Rio 2016: Kompletné výsledky (nedeľa 14. augusta)

Nedelňajšie výsledky na OH v Riu de Janeiro.

Zlatá medaila z olympiády v Riu.(Zdroj: SITA/AP)

TENIS 

MIX

O 3. miesto:
Lucie Hradecká, Radek Štěpánek (ČR) - Sania Mirzová, Rohan Bopanna (India-4) 6:1, 7:5 

Finále:
Bethanie Matteková-Sandsová, Jack Sock (USA) - Venus Williamsová, Rajeev Ram (USA) 6:7 (3), 6:1, 10:7

ŽENY

Štvorhra - finále:
Jekaterina Makarovová, Jelena Vesninová (7-Rus.) - Timea Bacsinszká, Martina Hingisová (5-Švajč.) 6:4, 6:4

MUŽI

Dvojhra - o 3. miesto:
Kei Nišikori (4-Jap.) - Rafael Nadal (3-Šp.) 6:2, 6:7 (0), 6:3

Dvojhra - finále:
Andy Murray (2-V. Brit.) - Juan Martin Del Potro (Arg.) 7:5, 4:6, 6:2, 7:5

SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE

ŽENY 

Kvalifikácia - páry: 

1. Natalia Iščenková, Svetlana Romašinová (Rus.) 98,0667

2. Süe-čchen chuang, Wen-jen Sun (Čína) 96,0667

3. Jukiko Inuiová, Risako Micuiová (Jap.) 94,4000

...

22. Naďa DAABOUSOVÁ, Jana LABÁTHOVÁ (SR) 77,7000

STOLNÝ TENIS

MUŽI

Štvrťfinále družstiev: 

Čína - Veľká Británia 3:0 
Švédsko - Kórejská republika 1:3 
Japonsko - Hongkong 3:1 
Rakúsko - Nemecko 1:3 

HÁDZANÁ

ŽENY

A-skupina:

A-skupina:
Čierna Hora - Brazília 23:29 (10:12)
Nórsko - Rumunsko 28:27 (14:13)
Španielsko - Angola 26:22 (13:12)

Tabuľka A-skupiny:
1. Brazília 5 4 0 1 138:117 8 - postup do štvrťfinále
2. Nórsko 5 4 0 1 141:121 8 - postup do štvrťfinále
3. Španielsko 5 3 0 2 125:116 6 - postup do štvrťfinále
4. Angola 5 2 0 3 116:128 4 - postup do štvrťfinále
----------------------------------------------------
5. Rumunsko 5 2 0 3 108:119 4
6. Čierna Hora 5 0 0 5 107:134 0

B-skupina:
Švédsko - Francúzsko 25:27 (13:15)
Holandsko - Rusko 34:38 (16:17)
Argentína - Kórejská republika 22:28 (10:12)

Tabuľka B-skupiny:
1. Rusko 5 5 0 0 165:147 10 - postup do štvrťfinále
2. Francúzsko 5 4 0 1 118:93 8 - postup do štvrťfinále
3. Švédsko 5 2 1 2 150:141 5 - postup do štvrťfinále
4. Holandsko 5 1 2 2 135:135 4 - postup do štvrťfinále
---------------------------------------------------
5. Kór. rep. 5 1 1 3 130:136 4
6. Argentína 5 0 0 5 101:147 0

 

VOLEJBAL

ŽENY

A-skupina: 
Kórejská republika - Kamerun 3:0 (16, 22, 20)
Japonsko - Argentína 3:0 (23, 16, 24)
Brazília - Rusko 3:0 (23, 21, 21)

B-skupina: 
Srbsko - Holandsko 2:3 (-22, -20, 22, 18, -8) 
Taliansko - Portoriko 3:0 (14, 13, 22) 
USA - Čína 3:1 (-22, 17, 19, 19) 

Konečná tabuľka B-skupiny: 
1. USA 5 5 0 15:5 14 - postup do štvrťfinále 
2. Holandsko 5 4 1 14:7 11 - postup do štvrťfinále 
3. Srbsko 5 3 2 12:6 10 - postup do štvrťfinále 
4. Čína 5 2 3 9:9 7 - postup do štvrťfinále 
------------------------------------------------------------------------------- 
5. Taliansko 5 1 4 4:12 3 
6. Portoriko 5 0 5 0:15 0 

