Rio 2016: Kompletné výsledky (streda 17. augusta)

Pozrite si súhrn dnešných výsledkov z olympiády v Riu.

Medaila, o ktorú bojuje každý športovec na olympiáde v Riu.(Zdroj: TASR/AP)

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA

MUŽI

K2 1000 m - II. semifinále (prvé 3 lode do finále):
1. Emanuel Silva, Joao Ribeiro (Portug.) 3:18,099 min,
2. Ričardas Nekriosius, Andrej Olijnik (Lit.) 3:18,526,
3. ERIK VLČEK, JURAJ TARR (SR) 3:19,372

ŽENY

K1 500 m - III. semifinále:
1. Danuta Kozáková (Maď.) 1:54,241,
2. Emma Jörgensenová (Dán.) 1:55,193,
3. Jü čou (Čína) 1:55,311,
4. Jelena Anjušinová (Rus.) 1:57,229 - postúpili do A-finále,
5. MARTINA KOHLOVÁ (SR) 1:57,801 - postúpila do B-finále,
6. Naomi Floodová (Austr.) 2:01,910, 7. Lasma Liepová (Tur.) 2:08,450

ATLETIKA

MUŽI

Hod kladivom - kvalifikácia:
1. Wojciech Nowicki (Poľ.) 77,64 m,
2. Ivan Tichon (Biel.) 76,51,
3. Dilšod Nazarov (Tadž.) 76,39,
4. Krisztian Pars (Maď.) 75,49,
5. Diego Del Real (Mex.) 75,19,
6. Sergej Marghijev (Mold.) 74,97,
7. David Söderberg (Fín.) 74,64,
8. Sergej Kalamojec (Bielorus.) 74,29,
9. Wagner Domingos (Braz.) 74,17,
10. MARCEL LOMNICKÝ (SR) 74,16,
11. Yevhen Vynohradov (Ukr.) 73,95,
12. Ašraf Elseify (Kat.) 73,47

3000 m prek.:
1. Conseslus Kipruto (Keňa) 8:03,28 min,
2. Evan Jager (USA) +1,00,
3. Ezekiel Kemboi (Keňa) +5,19,
4. Mahiedine Mekhissi (Fr.) +8,24;
5. Soufiane Elbakkali (Marok.) +11,07,
6. Yoann Kowal (Fr.) +13,47,
7. Brimin Kiprop Kipruto (Keňa) +15,51,
8. Amor Ben Yahia (Tun. +18,39,
9. Hillary Bor (USA) +19,47,
10. Donald Cabral (USA) +22,46

Desaťboj (po 5 z 10 disciplín):
1. Ashton Eaton (USA) 4621 bodov,
2. Kai Kazmirek (Nem.) 4500,
3. Damian Warner (Kan.) 4489,
4. Kevin Mayer (Fr.) 4435,
5. Jeremy Taiwo (USA) 4419,
6. Larbi Bourrada (Alž.) 4378,
7. Oleksij Kasianov (Ukr.) 4309,
8. Kurt Felix (Gren.) 4290

ŽENY

800 m - rozbehy:
1. Melissa Bishopová (Kan.) 1:58,38,
2. Marina Arzamasovová (Bielorus.) +0,06,
3. Habitam Alemuová (Eti.) +0,61,
4. Selina Büchelová (Švajč.) +0,62,
5. Noelie Yarigová (Ben.) +0,74,
6. Caster Semenyaová (JAR) +0,93,
... 
28. LUCIA HRIVNÁK KLOCOVÁ (SR) +2,19

200 m:
1. Elaine Thompsonová (Jam.) 21,78 s,
2. Dafne Schippersová (Hol.) 21,88,
3. Tori Bowieová (USA) 22,15,
4. Marie-Josee Ta Louová (Pobr. Slon.) 22,21,
5. Dina Asherová-Smithová (V. Brit.) 22,31,
6. Michelle-Lee Ahyeová (Trin. a Tob.) 22,34,
7. Deajah Stevensová (USA) 22,65,
8. Ivet Lalovová-Colliová (Bul.) 22,69

