Rio 2016: Kompletné výsledky (pondelok 15. augusta)

Pondelňajšie výsledky na OH v Riu.

Zlatá medaila z olympiády v Riu de Janeiro.(Zdroj: TASR/AP)
Pozrite si všetky správy: Olympijské hry Rio 2016.

ATLETIKA

MUŽI

400 m - rozbehy:

1. Annsert Whyte (Jam.) 48,37

2. Karsten Warholm (Nór.) 48,49

3. Javier Culson (Portor.) 48,53

4. Rasmus Magi (Est.) 48,55

5. Roxroy Cato (Jam.) 48,56

6. Abdelmalik Lahoulou (Alž.) a Keisuke Nozawa (Ja.) 48,62

8. Haron Koech (Keňa) 48,77

...

43. Martin KUČERA (SR) 51,47

Beh na 800m.

1. David Rudisha (Keňa) 1:42,15 min,
2. Taoufik Makhloufi (Alž.) 1:42,61,
3. Clayton Murphy (USA) 1:42,93,
4. Pierre-Ambroise Bosse (Fr.) 1:43,41,
5. Ferguson Cheruiyot Rotich (Keňa) 1:43,55,
6. Marcin Lewandowski (Poľ.) 1:44,20,
7. Alfred Kipketer (Keňa) 1:46,02,
8. Boris Berian (USA) 1:46,15


Žrď:
1. Thiago Braz da Silva (Braz.) 603 cm - olympijský rekord,
2. Renaud Lavillenie (Fr.) 598,
3. Sam Kendricks (USA) 585,
4. Jan Kudlička (ČR) a Piotr Lisek (Poľ.) obaja 575,
6. Süe Čchang-žuej (Čína) 565,
7. Michal Balner (ČR) 550,
8. Konstadinos Filippidis (Gréc.) 550
 

ŽENY

Finále - 3000 m prekážky - ženy:

1. Ruth Jebetová (Bahr.) 8:59,75 min

2. Hyvin Kiyeng Jepkemoiová (Keňa) 9:07,12

3. Emma Coburnová (USA) 9:07,63

4. Beatrice Chepkoechová (Keňa) 9:16,05

5. Sofia Assefová (Et.) 9:17,75

6. Gesa Felicitas Krauseová (Nem.) 9:18,41

7. Madeline Heinerová Hillsová (Aus.) 9:20,38

8. Coleen Quigleyová (USA) 9:21

Kladivo - finále:

1. Anita Wlodarczyková (Poľ.) 82,29 m - svet. rekord

2. Čang Wen-siou (Čína) 76,75

3. Sophie Hitchonová (V.Brit.) 74,54

4. Betty Heidlerová (Nem.) 73,71

5. Zalina Marghievová (Mold.) 73,50

6. Amber Campbellová (USA) 72,74

7. Hanna Malyšiková (Biel.) 71,90

8. DeAnna Priceová (USA) 70,95

9. Joanna Fiodorovová (Poľ.) 69,87

10. Rosa Rodriguezová (Ven.) 69,26

Beh na 400 m:

1. Shaunae Millerová (Bah.) 49,44 s,
2. Allyson Felixová (USA) 49,51,
3. Shericka Jacksonová (USA) 49,85,
4. Natasha Hastingsová 50,34,
5. Phyllis Francisová (obe USA) 50,41,
6. Stephenie Ann McPhersonová (Jam.) 50,97,
7. Oľga Zemľakovová (Ukr.) 51,24,
8. Libania Grenotová (Tal.) 51,25.
 

BASKETBAL

MUŽI

B-skupina
Nigéria - Brazília 69:86 (16:15, 15:27, 21:17, 17:27)
Španielsko - Argentína 92:73 (25:15, 23:20, 23:22, 21:16)
Litva - Chorvátsko 81:90 (21:13, 20:34, 14:28, 26:15)

Tabuľka B-skupiny:
1. Chorvátsko 5 3 2 400:407 8 - postup do štvrťfinále
2. Španielsko 5 3 2 432:357 8 - postup do štvrťfinále
3. Litva 5 3 2 392:428 8 - postup do štvrťfinále
4. Argentína 5 3 2 441:428 8 - postup do štvrťfinále
-----------------------------------------
5. Brazília 5 2 3 411:407 7
6. Nigéria 5 1 4 392:441 6

