Svietili mu laserom, nedal dve penalty. Argentínčan aj tak exceloval

David Silva (vpravo) a Nolito oslavujú gól do siete Steaua Bukurešť.
David Silva (vpravo) a Nolito oslavujú gól do siete Steaua Bukurešť. (Autor: SITA/AP)
TASR|16. aug 2016 o 22:47

O tri góly anglického klubu sa postaral Aguero.

BRATISLAVA. Prvú penaltu mu brankár zneškodnil, možno aj preto, že mu krátko predtým jeden z fanúšikov na štadióne svietil laserom do tváre. Útočník Manchester City Sergio Agüera však nepremenil ani druhú penaltu, keď mieril nad bránu.

Argentínčan bol napriek tomu hlavným hrdinom zápasu. V ďalšom priebehu dal tri góly.

Futbalisti Manchestru City aj preto suverénnym spôsobom potvrdili rolu favoritov, keď v utorňajšom prvom zápase play off Ligy majstrov 2016/2017 zvíťazili na ihrisku rumunskej Steauy Bukurešť vysoko 5:0.

Anglický tím pod taktovkou španielskeho kouča Pepa Guardiolu mal od úvodu jasnú prevahu.

Argentínsky kanonier si v 41. minúte napravil chuť po zlyhaniach z bieleho bodu, keď nadviazal na presný zásah Davida Silvu a poslal City do dvojgólového polčasového trháku.

V 49. minúte zvýšil Nolito už na 3:0 pre semifinalistu uplynulej edície LM, ktorý nekompromisne potrestal zaváhania súperovej defenzívy. V závere sa ešte dvakrát presadil Agüero a skompletizoval hetrik.

Dánsky majster FC Kodaň zdolal APOEL Nikózia 1:0, v drese dánskeho tímu nastúpil v 88. minúte do hry slovenský stredopoliar Ján Greguš.

Duel viedol český rozhodca Pavel Královec, ktorému na čiare asistoval Slovák Roman Slyško.

Ajax Amsterdam v nemajstrovskej vetve iba remizoval doma s FK Rostov 1:1. Borussia Mönchengladbach sa výrazne priblížila k postupu do skupinovej fázy víťazstvom 3:1 na pôde Young Boys Bern.

Ďalšie zápasy sú na programe v stredu. Odvety play off sa budú hrať 23., resp. 24. augusta.

Góly: 38. Klaassen (z 11 m) - 13. Noboa

Steaua Bukurešť - Manchester City 0:5 (0:2)

Góly: 13. Silva, 41., 78. a 89. Agüero, 49. Nolito

Young Boys Bern - Borussia Mönchengladbach 1:3 (0:1)

Góly: 56. Sulejmani - 11. Raffael, 67. Hahn, 69. Rochat (vl.)

Domov»Futbal»Liga majstrov»Svietili mu laserom, nedal dve penalty. Argentínčan aj tak exceloval