Žrď:
1. Thiago Braz da Silva (Braz.) 603 cm - olympijský rekord,
2. Renaud Lavillenie (Fr.) 598,
3. Sam Kendricks (USA) 585,
4. Jan Kudlička (ČR) a Piotr Lisek (Poľ.) obaja 575,
6. Süe Čchang-žuej (Čína) 565,
7. Michal Balner (ČR) 550,
8. Konstadinos Filippidis (Gréc.) 550
ŽENY
Finále - 3000 m prekážky - ženy:
1. Ruth Jebetová (Bahr.) 8:59,75 min
2. Hyvin Kiyeng Jepkemoiová (Keňa) 9:07,12
3. Emma Coburnová (USA) 9:07,63
4. Beatrice Chepkoechová (Keňa) 9:16,05
5. Sofia Assefová (Et.) 9:17,75
6. Gesa Felicitas Krauseová (Nem.) 9:18,41
7. Madeline Heinerová Hillsová (Aus.) 9:20,38
8. Coleen Quigleyová (USA) 9:21
Kladivo - finále:
1. Anita Wlodarczyková (Poľ.) 82,29 m - svet. rekord
2. Čang Wen-siou (Čína) 76,75
3. Sophie Hitchonová (V.Brit.) 74,54
4. Betty Heidlerová (Nem.) 73,71
5. Zalina Marghievová (Mold.) 73,50
6. Amber Campbellová (USA) 72,74
7. Hanna Malyšiková (Biel.) 71,90
8. DeAnna Priceová (USA) 70,95
9. Joanna Fiodorovová (Poľ.) 69,87
10. Rosa Rodriguezová (Ven.) 69,26
Beh na 400 m:
1. Shaunae Millerová (Bah.) 49,44 s,
2. Allyson Felixová (USA) 49,51,
3. Shericka Jacksonová (USA) 49,85,
4. Natasha Hastingsová 50,34,
5. Phyllis Francisová (obe USA) 50,41,
6. Stephenie Ann McPhersonová (Jam.) 50,97,
7. Oľga Zemľakovová (Ukr.) 51,24,
8. Libania Grenotová (Tal.) 51,25.
BASKETBAL
MUŽI
B-skupina
Nigéria - Brazília 69:86 (16:15, 15:27, 21:17, 17:27)
Španielsko - Argentína 92:73 (25:15, 23:20, 23:22, 21:16)
Litva - Chorvátsko 81:90 (21:13, 20:34, 14:28, 26:15)
Tabuľka B-skupiny:
1. Chorvátsko 5 3 2 400:407 8 - postup do štvrťfinále
2. Španielsko 5 3 2 432:357 8 - postup do štvrťfinále
3. Litva 5 3 2 392:428 8 - postup do štvrťfinále
4. Argentína 5 3 2 441:428 8 - postup do štvrťfinále
-----------------------------------------
5. Brazília 5 2 3 411:407 7
6. Nigéria 5 1 4 392:441 6
HÁDZANÁ
MUŽI
A-skupina:
Francúzsko - Dánsko 33:30 (17:16)
Chorvátsko - Tunisko 41:26 (25:10)
Katar - Argentína 22:18 (12:9)
Tabuľka A-skupiny:
1. Chorvátsko 5 4 0 1 147:134 8 - postup do štvrťfinále
2. Francúzsko 5 4 0 1 152:126 8 - postup do štvrťfinále
3. Dánsko 5 3 0 2 136:127 6 - postup do štvrťfinále
4. Katar 5 2 1 2 122:127 5 - postup do štvrťfinále
-------------------------------------------
5. Argentína 5 1 0 4 110:126 2
6. Tunisko 5 0 1 4 118:145 1
B-skupina:
Poľsko - Slovinsko 20:25 (13:13)
Nemecko - Egypt 31:25 (15:12)
Švédsko - Brazília 30:19 (16:10)
Konečná tabuľka B-skupiny:
1. Nemecko 5 4 0 1 153:141 8 - postup do štvrťfinále