ATLETIKA

MUŽI

100 m - semifinále (postupujúci):
1 Usain Bolt (Jam.) 9,86 s,
2. Andre de Grasse (Kan.) 9,92,
3. Justin Gatlin (USA) 9,94,
4. Jimmy Vicaut (Fr.) 9,95,
5. Ben Youssef Meité (Pobr. Slon.) 9,97,
6. Akani Simbine (JAR) 9,98,
7. Yohan Blake (Jam.) 10,01,
8. Trayvon Bromell (USA) 10,01 

100 m - finále:
1. Usain Bolt (Jam.) 9,81 s,
2. Justin Gatlin (USA) 9,89,
3. Andre de Grasse (Kan.) 9,91,
4. Yohan Blake (Jam.) 9,93,
5. Akani Simbine (JAR) 9,94,
6. Ben Youssef Meité (Pobr. Slon.) 9.96,
7. Jimmy Vicaut (Fr.) 10,04,
8. Trayvon Bromell (USA) 10,06 

400 m - finále:
1. Wayde Van Niekerk (JAR) 43,03 - svetový rekord,
2. Kirani James (Gren.) +0,73,
3. LaShawn Merritt (USA) +0,82,
4. Machel Cedenio (Trin. a Tob.) +0,98,
5. Karabo Sibanda (Bots.) +1,22,
6. Ali Khamis Khamis (Bahr.) +1,33,
7. Bralon Taplin (Gren.) +1,42,
8. Matthew Hudson-Smith (V.Brit.) +1,58

ŽENY

Maratón:
1. Jemima Jelagat Sumgongová (Keňa) 2:24:04 h
2. Eunice Jepkirui Kirwaová (Bah.) 2:24:13
3. Mare Dibabaová (Et.) 2:24:30
4. Tirfi Tsegayeová (Et.) 2:24:47
5. Volha Mazuronaková (Biel.) 2:24:48
6. Shalane Flanaganová (USA) 2:25:26
7. Desiree Lindenová (USA) 2:26:08
8. Rose Chelimová (Bah.)
...
107. Katarína BEREŠOVÁ(SR) 2:50:54

Trojskok:

1. Caterine Ibargüenová (Kol.) 15,17 m - svetový výkon roka,
2. Yulimar Rojasová (Ven.) 14,98,
3. Oľga Rypakovová (Kaz.) 14,74,
4. Keturah Orjiová (USA) 14,71,
5. Hanna Kňazevová-Minenková (Izr.) 14,68,
6. Patricia Mamonová (Portug.) 14,65,
7. Kimberly Williamsová (Jam.) 14,53,
8. Paraskevi Papahristouová (Gréc.) 14,26.

BASKETBAL

MUŽI

A-skupina:
USA - Francúzsko 100:97 (30:24, 25:22, 26:23, 19:28)
Austrália - Venezuela 81:56 (32:25)
Srbsko - Čína 94:60 (24:18, 19:10, 35:15, 16:17)

Tabuľka A-skupiny:
1. USA 5 5 0 524:407 10 - postup do štvrťfinále
2. Austrália 5 4 1 444:368 9 - postup do štvrťfinále
3. Francúzsko 5 3 2 423:378 8 - postup do štvrťfinále
4. Srbsko 5 2 3 426:387 7 - postup do štvrťfinále
5. Venezuela 5 1 4 315:444 6
6. Čína 5 0 5 318:466 5

ŽENY

B-skupina:
Španielsko - Kanada 73:60 (33:29)
Čína - USA 62:105 (26:60)
Senegal - Srbsko 88:95 (43:55)

Konečná tabuľka B-skupiny:
1. USA 5 5 0 520:316 10
2. Španielsko 5 4 1 387:333 9
3. Kanada 5 3 2 340:347 8
4. Srbsko 5 2 3 385:406 7
---------------------------------------------------
5. Čína 5 1 4 371:428 6
6. Senegal 5 0 5 309:482 5

