Rio 2016: Kompletné výsledky (streda 17. augusta)

Pozrite si súhrn dnešných výsledkov z olympiády v Riu.

Medaila, o ktorú bojuje každý športovec na olympiáde v Riu.(Zdroj: TASR/AP)

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA

MUŽI

K2 1000 m - II. semifinále (prvé 3 lode do finále):
1. Emanuel Silva, Joao Ribeiro (Portug.) 3:18,099 min,
2. Ričardas Nekriosius, Andrej Olijnik (Lit.) 3:18,526,
3. ERIK VLČEK, JURAJ TARR (SR) 3:19,372

ŽENY

K1 500 m - III. semifinále:
1. Danuta Kozáková (Maď.) 1:54,241,
2. Emma Jörgensenová (Dán.) 1:55,193,
3. Jü čou (Čína) 1:55,311,
4. Jelena Anjušinová (Rus.) 1:57,229 - postúpili do A-finále,
5. MARTINA KOHLOVÁ (SR) 1:57,801 - postúpila do B-finále,
6. Naomi Floodová (Austr.) 2:01,910, 7. Lasma Liepová (Tur.) 2:08,450

ATLETIKA

MUŽI

Hod kladivom - kvalifikácia:
1. Wojciech Nowicki (Poľ.) 77,64 m,
2. Ivan Tichon (Biel.) 76,51,
3. Dilšod Nazarov (Tadž.) 76,39,
4. Krisztian Pars (Maď.) 75,49,
5. Diego Del Real (Mex.) 75,19,
6. Sergej Marghijev (Mold.) 74,97,
7. David Söderberg (Fín.) 74,64,
8. Sergej Kalamojec (Bielorus.) 74,29,
9. Wagner Domingos (Braz.) 74,17,
10. MARCEL LOMNICKÝ (SR) 74,16,
11. Yevhen Vynohradov (Ukr.) 73,95,
12. Ašraf Elseify (Kat.) 73,47

3000 m prek.:
1. Conseslus Kipruto (Keňa) 8:03,28 min,
2. Evan Jager (USA) +1,00,
3. Ezekiel Kemboi (Keňa) +5,19,
4. Mahiedine Mekhissi (Fr.) +8,24;
5. Soufiane Elbakkali (Marok.) +11,07,
6. Yoann Kowal (Fr.) +13,47,
7. Brimin Kiprop Kipruto (Keňa) +15,51,
8. Amor Ben Yahia (Tun. +18,39,
9. Hillary Bor (USA) +19,47,
10. Donald Cabral (USA) +22,46

Desaťboj (po 5 z 10 disciplín):
1. Ashton Eaton (USA) 4621 bodov,
2. Kai Kazmirek (Nem.) 4500,
3. Damian Warner (Kan.) 4489,
4. Kevin Mayer (Fr.) 4435,
5. Jeremy Taiwo (USA) 4419,
6. Larbi Bourrada (Alž.) 4378,
7. Oleksij Kasianov (Ukr.) 4309,
8. Kurt Felix (Gren.) 4290

ŽENY

800 m - rozbehy:
1. Melissa Bishopová (Kan.) 1:58,38,
2. Marina Arzamasovová (Bielorus.) +0,06,
3. Habitam Alemuová (Eti.) +0,61,
4. Selina Büchelová (Švajč.) +0,62,
5. Noelie Yarigová (Ben.) +0,74,
6. Caster Semenyaová (JAR) +0,93,
... 
28. LUCIA HRIVNÁK KLOCOVÁ (SR) +2,19

200 m:
1. Elaine Thompsonová (Jam.) 21,78 s,
2. Dafne Schippersová (Hol.) 21,88,
3. Tori Bowieová (USA) 22,15,
4. Marie-Josee Ta Louová (Pobr. Slon.) 22,21,
5. Dina Asherová-Smithová (V. Brit.) 22,31,
6. Michelle-Lee Ahyeová (Trin. a Tob.) 22,34,
7. Deajah Stevensová (USA) 22,65,
8. Ivet Lalovová-Colliová (Bul.) 22,69

100 m prek.:
1. Brianna Rollinsová 12,48 s,
2. Nia Aliová 12,59,
3. Kristi Castlinová (všetky USA) 12,61,
4. Cindy Ofiliová (V. Brit.) 12,63,
5. Cindy Rolederová (Nem.) 12,74,
6. Pedrya Seymourová (Bah.) 12,76,
7. Tiffany Porterová (V. Brit.) 12,76,
8. Phylicia Georgeová (Kan.) 12,89