2. Slovinsko 5 4 0 1 137:126 8 - postup do štvrťfinále
3. Brazília 5 2 1 2 141:150 5 - postup do štvrťfinále
4. Poľsko 5 2 0 3 139:140 4 - postup do štvrťfinále
-------------------------------------------
5. Egypt 5 1 1 3 129:143 3
6. Švédsko 5 1 0 4 132:131 2
BEDMINTON
Štvorhra žien - štvrťfinále:
Misaki Macutomová, Ajaka Takahašiová (Jap.-1) - Vivian Kah Mun Hoo, Khe Wei Woon (Malajzia) 2:1 (16, -18, 9)
Čung Kjung Eun, Šin Seung Čchan (Kór. rep.-4) - Eefje Muskensová, Selena Pieková (Hol.) 2:1 (13, -20, 14)
Tchang Jüan-tching, Jü Jang (Čína-2) - Nitya Krishinda Maheswariová, Greysia Poliiová (Indon.-3) 2:0 (11, 14)
Christinna Pedersenová, Kamilla Rytterová-Juhlová (Dán.) - Čchang Je Na, Lee So Hee (Kór. rep.) 2:1 (26, -18, 15)
Štvorhra mužov - štvrťfinále:
Fu Chaj-feng, Čang Nan (Čína-4) - Kim Gi Čung, Kim Sa Rang (Kór. rep.-3) 2:1 (-11, 18, 22)
Čchaj Piao, Chung Wej (Čína) - Vladimir Ivanov, Ivan Sozonov (Rus.) 2:1 (13, -16, 16)
Marcus Ellis, Chris Langridge (V. Brit.) - Hirojuki Endo, Keniči Hajakawa (Jap.) 2:0 (19, 17)
Goh V Shem, Tan Wee Kiong (Malajzia) - Lee Jong Dae, Joo Jeong Seong (Kór. rep.-1) 2:1 (-17, 18, 19)
JAZDECTVO
Drezúra - súťaž jednotlivcov:
1. Charlotte Dujardinová (V. Brit.) Valegro 93,857 b
2. Isabell Werthová (Nem.) Weihegold Old 89,071
3. Kristina Broringová-Spreheová (Nem.) Desperados FRH 87,142
4. Laura Gravesová (USA) Verdades 85,196
5. Severo Jesus Jurado (Šp.) Lorenzo 83,625
6. Dorothee Schneiderová (Nem.) Showtine FRH 82,946
7. Carl Hester (V. Brit.) Nip Truck 82,553
8. Tinne Wilhelmssonová Silfvénová (Švéd.) Don Auriello 81,553
STOLNÝ TENIS
ŽENY
semifinále:
Nemecko - Japonsko 3:2
Petrissa Soljová - Mima Itová 3:2
Ying Han - Kasumi Išikawová 2:3
Xiaona Shan, Soljová - Ai Fukuharová, Itová 3:2
Shan - Išikawová 0:3
Han - Fukuharová 3:2
Čína - Singapur 3:0
Siao-sia Li - Tianwei Feng 3:0
Ning Ting - Jihan Žou 3:1
Š'-wen Liou, Ting - Žou, Mengju Ju 3:0
MUŽI
semifinále súťaže družstiev:
Japonsko - Nemecko 3:1
Maharu Jošimura - Dimitrij Ovčarov 0:3 (-8, -3, -3)
Džun Mizutani - Timo Boll 3:0 (9, 5, 10)
Niwa Koki, Maharu Jošimura - Bastian Steger, Timo Boll 3:1 (5, -13, 4, 5)
Džun Mizutani - Bastian Steger 3:0 (5, 4, 4)
VODNÉ PÓLO
ŽENY
Brazília - USA 3:13 (0:5, 0:3, 0:5, 3:0)
Austrália - Maďarsko 8:8 (3:1, 2:2, 2:3, 1:2), v rozstrele z pokutových hodov 3:5
Rusko - Španielsko 12:10 (2:3, 3:2, 5:3, 2:2)
Taliansko - Čína 12:7 (1:1, 3:1, 4:2, 4:3)
POZEMNÝ HOKEJ
ŽENY
Štvrťfinále:
Nový Zéland - Austrália 4:2 (2:0)
USA - Nemecko 1:2 (0:2)
Veľká Británia - Španielsko 3:1 (3:0)
Holandsko - Argentína 3:2 (2:0)
VOLEJBAL
MUŽI
A-skupina:
USA - Mexiko 3:0 (23, 11, 19)
Taliansko - Kanada 1:3 (-23, -17, 16, -21)
Brazília - Francúzsko 3:1 (22, -22, 20, 23)
Tabuľka A-skupiny:
1. Taliansko 5 4 1 13:5 432:375 12 - postup do štvrťfinále
2. Kanada 5 3 2 10:7 378:378 9 - postup do štvrťfinále
3. USA 5 3 2 10:8 419:405 9 - postup do štvrťfinále
4. Brazília 5 3 2 11:9 467:442 9 - postup do štvrťfinále
---------------------------------------
5. Francúzsko 5 2 3 8:9 386:367 6
6. Mexiko 5 0 5 1:15 283:398 0
B-skupina:
Argentína - Egypt 3:0 (16, 19, 20)
Rusko - Irán 3:0 (23, 16, 20)
Poľsko - Kuba 3:0 (18, 15, 17)
Konečná tabuľka B-skupiny:
1. Argentína 5 4 1 12:4 394:335 12 - postup do štvrťfinále
2. Poľsko 5 4 1 14:5 447:389 12 - postup do štvrťfinále
3. Rusko 5 4 1 13:6 432:367 11 - postup do štvrťfinále
4. Irán 5 2 3 8:9 389:392 7 - postup do štvrťfinále
---------------------------------------
5. Egypt 5 1 4 3:12 286:362 3
6. Kuba 5 0 5 1:15 300:403 0
DRÁHOVÁ CYKLISTIKA
MUŽI
Omnium:
1. Elia Viviani (Tal.)
2. Mark Cavendish (V. Brit.)
3. Lasse Norman Hansen (Dán.)
4. Fernando Gaviria Rendón (Kol.)
5. Thomas Boudat (Fr.)
6. Roger Kluge (Nem.)
7. Glenn O'Shea (Aus.)
8. Dylan Kennett (N. Zél.)
DIAĽKOVÉ PLÁVANIE
ŽENY
Diaľkové plávanie - 10 km:
1. Sharon van Rouwendaalová (Hol.) 1:56:32,1 h
2. Rachele Bruniová (Tal.) 1:56:49,5
3. Poliana Okimotová (Braz.) 1:56:51,4
4. Sin Sin (Čína) 1:57:14,4
5. Haley Andersonová (USA) 1:57:20,2
6. Isabelle Härleová (Nem.) 1:57:22,1
7. Keri-Anne Paynová (V. Brit.) 1:57:23,9
8. Anastasija Krapivinová (Rus.) 1:57,25,9
PLÁŽOVÝ VOLEJBAL
Štvrťfinále:
Alison Cerutti, Bruno Oscar Schmidt (Braz.-1) - Nicholas Lucena, Philip Dalhausser (USA-3) 2:1 (14, -12, 9)
Alexander Brouwer, Robert Meeuwsen (Hol.-2) - Reinder Nummerdor, Christiaan Varenhorst (Hol.-5) 2:0 (23, 17)
Konstantin Semionov, Viačeslav Krasilnikov (Rus.-8) - Nivaldo Nadhir Díaz Gómez, Sergio Reynaldo González Bayard (Kuba-21) 2:1 (20, -22, 16)
Paolo Nicolai, Daniele Lupo (Tal.-10) - Nikita Liamin, Dmitrij Barsuk (Rus.-23) 2:1 (18, -20, 11)
ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA
MUŽI
Kruhy:
1. Eleftherios Petrounias (Gréc.) 16,000 bodu
2. Arthur Zanetti (Braz.) 15,766
3. Denis Abľazin (Rus.) 15,700
4. Liou Jang (Čína) 15,600
5. Igor Radivilov (Ukr.) 15,466
6. Jou Chao (Čína) 15,400
7. Danny Pinheiro Rodrigues (Fr.) 15,233
8. Dennis Goossens (Belg.) 14,933
Preskok:
1. Ri Se Gwang (KĽDR) 15,691 (prvý skok: 15,616, druhý skok: 15,766)
2. Denis Abľazin (Rus.) 15,516 (prvý skok: 15,600, druhý skok: 15,433)
3. Kenzo Širai (Jap.) 15,449 (prvý skok: 15,833, druhý skok: 15,066)
4. Marian Dragulescu (Rum.) 15,449
5. Nikita Nagornyj (Rus.) a Oleg Verňajev (Ukr.) - obaja 15,316
7. Tomás González (Čile) 15,137
8. Igor Radivilov (Ukr.) 15,033
ŽENY
Kladina:
1. Sanne Weversová (Hol.) 15,466
2. Lauren Hernandezová (USA) 15,333
3. Simone Bilesová (USA) 14,733
4. Marine Boyerová (Fr.) 14,600
5. Flávia Saraivová (Braz.) 14,533
6. Fan I-lin (Čína) 14,500
7. Catalina Ponorová (Rum.) 14,000
8. Isabela Onyshková (Kan.) 13,400
AKVABELY
ŽENY
Kvalifikácia súťaže párov:
1. Natalia Iščenková, Svetlana Romašinová (Rus.) 194,5244
2. Süe-čchen chuang, Wen-jen Sun (Čína) 191,4355
3. Jukiko Inuiová, Risako Micuiová (Jap.) 187,5214
...
22. Naďa DAABOUSOVÁ, Jana LABÁTHOVÁ (SR) 156,0607
RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA
MUŽI
C1 na 1000 m - II. semifinále:
1. Martin Fuksa (ČR) 4:01,793
2. Carlo Tacchini (Tal.) 4:02,461 - obaja postúpili do A-finále
3. Henrik Vásbányiai (Maď.) 4:03,113
4. Mark Oldershaw (Kan.) 4:03,493
5. Vincent FARKAŠ (SR) 4:19,084
6. Angel Kodinov (Bul.) 4:30,574 - všetci postúpili do B-finále
7. Buly Da Conceicao Triste (Br.) 4:46.396
8. Mussa Chamaline (Moz.) 5:07,281
K1 mužov na 1000 m - II. semifinále z dvoch:
1. Roman Anoškin (Rus.) 3:34,833 min
2. Max Hoff (Nem.) 3:36,136
3. Peter Gelle (SR) 3:36,193
4. Josef Dostál (ČR) 3:36,384 - všetci postup do A-finále
ŽENY
K1 a 200 m - IV. rozjazda zo štyroch:
1. Inna Osipenková-Rodomská (Azerb.) 40,702 s
2. Martina Kohlová (SR) 41,231 - kvalifikovala sa do semifinále
ZÁPASENIE
MUŽI
Grécko-rímsky štýl - do 85 kg
1. Davit Čakvetadze (Rus.)
2. Žan Beleňuk (Ukr.)
3. Džavid Gamzatov (Biel.) a Denis Kudla (Nem.)
5. Nikolaj Bajrakov (Bul.) a Viktor Lőrincz (Maď.)
7. Habibollah Akhlaghi (Irán)
8. Rustam Assakalov (Uzb.)
Grécko-rímsky štýl - do 130 kg:
1. Mijain Lopez Nunez (Kuba)
2. Riza Kayaalp (Tur.)
3. Sabah Šariati (Azer.) a Sergej Semenov (Rus.)
5. Eduard Popp (Nem.) a Heiki Nabi (Est.)
7. Iakobi Kajaia (Gruz.)
8. Johan Magnus Euren (Švéd.)
BOX
MUŽI
Do 91 kg:
Finále: Jevgenij Tiščenko (Rus.) - Vassilij Levit (Kaz.) 3:0 (29:28, 29:28, 29:28)
Konečné poradie: 1. Jevgenij Tiščenko (Rus.),
2. Vassilij Levit (Kaz.),
3. Rustam Tulaganov (Uzb.) a Erislandy Savon (Kuba).
5. Clemente Russo (Tal.), Abdulkadir Abdullajev (Azerb.), Kennedy St.-Pierre (Maurícius) a Yamil Peralta (Arg.)