K Španielskemu superpoháru má bližšie Barcelona. V prvom zápase zdolala Sevillu

Futbalisti Barcelony sa tešia po góle Luisa Suáreza.
Futbalisti Barcelony sa tešia po góle Luisa Suáreza. (Autor: TASR/AP)
TASR|15. aug 2016 o 00:29

Lionel Messi, päťnásobný najlepší futbalista planéty, v prvom zápase gól nestrelil.

SEVILLA. V prvom zápase o Španielsky superpohár zvíťazili futbalisti FC Barcelona na ihrisku FC Sevilla 2:0.

Katalánsky veľkoklub rozhodol o triumfe v druhom polčase vďaka presným zásahom Luisa Suareza a Munira El Haddadiho.

Škrvnou pre hostí bolo zranenie ich kapitána Andresa Iniestu, ktorý pre problémy s kolenom musel už v 35. minúte odstúpiť z hry.

Španielsky superpohár - 1. zápas: fotogaléria

15.8.2016

Ešte predtým rovnako zo zdravotných dôvodov musel striedať francúzsky obranca Jeremy Mathieu, ktorého miesto zaujal krajan Lucas Digne.

Pre Iniestu to bol 767. zápas v drese FC, čím sa dostal v klubovej štatistike na druhé miesto pred Carlesa Puyola.

Gól pre Suareza pripravil Arda Turan. "Myslím, že v druhom polčase sme hrali veľmi dobre. Turan má veľa kvality a ukázal to pri prvom góle," pochválil svojho spoluhráča uruguajský kanonier.

Sevilla, ktorá začiatkom týždňa prehrala súboj o Superpohár UEFA s Realom Madrid, mohla inkasovať aj viackrát.

Od výraznejšej prehry ju zachránil brankár Sergio Rico. Ten zmaril aj dve šance Lionela Messiho. "V druhom polčase nám došli sily, pretože sme mali v nohách duel proti Realu," hodnotil Rico.

Odveta je na programe v stredu 17. augusta o 23.00 SELČ na Nou Campe. Barcelona si pred ňou vytvorila solídnu pozíciu na celkový triumf v tradičnej predsezónnej bitke o Španielsky superpohár, ktorý získala naposledy v roku 2013.

Španielsky superpohár - 1. zápas:

FC Sevilla - FC Barcelona 0:2 (0:0)

Góly: 55. Suarez, 81. El Haddadi

Domov»Futbal»Španielsko»K Španielskemu superpoháru má bližšie Barcelona. V prvom zápase zdolala Sevillu