Barcelona vyhrala Španielsky superpohár, hviezdou zápasu Arda Turan

Barcelona opäť oslavuje.
Barcelona opäť oslavuje. (Autor: SITA/AP)
SITA|18. aug 2016 o 09:00

V prvom zápase vyhrala Barcelona nad Sevillou 2:0.

Výsledok stredajšieho odvetného zápasu finále Španielskeho superpohára vo futbale:

FC Barcelona - FC Sevilla 3:0 (1:0) - prvý zápas: 2:0, Barcelona získala trofej

Góly: 10. a 46. Turan, 55. Messi

BARCELONA. Futbalisti FC Barcelona získali trinástykrát Španielsky superpohár. Turecký stredopoliar Arda Turan strelil dva góly, tretí pridal Lionel Messi a úradujúci španielsky majster zdolal FC Sevilla v domácej odvete finále národného superpohára 3:0. U súpera vyhral minulý víkend 2:0 a získal prvú trofej v novej sezóne.

Turan už v 10. min po Messiho prihrávke prakticky rozhodol o osude celého finále. Sevilla potrebovala na celkový úspech potom streliť tri góly a žiaden neinkasovať, ale koncovka jej nevychádza a kapitulovala ešte dvakrát. V 33. min nepremenil hosťujúci Vicente Iborra pokutový kop, po zmene strán zvýšil Turan a skóre uzavrel hlavou Messi.

Barcelona vyhrala španielsky superpohár: fotogaléria

18.8.2016

Barcelona, ktorá hrala bez brazílskeho olympionika Neymara, získala Španielsky superpohár prvýkrát od roku 2013. Súboj dohrávala s desiatimi hráčmi, keďže desať minút pred záverom z hry odstúpil Javier Mascherano a tréner Luis Enrique si vyčerpal povolenú kvótu troch striedaní.

"Moji zverenci ma neprestávajú prekvapovať, stále sa v našej hre objaví nový pozitívny prvok. Vyhrali ďalšiu trofej, čo dokazuje, s akou intenzitou a nasadením pristupujú k zápasom," skonštatoval Luis Enrique, pod ktorého vedením získala Barcelona osem z desiatich možných trofejí.

Superpohár zdvihol nad hlavu ako prvý Messi, ktorý v úvode ročníka všetkých šokoval novou farbou vlasov.

Sevilla nepremenila ani druhé tohtosezónne finálové snaženie na úspech, nedávno prehrala v Európskom superpohári s Realom Madrid po predĺžení.

"Hrali sme dvoje finále, boli to akoby rozhodujúce súboje Ligy majstrov proti najlepším tímom na svete. Teraz sa už budeme pripravovať na prvý ligový zápas s Espanyolom. V ňom musíme byť už stopercentní," uviedol tréner Sevilly Jorge Sampaoli.

Domov»Futbal»Španielsko»Barcelona vyhrala Španielsky superpohár, hviezdou zápasu Arda Turan