100 m prek.:
1. Brianna Rollinsová 12,48 s,
2. Nia Aliová 12,59,
3. Kristi Castlinová (všetky USA) 12,61,
4. Cindy Ofiliová (V. Brit.) 12,63,
5. Cindy Rolederová (Nem.) 12,74,
6. Pedrya Seymourová (Bah.) 12,76,
7. Tiffany Porterová (V. Brit.) 12,76,
8. Phylicia Georgeová (Kan.) 12,89

Diaľka:
1. Tianna Bartolettová 717 cm,
2. Britney Reesová (obe USA) 715,
3. Ivana Španovičová (Srb.) 708,
4. Malaika Mihambová (Nem.) 695,
5. Ese Brumeová (Nigér.) 681,
6. Ksenija Baltová (Est.) 679,
7. Brooke Strattonová (Aus.) 674,
8. Jazmin Sawyersová (V. Brit.) 669

 

FUTBAL

MUŽI

Semifinále:

Brazília - Honduras 6:0 (3:0)

Góly. 1. a 90.+ Neymar (druhý z 11 m), 26. a 35. Gabriel Jesus, 51. Marquinhos, 79. Luan

Nigéria - Nemecko 0:2 (0:1)

Góly: 9. Klostermann, 89. Petersen

 

VOLEJBAL

MUŽI

Štvrťfinále:

Kanada - Rusko 0:3 (-15, -20, -18)

USA - Poľsko 3:0 (23, 22, 20)

Taliansko - Irán 3:0 (29, 19, 17)

Brazília - Argentína 3:1 (22, -17, 19, 23)

HÁDZANÁ

MUŽI

Štvrťfinále:

Brazília - Francúzsko 27:34 (16:16)

Nemecko - Katar 34:22 (16:12)

Slovinsko - Dánsko 30:37 (13:16)

Chorvátsko - Poľsko 27:30 (14:18)

GOLF

ŽENY

Po prvom dni:

1. Ariya Jutanugarnová (Thaj.) 65 úderov

2. Inbee Park a Seiyoung Kim (obaja Kórea) 66

4. Nicole Broch Larsenová (Dán.), Candie Kungová (Taiwan) a Carlota Cigandová (Šp.) 67

VODNÉ PÓLO

ŽENY

Semifinále: 
Rusko - Taliansko 9:12 (2:2, 2:4, 0:2, 5:4)

Maďarsko - USA 10:14 (2:3, 3:5, 3:4, 2:2)

O 5. - 8. miesto: 
Austrália - Brazília 11:4 (2:1, 3:1, 4:1, 2:1)

Španielsko - Čína 11:6 (2:2, 2:0, 4:2, 3:2)

STOLNÝ TENIS

MUŽI

Súťaž družstiev

o 3. miesto:

Kórejská republika - Nemecko 1:3

Finále

Čína - Japonsko 3:1

Konečné poradie:

1. Čína (Lung Ma, Sin Sü, Ťi-kche Čang),
2. Japonsko (Koki Niwa, Jun Mizutani, Maharu Jošimura),
3. Nemecko (Bastian Steger, Dimitrij Ovčarov, Timo Boll),
4. Kórejská rep,
5. Rakúsko, Veľká Británia, Hongkong a Švédsko

BASKETBAL

MUŽI

Štvrťfinále:

Španielsko - Francúzsko 92:67 (19:16, 24:14, 26:19, 23:18)

Austrália - Litva 90:64 (26:17, 22:13, 22:13, 20:21)

USA - Argentína 105:78 (25:21, 31:19, 31:21, 18:17)

Chorvátsko - Srbsko 83:86 (19:20, 19:12, 14:34, 31:20)
 

JAZDECTVO

MUŽI

Parkúr družstiev:
1. Francúzsko (Roger-Yves Bost, Kevin Staut, Philippe Rosier, Penelope Leprevostová) 3. tr body,
2. USA 5,
3. Nemecko 8 (v rozskoku 0),
4. Kanada 8, 5. Brazília 13,
6. Švajčiarsko 15

BEDMINTON 

ŽENY

Dvojhra - štvrťfinále: 
Lee Čchong Wej (Malajzia-1) - Čchou Tchien Čchen (Taiw.-6) 2:0 (6, 15)
Lin Tan (Čína-3) - Srikanth Kidambi (India-9) 2:1 (6, -11, 18)
Čchen Lung (Čína-2) - Son Wan Ho (Kór. rep.-8) 2:1 (11, -18, 11)
Viktor Axelsen (Dán.-4) - Rajiv Ouseph (V. Brit.-13) 2:0 (12, 16)

Miešaná štvorhra - finále:
Tontowi Ahmad, Lilyana Natsirová (Indon.-3) - Peng Soon Chan, Liu Ying Goh (Malaj.) 2:0 (14, 12)

o 3. miesto: 
Čang Nan, Čao Jün-lej (Čína-1) - Sü Čchen, Ma Ťin (Čína) 2:0 (7, 11) 

POZEMNÝ HOKEJ

ŽENY

Semifinále:

Holandsko - Nemecko 5:4 po rozstrele (1:1)

Nový Zéland - Veľká Británia 0:3 (0:1)

ZÁPASENIE

ŽENY

voľný štýl - do 48 kg: 

1. Eri Tosaková (Jap.)

2. Marija Stadniková (Azer.)

3. Elica Atanasovová Jankovová (Bulh.) a Sun Ja-nan (Čína)

5. Patricia Alejandra Bermudezová (Arg.) a Žuldiz Ješimovová (Kaz.)

7. Iwona Nina Matkowská (Poľ.)

8. Carolina Castillová Hidalgová (Kol.) 

voľný štýl - do 58 kg: 

1. Kaori Ičová (Jap.)

2. Valerija Koblovová Žolobovová (Rus.)

3. Sakši Maliková (India) a Marwa Amriová (Tun.)

5. Aisuluu Tinibekovová (Kirg.) a Julia Ratkevičová (Azer.)

7. Orchon Purevdorjová (Mong.)

8. Jackeline Renteriová Castillová (Kol.)

 voľný štýl do 69 kg:

1. Sara Došová (Jap.),
2. Natalia Vorobjevová (Rus.),
3. Anna Jenny Franssonová (Švéd.) a Elmira Syzdykovová (Kaz.),
5. Enas Mostata Youssef Ahmedová (Egypt) a Dorothy Erszebet Yeatsová (Kan.)

BOX

MUŽI

Štvrťfinále - do 52 kg:

Šachobidin Zojrov (Uzb.) - Elvin Mamišzada (Azer.) 3:0

Joel Segundo Finol (Ven.) - Mohamed Flissi (Alž.) 3:0

Michail Alojan (Rus.) - David Ceiber Avila (Kol.) 3:0

Chu Ťien-kuan (Čína) - Yosbany Veitía (Kuba) 2:1 

Finále - do 69 kg:

Danijar Jeleusinov (Kaz.) - Šachram Gijasov (Uzb.) 3:0 (29:28, 29:28, 29:28)

ŽENY

Štvrťfinále - do 75 kg:

Claresa Maria Shieldsová (USA) - Jaroslava Jakušinová (Rus.) 3:0 

Dariga Šakimovová (Kaz.) - Chadija Mardiová (Mar.) 3:0

Li Čchien (Čína) - Andreia Bandeirová (Braz.) 3:0

Nouchka Fontijnová (Hol.) - Savannah Marshallová (V. Brit.) 2:0

 

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL

Finále:

Ágatha Bednarczuková, Bárbara Seixasová De Freitasová (Braz.-2) - Laura Ludwigová, Kira Walkenhorstová (Nem.-4) 0:2 (-18, -14)

O 3. miesto:
Larissa Francová-Maestriniová, Talita Da Rocha Antunesová (Braz.-1) - Kerri Walshová-Jenningsová, April Rossová (USA-3) 1:2 (17, -17, -9)


Konečné poradie:
1. Laura Ludwigová, Kira Walkenhorstová (Nem.),
2. Ágatha Bednarczuková, Bárbara Seixasová De Freitasová (Braz.),
3. Kerri Walshová-Jenningsová, April Rossová (USA),
4. Larissa Francová-Maestriniová, Talita Da Rocha Antunesová (Braz.),
 

TAEKWONDO

MUŽI:
do 58 kg:
1. Čao Šuaj (Čína),
2. Tawin Janprab (Thaj.),
3. Kim Tä-hun (Kór. rep.) a Luisito Pie (Dom. rep.),
5. Carlos Rubén Navarro Valdez (Mex.) a Jesús Tortosa Cabrera (Šp.),
7. Omar Hajjami (Mar.) a Safwan Khalil (Aus.)

ŽENY:

do 49 kg:

Finále

Sohui Kim (Kórejská rep.) - Tijana Bogdanovičová (Srb.) 7:6

Konečné poradie
1. Sohui Kim (Kórejská rep.),
2. Tijana Bogdanovičová (Srb.),
3. Patimat Abakarovová (Azer.) a Panipak Wongpattanakitová (Thaj.),
5. Itzel Adilene Manjarrez Bastidasová (Mex.) a Yasmina Aziezová (Fr.)

 

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Egejská riviéra: Ktoré letovisko je pre vás najlepšie?
  2. Slovensko má pralesy, púšť aj kameňopád. Už ste ich videli?
  3. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných
  4. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy
  5. Dlhopisy 7,25 % p.a. majú najvýhodnejšiu nákupnú cenu v roku
  6. Zelené Grunty vám ponúknu viac, ako očakávate
  7. Kam do tepla v januári?
  8. First moment Turecko: využite zľavy na špičkové hotely
  9. Konzultácia so svetovými odborníkmi dokáže zachrániť život
  10. Divoký Island: cesta ostrovom ľadu a ohňa
  1. Objavte majestátne Tatry kúsok po kúsku
  2. Alarica – new business project in the market of shoes
  3. Ako jazdiť na snehu alebo ľade?
  4. Egejská riviéra: Ktoré letovisko je pre vás najlepšie?
  5. Slovensko má pralesy, púšť aj kameňopád. Už ste ich videli?
  6. Toto tajomstvo vrcholoví športovci dlho skrývali
  7. Vlani sme si vyberali z vyše pol milióna inzerovaných áut
  8. V centre našej pozornosti sú zákazníci. Už 50 rokov
  9. Začiatok roka patrí dani z nehnuteľností
  10. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných
  1. Egejská riviéra: Ktoré letovisko je pre vás najlepšie? 9 510
  2. Slovensko má pralesy, púšť aj kameňopád. Už ste ich videli? 6 641
  3. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných 5 122
  4. Tatra banka spustila najmodernejší internet banking pre firmy 4 011
  5. Toto tajomstvo vrcholoví športovci dlho skrývali 3 428
  6. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy 3 272
  7. Kam do tepla v januári? 2 278
  8. First moment Turecko: využite zľavy na špičkové hotely 2 002
  9. Dlhopisy 7,25 % p.a. majú najvýhodnejšiu nákupnú cenu v roku 1 887
  10. Zelené Grunty vám ponúknu viac, ako očakávate 1 149

Téma: OH Rio 2016: Prehľad výsledkov


Hlavné správy zo Sme.sk

ŠPORT

Sagan sa nestane celkovým víťazom Tour Down Under, piatu etapu vyhral Porte

Slovenský cyklista ostal lídrom bodovacej súťaže.

SVET

Verejný nepriateľ Soros. Ako Orbán decimuje kritikov

Maďarský premiér si spravil agendu z útokov na migrantov aj médiá.

KOMENTÁRE

Maďari sa už inak ako smiechom brániť nevedia

Antiorbánovský front sa ocitol v situácii, keď vysvetľovanie stratilo význam.

Neprehliadnite tiež

Sagan sa nestane celkovým víťazom Tour Down Under, piatu etapu vyhral Porte

Slovenský cyklista ostal lídrom bodovacej súťaže.

Nechcel som, aby Nasťa odišla z Ruska. Dnes to chápem, tvrdí jej brat

Ruský biatlon je v útlme. Ako je možné, že Kuzminová vyhráva, a naši nie, čudujú sa Rusi.

Príprava na olympiádu? Biatlonisti vyzvú Björndalena

Biatlonové ME nemajú taku prestíž ako je to v iných športoch. Slovákov však v Ridnaun môže popreháňať Ole Einar Björndalen.

Országha nepustia na ZOH: Chápem klubovú politiku, chyba sa stala dávno predtým

To, že nie je u nás reprezentačná prestávka, je naozaj udivujúce, doplnil Országh.

Ladislav Nagy zariadil triumf Košíc, Poprad zdolal Trenčín

Pozrite si sumár piatkových výsledkov Tipsport ligy.