HÁDZANÁ

MUŽI

A-skupina:
Francúzsko - Dánsko 33:30 (17:16) 

Chorvátsko - Tunisko 41:26 (25:10)
Katar - Argentína 22:18 (12:9)

Tabuľka A-skupiny:
1. Chorvátsko 5 4 0 1 147:134 8 - postup do štvrťfinále
2. Francúzsko 5 4 0 1 152:126 8 - postup do štvrťfinále
3. Dánsko 5 3 0 2 136:127 6 - postup do štvrťfinále
4. Katar 5 2 1 2 122:127 5 - postup do štvrťfinále
-------------------------------------------
5. Argentína 5 1 0 4 110:126 2
6. Tunisko 5 0 1 4 118:145 1

B-skupina:
Poľsko - Slovinsko 20:25 (13:13)
Nemecko - Egypt 31:25 (15:12)
Švédsko - Brazília 30:19 (16:10)

Konečná tabuľka B-skupiny:
1. Nemecko 5 4 0 1 153:141 8 - postup do štvrťfinále
2. Slovinsko 5 4 0 1 137:126 8 - postup do štvrťfinále
3. Brazília 5 2 1 2 141:150 5 - postup do štvrťfinále
4. Poľsko 5 2 0 3 139:140 4 - postup do štvrťfinále
-------------------------------------------
5. Egypt 5 1 1 3 129:143 3
6. Švédsko 5 1 0 4 132:131 2

BEDMINTON

Štvorhra žien - štvrťfinále:

Misaki Macutomová, Ajaka Takahašiová (Jap.-1) - Vivian Kah Mun Hoo, Khe Wei Woon (Malajzia) 2:1 (16, -18, 9)

Čung Kjung Eun, Šin Seung Čchan (Kór. rep.-4) - Eefje Muskensová, Selena Pieková (Hol.) 2:1 (13, -20, 14)

Tchang Jüan-tching, Jü Jang (Čína-2) - Nitya Krishinda Maheswariová, Greysia Poliiová (Indon.-3) 2:0 (11, 14)

Christinna Pedersenová, Kamilla Rytterová-Juhlová (Dán.) - Čchang Je Na, Lee So Hee (Kór. rep.) 2:1 (26, -18, 15) 

Štvorhra mužov - štvrťfinále:

Fu Chaj-feng, Čang Nan (Čína-4) - Kim Gi Čung, Kim Sa Rang (Kór. rep.-3) 2:1 (-11, 18, 22)

Čchaj Piao, Chung Wej (Čína) - Vladimir Ivanov, Ivan Sozonov (Rus.) 2:1 (13, -16, 16)

Marcus Ellis, Chris Langridge (V. Brit.) - Hirojuki Endo, Keniči Hajakawa (Jap.) 2:0 (19, 17)

Goh V Shem, Tan Wee Kiong (Malajzia) - Lee Jong Dae, Joo Jeong Seong (Kór. rep.-1) 2:1 (-17, 18, 19) 

JAZDECTVO

Drezúra - súťaž jednotlivcov:

1. Charlotte Dujardinová (V. Brit.) Valegro 93,857 b

2. Isabell Werthová (Nem.) Weihegold Old 89,071

3. Kristina Broringová-Spreheová (Nem.) Desperados FRH 87,142

4. Laura Gravesová (USA) Verdades 85,196

5. Severo Jesus Jurado (Šp.) Lorenzo 83,625

6. Dorothee Schneiderová (Nem.) Showtine FRH 82,946

7. Carl Hester (V. Brit.) Nip Truck 82,553

8. Tinne Wilhelmssonová Silfvénová (Švéd.) Don Auriello 81,553 

STOLNÝ TENIS 

ŽENY

semifinále:

Nemecko - Japonsko 3:2

Petrissa Soljová - Mima Itová 3:2

Ying Han - Kasumi Išikawová 2:3

Xiaona Shan, Soljová - Ai Fukuharová, Itová 3:2

Shan - Išikawová 0:3

Han - Fukuharová 3:2

Čína - Singapur 3:0

Siao-sia Li - Tianwei Feng 3:0

Ning Ting - Jihan Žou 3:1

Š'-wen Liou, Ting - Žou, Mengju Ju 3:0

MUŽI

semifinále súťaže družstiev:

Japonsko - Nemecko 3:1

Maharu Jošimura - Dimitrij Ovčarov 0:3 (-8, -3, -3)

Džun Mizutani - Timo Boll 3:0 (9, 5, 10)

Niwa Koki, Maharu Jošimura - Bastian Steger, Timo Boll 3:1 (5, -13, 4, 5)

Džun Mizutani - Bastian Steger 3:0 (5, 4, 4)

 

VODNÉ PÓLO

ŽENY

Brazília - USA 3:13 (0:5, 0:3, 0:5, 3:0)

Austrália - Maďarsko 8:8 (3:1, 2:2, 2:3, 1:2), v rozstrele z pokutových hodov 3:5

Rusko - Španielsko 12:10 (2:3, 3:2, 5:3, 2:2)

Taliansko - Čína 12:7 (1:1, 3:1, 4:2, 4:3)

POZEMNÝ HOKEJ

ŽENY

Štvrťfinále:

Nový Zéland - Austrália 4:2 (2:0)
USA - Nemecko 1:2 (0:2) 
Veľká Británia - Španielsko 3:1 (3:0)
Holandsko - Argentína 3:2 (2:0)

VOLEJBAL

MUŽI

A-skupina: 
USA - Mexiko 3:0 (23, 11, 19) 

Taliansko - Kanada 1:3 (-23, -17, 16, -21)
Brazília - Francúzsko 3:1 (22, -22, 20, 23)

Tabuľka A-skupiny:
1. Taliansko 5 4 1 13:5 432:375 12 - postup do štvrťfinále
2. Kanada 5 3 2 10:7 378:378 9 - postup do štvrťfinále
3. USA 5 3 2 10:8 419:405 9 - postup do štvrťfinále
4. Brazília 5 3 2 11:9 467:442 9 - postup do štvrťfinále
---------------------------------------
5. Francúzsko 5 2 3 8:9 386:367 6
6. Mexiko 5 0 5 1:15 283:398 0

B-skupina:
Argentína - Egypt 3:0 (16, 19, 20)
Rusko - Irán 3:0 (23, 16, 20)
Poľsko - Kuba 3:0 (18, 15, 17)

Konečná tabuľka B-skupiny:
1. Argentína 5 4 1 12:4 394:335 12 - postup do štvrťfinále
2. Poľsko 5 4 1 14:5 447:389 12 - postup do štvrťfinále
3. Rusko 5 4 1 13:6 432:367 11 - postup do štvrťfinále
4. Irán 5 2 3 8:9 389:392 7 - postup do štvrťfinále
---------------------------------------
5. Egypt 5 1 4 3:12 286:362 3
6. Kuba 5 0 5 1:15 300:403 0

DRÁHOVÁ CYKLISTIKA

MUŽI

Omnium:

1. Elia Viviani (Tal.)

2. Mark Cavendish (V. Brit.)

3. Lasse Norman Hansen (Dán.)

4. Fernando Gaviria Rendón (Kol.)

5. Thomas Boudat (Fr.)

6. Roger Kluge (Nem.)

7. Glenn O'Shea (Aus.)

8. Dylan Kennett (N. Zél.)

DIAĽKOVÉ PLÁVANIE

ŽENY

Diaľkové plávanie - 10 km:

1. Sharon van Rouwendaalová (Hol.) 1:56:32,1 h

2. Rachele Bruniová (Tal.) 1:56:49,5

3. Poliana Okimotová (Braz.) 1:56:51,4

4. Sin Sin (Čína) 1:57:14,4

5. Haley Andersonová (USA) 1:57:20,2

6. Isabelle Härleová (Nem.) 1:57:22,1

7. Keri-Anne Paynová (V. Brit.) 1:57:23,9

8. Anastasija Krapivinová (Rus.) 1:57,25,9

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL

Štvrťfinále: 

Alison Cerutti, Bruno Oscar Schmidt (Braz.-1) - Nicholas Lucena, Philip Dalhausser (USA-3) 2:1 (14, -12, 9)

Alexander Brouwer, Robert Meeuwsen (Hol.-2) - Reinder Nummerdor, Christiaan Varenhorst (Hol.-5) 2:0 (23, 17) 

Konstantin Semionov, Viačeslav Krasilnikov (Rus.-8) - Nivaldo Nadhir Díaz Gómez, Sergio Reynaldo González Bayard (Kuba-21) 2:1 (20, -22, 16)

Paolo Nicolai, Daniele Lupo (Tal.-10) - Nikita Liamin, Dmitrij Barsuk (Rus.-23) 2:1 (18, -20, 11)

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA

MUŽI

Kruhy:

1. Eleftherios Petrounias (Gréc.) 16,000 bodu

2. Arthur Zanetti (Braz.) 15,766

3. Denis Abľazin (Rus.) 15,700

4. Liou Jang (Čína) 15,600

5. Igor Radivilov (Ukr.) 15,466

6. Jou Chao (Čína) 15,400

7. Danny Pinheiro Rodrigues (Fr.) 15,233

8. Dennis Goossens (Belg.) 14,933 

Preskok:

1. Ri Se Gwang (KĽDR) 15,691 (prvý skok: 15,616, druhý skok: 15,766)

2. Denis Abľazin (Rus.) 15,516 (prvý skok: 15,600, druhý skok: 15,433)

3. Kenzo Širai (Jap.) 15,449 (prvý skok: 15,833, druhý skok: 15,066)

4. Marian Dragulescu (Rum.) 15,449

5. Nikita Nagornyj (Rus.) a Oleg Verňajev (Ukr.) - obaja 15,316

7. Tomás González (Čile) 15,137

8. Igor Radivilov (Ukr.) 15,033

ŽENY

Kladina:

1. Sanne Weversová (Hol.) 15,466

2. Lauren Hernandezová (USA) 15,333

3. Simone Bilesová (USA) 14,733

4. Marine Boyerová (Fr.) 14,600

5. Flávia Saraivová (Braz.) 14,533

6. Fan I-lin (Čína) 14,500

7. Catalina Ponorová (Rum.) 14,000

8. Isabela Onyshková (Kan.) 13,400

AKVABELY

ŽENY

Kvalifikácia súťaže párov:

1. Natalia Iščenková, Svetlana Romašinová (Rus.) 194,5244

2. Süe-čchen chuang, Wen-jen Sun (Čína) 191,4355

3. Jukiko Inuiová, Risako Micuiová (Jap.) 187,5214

...

22. Naďa DAABOUSOVÁ, Jana LABÁTHOVÁ (SR) 156,0607

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA

MUŽI

C1 na 1000 m - II. semifinále:

1. Martin Fuksa (ČR) 4:01,793

2. Carlo Tacchini (Tal.) 4:02,461 - obaja postúpili do A-finále

3. Henrik Vásbányiai (Maď.) 4:03,113

4. Mark Oldershaw (Kan.) 4:03,493

5. Vincent FARKAŠ (SR) 4:19,084

6. Angel Kodinov (Bul.) 4:30,574 - všetci postúpili do B-finále

7. Buly Da Conceicao Triste (Br.) 4:46.396

8. Mussa Chamaline (Moz.) 5:07,281

 

K1 mužov na 1000 m - II. semifinále z dvoch:

1. Roman Anoškin (Rus.) 3:34,833 min

2. Max Hoff (Nem.) 3:36,136

3. Peter Gelle (SR) 3:36,193

4. Josef Dostál (ČR) 3:36,384 - všetci postup do A-finále

ŽENY

K1 a 200 m - IV. rozjazda zo štyroch:

1. Inna Osipenková-Rodomská (Azerb.) 40,702 s

2. Martina Kohlová (SR) 41,231 - kvalifikovala sa do semifinále 

ZÁPASENIE

MUŽI

Grécko-rímsky štýl - do 85 kg

1. Davit Čakvetadze (Rus.)

2. Žan Beleňuk (Ukr.)

3. Džavid Gamzatov (Biel.) a Denis Kudla (Nem.)

5. Nikolaj Bajrakov (Bul.) a Viktor Lőrincz (Maď.)

7. Habibollah Akhlaghi (Irán)

8. Rustam Assakalov (Uzb.) 

Grécko-rímsky štýl - do 130 kg:

1. Mijain Lopez Nunez (Kuba)

2. Riza Kayaalp (Tur.)

3. Sabah Šariati (Azer.) a Sergej Semenov (Rus.)

5. Eduard Popp (Nem.) a Heiki Nabi (Est.)

7. Iakobi Kajaia (Gruz.)

8. Johan Magnus Euren (Švéd.)

 

BOX

MUŽI
Do 91 kg:
Finále: Jevgenij Tiščenko (Rus.) - Vassilij Levit (Kaz.) 3:0 (29:28, 29:28, 29:28)
Konečné poradie: 1. Jevgenij Tiščenko (Rus.),
2. Vassilij Levit (Kaz.),
3. Rustam Tulaganov (Uzb.) a Erislandy Savon (Kuba).
5. Clemente Russo (Tal.), Abdulkadir Abdullajev (Azerb.), Kennedy St.-Pierre (Maurícius) a Yamil Peralta (Arg.)

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade
  2. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku
  3. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky
  4. Vietnam: Krajina, ktorá rozmazná jedlom a uchváti históriou
  5. Investícia do dlhopisov s fixným výnosom 6,25 - 7,25 % p.a.
  6. I cez prázdniny testujte elektrobicykle
  7. 5 dôvodov, prečo sa prihlásiť na konferenciu ENERGOFÓRUM®
  8. V meste či mimo mesta, stále s kvalitným internetom
  9. Máte už vybranú dovolenku na júl?
  10. Chcete vedieť všetko o vašej krvi? Čaká vás 6000 typov vyšetrení
  1. Funguje predaj realít aj bez maklérov?
  2. BILLA a ÚNSS skontrolovali zrak 10 380 slovenským deťom
  3. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade
  4. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku
  5. Borguľa žiada vyrúbenie dane pre americkú ambasádu
  6. Stanovisko Klubu pre BA k mimoriadnemu rokovaniu zastupiteľstva
  7. Vietnam: Krajina, ktorá rozmazná jedlom a uchváti históriou
  8. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky
  9. Investícia do dlhopisov s fixným výnosom 6,25 - 7,25 % p.a.
  10. Ako zariadiť malú kúpeľňu?
  1. Vietnam: Krajina, ktorá rozmazná jedlom a uchváti históriou 9 226
  2. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky 8 176
  3. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku 2 907
  4. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade 2 831
  5. Chcete vedieť všetko o vašej krvi? Čaká vás 6000 typov vyšetrení 2 486
  6. I cez prázdniny testujte elektrobicykle 2 207
  7. Máte už vybranú dovolenku na júl? 1 675
  8. V meste či mimo mesta, stále s kvalitným internetom 1 261
  9. Zvládnete tento test o jablkách a cideroch? Otestujte sa 1 066
  10. Cestujte intenzívnejšie s poznávacími zájazdmi 980

Téma: OH Rio 2016: Prehľad výsledkov


Článok je zaradený aj do ďalších tém Rýchlostná kanoistika

Hlavné správy zo Sme.sk

AUTO

Minúta po minúte: Diaľnicu uzavreli na hodiny, autá otáčajú do protismeru

Polícia otáča autá cez protismer naspäť do Bratislavy.

SVET

Vitajte vo Wakaliwoode. Afrika má Chucka Norrisa a točí filmy, ako nik iný

Ugandský režisér točí legendárne kung-fu komédie. V Afrike a takmer zadarmo.

KOMENTÁRE

Susedia ich nechcú. Ani vtedy, keď sú to poriadni ľudia

Odťahujú sa od nich. Stále začínajú odznova.

Neprehliadnite tiež

ONLINE: Ružomberok vyhráva v Bergene, Slovan v Európskej lige skončil

Slovan vypadol v druhom predkole po výsledkoch 0:1 a 1:2.

Víťazstvá potrebuje ako kyslík. Najlepší cyklista poslednej dekády sa lúči s Tour

Alberto Contador sa zrejme na Tour de France už nevráti. Pred desiatimi rokmi tu dosiahol prvé víťazstvo.

Poslednú horskú etapu vyhral Barguil, Froome ubránil žltý dres

Brit má veľkú šancu vyhrať Tour tretí raz za sebou.

Tatar sa s Detroitom nedohodol, o jeho zmluve rozhodne arbitráž

Slovenský hokejista absolvoval arbitrážne konanie vo štvrtok ráno v Toronte. Rozhodnutie padne do 48 hodín.