhra - štvrťfinále:
Vladimir Samsonov (Biel.) - Dimitrij Ovčarov (Nem.) 4:2 (8, -7, 17, -4, 2, 12)
Čang Ťi-kche (Čína-2) - Koki Niwa (Jap.) 4:1 (-5, 4, 7, 7, 4)
Džun Mizutani (Jap.-4) - Marcos Freitas (Portug.-8) 4:2 (4, -9, 3, 8, -10, 2)
Ma Long (Čína-1) - Quadri Aruna (Nig.) 4:0 (4, 2, 6, 7)

TENIS

ŽENY

Dvojhra - osemfinále:
Elina Svitolinová (Ukr.-15) - Serena Williamsová (USA-1) 6:4, 6:3
Angelique Kerberová (Nem.-2) - Samantha Stosurová (Aus.-13) 6:0, 7:5
Mónica Puigová (Portor.) - Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-3) 6:1, 6:1
Madison Keysová (USA-7) - Carla Suárezová-Navarrová (Šp.-9) 6:3, 3:6, 6:3
Johanna Kontová (V. Brit.-10) - Svetlana Kuznecovová (Rus.-8) 3:6, 7:5, 7:5
Petra Kvitová (ČR-11) - Jekaterina Makarovová (Rus.) 4:6, 6:4, 6:4
Daria Kasatkinová (Rus.) - Sara Erraniová (Tal.) 7:5, 6:2
Laura Siegemundová (Nem.) - Kirsten Flipkensová (Belg.) 6:4, 6:3 

Štvorhra - osemfinále:
Garbine Muguruzová-Blancová, Carla Suárezová-Navarrová (Šp.-4) - Kirsten Flipkensová, Yanina Wickmayerová (Belg.) 7:5, 2:6, 6:2
Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká (ČR-6) - Šuaj Pcheng, Šuaj Čang (Čína) 6:4, 6:4
Jekaterina Makarovová, Jelena Vesninová (Rus.-7) - Andreea Mitová, Raluca Olarová (Rum.) 6:1, 6:4
Sara Erraniová, Roberta Vinciová (Tal.-8) - Sü I-Fan, Čeng Saj-saj (Čína) 6:2, 6:3
Barbora Strýcová, Lucie Šafářová (ČR) - Eugenie Bouchardová, Gabriela Dabrowská (Kan.) 6:7 (4), 6:2, 6:4 

MUŽI

Dvojhra - 2. kolo:
Fabio Fognini (Tal.) - Benoit Paire (Fr.-16) 4:6, 6:4, 7:6 (5)
Andy Murray (V. Brit.-2) - Juan Monaco (Arg.) 6:3, 6:1
Rafael Nadal (Šp.-3) - Andreas Seppi (Tal.) 6:3, 6:3
Jevgenij Donskoj (Rus.) - David Ferrer (Šp.-7) 3:6, 7:6 (1), 7:5
David Goffin (Belg.-8) - Dudi Sela (Izr.) 6:3, 6:3
Steve Johnson (USA-12) - Gastao Elias (Portug.) 6:3, 6:4
Gilles Simon (Fr.-15) - Juiči Sugita (Jap.) 7:6 (3), 6:2
Thomas Bellucci (Braz.) - Pablo Cuevas (Urug.-11) 6:2, 4:6, 6:3

Štvorhra mužov - štvrťfinále:
Steve Johnson, Jack Sock (USA) - Roberto Bautista-Agut, David Ferrer (Šp.-8) 6:4, 6:2
Florin Mergea, Horia Tecau (Rum.-5) - Marcelo Melo, Bruno Soares (Braz.-3) 6:4, 5:7, 6:2
Marc López, Rafael Nadal (Šp.-6) - Oliver Marach, Alexander Peya (Rak.) 6:3, 6:1
Daniel Nestor, Vasek Pospisil (Kan.-7) - Fabio Fognini, Andreas Seppi (Tal.) 6:3, 6:1

VODNÉ PÓLO

ŽENY

A-skupina
Taliansko - Brazília 9:3 (1:1, 2:0, 3:0, 3:2)
Rusko - Austrália 4:14 (0:3, 1:5, 3:2, 0:4) 

Tabuľka A-skupiny: 
1. Austrália 1 1 0 0 14:4 2 
2. Taliansko 1 1 0 0 9:3 2 
3. Brazília 1 0 0 1 3:9 0 
4. Rusko 1 0 0 1 4:14 0 

B-skupina
Čína - Maďarsko 11:13 (2:2, 4:4, 3:6, 2:1) 
Španielsko - USA 4:11 (1:4, 1:3, 2:2, 0:2) 

Tabuľka B-skupiny: 
1. USA 1 1 0 0 11:4 2 
2. Maďarsko 1 1 0 0 13:11 2 
3. Čína 1 0 0 1 11:13 0 
4. Španielsko 1 0 0 1 4:11 0 

VOLEJBAL

MUŽI

A-skupina: 
Francúzsko - Mexiko 3:0 (18, 12, 22) 
Taliansko - USA 3:1 (26, -20, 23, 23)
Brazília - Kanada 3:1 (-24, 18, 22, 17)  

Tabuľka A-skupiny: 
1. Taliansko 2 2 0 6:1 6 
2. Brazília 2 2 0 6:2 6
3. Kanada 2 1 1 4:3 3 
4. Francúzsko 2 1 1 3:3 3 
5. USA 2 0 2 1:6 0 
6. Mexiko 2 0 2 1:6 0 

B-skupina: 
Rusko - Argentína 1:3 (-18, 18, -18, -21)
Poľsko - Irán 3:2 (17, 23, -23, -20, 16)
Kuba - Egypt 0:3 (-22, -15, -22) 

Tabuľka B-skupiny: 
1. Argentína 2 2 0 6:1 6 
2. Poľsko 2 2 0 6:2 5 
3. Rusko 2 1 1 4:4 3 
4. Egypt 2 1 1 3:3 3 
5. Irán 2 0 2 2:6 1 
6. Kuba 2 0 2 1:6 0 

Basketbal

ŽENY

A-skupina
Austrália - Francúzsko 89:71 (46:29)
Brazília - Bielorusko 63:65 (40:35)
Turecko - Japonsko 76:62 (38:23)

Tabuľka A-skupiny:
1. Austrália 3 3 0 234:193 6
2. Japonsko 3 2 1 221:215 5
3. Francúzsko 3 2 1 199:200 5
4. Bielorusko 3 1 2 210:213 4
5. Turecko 3 1 2 171:178 4
6. Brazília 3 0 3 195:231 3

MUŽI

B-skupina: 
Španielsko - Brazília 65:66 (13:18, 18:16, 14:19, 20:13)
Litva - Nigéria 89:80 (13:16, 23:25, 29:13, 24:26) 
Argentína - Chorvátsko 90:82 (22:22, 24:18, 27:14, 17:28) 

Tabuľka B-skupiny:
1. Argentína 2 2 0 184:148 4 
2. Litva 2 2 0 171:156 4 
3. Brazília 2 1 1 142:147 3
4. Chorvátsko 2 1 1 154:160 3 
5. Španielsko 2 0 2 135:138 2
6. Nigéria 2 0 2 146:183 2 

ŠPORTOVÁ STREĽBA

ŽENY

Športová pištoľ 30+30 rán:
1. Anna Korakakiová (Gréc.)
2. Monika Karschová (Nem.) 
3. Heidi Diethelmová Gerberová (Švaj.)

VZPIERANIE

ŽENY 

Do 63 kg:
1. Wej Teng (Čína) 262 - svetový rekord
2. Choe Chjo-sim (KĽDR) 248 (105+143) 
3. Karina Goričevová (Kaz.) 243 (111+132),
4. Mercedes Pérezová (Kol.) 234 (104+130),
5. Eva Gurrolová-Ortizová (Mex.) 220 (100+120),
6. Giorgia Bordignonová (Tal.) 217 (98+119) 

MUŽI

Do 69 kg:
1. Š´ Č´-jung (Čína) 352 (162+190)
2. Danijar Ismajilov (Tur.) 351 (163+188)
3. Izzar Artykov (Kirg.) 339 (151+188)
4. Luis Jávier Mosquera Lozano (Kol.) 338 (155+183)
5. Bredni Roque Mendoza (Mex.) 326 (145+181)
6. Briken Calja (Alb.) 326 (145+181)
7. Sergej Cechir (Mold.) 322 (144+178)
8. Bernardin Ledoux Kingue Matam (Fr.) 320 (140+180) 

SKOKY DO VODY

ŽENY 

Synchrónne skoky z 10 m veže:
1. Čchen Žuo-lin, Liou Chuej-sia (Čína) 354,00,
2. Cheong Jun Hoong, Pamg Pandelela Rinong (Malaj.) 344,34,
3. Meaghan Benfeitová, Roseline Filionová (Kan.) 336,18,
4. Kim Kuk Hyang, Kim Mi Rae (KĽDR) 322,44,
5. Tonia Couchová, Lois Toulsonová (V. Brit.) 319,44,
6. Paola Espinosová, Alejandra Orozcová (Mex.) 304,08,
7. Amelia Cozadová, Jessica Parrattová (USA) 301,02,
8. Ingrid Oliveirová, Giovanna Pedrosová (Braz.) 280,98 

DŽUDO

MUŽI

Do 81 kg:
1. Chasan Chalmurzajev (Rus.),
2. Travis Stevens (USA),
3. Takanori Nagase (Jap.) a Sergiu Toma (SAE),
5. Matteo Marconcini (Tal.) a Avtandili Črikišvili (Gruz.)

ŽENY

Do 63 kg:
1. Tina Trstenjaková (Slov.),
2. Clarisse Agbegnenouová (Fr.),
3. Yarden Gerbiová (Izr.) a Anicka Van Emdenová (Hol.),
5. Miku Taširová (Jap.) a Mariana Silvová (Braz.)

FUTBAL

ŽENY

E-skupina:
JAR - Brazília 0:0 
Čína - Švédsko 0:0 

Konečná tabuľka E-skupiny:
1. Brazília 3 2 1 0 8:1 7 - postup do štvrťfinále 
2. Čína 3 1 1 1 2:3 4 - postup do štvrťfinále 
3. Švédsko 3 1 1 1 2:5 4 - postup do štvrťfinále ako úspešný tím z 3. miesta 
4. JAR 3 0 1 2 0:3 1 

F-skupina:
Nemecko - Kanada 1:2 (1:1) 
Austrália - Zimbabwe 6:1 (3:0) 

Konečná tabuľka F-skupiny: 
1. Kanada 3 3 0 0 7:2 9 - postup do štvrťfinále 
2. Nemecko 3 1 1 1 9:5 4 - postup do štvrťfinále 
3. Austrália 3 1 1 1 8:5 4 - postup do štvrťfinále ako úspešný tím z 3. miesta 
4. Zimbabwe 3 0 0 3 3:15 0 

G-skupina:
Kolumbia - USA 2:2 (1:1)
Nový Zéland - Francúzsko 0:3 (0:1)

Konečná tabuľka G-skupiny: 
1. USA 3 2 1 0 5:2 7 - postup do štvrťfinále 
2. Francúzsko 3 2 0 1 7:1 6 - postup do štvrťfinále 
3. Nový Zéland 3 1 0 2 1:5 3
4. Kolumbia 3 0 1 2 2:7 1 

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA

ŽENY

Finále družstiev:
1. USA (Simone Bilesová, Gabrielle Douglasová, Lauren Hernandezová, Madison Kocianová, Alexandra Raismanová) 184,897 bodu,
2. Rusko (Angelina Meľnikovová, Daria Spiridonovová, Alija Mustafinová, Seda Tutchaljanová, Maria Paseková) 176,688,
3. Čína (Fan I-lin, Mao I, Šang Čchun-sung, Tchan Ťia-sin, Wang Jen) 176,003,
4. Japonsko 174,371,
5. Veľká Británia 174,362,
6. Nemecko 173,672,
7. Holandsko 172,447,
8. Brazília 172,087 

ŠERM

MUŽI

Kord:
1. Park Sangyoung (Kór.rep.)
2. Geza Imre (Maď.)

3. Gauthier Grumier (Fr.)

PLÁVANIE

MUŽI

200 m motýlik:
1. Michael Phelps (USA) 1:53,36 min.
2. Masato Sakai (Jap.) +0,04 s
3. Tamás Kenderesi (Maď.) +0,26
4. Chad le Clos (JAR) +0,70
5. Daija Seto (Jap.) +1,46
6. Viktor Bromer (Dán.) +2,28
7. László Cseh (Maď.) +2,88
8. Louis Croenen (Belg.) +3,68

4x200 v. sp.:
1. USA (Conor Dwyer, Townley Haas, Ryan Lochte, Michael Phelps) 7:00,66 min.
2. Veľká Británia (James Guy, Stephen Milne, Duncan Scott, Dan Wallace) +2,47 s
3. Japonsko (Naito Ehara, Kosuke Hagino, Juki Kobori, Takeši Macuda) +2,84
4. Austrália +3,52
5. Rusko +5,04
6. Nemecko +6,62
7. Holandsko +8,44
8. Belgicko +10,98

ŽENY

200 m v. sp.:
1. Katie Ledecká (USA) 1:53,73 min.
2. Sarah Sjöströmová (Švéd.) +0,35
3. Emma McKeonová (Austr.) +1:19
4. Federica Pellegriniová (Tal.) +1:45
5. Bronte Barrattová (Austr.) a Tuo Šen (Čína) obe + 1:52
7. Michelle Colemanová (Švéd.) +2:54
8. Charlotte Bonnetová (Fr.) +2:56

200 m pol. pr.:
1. Katinka Hosszúová (Maď.) 2:06,58 min (OR)
2. Siobhan-Marie O'Connorová (V. Brit.) +0,30
3. Madeline Diradová (USA) +2,21
4. Melanie Margalisová +2,63
5. Alicia Couttsová (Austr.)+4,30
6. Sydney Pickremová (Kan.) +4,64
7. Viktoria Andrejevová (Rus.) +5,70
8. Š'-wen Jie (Čína) + 6,98

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami
  2. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade
  3. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku
  4. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky
  5. Vietnam: Krajina, ktorá rozmazná jedlom a uchváti históriou
  6. Investícia do dlhopisov s fixným výnosom 6,25 - 7,25 % p.a.
  7. I cez prázdniny testujte elektrobicykle
  8. 5 dôvodov, prečo sa prihlásiť na konferenciu ENERGOFÓRUM®
  9. V meste či mimo mesta, stále s kvalitným internetom
  10. Máte už vybranú dovolenku na júl?
  1. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami
  2. Funguje predaj realít aj bez maklérov?
  3. BILLA a ÚNSS skontrolovali zrak 10 380 slovenským deťom
  4. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade
  5. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku
  6. Borguľa žiada vyrúbenie dane pre americkú ambasádu
  7. Stanovisko Klubu pre BA k mimoriadnemu rokovaniu zastupiteľstva
  8. Vietnam: Krajina, ktorá rozmazná jedlom a uchváti históriou
  9. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky
  10. Investícia do dlhopisov s fixným výnosom 6,25 - 7,25 % p.a.
  1. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky 6 878
  2. Vietnam: Krajina, ktorá rozmazná jedlom a uchváti históriou 5 431
  3. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade 4 046
  4. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku 3 702
  5. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami 2 277
  6. I cez prázdniny testujte elektrobicykle 2 086
  7. Chcete vedieť všetko o vašej krvi? Čaká vás 6000 typov vyšetrení 1 904
  8. Máte už vybranú dovolenku na júl? 1 582
  9. V meste či mimo mesta, stále s kvalitným internetom 1 138
  10. 5 dôvodov, prečo sa prihlásiť na konferenciu ENERGOFÓRUM® 662

Téma: OH Rio 2016: Prehľad výsledkov


Hlavné správy zo Sme.sk

ŠPORT

Froome štvrtý raz vyhrá Tour de France, Bardet uhájil tretie miesto o sekundu

Sobotňajšiu individuálnu časovku vyhral tímový kolega Petra Sagana z Bory-Hansgrohe Maciej Bodnar.

DOMOV

OĽaNO nie je iba Matovič, hovorí jeho líder. Uvažuje, že sa stiahne z politiky

Matovič hovorí, že sa mu stalo niečo závažné.

Neprehliadnite tiež

Bodnar vybojoval víťazstvo pre Boru. Pozrite si, ako vyzerala časovka

Chris Froome potvrdil zisk tretieho žltého dresu za sebou.

Froome štvrtý raz vyhrá Tour de France, Bardet uhájil tretie miesto o sekundu

Sobotňajšiu individuálnu časovku vyhral tímový kolega Petra Sagana z Bory-Hansgrohe Maciej Bodnar.

Mladá Slovenka sa postarala o senzáciu, vybojovala bronzovú medailu

Gabriela Gajanová finišovala na treťom mieste v behu na 800 metrov na majstrovstvách Európy v talianskom Grossette.