Diaľka:
1. Tianna Bartolettová 717 cm,
2. Britney Reesová (obe USA) 715,
3. Ivana Španovičová (Srb.) 708,
4. Malaika Mihambová (Nem.) 695,
5. Ese Brumeová (Nigér.) 681,
6. Ksenija Baltová (Est.) 679,
7. Brooke Strattonová (Aus.) 674,
8. Jazmin Sawyersová (V. Brit.) 669

 

FUTBAL

MUŽI

Semifinále:

Brazília - Honduras 6:0 (3:0)

Góly. 1. a 90.+ Neymar (druhý z 11 m), 26. a 35. Gabriel Jesus, 51. Marquinhos, 79. Luan

Nigéria - Nemecko 0:2 (0:1)

Góly: 9. Klostermann, 89. Petersen

 

VOLEJBAL

MUŽI

Štvrťfinále:

Kanada - Rusko 0:3 (-15, -20, -18)

USA - Poľsko 3:0 (23, 22, 20)

Taliansko - Irán 3:0 (29, 19, 17)

Brazília - Argentína 3:1 (22, -17, 19, 23)

HÁDZANÁ

MUŽI

Štvrťfinále:

Brazília - Francúzsko 27:34 (16:16)

Nemecko - Katar 34:22 (16:12)

Slovinsko - Dánsko 30:37 (13:16)

Chorvátsko - Poľsko 27:30 (14:18)

GOLF

ŽENY

Po prvom dni:

1. Ariya Jutanugarnová (Thaj.) 65 úderov

2. Inbee Park a Seiyoung Kim (obaja Kórea) 66

4. Nicole Broch Larsenová (Dán.), Candie Kungová (Taiwan) a Carlota Cigandová (Šp.) 67

VODNÉ PÓLO

ŽENY

Semifinále: 
Rusko - Taliansko 9:12 (2:2, 2:4, 0:2, 5:4)

Maďarsko - USA 10:14 (2:3, 3:5, 3:4, 2:2)

O 5. - 8. miesto: 
Austrália - Brazília 11:4 (2:1, 3:1, 4:1, 2:1)

Španielsko - Čína 11:6 (2:2, 2:0, 4:2, 3:2)

STOLNÝ TENIS

MUŽI

Súťaž družstiev

o 3. miesto:

Kórejská republika - Nemecko 1:3

Finále

Čína - Japonsko 3:1

Konečné poradie:

1. Čína (Lung Ma, Sin Sü, Ťi-kche Čang),
2. Japonsko (Koki Niwa, Jun Mizutani, Maharu Jošimura),
3. Nemecko (Bastian Steger, Dimitrij Ovčarov, Timo Boll),
4. Kórejská rep,
5. Rakúsko, Veľká Británia, Hongkong a Švédsko

BASKETBAL

MUŽI

Štvrťfinále:

Španielsko - Francúzsko 92:67 (19:16, 24:14, 26:19, 23:18)

Austrália - Litva 90:64 (26:17, 22:13, 22:13, 20:21)

USA - Argentína 105:78 (25:21, 31:19, 31:21, 18:17)

Chorvátsko - Srbsko 83:86 (19:20, 19:12, 14:34, 31:20)
 

JAZDECTVO

MUŽI

Parkúr družstiev:
1. Francúzsko (Roger-Yves Bost, Kevin Staut, Philippe Rosier, Penelope Leprevostová) 3. tr body,
2. USA 5,
3. Nemecko 8 (v rozskoku 0),
4. Kanada 8, 5. Brazília 13,
6. Švajčiarsko 15

BEDMINTON 

ŽENY

Dvojhra - štvrťfinále: 
Lee Čchong Wej (Malajzia-1) - Čchou Tchien Čchen (Taiw.-6) 2:0 (6, 15)
Lin Tan (Čína-3) - Srikanth Kidambi (India-9) 2:1 (6, -11, 18)
Čchen Lung (Čína-2) - Son Wan Ho (Kór. rep.-8) 2:1 (11, -18, 11)
Viktor Axelsen (Dán.-4) - Rajiv Ouseph (V. Brit.-13) 2:0 (12, 16)