Konečná tabuľka A-skupiny:
1. Austrália 5 5 0 400:345 10
2. Japonsko 5 3 2 386:378 8
3. Francúzsko 5 3 2 344:343 8
4. Turecko 5 3 2 324:325 8
---------------------------------------------------
5. Bielorusko 5 1 4 347:361 6
6. Brazília 5 0 5 335:384 5

POZEMNÝ HOKEJ

MUŽI

Štvrťfinále:
Španielsko - Argentína 1:2 (0:1) 
Belgicko - India 3:1 (0:1)
Holandsko - Austrália 4:0 (2:0)
Nemecko - Nový Zéland 3:2 (0:1) 

VODNÉ PÓLO

MUŽI

A-skupina: 
Austrália - Grécko 12:7 (5:3, 5:1, 0:1, 2:2)
Srbsko - Japonsko 12:8 (2:5, 3:0, 5:2, 3:1)
Brazília - Maďarsko 6:10 (0:3, 1:2, 3:3, 2:2)

Konečná tabuľka A-skupiny:
1. Maďarsko 5 2 3 0 57:43 7 - postup do štvrťfinále
2. Grécko 5 2 2 1 41:40 6 - postup do štvrťfinále
3. Brazília 5 3 0 2 40:39 6 - postup do štvrťfinále
4. Srbsko 5 2 2 1 49:44 6 - postup do štvrťfinále
---------------------------------------------------------
5. Austrália 5 2 1 2 44:40 5
6. Japonsko 5 0 0 5 36:61 0

B-skupina:
Čierna Hora - Španielsko 9:9 (2:2, 3:2, 2:4, 2:1)
USA - Taliansko 10:7 (2:4, 3:2, 3:1, 2:0)
Francúzsko - Chorvátsko 9:8 (3:2, 3:3, 2:1, 1:2)

Konečná tabuľka B-skupiny:
1. Španielsko 5 3 1 1 46:35 7 - postup do štvrťfinále
2. Chorvátsko 5 3 0 2 37:37 6 - postup do štvrťfinále
3. Taliansko 5 3 0 2 40:41 6 - postup do štvrťfinále
4. Čierna Hora 5 2 1 2 36:32 5 - postup do štvrťfinále
---------------------------------------------------------
5. USA 5 2 0 3 35:35 4
6. Francúzsko 5 1 0 4 28:42 2

STREĽBA

MUŽI

Ľubovoľná malokalibrovka 3x40:
1. Niccolo Campriani (Tal.) 458,8 b. - fin. olymp. rekord (v kvalifikácii 1174),
2. Sergej Kamenskij (Rus.) 458,5 (1184 - rekord OH),
3. Alexis Raynaud (Fr.) 448,4 (1176),
4. Daniel Brodmeier 435,6 (1177),
5. André Link (obaja Nem.) 424,6 (1174),
6. Ču Čchi-nan (Čína) 414,8 (1176),
7. Fiodor Vlasov (Rus.) 403,1 (1176),
8. Ole Kristian Bryhn (Nór.) 400,4 (1177)

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA

MUŽI

Prostné:
1. Max Whitlock (V. Brit.) 15,633,
2. Diego Hypolito (Braz.) 15,533,
3. Arthur Mariano (Braz.) 15,433,
4. Kenzo Širai (Jap.) 15,366,
5. Kohei Učimura (Jap.) 15,241,
6. Jacob Dalton (USA) 15,133,
7. Kristian Thomas (V. Brit.) 15,058,
8. Samuel Mikulak (USA) 14,333

Bradlá:
1. Max Whitlock (V. Brit.) 15,966,
2. Louis Smith (V. Brit.) 15,833,
3. Alexander Naddour (USA) 15,700,
4. Cyril Tommasone (Fr.) 15,600,
5. David Beljavskij (Rus.) 15,400,
6. Nikolaj Kuksenkov (Rus.) 15,233,
7. Harutyun Merdinyan (Arm.) 14,933,
8. Oleg Vernjajev (Ukr.) 12,400

