Rio 2016: Kompletné výsledky (nedeľa 14. augusta)

Nedelňajšie výsledky na OH v Riu de Janeiro.

Zlatá medaila z olympiády v Riu.(Zdroj: SITA/AP)

TENIS 

MIX

O 3. miesto:
Lucie Hradecká, Radek Štěpánek (ČR) - Sania Mirzová, Rohan Bopanna (India-4) 6:1, 7:5 

Finále:
Bethanie Matteková-Sandsová, Jack Sock (USA) - Venus Williamsová, Rajeev Ram (USA) 6:7 (3), 6:1, 10:7

ŽENY

Štvorhra - finále:
Jekaterina Makarovová, Jelena Vesninová (7-Rus.) - Timea Bacsinszká, Martina Hingisová (5-Švajč.) 6:4, 6:4

MUŽI

Dvojhra - o 3. miesto:
Kei Nišikori (4-Jap.) - Rafael Nadal (3-Šp.) 6:2, 6:7 (0), 6:3

Dvojhra - finále:
Andy Murray (2-V. Brit.) - Juan Martin Del Potro (Arg.) 7:5, 4:6, 6:2, 7:5

SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE

ŽENY 

Kvalifikácia - páry: 

1. Natalia Iščenková, Svetlana Romašinová (Rus.) 98,0667

2. Süe-čchen chuang, Wen-jen Sun (Čína) 96,0667

3. Jukiko Inuiová, Risako Micuiová (Jap.) 94,4000

...

22. Naďa DAABOUSOVÁ, Jana LABÁTHOVÁ (SR) 77,7000

STOLNÝ TENIS

MUŽI

Štvrťfinále družstiev: 

Čína - Veľká Británia 3:0 
Švédsko - Kórejská republika 1:3 
Japonsko - Hongkong 3:1 
Rakúsko - Nemecko 1:3 

HÁDZANÁ

ŽENY

A-skupina:

A-skupina:
Čierna Hora - Brazília 23:29 (10:12)
Nórsko - Rumunsko 28:27 (14:13)
Španielsko - Angola 26:22 (13:12)

Tabuľka A-skupiny:
1. Brazília 5 4 0 1 138:117 8 - postup do štvrťfinále
2. Nórsko 5 4 0 1 141:121 8 - postup do štvrťfinále
3. Španielsko 5 3 0 2 125:116 6 - postup do štvrťfinále
4. Angola 5 2 0 3 116:128 4 - postup do štvrťfinále
----------------------------------------------------
5. Rumunsko 5 2 0 3 108:119 4
6. Čierna Hora 5 0 0 5 107:134 0

B-skupina:
Švédsko - Francúzsko 25:27 (13:15)
Holandsko - Rusko 34:38 (16:17)
Argentína - Kórejská republika 22:28 (10:12)

Tabuľka B-skupiny:
1. Rusko 5 5 0 0 165:147 10 - postup do štvrťfinále
2. Francúzsko 5 4 0 1 118:93 8 - postup do štvrťfinále
3. Švédsko 5 2 1 2 150:141 5 - postup do štvrťfinále
4. Holandsko 5 1 2 2 135:135 4 - postup do štvrťfinále
---------------------------------------------------
5. Kór. rep. 5 1 1 3 130:136 4
6. Argentína 5 0 0 5 101:147 0

 

VOLEJBAL

ŽENY

A-skupina: 
Kórejská republika - Kamerun 3:0 (16, 22, 20)
Japonsko - Argentína 3:0 (23, 16, 24)
Brazília - Rusko 3:0 (23, 21, 21)

B-skupina: 
Srbsko - Holandsko 2:3 (-22, -20, 22, 18, -8) 
Taliansko - Portoriko 3:0 (14, 13, 22) 
USA - Čína 3:1 (-22, 17, 19, 19) 