Miešaná štvorhra - finále:
Tontowi Ahmad, Lilyana Natsirová (Indon.-3) - Peng Soon Chan, Liu Ying Goh (Malaj.) 2:0 (14, 12)

o 3. miesto: 
Čang Nan, Čao Jün-lej (Čína-1) - Sü Čchen, Ma Ťin (Čína) 2:0 (7, 11) 

POZEMNÝ HOKEJ

ŽENY

Semifinále:

Holandsko - Nemecko 5:4 po rozstrele (1:1)

Nový Zéland - Veľká Británia 0:3 (0:1)

ZÁPASENIE

ŽENY

voľný štýl - do 48 kg: 

1. Eri Tosaková (Jap.)

2. Marija Stadniková (Azer.)

3. Elica Atanasovová Jankovová (Bulh.) a Sun Ja-nan (Čína)

5. Patricia Alejandra Bermudezová (Arg.) a Žuldiz Ješimovová (Kaz.)

7. Iwona Nina Matkowská (Poľ.)

8. Carolina Castillová Hidalgová (Kol.) 

voľný štýl - do 58 kg: 

1. Kaori Ičová (Jap.)

2. Valerija Koblovová Žolobovová (Rus.)

3. Sakši Maliková (India) a Marwa Amriová (Tun.)

5. Aisuluu Tinibekovová (Kirg.) a Julia Ratkevičová (Azer.)

7. Orchon Purevdorjová (Mong.)

8. Jackeline Renteriová Castillová (Kol.)

 voľný štýl do 69 kg:

1. Sara Došová (Jap.),
2. Natalia Vorobjevová (Rus.),
3. Anna Jenny Franssonová (Švéd.) a Elmira Syzdykovová (Kaz.),
5. Enas Mostata Youssef Ahmedová (Egypt) a Dorothy Erszebet Yeatsová (Kan.)

BOX

MUŽI

Štvrťfinále - do 52 kg:

Šachobidin Zojrov (Uzb.) - Elvin Mamišzada (Azer.) 3:0

Joel Segundo Finol (Ven.) - Mohamed Flissi (Alž.) 3:0

Michail Alojan (Rus.) - David Ceiber Avila (Kol.) 3:0

Chu Ťien-kuan (Čína) - Yosbany Veitía (Kuba) 2:1 

Finále - do 69 kg:

Danijar Jeleusinov (Kaz.) - Šachram Gijasov (Uzb.) 3:0 (29:28, 29:28, 29:28)

ŽENY

Štvrťfinále - do 75 kg:

Claresa Maria Shieldsová (USA) - Jaroslava Jakušinová (Rus.) 3:0 

Dariga Šakimovová (Kaz.) - Chadija Mardiová (Mar.) 3:0

Li Čchien (Čína) - Andreia Bandeirová (Braz.) 3:0

Nouchka Fontijnová (Hol.) - Savannah Marshallová (V. Brit.) 2:0

 

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL

Finále:

Ágatha Bednarczuková, Bárbara Seixasová De Freitasová (Braz.-2) - Laura Ludwigová, Kira Walkenhorstová (Nem.-4) 0:2 (-18, -14)

O 3. miesto:
Larissa Francová-Maestriniová, Talita Da Rocha Antunesová (Braz.-1) - Kerri Walshová-Jenningsová, April Rossová (USA-3) 1:2 (17, -17, -9)


Konečné poradie:
1. Laura Ludwigová, Kira Walkenhorstová (Nem.),
2. Ágatha Bednarczuková, Bárbara Seixasová De Freitasová (Braz.),
3. Kerri Walshová-Jenningsová, April Rossová (USA),
4. Larissa Francová-Maestriniová, Talita Da Rocha Antunesová (Braz.),
 

TAEKWONDO

MUŽI:
do 58 kg:
1. Čao Šuaj (Čína),
2. Tawin Janprab (Thaj.),
3. Kim Tä-hun (Kór. rep.) a Luisito Pie (Dom. rep.),
5. Carlos Rubén Navarro Valdez (Mex.) a Jesús Tortosa Cabrera (Šp.),
7. Omar Hajjami (Mar.) a Safwan Khalil (Aus.)

ŽENY:

do 49 kg:

Finále

Sohui Kim (Kórejská rep.) - Tijana Bogdanovičová (Srb.) 7:6

Konečné poradie
1. Sohui Kim (Kórejská rep.),
2. Tijana Bogdanovičová (Srb.),
3. Patimat Abakarovová (Azer.) a Panipak Wongpattanakitová (Thaj.),
5. Itzel Adilene Manjarrez Bastidasová (Mex.) a Yasmina Aziezová (Fr.)

