Rio 2016: Kompletné výsledky (utorok 16. augusta)

Utorňajšie výsledky na OH v Riu.

Medaila, o ktorú bojuje každý športovec na olympiáde v Riu.(Zdroj: TASR/AP)

BASKETBAL

ŽENY

Štvrťfinále:

Španielsko - Turecko 64:62 (29:25)

Austrália - Srbsko 71:73 (37:35)

USA - Japonsko 110:64 (56:46)

Francúzsko - Kanada 68:63 (32:37)

 

FUTBAL

ŽENY

Semifinále:

Brazília - Švédsko 0:0 po predĺžení, 3:4 na strely zo značky pokutového kopu 

Kanada - Nemecko 0:2 (0:1)
Góly: 21. Behringerová (z pok. kopu), 59. Däbritzová 

ZÁPASENIE

MUŽI

Grécko-rímsky štýl

do 66 kg:

1. Davor Štefanek (Srb.)

2. Migran Arutjunjan (Arm.)

3. Šmagi Bolkvadze (Gruz.) a Rasul Čuňajev (Azer.)

Do 98 kg:
1. Artur Aleksanjan (Arm.),
2. Yasmani Daniel Lugo Cabrera (Kub.),
3. Cenk Ildem (Tur.) a Qasem Rezáí (Irán),
5. Alin Alexuc Ciurariu (Rum.) a Carl Fredrik Stefan Schoen (Švéd.),
7. Elis Guri (Bul.),
8. Islam Magomedov (Rus.)

 

BEDMINTON

MUŽI

Štvorhra - semifinále:
Fu Chaj-feng, Čang Nan (Čína-4) - Marcus Ellis, Chris Langridge (V. Brit.) 2:0 (14, 18)
Goh V Shem, Tan Wee Kiong (Malajzia) - Čchaj Piao, Chung Wej (Čína) 2:1 (18, -12, 17)

ŽENY

 Dvojhra žien - štvrťfinále:

Carolina Marínová (Šp.-1) - Sung Či Hjun (Kór. rep.-7) 2:0 (12, 16)
Sindhu V. Pusarlová (India-9) - Wang Ji-chan (Čína-2) 2:0 (20, 19)
Li Süe-žuej (Čína-3) - Porntip Buranaprasertsuková (Thaj.-12) 2:0 (12, 17)
Nozomi Okuharová (Jap.-6) - Akane Jamagučiová (Jap.-10) 2:1 (-11, 17, 10)

Štvorhra - semifinále:
Misaki Macutomová, Ajaka Takahašiová (Jap.-1) - Čung Kjung Eun, Šin Seung Čchan (Kór. rep.-4) 2:0 (16, 15)
Christinna Pedersenová, Kamilla Rytterová-Juhlová (Dán.) - Tchang Jüan-tching, Jü Jang (Čína-2) 2:1 (16, -14, 19)

Miešaná štvorhra:

O 3. miesto
Čang Nan, Čao Jün-lej (Čína-1) - Sü Čchen, Ma Ťin (Čína) 2:0 (7, 11)

VOLEJBAL

ŽENY

Štvrťfinále

Kórejská republika - Holandsko 1:3 (-19, -14, 23, -20)

Brazília - Čína 2:3 (15, -23, -22, 22, -13)

Rusko - Srbsko 0:3 (-9, -22, -21)

Japonsko - USA 0:3 (-16, -23, -22) 

BOX

MUŽI

Štvrťfinále - do 56 kg:

Vladimir Nikitin (Rus.) - Michael John Conlan (Ír.) 3:0

Shakur Stevenson (USA) - Tsendbaatar Erdenebat (Mong.) 3:0

Robeisy Ramírez (Kuba) - Čang Ťia-wej (Čína) 3:0

Murodjon Achmadalijev (Uzb.) - Alberto Ezequiel Melian (Arg.) – Achmadalijev vyhral TKO (technický knokaut) v 1. kole

Finále  - ľahká váha do 60 kg:

Robson Conceicao (Braz.) - Sofiane Oumiha (Fr.) 3:0 (30:27, 29:28, 29:28)

Štvrťfinále - do 64 kg:

Vitalij Dunajcev (Rus.) - Chu Čchien-sün (Čína) 3:0

Fazliddin Gaibnazarov (Uzb.) - Gary Russell (USA) 2:1 

Artem Harutjunjan (Nem.) - Batuhan Gözgec (Tur.) 3:0

Lorenzo Sotomayor Collazo (Azer.) - Yasnier Toledo (Kuba) 3:0 

Semifinále - do 81 kg (zdolaní získali bronz):

Julio César La Cruz (Kuba) - Albert Daniel Mathieu Bauderlique (Fr.) 3:0

Adilbek Nijazimbetov (Kaz.) - Joshua Buatsi (V. Brit.) 3:0

Štvrťfinále - do 91 kg.
Tony Victor James Yoka (Fr.) - Hussein Iashaish (Jord.) 3:0
Filip Hrgovič (Chor.) - Leinier Eunice Pero (Kuba) - Hrgovič vyhral TKO (technický knokaut) v 2. kole
Joe Joyce (V. Brit.) - Bachodir Jalolov (Uzb.) 3:0
Ivan Dyčko (Kaz.) - Efe Ajagba (Nigér.) 3:0

ŽENY

Štvrťfinále:

Nicola Adamsová (V. Brit.) - Tetyana Kobová (Ukr.) 3:0

Žen Cchan-cchan (Čína) - Mandy Bujoldová (Kan.) 3:0

Ingrit Lorena Valenciová Victoriová (Kol.) - Peamwilai Laopeamová (Thaj.) 3:0

Sarah Ourahmouneová (Fr.) - Žaina Šekerbekovová (Kaz.) 3:0 

DRÁHOVÁ CYKLISTIKA

ŽENY

Omnium:

1. Laura Trottová (V. Brit.) 230 b.

2. Sarah Hammerová (USA) 206

3. Jolien D'Hooreová (Belg.) 199

4. Lauren Ellisová (N. Zél.) 189

5. Amalie Dideriksenová (Dán.) 189

6. Kirsten Wildová (Hol.) 183

7. Marlies Garciová-Mejiasová (Kuba) 173

8. Annette Edmondsonová (Austr.) 168

Šprint:

1. Kristina Vogelová (Nem.)

2. Rebecca Jamesová (V. Brit.)

3. Katy Marchantová (V. Brit.)

4. Elis Ligtleeová (Hol.)

5. Čung Tchien-š' (Čína)

6. Lee Wai-sze (Hongkong)

7. Simona Krupeckaité (Lit.)

8. Anastasia Vojnovová (Rus.)

MUŽI

Keirin:

1. Jason Kenny (V.Brit.) 10,113 s

2. Matthijs Büchli (Hol.) +0,040

3. Azizulhasni Awang (Malaj.) +0,085

4. Joachim Eilers (Nem.) +0,110

5. Fabian Hernando Puerta Zapata (Kol.) +0,113

6. Damian Zielinski (Poľ.) +0,594

HÁDZANÁ

ŽENY

Štvrťfinále

Brazília - Holandsko 23:32 (11:12)

Španielsko - Francúzsko 26:27 pp (12:5)

Nórsko - Švédsko 33:20 (19:7)

Rusko - Angola 31:27 (18:14)

ATLETIKA 

MUŽI

Finále - trojskok:

1. Christian Taylor 17,86 m - svetový výkon roka

2. Will Claye (obaja USA) 17,76

3. Tung Pin 17,58

4. Cchao šuo (obaja Čína) 17,13

5. John Murillo (Kol.) 17,09

6. Nelson Évora (Portug.) 17,03

7. Troy Doris (Guay.) 16,90

8. Lazaro Martínez (Kuba) 16,68

110 m prek.:
1. Omar McLeod (Jam.) 13,05 s,
2. Orlando Ortega (Šp.) 13,17,
3. Dimitri Bascou (Fr.) 13,24,
4. Pascal Martinot-Lagarde (Fr.) 13,29,
5. Devon Allen (USA) 13,31,
6. Johnathan Cabral (Kan.) 13,40,
7. Milan Trajkovič (Cyp.) 13,41,
Ronnie Ash (USA) - diskvalifikovaný

Výška:
1. Derek Drouin (Kan.) 238 cm,
2. Mutaz Essa Baršim (Kat.) 236,
3. Bohdan Bondarenko (Ukr.) 233,
4. Robert Grabarz (V. Brit.) a Andrij Procenko (Ukr.) obaja 233,
6. Erik Kynard (USA) 233, 7. Majd Eddin Ghazal (Sýr.), Kyriakos Ioannou (Cyp.) a Donald Thomas (Bah.) - všetci 229

ŽENY 

Finále - hod diskom:

1. Sandra Perkovičová (Chor.) 69,21 m

2. Melina Robertová-Michonová (Fr.) 66,73

3. Denia Caballerová (Kuba) 65,34

4. Dani Samuelsová (Aus.) 64,90

5. Su Sin-jüe (Čína) 64,37

6. Nadine Müllerová (Nem.) 63,13

7. Feng Pin 63,11

8. Čcheng Jang (obe Čína) 63,06

1500 m:
1. Faith Chepngetich Kipyegonová (Keňa) 4:08,92 min,
2. Genzebe Dibabová (Et.) 4:10,27,
3. Jennifer Simpsonová (USA) 4:10,53,
4. Shannon Rowburyová (USA) 4:11,05,
5. Sifan Hassanová (Hol.) 4:11,23,
6. Meraf Bahtová (Švéd.) 4:12,59,
7. Laura Muirová (V. Brit.) 4:12,88,
8. Dawit Seyaumová (Et.) 4:13,14.
 

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA

MUŽI

C1 mužov na 1000 m:

1. Sebastian Brendel (Nem.) 3:56,926 min

2. Isaquias Queiroz Dos Santos (Braz.) 3:58,529

3. Sergej Tarnovskij (Mold.) 4:00,852

4. Iľja Štokalov (Rus.) 4:00,963

5. Pavlo Altuchov (Ukr.) 4:01,587

6. Martin Fuksa (ČR) 4:03,322

7. Gerasim Kočnev (Uzb.) 4:04,205

8. Carlo Tacchini (Tal.) 4:15,368

C1 na 100 m, B-finále:

1. Tomasz Kaczor (Poľ.) 3:59,350 min

2. Adrien Bart (Fr.) 4:00,911

3. Vincent FARKAS (SR) 4:04,013

4. Mark Oldershaw (Kan.) 4:06,972

5. Dagnis Iljins (Lot.) 4:10,084

6. Angel Kodinov (Bul.) 4:10,102

7. Martin Marinov (Austr.) 4:15,524

Henrik Vasbányai (Maď.) diskvalifikovaný

K1 na 1000 m - finále:

1. Marcus Walz (Šp.) 3:31,447 min

2. Josef Dostál (ČR) 3:32,145

3. Roman Anoškin (Rus.) 3:33,363

4. Murray Stewart (Aus.) 3:33,741

5. Fernando Pimenta (Portug.) 3:35,349

6. René Holten (Dán.) 3:36,840

7. Max Hoff (Nem.) 3:37,581

8. Peter Gelle (SR) 3:40,691

ŽENY 

K1 žien na 200 m:

1. Lisa Carringtonová (N. Zél.) 39,864 s

2. Marta Walczykiewiczová (Poľ.) 40,279

3. Inna Osipenková-Rodomská (Azer.) 40,401

4. Špela Ponomarenková-Janičová (Slovin.) 40,769

5. Sarah Guyotová (Fr.) 40,894

6. Teresa Portelová-Rivasová (Šp.) 41,053

7. Linnea Stensilsová (Švéd.) 41,293

8. Anna Klinovová (Kaz.) 41,521

...

B-finále:

2. (celkovo 10.) Martina Kohlová (SR) 41,787 

K2 na 500 m:

1. Gabriella Szabóová, Danuta Kozáková (Maď.) 1:43,687 min

2. Franziska Weberová, Tina Dietzeová (Nem.) 1:43,738

3. Karolina Najová, Beata Mikolajczyková (Poľ.) 1:45,207

4. Anastasia Todorovová, Inna Hryščunová (Ukr.) 1:45,868

5. Jelena Aňušinová, Kira Stepanovová (Rus.) 1:46,319

6. Nadežda Lepešková, Marina Litvinčuková (Biel.) 1:46,967

7. Natalia Sergejevová, Irina Podojnikovová (Kaz.) 1:48,361

8. Allysa Bullová, Alyce Burnettová (Aus.) 1:51,915

PLÁVANIE 

MUŽI

Diaľkové plávanie - 10 km:

1. Ferry Weertman (Hol.) 1:52:59,8 h

2. Spiros Janniotis (Gréc.) 1:52:59,8

3. Marc-Antoine Olivier (Fr.) 1:53:02,0

4. Cu Li-ťün (Čína) 1:53:02,0

5. Jordan Wilimovsky (USA) 1:53:03,2

6. Simone Ruffini 1:53:03,5

7. Federico Vanelli (obaja Tal.) 1:53:03,9

8. Janusari Hirai (Jap.) 1:53:04,6

...

20. RICHARD NAGY (SR) 1:53:35,4

VODNÉ PÓLO

MUŽI

Štvrťfinále:

Maďarsko - Čierna Hora 9:9 (1:2, 2:3, 3:3, 3:1) - na strely zo značky pok. hodu 2:4

Srbsko - Španielsko 10:7 (3:1, 4:2, 0:2, 3:2) 

Brazília - Chorvátsko 6:10 (2:3, 1:4, 3:1, 0:2) 

Grécko - Taliansko 5:9 (0:2, 2:2, 1:2, 2:3) 

POZEMNÝ HOKEJ

MUŽI

Semifinále:

Argentína - Nemecko 5:2 (3:0) 

Belgicko - Holandsko 3:1 (2:1) 

STOLNÝ TENIS

ŽENY

Finále súťaže družstiev:

Čína - Nemecko 3:0

Siao-sia Li - Chan Jing 3:0 (9, 3, 7)

Š'-wen Liou - Petrissa Soljová 3:0 (3, 5, 4)

Ning Ting, Š'-wen Liou - Siao-na Šan, Petrissa Soljová 3:1 (6, 5, -9, 7)

O 3. miesto:

Singapur - Japonsko 1:3

Konečné poradie:

1. Čína,
2. Nemecko,
3. Japonsko,
4. Singapur,
5. Kórejská rep., Rakúsko, Hongkong a KĽDR

SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE

Konečné poradie v súťaži dvojíc:

1. Natalia Iščenková, Svetlana Romašinová (Rus.) 194,9910

2. Chuang Süe-čchen, Sun Wen-jen (Čína) 192,3688

3. Jukiko Iniuová, Risako Micuiová (Jap.) 188,0547

4. Lolita Ananasovová, Anna Vološynová (Ukr.) 187,1358

5. Ona Carbonellová, Gemma Mengualová (Šp.) 186,6357

6. Linda Cerrutiová, Costanza Ferrová (Tal.) 182,8079

7. Jacqueline Simoneauová, Karine Thomasová (Kan.) 179,8916

8. Laura Augéová, Margaux Chrétienová (Fr.) 174,2491

...

22. NADA DAABOUSOVÁ, JANA LABÁTHOVÁ (SR) 156,0607 

JACHTING

MUŽI 

Trieda Laser (po finálovej rozjazde):

1. Tom Burton (Aus.) 73 bodov

2. Tonči Stipanovič (Chor.) 75

3. Sam Meech (N. Zél.) 85

4. Robert Scheidt (Braz.) 89

5. Jean-Baptiste Bernaz (Fr.) 90

6. Nick Thompson (V. Brit.) 103

7. Pavlos Kontides (Cyp.) 104

8. Juan Ignacio Maegli (Guat.) 117 

Trieda Finn (po finálovej rozjazde):

1. Giles Scott (V. Brit.) 36 bodov

2. Vasilij Žbogar (Slovin.) 68

3. Caleb Paine (USA) 76

4. Jorge Zarif (Braz.) 87

5. Ivan Kljakovič Gašpič (Chor.) 89

6. Max Salminen (Švéd.) 90

7. Josh Junior (N. Zél.) 92

8. Jake Lilley (Aus.) 97 

MIEŠANÉ TÍMY 

Trieda Nacra17 (po finálovej rozjazde):

1. Argentína (Santiago Lange, Cecilia Carranzová-Saroliová) 77 bodov

2. Austrália (Jason Waterhouse, Lisa Darmaninová) 78

3. Rakúsko (Thomas Zajac, Tanja Franková) 78

4. Nový Zéland 81

5. Taliansko 84

6. Francúzsko 93

7. Švajčiarsko 100

8. USA 106 

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL

ŽENY

Semifinále:

Larissa Francová-Maestriniová, Talita Da Rocha Antunesová (Braz.-1) - Laura Ludwigová, Kira Walkenhorstová (Nem.-4) 0:2 (-18, -12)
Agatha Bednarczuková, Barbara Seixasová (Braz.) - April Rossová, Kerri Walshová (USA) 2:0 (20, 18)

MUŽI

Semifinále:

Alison Cerutti, Bruno Oscar Schmidt (Braz.-1) - Alexander Brouwer, Robert Meeuwsen (Hol.-2) 2:1 (17, -21, 14)
Paolo Nicolai, Daniele Lupo (Tal.-10) - Konstantin Semionov, Viačeslav Krasilnikov (Rus.-8) 2:1 (-15, 16, 13)

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA

MUŽI 

Bradlá:

1. Oleg Verňajev (Ukr.) 16,041 bodu

2. Danell Leyva (USA) 15,900

3. David Beľavskij (Rus.) 15,783

4. Teng Šu-ti (Čína) 15,766

5. Manrique Larduet (Kuba) 15,625

6. Andrei Vasile Muntean (Rum.) 15,600

7. Rjohei Kato (Jap.) 15,233

8. Jou Chao (Čína) 14,833 

Hrazda:

1. Fabian Hambüchen (Nem.) 15,766

2. Danell Leyva (USA) 15,500

3. Nile Wilson (V. Brit.) 15,466

4. Samuel Mikulak (USA) 15,400

5. Francisco Barretto Junior (Braz.) 15,208

6. Manrique Larduet (Kuba) 15,033

7. Epke Zonderland (Hol.) 14,033

8. Oleg Verňajev (Ukr.) 13,366 

ŽENY 

Prostné:

1. Simone Bilesová 15,966

2. Alexandra Raismanová (obe USA) 15,500

3. Amy Tinklerová (V. Brit.) 14,933

4. Vanessa Ferrariová (Tal.) 14,766

5. Wang Jen (Čína) 14,666

6. Erika Fasanová (Tal.) 14,533

7. Mai Murakamiová (Jap.) 14,533

8. Giulia Steingruberová (Švaj.) 11,800 

 

SKOKY DO VODY

MUŽI

Skoky z 3 m dosky:
1. Cchao Jüan (Čína) 547,60,
2. Jack Laugher (V. Brit.) 523,85,
3. Patrick Hausding (Nem.) 498,90,
4. Jevgenij Kuznecov (Rus.) 481,35,
5. Kristian Ipsen (USA) 475,80,
6. Iľja Kvaša (Ukr.) 475,10,
7. Rommel Pacheco (Mex.) 451,20,
8. Oliver Dingley (Ír.) 442,90.

 

VZPIERANIE

MUŽI

nad 105 kg.

1. Laša Talachadze (Gruz.) 473 - svetový rekord (215+258),
2. Gor Minasijan (Arm.) 451 (210+241),
3. Irakli Turmanidze (Gruz.) 448 (207+241),
4. Ruben Aleksanjan (Arm.) 440 (195+245),
5. Fernando Saraiva Reis (Braz.) 435 (195+240),
6. Rustam Ďangabajev (Uzb.) 432 (195+237),
7. Mart Seim (Est.) 430 (187+243), 8. Jiří Orság (ČR) 425 (185+240)
, ...
18. Ondrej Kružel (SR) 371 (165+206)

 

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. V centre našej pozornosti sú zákazníci. Už 50 rokov
  2. Tatra banka spustila najmodernejší internet banking pre firmy
  3. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných
  4. Iba dnes: Narodeninové predplatné SME.sk za 25 eur
  5. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy
  6. Dlhopisy 7,25 % p.a. majú najvýhodnejšiu nákupnú cenu v roku
  7. Zelené Grunty vám ponúknu viac, ako očakávate
  8. Kam do tepla v januári?
  9. First moment Turecko: využite zľavy na špičkové hotely
  10. Konzultácia so svetovými odborníkmi dokáže zachrániť život
  1. V centre našej pozornosti sú zákazníci. Už 50 rokov
  2. Začiatok roka patrí dani z nehnuteľností
  3. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných
  4. Tipy pre atraktívne poprsie po dojčení. Plastike povedzte nie
  5. Stanovisko spoločnosti Advokátska kancelária JUDr. Radomír Bžán
  6. Tatra banka spustila najmodernejší internet banking pre firmy
  7. Iba dnes: Narodeninové predplatné SME.sk za 25 eur
  8. Denník SME oslavuje 25 rokov rekordným počtom predplatiteľov
  9. Najinzerovanejšie zánovné auto roku 2017? Mnohých to prekvapí
  10. Stavebná fakulta STU pozýva na Deň otvorených dverí!
  1. Iba dnes: Narodeninové predplatné SME.sk za 25 eur 16 260
  2. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy 7 970
  3. Tatra banka spustila najmodernejší internet banking pre firmy 4 795
  4. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných 2 829
  5. Demänovku mieša iba jeden človek. Ako si strážia receptúru? 2 785
  6. Kam do tepla v januári? 2 348
  7. Dlhopisy 7,25 % p.a. majú najvýhodnejšiu nákupnú cenu v roku 2 323
  8. First moment Turecko: využite zľavy na špičkové hotely 2 079
  9. Zelené Grunty vám ponúknu viac, ako očakávate 1 219
  10. Divoký Island: cesta ostrovom ľadu a ohňa 1 196

Téma: OH Rio 2016: Prehľad výsledkov


Hlavné správy zo Sme.sk

ŠPORT

Sagan rozbiehal šprint pre kolegu, v druhej etape na Tour Down Under skončil štvrtý

V celkovom poradí je slovenský cyklista na treťom mieste.

DOMOV

Exekučná amnestia sa blíži, štát by odpúšťal dlhy

V poisťovni Dôvera chce dlhy odpustiť štyritisíc ľudí. Či sa s Unionom pripoja k amnestii, ktorú pripravuje štát, zatiaľ nepovedali.

DOMOV

Dobré ráno: Z úst im išli retiazky a klince, opisuje prácu exorcista

Exorcistu vyberie biskup, musí byť kňaz.

DOMOV

Učiteľ kandidoval proti riaditeľovi. Z telocvikára ho urobili chemikom

Primátor Kysuckého Nového Mesta nebol spokojný s novozvoleným riaditeľom, a tak nechal voľby opakovať. Na druhý pokus zvíťazil pôvodný šéf školy.

Neprehliadnite tiež

Sagan skončil v druhej etape na Tour Down Under štvrtý, vyhral ju Ewan

V celkovom poradí je slovenský cyklista na treťom mieste.

Rybáriková zvládla náročný súboj a postúpila do tretieho kola Australian Open

Slovenka sa v tejto fáze turnaja predstaví po prvý raz v kariére.

Svitko mal ťažký pád a zablúdil, napokon skončil až v tretej desiatke

Na čele priebežného poradia motocyklov sa ocitol Matthias Walkner.

Za zásluhy sa na olympiádu nechodí. Miklíka s Hudáčkom môžu nahradiť mladíci

Pri výbere podobných typov hráčov s podobnou formou by som uprednostnil hokejistov zo zahraničných súťaží, hovorí Eduard Hartmann.