Konečná tabuľka B-skupiny: 
1. USA 5 5 0 15:5 14 - postup do štvrťfinále 
2. Holandsko 5 4 1 14:7 11 - postup do štvrťfinále 
3. Srbsko 5 3 2 12:6 10 - postup do štvrťfinále 
4. Čína 5 2 3 9:9 7 - postup do štvrťfinále 
------------------------------------------------------------------------------- 
5. Taliansko 5 1 4 4:12 3 
6. Portoriko 5 0 5 0:15 0 

ATLETIKA

MUŽI

100 m - semifinále (postupujúci):
1 Usain Bolt (Jam.) 9,86 s,
2. Andre de Grasse (Kan.) 9,92,
3. Justin Gatlin (USA) 9,94,
4. Jimmy Vicaut (Fr.) 9,95,
5. Ben Youssef Meité (Pobr. Slon.) 9,97,
6. Akani Simbine (JAR) 9,98,
7. Yohan Blake (Jam.) 10,01,
8. Trayvon Bromell (USA) 10,01 

100 m - finále:
1. Usain Bolt (Jam.) 9,81 s,
2. Justin Gatlin (USA) 9,89,
3. Andre de Grasse (Kan.) 9,91,
4. Yohan Blake (Jam.) 9,93,
5. Akani Simbine (JAR) 9,94,
6. Ben Youssef Meité (Pobr. Slon.) 9.96,
7. Jimmy Vicaut (Fr.) 10,04,
8. Trayvon Bromell (USA) 10,06 

400 m - finále:
1. Wayde Van Niekerk (JAR) 43,03 - svetový rekord,
2. Kirani James (Gren.) +0,73,
3. LaShawn Merritt (USA) +0,82,
4. Machel Cedenio (Trin. a Tob.) +0,98,
5. Karabo Sibanda (Bots.) +1,22,
6. Ali Khamis Khamis (Bahr.) +1,33,
7. Bralon Taplin (Gren.) +1,42,
8. Matthew Hudson-Smith (V.Brit.) +1,58

ŽENY

Maratón:
1. Jemima Jelagat Sumgongová (Keňa) 2:24:04 h
2. Eunice Jepkirui Kirwaová (Bah.) 2:24:13
3. Mare Dibabaová (Et.) 2:24:30
4. Tirfi Tsegayeová (Et.) 2:24:47
5. Volha Mazuronaková (Biel.) 2:24:48
6. Shalane Flanaganová (USA) 2:25:26
7. Desiree Lindenová (USA) 2:26:08
8. Rose Chelimová (Bah.)
...
107. Katarína BEREŠOVÁ(SR) 2:50:54

Trojskok:

1. Caterine Ibargüenová (Kol.) 15,17 m - svetový výkon roka,
2. Yulimar Rojasová (Ven.) 14,98,
3. Oľga Rypakovová (Kaz.) 14,74,
4. Keturah Orjiová (USA) 14,71,
5. Hanna Kňazevová-Minenková (Izr.) 14,68,
6. Patricia Mamonová (Portug.) 14,65,
7. Kimberly Williamsová (Jam.) 14,53,
8. Paraskevi Papahristouová (Gréc.) 14,26.

BASKETBAL

MUŽI

A-skupina:
USA - Francúzsko 100:97 (30:24, 25:22, 26:23, 19:28)
Austrália - Venezuela 81:56 (32:25)
Srbsko - Čína 94:60 (24:18, 19:10, 35:15, 16:17)

Tabuľka A-skupiny:
1. USA 5 5 0 524:407 10 - postup do štvrťfinále
2. Austrália 5 4 1 444:368 9 - postup do štvrťfinále
3. Francúzsko 5 3 2 423:378 8 - postup do štvrťfinále
4. Srbsko 5 2 3 426:387 7 - postup do štvrťfinále
5. Venezuela 5 1 4 315:444 6
6. Čína 5 0 5 318:466 5

ŽENY

B-skupina:
Španielsko - Kanada 73:60 (33:29)
Čína - USA 62:105 (26:60)
Senegal - Srbsko 88:95 (43:55)

Konečná tabuľka B-skupiny:
1. USA 5 5 0 520:316 10
2. Španielsko 5 4 1 387:333 9
3. Kanada 5 3 2 340:347 8
4. Srbsko 5 2 3 385:406 7
---------------------------------------------------
5. Čína 5 1 4 371:428 6
6. Senegal 5 0 5 309:482 5

Konečná tabuľka A-skupiny:
1. Austrália 5 5 0 400:345 10
2. Japonsko 5 3 2 386:378 8
3. Francúzsko 5 3 2 344:343 8
4. Turecko 5 3 2 324:325 8
---------------------------------------------------
5. Bielorusko 5 1 4 347:361 6
6. Brazília 5 0 5 335:384 5

POZEMNÝ HOKEJ

MUŽI

Štvrťfinále:
Španielsko - Argentína 1:2 (0:1) 
Belgicko - India 3:1 (0:1)
Holandsko - Austrália 4:0 (2:0)
Nemecko - Nový Zéland 3:2 (0:1) 

VODNÉ PÓLO

MUŽI

A-skupina: 
Austrália - Grécko 12:7 (5:3, 5:1, 0:1, 2:2)
Srbsko - Japonsko 12:8 (2:5, 3:0, 5:2, 3:1)
Brazília - Maďarsko 6:10 (0:3, 1:2, 3:3, 2:2)

Konečná tabuľka A-skupiny:
1. Maďarsko 5 2 3 0 57:43 7 - postup do štvrťfinále
2. Grécko 5 2 2 1 41:40 6 - postup do štvrťfinále
3. Brazília 5 3 0 2 40:39 6 - postup do štvrťfinále
4. Srbsko 5 2 2 1 49:44 6 - postup do štvrťfinále
---------------------------------------------------------
5. Austrália 5 2 1 2 44:40 5
6. Japonsko 5 0 0 5 36:61 0

B-skupina:
Čierna Hora - Španielsko 9:9 (2:2, 3:2, 2:4, 2:1)
USA - Taliansko 10:7 (2:4, 3:2, 3:1, 2:0)
Francúzsko - Chorvátsko 9:8 (3:2, 3:3, 2:1, 1:2)

Konečná tabuľka B-skupiny:
1. Španielsko 5 3 1 1 46:35 7 - postup do štvrťfinále
2. Chorvátsko 5 3 0 2 37:37 6 - postup do štvrťfinále
3. Taliansko 5 3 0 2 40:41 6 - postup do štvrťfinále
4. Čierna Hora 5 2 1 2 36:32 5 - postup do štvrťfinále
---------------------------------------------------------
5. USA 5 2 0 3 35:35 4
6. Francúzsko 5 1 0 4 28:42 2

STREĽBA

MUŽI

Ľubovoľná malokalibrovka 3x40:
1. Niccolo Campriani (Tal.) 458,8 b. - fin. olymp. rekord (v kvalifikácii 1174),
2. Sergej Kamenskij (Rus.) 458,5 (1184 - rekord OH),
3. Alexis Raynaud (Fr.) 448,4 (1176),
4. Daniel Brodmeier 435,6 (1177),
5. André Link (obaja Nem.) 424,6 (1174),
6. Ču Čchi-nan (Čína) 414,8 (1176),
7. Fiodor Vlasov (Rus.) 403,1 (1176),
8. Ole Kristian Bryhn (Nór.) 400,4 (1177)

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA

MUŽI

Prostné:
1. Max Whitlock (V. Brit.) 15,633,
2. Diego Hypolito (Braz.) 15,533,
3. Arthur Mariano (Braz.) 15,433,
4. Kenzo Širai (Jap.) 15,366,
5. Kohei Učimura (Jap.) 15,241,
6. Jacob Dalton (USA) 15,133,
7. Kristian Thomas (V. Brit.) 15,058,
8. Samuel Mikulak (USA) 14,333

Bradlá:
1. Max Whitlock (V. Brit.) 15,966,
2. Louis Smith (V. Brit.) 15,833,
3. Alexander Naddour (USA) 15,700,
4. Cyril Tommasone (Fr.) 15,600,
5. David Beljavskij (Rus.) 15,400,
6. Nikolaj Kuksenkov (Rus.) 15,233,
7. Harutyun Merdinyan (Arm.) 14,933,
8. Oleg Vernjajev (Ukr.) 12,400

ŽENY

Preskok:
1. Simone Bilesová (USA) 15,966 b.,
2. Maria Paseková (Rus.) 15,253,
3. Giulia Steingruberová (Švajč.) 15,216,
4. Dipa Karmakarová (India) 15,066,
5. Jan Wang (Čína) 14,999,
6. Un Jong Hong (KĽDR) 14,900,
7. Oksana Čusovitinová (Uzb.) 14,833,
8. Shallon Olsenová (Kan.) 14,816

Bradlá:
1. Alija Mustafinová (Rus.) 15,900 b.,
2. Madison Kocianová (USA) 15,833,
3. Sophie Schederová (Nem.) 15,566,
4. Elisabeth Seitzová (Nem.) 15,533,
5. Čchun-sung Šang (Cína) 15,433,
6. Jessica Brizeida Lopezová Arochová (Ven.) 15,333,
7. Gabrielle Douglasvá (USA) 15,066,
8. Daria Spiridonovová (Rus.) 13,966

BOX

MUŽI

Do 49 kg - finále:
1. Hasanboj Dusmatov (Uzb.),
2. Yurberjen Martínez (Kol.),
3. Joahnys Argilagos (Kuba) a Nico Hernández (USA),
5. Biržan Žakypov (Kaz.), Samuel Carmona (Šp.), Carlos Quipo (Ekv.) a Peter Mungai Warui (Keňa)

Do 60 kg - semifinále (zdolaní získali bronz): 
Robson Conceicao (Braz.) - Jorge Álvarez Lázaro (Kuba) 3:0 
Sofiane Oumiha (Fr.) - Otgondalai Dorjnyambuu (Mong.) 3:0

Do 81 kg - štvrťfinále: 
Julio César La Cruz (Kuba) - Michel Borges (Braz.) 3:0
Albert Daniel Mathieu Bauderlique (Fr.) - Carlos Andrés Mina (Ekv.) - Bauderlique vyhral TKO (technický knokaut) v 3. kole

JACHTING

MUŽI

Trieda RS-X (po finálovej rozjazde):
1. Dorian van Rijsselberge (Hol.) 31 bodov,
2. Nick Dempsey (V. Brit.) 60,
3. Pierre Le Coq (Fr.) 103,
4. Piotr Myszka (Poľ.) 104,
5. Byron Kokalanis (Gréc.) 109,
6. Toni Wilhelm (Nem.) 119,
7. Ricardo Santos (Braz.) 148,
8. Čcheng Čchun Leung Michael (Hongkong) 152 

ŽENY

Trieda RS-X (po finálovej rozjazde):
1. Charline Piconová (Fr.) 91 b.,
2. Čchen Pchej-na (Čína) 81,
3. Stefanija Jelfutinová (Rus.) 85,
4. Lilian De Geusová (Hol.) 89,
5. Marina Alabauová Neirová (Šp.) 98,
6. Flavia Tartagliniová (Tal.) 83

GOLF

MUŽI

Poradie po záverečnom štvrtom dni:
1. Justin Rose (V. Brit.) 268 (67-69-65-67),
2. Henrik Stenson (Švéd.) 270 (66-68-68-68),
3. Matt Kuchar (USA) 271 (69-70-69-63),
4. Thomas Pieters (Belg.) 275 (67-66-77-65),
5. Rafa Cabrera Bello (Šp.) 276 (67-70-71-68), Kiradech Aphibarnrat (Thaj.) 276 (71-69-69-67) a Marcus Fraser (Aus.) 276 (63-69-72-72),
8. Sergio García (Šp.) 277 (69-72-70-66), Bubba Watson (USA) 277 (73-67-67-70) a Emiliano Grillo (Arg.) 277 (70-69-68-70) 

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL

ŽENY

Štvrťfinále:
Laura Ludwigová, Kira Walkenhorstová (Nem.) - Sarah Pavanová, Heather Bansleyová (Kan.) 2:0 (14, 14)
Larissa Francová-Maestriniová, Talita Da Rocha Antunesová (Braz.-1) - Joana Heidrichová, Nadine Zumkehrová (Švaj.-17) 2:1 (-21, 25, 13)
K. Walshová Jenningsová a A. Rossová (USA) - T. Clancyová a L. Bawdenová (Aus.) 2:0
Á. Bednarczukovä a B. Seixasová (Braz.) - E. Ukolova a E. Khomyakova (Rus.) 2:0

SKOKY DO VODY

ŽENY

Skoky z 3 m dosky:
1. Š ´Tching-mao 406,05 bodu,
2. He Zi (obe Čína) 387,90,
3. Tania Cagnottová (Tal.) 372,80,
4. Jennifer Abelová (Kan.) 367,25,
5. Maddison Keeneyová 349,65,
6. Esther Qinová (obe Aus.) 344,10,
7. Pamela Wareová (Kan.) 323,15,
8. Grace Reidová (V. Brit.) 318,60 

ZÁPASENIE

MUŽI

Grécko-rímsky štýl - do 59 kg (konečné poradie):
1. Ismael Borrero Molina (Kuba),
2. Šinobu Ota (Jap.),
3. Stig-André Berge (Nór.) a Elmurat Tasmuradov (Uzb.),
5. Rovšan Bajramov (Azer.) a Arsen Jeralijev (Kirg.),
7. Almat Kebispajev (Kaz.),
8. Wang Lu-min (Čína) 

Grécko-rímsky štýl do 75 kg:
1. Roman Vlasov (Rus.)
2. Mark Overgaard Madsen (Dán.)
3. Morad Saeid Abdvali (Irán) a Kim Hjon-u (KĽDR)

DRÁHOVÁ CYKLISTIKA

MUŽI

Šprint: 
1. Jason Kenny (V. Brit.),
2. Callum Skinner (V. Brit.),
3. Denis Dmitrijev (Rus.),
4. Matthew Glaetzer (Aus.),
5. Joachim Eilers (Nem.),
6. Sü Čchao (Čína),
7. Grégory Baugé (Fr.),
8. Patrick Constable (Aus.) 

ŠERM

MUŽI

Kord mužstiev:

Finále: Francúzsko - Taliansko 45:31
O 3. miesto: Maďarsko - Ukrajina 39:37
O 5. miesto: Kórejská republika - Švajčiarsko 45:36
O 7. miesto: Rusko - Venezuela 36:30

Semifinále:
Francúzsko - Maďarsko 45:40
Taliansko - Ukrajina 45:33

Štvrťfinále: 
Francúzsko - Venezuela 45:29
Maďarsko - Kórejská republika 45:42
Taliansko - Švajčiarsko 45:32
Ukrajina - Rusko 45:32

Konečné poradie: 1. Francúzsko (Yannick Borel, Gauthier Grumier, Daniel Jérent, Jean-Michel Lucenay),
2. Taliansko (Marco Fichera, Enrico Garozzo, Paolo Pizzo, Andrea Santarelli),
3. Maďarsko (Gábor Boczkó, Géza Imre, András Rédli, Péter Somfai), ,
4. Ukrajina,
5. Kórejská republika,
6. Švajčiarsko,
7. Rusko,
8. Venezuela

 

VZPIERANIE

ŽENY

Nad 75 kg (trh+nadhod):
1. Suping Meng (Čína) 307 kg (130+177),
2. Kuk Hyang Kim (KĽDR) 306 kg (131+175),
3. Sarah Elizabeth Roblesová (USA) 286 kg (126+160),
4. Shaimaa Haridyová (Egypt) 278 kg (117+161),
5. Huisol Lee (J. Kór.) 275 kg (122+153),
6. Younghee Son (J. Kór.) 273 kg (118+155)

 

BEDMINTON

ŽENY

Miešaná štvorhra - štvrťfinále:
Čang Nan, Čao Jün-lej (Čína-1) - Kenta Kazuno, Ajane Kuriharová (Jap.) 2:0 (14, 12)
Tontowi Ahmad, Lilyana Natsirová (Indon.-3) - Praveen Jordan, Debby Susantová (Indon.) 2:0 (16, 11)
Peng Soon Chan, Liu Ying Goh (Malaj.) - Robert Mateusiak, Nadiežda Ziebová (Poľ.) 2:0 (17, 10)
Sü Čchen, Ma Ťin (Čína) - Sung-hjun Kcho, Ha-na Kim (Kór. rep.-2) 2:0 (17, 18)

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. 5 tipov ako na zdravé nôžky v škole
  2. Ako sa developer prispôsobil nárokom kupujúceho
  3. 6 účinkov prírodného slovenského výrobku
  4. TAURIS výrobky na gril potešia gurmánov aj maškrtníkov
  5. Let s prestreleným srdcom: Samovraždy slovenských hercov
  6. Problémy s počatím? Čo vás čaká na ceste za dvomi čiarkami
  7. Ako pracujú horskí záchranári? Tieto veci by ste nemali podceniť
  8. Lety do exotiky už aj z Bratislavy
  9. Nonstop banka vo vrecku - aplikácia Mobil Banking
  10. Ako sme jazdili v socializme
  1. Očarujúca Srí Lanka: malý ostrov plný prekvapení
  2. 5 tipov ako na zdravé nôžky v škole
  3. Ako sa developer prispôsobil nárokom kupujúceho
  4. Už aj seniori presadajú do SUV
  5. 6 účinkov prírodného slovenského výrobku
  6. Americká ambasáda zaberá pozemky už rok bez nájomnej zmluvy
  7. Bratislava gets a new public space and park
  8. TAURIS výrobky na gril potešia gurmánov aj maškrtníkov
  9. Let s prestreleným srdcom: Samovraždy slovenských hercov
  10. Daikin predĺžil záruku na klimatizácie so službou Stand By Me
  1. Let s prestreleným srdcom: Samovraždy slovenských hercov 6 664
  2. Ako sa developer prispôsobil nárokom kupujúceho 2 796
  3. Očarujúca Srí Lanka: malý ostrov plný prekvapení 2 770
  4. Ako sme jazdili v socializme 2 645
  5. 6 účinkov prírodného slovenského výrobku 1 863
  6. 5 tipov ako na zdravé nôžky v škole 1 754
  7. Problémy s počatím? Čo vás čaká na ceste za dvomi čiarkami 1 312
  8. Lety do exotiky už aj z Bratislavy 1 264
  9. Ako pracujú horskí záchranári? Tieto veci by ste nemali podceniť 1 197
  10. TAURIS výrobky na gril potešia gurmánov aj maškrtníkov 816

Téma: Hádzaná


Článok je zaradený aj do ďalších tém Wimbledon, OH Rio 2016: Prehľad výsledkov

Hlavné správy zo Sme.sk

PLUS

Ako sa Slovák z Terchovej stal veľkým reformátorom u Márie Terézie

Adam František Kollár, vedec a knihovník bol jedným z popredných osvietenských reformátorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.

KOMENTÁRE

Potrebujeme posilniť kultúru záväznosti

Musíme prestať so spájaním LGBTI s ohrozením tzv. tradičnej rodiny.

Neprehliadnite tiež

Lobotka debutoval v španielskej La Lige za Celtu Vigo

Dvadsaťdvaročný slovenský futbalista nastúpil v 76. minúte proti San Sebastiánu.

Po derby zostali po fanúšikoch Slovana zničené toalety

Sobotné derby, ktoré skončilo prehrou domácich, malo predohru ešte mimo štadióna. Fanúšikovia Slovana sa predviedli na toaletách.

Juventus a Neapol vstúpili do Serie A víťazne

Úradujúci majster zdolal Cagliari 3:0.