 

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Najvyššie ocenenie štvrtýkrát pre Martinus
  2. Šokujúce: ako sa každý Slovák dokáže ľahko naučiť po anglicky
  3. Voda, kotol, vymknutie: Čo stoja najčastejšie domáce katastrofy?
  4. Žijú, lebo sa nevzdali. Príbehy ľudí bojujúcich za svoje zdravie
  5. Nový Volkswagen Arteon sa predstaví na bratislavskom autosalóne
  6. Last minute dovolenka sa dá kupiť výhodne už teraz
  7. Legendárna Štefánka opäť ožíva pod sieťou Pulitzer family
  8. Päť tipov, kam na predĺžený víkend v máji
  9. Inteligencia vo všetkom
  10. Volvo V90 Cross Country je pripravené na každé dobrodružstvo
  1. Odborníci poradia, komu sa oplatí využívať obnoviteľné zdroje
  2. Katarína (28): Z bývania na Nobelovej mám dobrý pocit
  3. Šokujúce: ako sa každý Slovák dokáže ľahko naučiť po anglicky
  4. Poslanci dnes dali jasne najavo, že plot na námestí nechcú
  5. HB Reavis so silnými výsledkami za rok 2016
  6. 3 šťavnaté spôsoby, ako povzbudiť výkon mozgu
  7. Najvyššie ocenenie štvrtýkrát pre Martinus
  8. Budúcnosť EÚ a inteligentných miest
  9. Todos predstaví 4 americké premiéry na Autosalóne
  10. Ekonomický a účtovný softvér Humanet oslavuje
  1. Legendárna Štefánka opäť ožíva pod sieťou Pulitzer family 23 953
  2. Last minute dovolenka sa dá kupiť výhodne už teraz 8 607
  3. Žijú, lebo sa nevzdali. Príbehy ľudí bojujúcich za svoje zdravie 6 563
  4. Päť tipov, kam na predĺžený víkend v máji 6 444
  5. 5 krokov k vlastnému bývaniu 6 252
  6. Nové auto alebo radšej jazdenka? 9 rád pre správne rozhodnutie 4 834
  7. Nový Volkswagen Arteon sa predstaví na bratislavskom autosalóne 4 355
  8. Voda, kotol, vymknutie: Čo stoja najčastejšie domáce katastrofy? 3 709
  9. Volvo V90 Cross Country je pripravené na každé dobrodružstvo 2 948
  10. Moderný bungalov očami mladých architektov 1 561

Téma: OH Rio 2016: Prehľad výsledkov


Hlavné správy zo Sme.sk

PLUS

Milan Kňažko: Fico klame, keď tvrdí, že nevedel, kam sa sťahuje

Keď nie ste aktívny v obrane svojich práv, prídete o ne, tvrdí MILAN KŇAŽKO.

DOMOV

Pri kontrole pošty sa Danko môže pozrieť do zahraničia

Preverovanie zásielok robí aj pošta. Obálky však neotvárajú.

KOMENTÁRE

Bez Radičovej, bez Kisku a bez obáv: v čom majú Mihál s Beblavým nevýhodu

Postačia úroveň a normálnosť na úspech v politike? Alebo budú práve naopak, hendikepom?

Neprehliadnite tiež

Prečo Slováci nechcú prísť na MS? Na vine nie sú hráči, tvrdí Staňa

Hokejová reprezentácia nemá pred majstrovstvami sveta ani jedného hráča z NHL.

AKTUALIZOVANÉ O 21:45

Na veľké slovenské derby prišlo vyše tritisíc divákov, Slovan v ňom zdolal Trnavu

Podbrezová uspela hneď v prvom dueli pod vedením nového trénera.

AKTUALIZOVANÉ O 20:55

Diváci tlieskali i bučali. Šarapovová odohrala svoj prvý zápas po vypršaní trestu

Ruská tenistka v stretnutí prvého kola na podujatí v Stuttgarte nestratila ani set.

Na MS v Rusku budú po prvý raz v histórii k dispozícii videorozhodcovia

Na systém máme len pozitívne referencie, takže ho použijeme, uviedol šéf FIFA.


Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop