Sobotňajšie výsledky na olympijských hrách v Riu de Janeiro.
Slovenská atlétka Dana Velďáková nepostúpila do finále trojskoku na OH 2016 v Riu de Janeiro. V sobotňajšej kvalifikácii obsadila 17. miesto výkonom 13,98 m z druhej série. Od postupu medzi elitnú dvanástku ju delilo desať centimetrov.
Slovenská reprezentantka Iveta Putalová obsadila 6. miesto v druhom rozbehu na 400 m na olympijských hrách v Riu de Janeiro a v semifinále bude chýbať. V súčte všetkých ôsmich rozbehov v 57-člennej konkurencii obsadila 41. priečku.
MUŽI
Semifinále - dvojhra:
Andy Murray (V. Brit.-2) - Kei Nišikori (Jap.-4) 6:1, 6:4
Juan Martín Del Potro (Arg.) - Rafael Nadal (Šp.-3) 5:7, 6:4, 7:6 (5)
ŽENY
O 3. miesto - dvojhra:
Petra Kvitová (11-ČR) - Madison Keysová (7-USA) 7:5, 2:6, 6:2
Finále - dvojhra:
Monica Puigová (Port.) - Angelique Kerberová (2-Nem.) 6:4, 4:6, 6:1
O 3. miesto - štvorhra:
Lucie Šafářová, Barbora Strýcová (ČR) - Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká (ČR) 7:5, 6:1
MIX
Semifinále:
Rajeev Ram, Venus Williamsová (USA) - Rohan Bopanna, Sania Mirzová (4-Ind.) 2:6, 6:2, 10:3
Jack Sock, Bethanie Mattek-Sandsová (USA) - Lucie Hradecká, Radek Štěpánek (ČR) 6:4, 7:6 (3)
ŽENY
4x100 m polohové preteky - finále:
1. USA 3:53,13 min
2. Austrália + 1,87
3. Dánsko +1,88
4. Čína +2,05
5. Kanada +2,36
6. Rusko +2,53
7. Veľká Británia +3,83
8. Taliansko +6,37
50 m voľný spôsob - finále:
1. Pernille Blumeová (Dán.) 24,07 s
2. Simone Manuelová (USA) +0,02
3. Aljaksandra Gerasimenjová (Biel.) +0,04
4. Francesca Halsallová (V. Brit.) +0,06
5. Cate Campbellová (Aust.) +0,08
6. Ranomi Kromowidjojová (Hol.) +0,12
7. Bronte Campbellová (Aust.) +0,35
8. Etiene Medeirosová (Br.) +0,62
MUŽI
1500 m v.sp. - finále:
1. Gregorio Paltrinieri (Tal.) 14:34,57 min
2. Connor Jaeger (USA) +4,91
3. Gabriele Detti (Tal.) +6,29
4. Jordan Wilimovsky (USA) +10,46
5. Mack Horton (Aust.) +14,97
6. Ryan Cochrane (Kan.) +15,04
7. Damien Joly (Fr.) +18,16
8. Henrik Christiansen (Nór.) +28,09
muži - 4x100 m pol. pr.:
1. USA 3:27,95
2. Veľká Británia +1,29
3. Austrália +1,98
4. Rusko +3,35
5. Japonsko +4,02
6. Brazília +4,89
7. Nemecko +5,55
8. Čína diskval.
ŽENY
Turnaj družstiev
Čína - KĽDR 3:0
Singapur - Kórejská republika 3:2
Japonsko - Rakúsko 3:0
Nemecko - Hongkong 3:1
ŽENY
A-skupina:
Holandsko - Nemecko 2:0 (1:0)
Kórejská republika - Španielsko 2:3 (1:0)
Čína - Nový Zéland 0:3 (0:1)
Tabuľka A-skupiny:
1. Holandsko 5 4 1 0 13:1 13
2. Nový Zéland 5 3 1 1 11:5 10
3. Nemecko 5 2 1 2 6:6 7
4. Španielsko 5 2 0 3 6:12 6
5. Čína 5 1 2 2 3:5 5
6. Kórejská republika 5 0 1 4 3:13 1
B-skupina:
Argentína - India 5:0 (5:0)
Veľká Británia - USA 2:1 (0:0)
Austrália - Japonsko 2:0 (1:0)
MUŽI
A-skupina:
USA - Francúzsko 3:1 (22, 22, -14, 22)
Kanada - Mexiko 3:0 (20, 13, 22)
Brazília - Taliansko 1:3 (23, -23, -22, -15)
Tabuľka A-skupiny:
1. Taliansko 4 4 0 12:2 12 - istý postup do štvrťfinále
2. Francúzsko 4 2 2 7:6 6
3. Kanada 4 2 2 7:6 6
4. Brazília 4 2 2 8:8 6
--------------------------------------------------------------------
5. USA 4 2 2 7:8 6
6. Mexiko 4 0 4 1:12 0
B-skupina:
Irán - Egypt 3:0 (26, 22, 16)
Argentína - Kuba 3:0 (16, 14, 16)
Poľsko - Rusko 2:3 (-18, 16, -18, 22, -13)
Tabuľka B-skupiny:
1. Poľsko 4 3 1 11:5 9 - istý postup do štvrťfinále
2. Argentína 4 3 1 9:4 9 - istý postup do štvrťfinále
3. Rusko 4 3 1 10:6 8 - istý postup do štvrťfinále
4. Irán 4 2 2 8:6 7 - istý postup do štvrťfinále
--------------------------------------------------------------------
5. Egypt 4 1 3 3:9 3
6. Kuba 4 0 4 1:12 0
MUŽI
A-skupina:
Chorvátsko - Francúzsko 29:28 (14:12)
Dánsko - Katar 26:25 (14:14)
Argentína - Tunisko 23:21 (14:10)
Tabuľka A-skupiny:
1. Francúzsko 4 3 0 1 119:96 6
2. Dánsko 4 3 0 1 106:94 6
3. Chorvátsko 4 3 0 1 106:108 6
4. Katar 4 1 1 2 100:109 3
5. Argentína 4 1 0 3 92:104 2
6. Tunisko 4 0 1 3 92:104 1
B-skupina:
Slovinsko - Nemecko 25:28 (12:11)
Egypt - Brazília 27:27 (15:13)
Tabuľka B-skupiny:
1. Nemecko 4 3 0 1 122:116 6
2. Slovinsko 4 3 0 1 112:106 6
3. Brazília 4 2 1 1 122:120 5
4. Egypt 4 1 1 2 104:112 3
5. Poľsko 3 1 0 2 94:91 2
6. Švédsko 3 0 0 3 78:87 0
ŽENY
A-skupina:
Rusko - Taliansko 5:10 (2:3, 1:2, 1:3, 1:2)
Austrália - Brazília 10:3 (1:1, 3:1, 3:0, 3:1)
Tabuľka:
1. Taliansko 3 3 0 0 +12 27:15 6
2. Austrália 3 2 0 1 +16 31:15 4
3. Rusko 3 1 0 2 -8 23:31 2
4. Brazília 3 0 0 3 -20 13:33 0
B-skupina:
Čína - Španielsko 8:12 (2:3, 4:4, 1:2, 1:3)
Maďarsko - USA 6:11 (2:2, 1:5, 1:1, 2:3)
Tabuľka:
1. USA 3 3 0 0 +20 34:14 6
2. Španielsko 3 2 0 1 -2 27:29 4
3. Maďarsko 3 1 0 2 -4 29:33 2
4. Čína 3 0 0 3 -14 23:37 0
ŽENY
100 m - finále:
1. Elaine Thompsonová (Jam.) 10,71 s
2. Tori Bowieová (USA) +0,12
3. Shelly-Ann Fraserová-Pryceová (Jam.) +0,15
4. Marie-Josee Ta Louová (Pobr. Sl.) +0,15
5. Dafne Schippersová (Hol.) +0,19
6. Michelle-Lee Ahyeová (Trin.) +0,21
7. English Gardnerová (USA) +0,23
8. Christania Williamsová (Jamaika) +1,09
Trojskok - kvalifikácia:
1. Caterine Ibarguenová (Kol.) 14,52
2. Paraskevi Papahristouová (Gr.) 14,43
3. Olga Rypakovová (Kaz.) 14,39
4. Kristin Gierischová (Nem.) 14,26
5. Kristiina Mäkeläová (Fín.) 14,24
6. Kimberly Williamsová (Jam.) 14,22
7. Yulimar Rojasová (Ven.) 14,21
8. Hanna Knjasjevová-Minenková (Izr,) 14,20
9. Patricia Mamonová (Portug.) 14,18
10. Anna Jagaciaková (Poľ.) 14,13
11. Susana Costová (Port.) 14,12
12. Keturah Orjiová (USA) 14,08
...
17. Dana VELĎÁKOVÁ (SR) 13,98
Sedemboj:
1. Nafissata Thiamová (Bel.) 6810 b.
2. Jessica Ennis-Hillová (V. Brit.) 6775
3. Brianne Theisen Eatonová (Kan.) 6653
4. Laura Ikauniece-Admidinaová (Lot.) 6617
5. Carolin Schaferová (Nem.) 6540
6. Katarina Johnson-Thompsonová (V. Brit.) 6523
7. Yorgelis Rodriguezová (Kuba) 6481
8. Györgyi Zsivoczky-Farkasová (Maď.) 644
Rozbehy na 400 m - ženy (prvé dve z 8 rozbehov a ďalších 8 s časom do semifinále):
1. Phyllis Francisová (USA) 50,58 s
2. Oluwakemi Adekoyová 50,72
3. Salwa Eid Naserová (Obe Bahr.) 51,06
4. Shaunae Millerová (Bah.) 51,16
5. Libania Grenotová (Tal.) 51,17
6. Allyson Felixová (Jam.) 51,24
...
41. Iveta Putalová (SR) 52,82 s. - nepostúpila do semifinále
MUŽI
Hod diskom - finále:
1. Christoph Harting (Nem.) 68,37
2. Piotr Malachowski (Poľ.) 67,55
3. Daniel Jasinski (Nem.) 67,05
4. Martin Kupper (Est.) 66,58
5. Gerd Kanter (Est.) 65,10
6. Lukas Weisshaidinger (Rak.) 64,95
7. Zoltán Kövago (Maď.) 64,50
8. Apostolos Parellis (Cyp.) 63,72
9. Philip Milanov (Bel.) 62,22
10. Axel Härstedt (Švéd.) 62,12
10 000 m:
1. Mo Farah (V. Brit.) 27:05,17 min
2. Paul Kipngetich Tanui (Keňa) +0,47
3. Tamirat Tola (Et.) +1,09
4. Yigrem Demelash (Et.) +1,10
5. Galen Rupp (USA) +3,75
6. Joshua Kiprui Cheptegei (Ugan.) +4,89
7. Bedan Karoki Muchiri (Keňa) +17,76
8. Zersenay Tadese (Erit.) +18,69
Diaľka:
1. Jeff Henderson (USA) 838 cm
2. Luvo Manyonga (JAR) 837
3. Greg Rutherford (V. Brit.) 829
4. Jarrion Lawson (USA) 825
5. Ťia-nan Wang (Čína) 817
6. Emiliano Lasa (Urug.) 810
7. Henry Frayne (Austr.) 806
8. Kafétien Gomis (Fr.) 8,05
MUŽI
Skif:
1. Mahé Drysdale (N. Zél.) 6:41,34 min,
2. Damir Martin (Chor.) 6:41,34,
3. Ondřej Synek (ČR) 6:44,10,
4. Hannes Obreno (Belg.) 6:47,42,
5. Stanislav Ščarbačenia (Biel.) 6:48,78,
6. Ángel Fournier Rodriguez (Kuba) 6:55,90
Dvojskif:
1. Martin Sinkovič, Valent Sinkovič (Chor.) 6:50,28,
2. Mindaugas Griškonis, Saulius Ritter (Lit.) 6:51,39,
3. Kjetil Borch, Olaf Tufte (Nór.) 6:53,25,
4. Francesco Fossi, Romano Battisti (Tal.) 6:57,10,
5. Jonathan Walton, John Collins (V. Brit.) 7:01,25,
6. Hugo Boucheron, Matthieu Androdias (Fr.) 7:02,06
Párová štvorveslica:
1. Nemecko 6:06,81,
2. Austrália 6:07,96,
3. Estónsko 6:10,65,
4. Poľsko 6:12,09,
5. Veľká Británia 6:13,08,
6. Ukrajina 6:16,30
Dvojveslica bez kormidelníka:
1. Eric Murray, Hamish Bond (N. Zél.) 6:59,71,
2. Lawrence Brittain, Shaun Keeling (JAR) 7:02,51,
3. Giovanni Abagnale, Marco Di Costanzo (Tal.) 7:04,52,
4. Alan Sinclair, Stewart Innes (V. Brit.) 7:07,99,
5. Germain Chardin, Dorian Mortelette (Fr.) 7:09,91,
6. Spencer Turrin, Alexander Lloyd (Aus.) 7:11,60
Štvorveslica bez kormidelníka:
1. Veľká Británia 5:58,61,
2. Austrália 6:00,44,
3. Taliansko 6:03,85,
4. JAR 6:05,80,
5. Holandsko 6:08,38,
6. Kanada 6:15,93
Osemveslica s kormidelníkom:
1. Veľká Británia 5:29,63,
2. Nemecko 5:30,96,
3. Holandsko 5:31,59,
4. USA 5:34,23,
5. Poľsko 5:34,62,
6. Nový Zéland 5:36,64
Dvojskif ľahkých váh:
1. Pierre Houin, Jérémie Azou (Fr.) 6:30,70,
2. Gary O´Donovan, Paul O´Donovan (Ír.) 6:31,23,
3. Kristoffer Brun, Are Strandli (Nór.) 6:31,39,
4. James Thompson, John Smith (JAR) 6:33,29,
5. Josh Konieczny, Andrew Campbell ml. (USA) 6:35,07,
6. Artur Mikolajczewski, Milosz Jankowski (Poľ.) 6:42,00
Štvorveslica bez kormidelníka ľahkých váh:
1. Švajčiarsko 6:20,51,
2. Dánsko 6:21,97,
3. Francúzsko 6:22,85,
4. Taliansko 6:25,52,
5. Nový Zéland 6:28,14,
6. Grécko 6:36,47
ŽENY
Skif:
1. Kimberley Brennanová (Aus.) 7:21,54,
2. Genevra Stonová (USA) 7:22,92,
3. Tuan Ťing-li (Čína) 7:24,13,
4. Emma Twiggová (N. Zél.) 7:24,48,
5. Jeannine Gmelinová (Švaj.) 7:29,69,
6. Magdalena Lobnigová (Rak.) 7:34,86
Dvojskif:
1. Magdalena Fularczyková-Kozlowská, Natalia Madajová (Poľ.) 7:40,10,
2. Victoria Thornleyová, Katherine Graingerová (V. Brit.) 7:41,05,
3. Donata Vištartaite, Milda Valčiukaite (Lit.) 7:43,76,
4. Aikaterini Nikolaidouová, Sofia Asoumanakiová (Gréc.) 7:48,62,
5. Héléne Lefebvreová, Elodie Raverová-Scaramozzinová (Fr.) 7:52,03,
6. Meghan O´Learyová, Ellen Tomeková (USA) 8:06,18
Párová štvorveslica:
1. Nemecko 6:49,39,
2. Holandsko 6:50,33,
3. Poľsko 6:50,86,
4. Ukrajina 6:56,09,
5. USA 6:57,67,
6. Čína 6:59,45
Dvojveslica bez kormidelníka:
1. Helen Gloverová, Heather Stanningová (V. Brit.) 7:18,29,
2. Genevieve Behrentová, Rebecca Scownová (N. Zél.) 7:19,53,
3. Hedvig Rasmussenová, Anne Andersenová (Dán.) 7:20,71,
4. Felice Muellerová, Grace Luczaková (USA) 7:24,77,
5. Lee-Ann Persseová, Kate Christowitzová (JAR) 7:28,50,
6. Anna Boadová-Peirová, Aina Cidová-Centellesová (Šp.) 7:35,22
Osemveslica s kormidelníkom:
1. USA 6:01,49,
2. Veľká Británia 6:03,98,
3. Rumunsko 6:04,10,
4. Nový Zéland 6:05,48,
5. Kanada 6:06,04,
6. Holandsko 6:08,37
Dvojskif ľahkých váh:
1. Ilse Paulisová, Maaike Headová (Hol.) 7:04,73,
2. Lindsay Jennerichová, Patricia Obeeová (Kan.) 7:05,88,
3. Chuang Wen-ji, Pchan Fej-chung (Čína) 7:06,49,
4. Sophie MacKenzieová, Julia Edwardová (N. Zél.) 7:10,61,
5. Kirsten McCannová, Ursula Groblerová (JAR) 7:11,26,
6. Claire Lambeová, Sinead Lynchová (Ír.) 7:13,09
MUŽI
Rýchlopalné pištole:
1. Christian Reitz (Nem.) 34 b.
2. Jean Quiquampoix (Fr.) 30
3. Li Jüe-chung (Čína) 27
4. Čang Fu-šeng (Čína) 21
5. Leuris Pupo (Kub.) 18
6. Riccardo Mazzetti (Tal.) 10
Skeet:
1. Gabriele Rossetti (Tal.) 121 /k.o. rozstrel 12/ - semifinále 16, finále 16,
2. Marcus Svensson (Švéd.) 123 - semifinále 16, finále 15,
3. Abdullah Alrashidi (Kuvajt/nezávislý športovec) 123 - semifinále 14+4, o 3. miesto 16,
4. Mikola Milčev (Ukr.) 122 - semifinále 15, o 3. miesto 14,
5. Jesper Hansen (Dán.) 121 /k.o. rozstrel 12/ - semifinále 14+3,
6. Stefan Nilsson (Švéd.) 122 - semifinále 14+3,
7. Eric Delaunay 121 /k.o. rozstrel 11/,
8. Anthony Terras (obaja Fr.) 121 /k.o. rozstrel 3/
MUŽI
B-skupina:
Argentína - Brazília 111:107 po dvojnásobnom predĺžení (28:19, 16:33, 23:20, 18:13 - 10:10, 16:12)
Tabuľka B-skupiny:
1. Argentína 4 3 1 368:336 7
2. Litva 3 3 0 252:229 6 - istý postup do štvrťfinále
3. Chorvátsko 3 2 1 234:236 5
4. Brazília 4 1 3 325:338 5
5. Španielsko 3 1 2 231:225 4
6. Nigéria 3 0 3 233:279 3
ŽENY
A-skupina:
Austrália - Bielorusko 74:66 (36:39)
Turecko - Brazília 79:76 pp (20:36)
Japonsko - Francúzsko 79:71 (40:32)
Konečná tabuľka:
1. Austrália 5 5 0 400:345 10
2. Francúzsko 5 3 2 344:343 8
3. Turecko 5 3 2 324:325 8
4. Japonsko 5 3 2 386:378 8
----------------------------------
5. Bielorusko 5 1 4 347:361 6
6. Brazília 5 0 5 335:384 5
MUŽI
Štvrťfinále:
Portugalsko - Nemecko 0:4 (0:1)
Nigéria - Dánsko 2:0 (1:0)
Kórejská republika - Honduras 0:1 (0:0)
Brazília - Kolumbia 2:0 (1:0)
MUŽI
Výsledky:
1. Uladžislau Gančarou (Biel.) 61,745 b.,
2. Tung Tung (Čína) 60,535,
3. Kao Lej (Čína) 60,175,
4. Ginga Munetomo (Jap.) 59,535,
5. Dmitrij Ušakov (Rus.) 59,525,
6. Masaki Ito (Jap.) 58,800,
7. Dylan Schmidt (N.Zéland) 57,140,
8. Andrej Judin (Rus.) 6,815
DRÁHOVÁ CYKLISTIKA
ŽENY
Stíhacie preteky družstiev 4000 m:
1. Veľká Británia (Katie Archibaldová, Laura Trottová, Elinor Barkerová a Joanna Rowsell-Shandová) 4:10,236 min,
2. USA (Sarah Hammerová, Kelly Catlinová, Chloe Dygertová, Jennifer Valentová), 4:12,454,
3. Kanada (Allison Beveridgová, Jasmin Glaesserová, Kirsti Layová, Georgia Simmerlingová) 4:14,627,
4. Nový Zéland (Lauren Ellisová, Racquel Sheathová, Rushlee Buchananová, Jaime Nielsenová) 4:18,459,
5. Austrália (Georgia Bakerová, Annette Edmondsonová, Ashlee Ankudinoffová, Amy Cureová) 4:21,232,
6. Taliansko (Beatrice Bartelloniová, Tatiana Guderzová, Francesca Pattarová, Silvia Valsecchiová) 4:26,368
Keirin:
1. Elis Ligtleeová (Hol.),
2. Rebecca Jamesová (V. Brit.),
3. Anna Mearesová (Aus.),
4. Anastasia Vojnovová (Rus.),
5. Ľubov Basovová (Ukr.),
6. Kristina Vogelová (Nem.),
7. Lee Wai Sze (Hongkong),
8. Lee Hje-jin (Kór. rep.)
MUŽI
Do 91 kg - semifinále:
Jevgenij Tiščenko (Rus.) - Rustam Tulaganov (Uzb.) 3:0,
Vasilij Levit (Kaz.) - Erislandy Savon (Kub.) 3:0
Do 69 kg - štvrťfinále:
Mohammed Rabii (Mar.) - Steven Donnelly (Ír.) 2:1
Šachram Gijasov (Uzb.) - Roniel Iglesias (Kuba) 3:0
Souleymane Diop Cissokho (Fr.) - Saylom Ardee (Thaj.) 3:0
Danijar Jeleusinov (Kaz.) - Gabriel Maestre (Ven.) 3:0
ŽENY
Šabľa družstiev:
1. Rusko (Julia Gavrilovová, Sofia Veliká, Jana Jegorianová, Jekaterina Ďačenková),
2. Ukrajina (Alina Komaščuková, Oľga Charlanová, Olena Kravacká, Olena Voroninová),
3. USA (Dagmara Wozniaková, Mariel Zagunisová, Ibtihaj Muhammadová, Monica Aksamitová),
4. Taliansko,
5. Kórejská republika,
6. Poľsko,
7. Mexiko,
8. Francúzsko
MUŽI
Do 94 kg (trh+nadhod):
1. Sohrab Moradi (Irán) 403 kg (182+221)
2. Vadzim Straľcou (Biel.) 395 (175+220)
3. Aurimas Didžbalis (Lit.) 392 (177+215)
4. Sarat Sumpradit (Thaj.) 390 (177+213)
5. Ragab Abdalla (Egypt) 387 (174+213)
6. Dmitro Čmak (Ukr.) 387 (174+213)
7. Ali Hashemi (Irán) 383 (173+210)
8. Aliaksandr Bersanau (Biel.) 381 (173+208)