ŽENY

Preskok:
1. Simone Bilesová (USA) 15,966 b.,
2. Maria Paseková (Rus.) 15,253,
3. Giulia Steingruberová (Švajč.) 15,216,
4. Dipa Karmakarová (India) 15,066,
5. Jan Wang (Čína) 14,999,
6. Un Jong Hong (KĽDR) 14,900,
7. Oksana Čusovitinová (Uzb.) 14,833,
8. Shallon Olsenová (Kan.) 14,816

Bradlá:
1. Alija Mustafinová (Rus.) 15,900 b.,
2. Madison Kocianová (USA) 15,833,
3. Sophie Schederová (Nem.) 15,566,
4. Elisabeth Seitzová (Nem.) 15,533,
5. Čchun-sung Šang (Cína) 15,433,
6. Jessica Brizeida Lopezová Arochová (Ven.) 15,333,
7. Gabrielle Douglasvá (USA) 15,066,
8. Daria Spiridonovová (Rus.) 13,966

BOX

MUŽI

Do 49 kg - finále:
1. Hasanboj Dusmatov (Uzb.),
2. Yurberjen Martínez (Kol.),
3. Joahnys Argilagos (Kuba) a Nico Hernández (USA),
5. Biržan Žakypov (Kaz.), Samuel Carmona (Šp.), Carlos Quipo (Ekv.) a Peter Mungai Warui (Keňa)

Do 60 kg - semifinále (zdolaní získali bronz): 
Robson Conceicao (Braz.) - Jorge Álvarez Lázaro (Kuba) 3:0 
Sofiane Oumiha (Fr.) - Otgondalai Dorjnyambuu (Mong.) 3:0

Do 81 kg - štvrťfinále: 
Julio César La Cruz (Kuba) - Michel Borges (Braz.) 3:0
Albert Daniel Mathieu Bauderlique (Fr.) - Carlos Andrés Mina (Ekv.) - Bauderlique vyhral TKO (technický knokaut) v 3. kole

JACHTING

MUŽI

Trieda RS-X (po finálovej rozjazde):
1. Dorian van Rijsselberge (Hol.) 31 bodov,
2. Nick Dempsey (V. Brit.) 60,
3. Pierre Le Coq (Fr.) 103,
4. Piotr Myszka (Poľ.) 104,
5. Byron Kokalanis (Gréc.) 109,
6. Toni Wilhelm (Nem.) 119,
7. Ricardo Santos (Braz.) 148,
8. Čcheng Čchun Leung Michael (Hongkong) 152 

ŽENY

Trieda RS-X (po finálovej rozjazde):
1. Charline Piconová (Fr.) 91 b.,
2. Čchen Pchej-na (Čína) 81,
3. Stefanija Jelfutinová (Rus.) 85,
4. Lilian De Geusová (Hol.) 89,
5. Marina Alabauová Neirová (Šp.) 98,
6. Flavia Tartagliniová (Tal.) 83

GOLF

MUŽI

Poradie po záverečnom štvrtom dni:
1. Justin Rose (V. Brit.) 268 (67-69-65-67),
2. Henrik Stenson (Švéd.) 270 (66-68-68-68),
3. Matt Kuchar (USA) 271 (69-70-69-63),
4. Thomas Pieters (Belg.) 275 (67-66-77-65),
5. Rafa Cabrera Bello (Šp.) 276 (67-70-71-68), Kiradech Aphibarnrat (Thaj.) 276 (71-69-69-67) a Marcus Fraser (Aus.) 276 (63-69-72-72),
8. Sergio García (Šp.) 277 (69-72-70-66), Bubba Watson (USA) 277 (73-67-67-70) a Emiliano Grillo (Arg.) 277 (70-69-68-70) 

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL

ŽENY

Štvrťfinále:
Laura Ludwigová, Kira Walkenhorstová (Nem.) - Sarah Pavanová, Heather Bansleyová (Kan.) 2:0 (14, 14)
Larissa Francová-Maestriniová, Talita Da Rocha Antunesová (Braz.-1) - Joana Heidrichová, Nadine Zumkehrová (Švaj.-17) 2:1 (-21, 25, 13)
K. Walshová Jenningsová a A. Rossová (USA) - T. Clancyová a L. Bawdenová (Aus.) 2:0
Á. Bednarczukovä a B. Seixasová (Braz.) - E. Ukolova a E. Khomyakova (Rus.) 2:0

SKOKY DO VODY

ŽENY

Skoky z 3 m dosky:
1. Š ´Tching-mao 406,05 bodu,
2. He Zi (obe Čína) 387,90,
3. Tania Cagnottová (Tal.) 372,80,
4. Jennifer Abelová (Kan.) 367,25,
5. Maddison Keeneyová 349,65,
6. Esther Qinová (obe Aus.) 344,10,
7. Pamela Wareová (Kan.) 323,15,
8. Grace Reidová (V. Brit.) 318,60 

ZÁPASENIE

MUŽI

Grécko-rímsky štýl - do 59 kg (konečné poradie):
1. Ismael Borrero Molina (Kuba),
2. Šinobu Ota (Jap.),
3. Stig-André Berge (Nór.) a Elmurat Tasmuradov (Uzb.),
5. Rovšan Bajramov (Azer.) a Arsen Jeralijev (Kirg.),
7. Almat Kebispajev (Kaz.),
8. Wang Lu-min (Čína) 

Grécko-rímsky štýl do 75 kg:
1. Roman Vlasov (Rus.)
2. Mark Overgaard Madsen (Dán.)
3. Morad Saeid Abdvali (Irán) a Kim Hjon-u (KĽDR)

DRÁHOVÁ CYKLISTIKA

MUŽI

Šprint: 
1. Jason Kenny (V. Brit.),
2. Callum Skinner (V. Brit.),
3. Denis Dmitrijev (Rus.),
4. Matthew Glaetzer (Aus.),
5. Joachim Eilers (Nem.),
6. Sü Čchao (Čína),
7. Grégory Baugé (Fr.),
8. Patrick Constable (Aus.) 

ŠERM

MUŽI

Kord mužstiev:

Finále: Francúzsko - Taliansko 45:31
O 3. miesto: Maďarsko - Ukrajina 39:37
O 5. miesto: Kórejská republika - Švajčiarsko 45:36
O 7. miesto: Rusko - Venezuela 36:30

Semifinále:
Francúzsko - Maďarsko 45:40
Taliansko - Ukrajina 45:33

Štvrťfinále: 
Francúzsko - Venezuela 45:29
Maďarsko - Kórejská republika 45:42
Taliansko - Švajčiarsko 45:32
Ukrajina - Rusko 45:32

Konečné poradie: 1. Francúzsko (Yannick Borel, Gauthier Grumier, Daniel Jérent, Jean-Michel Lucenay),
2. Taliansko (Marco Fichera, Enrico Garozzo, Paolo Pizzo, Andrea Santarelli),
3. Maďarsko (Gábor Boczkó, Géza Imre, András Rédli, Péter Somfai), ,
4. Ukrajina,
5. Kórejská republika,
6. Švajčiarsko,
7. Rusko,
8. Venezuela

 

VZPIERANIE

ŽENY

Nad 75 kg (trh+nadhod):
1. Suping Meng (Čína) 307 kg (130+177),
2. Kuk Hyang Kim (KĽDR) 306 kg (131+175),
3. Sarah Elizabeth Roblesová (USA) 286 kg (126+160),
4. Shaimaa Haridyová (Egypt) 278 kg (117+161),
5. Huisol Lee (J. Kór.) 275 kg (122+153),
6. Younghee Son (J. Kór.) 273 kg (118+155)

 

BEDMINTON

ŽENY

Miešaná štvorhra - štvrťfinále:
Čang Nan, Čao Jün-lej (Čína-1) - Kenta Kazuno, Ajane Kuriharová (Jap.) 2:0 (14, 12)
Tontowi Ahmad, Lilyana Natsirová (Indon.-3) - Praveen Jordan, Debby Susantová (Indon.) 2:0 (16, 11)
Peng Soon Chan, Liu Ying Goh (Malaj.) - Robert Mateusiak, Nadiežda Ziebová (Poľ.) 2:0 (17, 10)
Sü Čchen, Ma Ťin (Čína) - Sung-hjun Kcho, Ha-na Kim (Kór. rep.-2) 2:0 (17, 18)

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Prežil som autonehodu. Teraz som vďačný za každý deň
  2. Dvojnásobný šampión v rozhovore o ceste, ktorá mu priniesla zisk
  3. Cestou - necestou
  4. Premier Club Nitra: Výborne čapovanú Plzeň hľadajte v centre
  5. Päť tipov na dovolenku počas Veľkej noci
  6. Slováci čoskoro lídrami vo využívaní inteligentných domácností
  7. Kĺby starnú s nami. S týmito radami ich udržíte fit čo najdlhšie
  8. Zábavný aj sebavedomý
  9. Obľúbené letné pneumatiky Matador Hectorra v novej generácii 3
  10. Kursalon Trenčianske Teplice: Výborné jedlo a chutné pivo
  1. Zdravé zuby rovná sa zdravý kôň
  2. Majsterka Európy v silovom trojboji zo SvF STU
  3. Obnova kaštieľa v Malinove
  4. Vklad na kataster vybavíte od marca elektronicky
  5. Nulový úrok pre klientov, ktorí si do mBank prenesú kreditku
  6. Ako inovovať vo vašej firme? Poradí vám odborný seminár
  7. Nové bývanie bez murovania
  8. Prežil som autonehodu. Teraz som vďačný za každý deň
  9. Dvojnásobný šampión v rozhovore o ceste, ktorá mu priniesla zisk
  10. Cestou - necestou
  1. Kĺby starnú s nami. S týmito radami ich udržíte fit čo najdlhšie 18 547
  2. Päť tipov na dovolenku počas Veľkej noci 9 528
  3. Prežil som autonehodu. Teraz som vďačný za každý deň 8 843
  4. Slováci čoskoro lídrami vo využívaní inteligentných domácností 4 513
  5. Obľúbené letné pneumatiky Matador Hectorra v novej generácii 3 3 708
  6. Zábavný aj sebavedomý 3 563
  7. Za štadiónom Lokomotívy rastie zaujímavý projekt 3 032
  8. Ikonický Harley-Davidson za bezkonkurenčnú cenu 2 492
  9. Zákaznícky servis Martinusu sa dostal medzi svetovú špičku 2 445
  10. Kursalon Trenčianske Teplice: Výborné jedlo a chutné pivo 2 290

Téma: OH Rio 2016: Prehľad výsledkov


Hlavné správy zo Sme.sk

EKONOMIKA

Obchody počas sviatkov zatvoria. Dotkne sa to aj tržníc a kín? (10 otázok)

Poslanci v utorok schválili, že sa rozšíri zákaz predaja aj na ďalších 12 sviatkov.

DOMOV

Serbin: Za zavlečenie Kováča mladšieho nikoho neodsúdia

Prokurátor pokladá zrušenie amnestíí za nevyhnutné.

DOMOV

Koaliční lídri budú opäť riešiť Mečiarove amnestie

Zmeny v ústave prerokujú poslanci zrýchlene.

KOMENTÁRE

Ako prispeli k brexitu ľudia z východnej Európy?

K odchodu prispel aj odpor k prisťahovalcom z Poľska či Rumunska.

Neprehliadnite tiež

Bol najlepším strelcom ligy. Teraz perie dresy a robí čiary na ihrisku

Futbalistov dnes nebaví nič, iba počítače či mobily, hovorí Pavol Diňa.

Strachová končí kariéru. Budeš mi chýbať, odkazuje jej Velez-Zuzulová

Strachová, za slobodna Záhrobská, končí kariéru vo veku 32 rokov ako šiesta najlepšia slalomárka Svetového pohára 2016/2017.

Rozlúčka so Švédskom prebehla rýchlo. Július Hudáček mieri do Ruska

V Örebre mi síce ponúkli zmluvu na ďalšie obdobie, ale cítil som, že je čas minimálne na chvíľku vymeniť to za niečo iné, povedal Hudáček.

Vlhová skončila v Slovinsku v zjazde druhá, Bendik šiesty

Piata najlepšia žena uplynulej sezóny Svetového pohára v slalome Vlhová si zjazd v Krvavci vyskúšala už v pondelok, keď skončila šiesta.


Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop