Rio 2016: Kompletné výsledky (štvrtok 18. augusta)

Pozrite si súhrn dnešných výsledkov z olympiády v Riu.

Zlatá medaila z olympiády v Riu de Janeiro.(Zdroj: TASR/AP)

TRIATLON

MUŽI

1. Alistair Brownlee (V. Brit.) 1:45:01 h,
2. Jonathan Brownlee (V. Brit.) +6 s,
3. Henri Schoeman (JAR) +42,
4. Richard Murray (JAR) +49,
5. Joao Pereira (Portug.) +51,
6. Marten Van Riel (Belg.) +1:02 min.,
7. Vincent Luis (Fr.) +1:11,
8. Mario Mola (Šp.) +1:25,
9. Aaron Royle (Aus.) +1:41,
10. Ryan Bailie (Aus.) +2:01,
11. RICHARD VARGA (SR) +2:16

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA

MUŽI

K2 mužov na 1000 m - A-finále:
1. Max Rendschmidt, Marcus Gross (Nem.) 3:10,781 min,
2. Marko Tomičevič, Milenko Zorič (Srb.) 3:10,969,
3. Ken Wallace, Lachlan Tame (Aus.) 3:12,593,
4. Emanuel Silva, Joao Ribeiro (Portug.) 3:12,889,
5. Ričardas Nekriosius, Andrej Olijnik (Litva) 3:14,748,
6. Nicola Ripamonti, Giulio Dressino (Tal.) 3:14,883,
7. Tibor Hufnágel, Benjámin Ceiner (Maď.) 3:15,387,
8. ERIK VLČEK, JURAJ TARR (SR) 3:15,916 

K2 mužov na 200 m - A-finále:
1. Saul Craviotto, Cristian Toro (Šp.) 32,070,
2. Liam Heath, Jon Schofield (V. Brit.) +0,290,
3. Aurimas Lankas, Edvinas Ramanauskas (Lit.) +0,310,
4. Sándor Totka, Péter Molnár (Maď.) +0,340,
5. Ronald Rauhe, Tom Liebscher (Nem.) +0,410,
6. Nebojsa Grujič, Marko Novakovič (Srb.) +0,580,
7. Sebastien Jouve, Maxime Beaumont (Fr.) +0,620,
8. Ryan Cochrane, Hugues Fournel (Kan.) +1,690

C1 na 200 m - A-finále:
1. Jurij Čeban (Ukr.) 39,28,
2. Valentin Demjanenko (Azer.) +0,210,
3. Isaquias Queiroz Dos Santos (Braz.) +0,350,
4. De Ayala Alfonso Benavides Lopez (Šp.) +0,370,
5. Sasa Nadiradze (Gruz.) +0,540,
6. Andrej Kraitor (Rus.) +0,830,
7. čchiang li (Čína) +0,860,
8. Thomas Simart (Fr.) +0,900

ŽENY

A-finále K1 na 500 m:
1. Danuta Kozáková (Maď.) 1:52,49,
2. Emma Jorgensenová (Dán.) +1,830,
3. Lisa Carringtonová (Nový Zél.) +1,880,
4. Maryna Litvinčuková (Biel.) +1,980,
5. Franziska Weberová (Nem.) +2,060,
6. Yjü čou (Čína) +2,500,
7. Dalma Ružičičová Benedeková (Srb.) +2,600,
8. Inna Osipenková-Rodomská (Aserb.) +4,080

B-finále K1 na 500 m:
1. Jelena Anjušinová (Rus.) 1:57,20,
2. Špela Ponomarenková Janičová (Slov.) +0,340,
3. Teresa Portelová (Port.) +0,860,
4. Ewelina Wojnarowská (Poľ.) +0,960,
5. MARTINA KOHLOVÁSR) +1,01,
6. Karin Johanssonová (Švéd.) +1,160,
7. Rachel Cawthornová (V. Brit.) +1,270,
8. Bridgitte Ellenová Hartleyová (JAR) +4,690

BEDMINTON

ŽENY

Dvojhra - semifinále: 
Carolina Marínová (Šp.-1) - Li Süe-žuej (Čína-3) 2:0 (14, 16)
Sindhu V. Pusarlová (India-9) - Nozomi Okuharová (Jap.-6) 2:0 (19, 10)

Štvorhra žien - finále:
Misaki Macutomová, Ajaka Takahašiová (Jap.-1) - Christinna Pedersenová, Kamilla Rytterová-Juhlová (Dán.) 2:1 (-18, 9, 19)

Štvorhra - o 3. miesto:
Čung Kjung-un, Šin Sung-čchan (Kór. rep.-4) - Tchang Jüan-tching, Jü Jang (Čína-2) 2:0 (8, 17)

Konečné poradie

1. Misaki Macutomová, Ajaka Takahašiová (Jap.)

2. Christinna Pedersenová, Kamilla Rytterová-Juhlová (Dán.)

3. Čung Kjung-un, Šin Sung-čchan (Kór. rep.)

4. Tchang Jüan-tching, Jü Jang (Čína)

5. Vivian Kah Mun Hoo, Khe Wei Woon (Malajzia), Eefje Muskensová, Selena Pieková (Hol.), Nitya Krishinda Maheswariová, Greysia Poliiová (Indon.), Čchang Je Na, Lee So Hee (Kór. rep.) 

MUŽI

štvorhra - o 3. miesto:
Marcus Ellis, Chris Langridge (V.Brit.) - Čchaj Piao, Chung Wej (Čína) 2:1 (18, -19, 10)

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL

MUŽI

finále:

Alison Cerutti, Bruno Oscar Schmidt (Braz.) - Paolo Nicolai, Daniele Lupo (Tal.) 2:0 (19, 17)

o 3. miesto:

Alexander Brouwer, Robert Meeuwsen (Hol.) - Vjačeslav Krasilnikov, Konstantin Semenov (Rus.) 2:0 (21, 20)

JACHTING

MUŽI

Trieda 470 (po finálovej jazde)

1. Chorvátsko (Šime Fantela, Igor Marenič) 43 bodov

2. Austrália (Mathew Belcher, Will Ryan) 58

3. Grécko (Panajotis Mantis, Pavlos Kagialis) 58

4. USA 71

5. Veľká Británia 75, 6. Švédsko 79

7. Francúzsko 87

8. Rakúsko 87 

Trieda 49er (po finálovej jazde)

1. Nový Zéland (Peter Burling, Blair Tuke) 35

2. Austrália (Nathan Outteridge, Iain Jensen) 78

3. Nemecko (Erik Heil, Thomas Plössel) 83

4. Dánsko 98

5. Francúzsko 100

6. Veľká Británia 100

7. Argentína 111

8. Poľsko 118,3 

ŽENY

Trieda 49er (po finálovej jazde)

1. Brazília (Martine Graelová, Kahena Kunzeová) 48 bodov

2. Nový Zéland (Alex Maloneyová, Molly Meechová) 51

3. Dánsko (Jena Hansenová, Katja Steenová Salskovová-Iversenová) 54

4. Španielsko 60

5. Taliansko 82

6. Francúzsko 85

7. Holandsko 97

8. Veľká Británia 101

ATLETIKA

MUŽI

200 m (-0,5 m/s): 
1. Usain Bolt (Jam.) 19,78 s
2. Andre de Grasse (Kan.) 20,02
3. Christophe Lemaitre (Fr.) 20,02
4. Adam Gemili (V. Brit.) 20,12
5. Churandy Martina (Hol.) 20,13
6. Lashawn Merritt (USA) 20,19
7. Alonso Edward (Pan.) 20,23
8. Ramil Gulijev (Tur.) 20,43

400 m prekážky:
1. Kerron Clement (USA) 47,73 s,
2. Boniface Mucheru Tumuti (Keňa) 47,78,
3. Yasmani Copello (47,92),
4. Thomas Barr (Ír.) 47,97,
5. Annsert Whyte (Jam.) 48,07,
6. Rasmus Magi (Est.) 48,40,
7. Haron Koech (Keňa) 49,09

Guľa:
1. Ryan Crouser (USA) 22,52 m - nový olympijský rekord
2. Joe Kovacs (USA) 21,78
3. Tomas Walsh (N.Zéland) 21,36
4. Franck Elemba (Kongo) 21,20
5. Darlan Romani (Braz.) 21,02
6. Tomasz Majewski (Poľ.) 20,72
7. David Storl (Nem.) 20,64
8. O'Dayne Richards (Jam.) 20,64

Desaťboj:
1. Ashton Eaton (USA) 8893 b.
2. Kevin Mayer (Fr.) 8834
3. Damian Warner (Kan.) 8666
4. Kai Kazmirek (Nem.) 8580
5. Larbi Bourrada (Alž.) 8521
6. Leonel Suarez (Kuba) 8460
7. Zach Ziemek (USA) 8392
8. Thomas van der Plaetsen (Bel.) 8332

ŽENY:

400 m prek.:
1. Dalilah Muhammadová (USA) 53,13 s.
2. Sara Slott Petersenová (Dán.) 53,55
3. Ashley Spencerová (USA) 53,72
4. Zuzana Hejnová (ČR) 53,92
5. Ristananna Traceyová (Jam.) 54,15
6. Leah Nugentová (Jam.) 54,45
7. Janieve Russellová (Jam.) 54,56
8. Eilidh Doyleová (V.Brit.) 54,61

Oštep:
1. Sara Kolaková (Chor.) 66,18 m
2. Sunnette Viljoenová (JAR) 64,92
3. Barbora Špotáková (ČR) 64,80
4. Maria Andrejczyková (Poľ.) 64,78
5. Taciana Chaladovičová (Biel.) 64,60
6. Kathryn Mitchellová (Aust.) 64,36
7. Chuej-chuej Lyu (Čína) 64,04
8. Christina Obergföllová (Nem.) 62,92

VODNÉ PÓLO

MUŽI

o 5.-8. miesto:

Maďarsko - Brazília 13:4 (4:1, 3:0, 4:3, 2:0)

Grécko - Španielsko 9:7 (1:0, 2:1, 4:3, 2:3)

semifinále:

Čierna Hora - Chorvátsko 8:12 (3:4, 2:3, 1:1, 2:4)

Taliansko - Srbsko 8:10 (0:3, 2:3, 0:1, 6:3)

POZEMNÝ HOKEJ

MUŽI

O bronz:
Holandsko - Nemecko 1:1, 3:4 po rozstrele

finále:

Belgicko - Argentína 2:4 (1:3)

poradie:

1. Argentína

2. Belgicko

3. Nemecko

4. Holandsko

5. Austrália, India, Španielsko a Nový Zéland

9. Veľká Británia a Írsko

ZÁPASENIE 

ŽENY

voľný štýl - do 53 kg: 

1. Helen Louise Maroulisová (USA)

2. Saori Jošidová (Jap.)

3. Natalia Sinišinová (Azer.) a Sofia Magdalena Mattssonová (Švéd.)

5. Betzabeth Angelica Arguellová Villegasová (Ven.) a Čung Süe-čchun (Čína)

7. Mjong Suk Jong (KĽDR)

8. Isabelle Sambouová (Sen.)

voľný štýl - do 63 kg: 

1. Risako Kawaiová (Jap.)

2. Marija Mamašuková (Biel.)

3. Jekaterina Larionovová (Kaz.) a Monika Ewa Michaliková (Poľ.)

5. Elena Pirožkovová (USA) a Inna Tražukovová (Rus.)

7. Hafize Sahinová (Tur.)

8. Anastasija Grigorjevová (Lot.)

voľný štýl do 75 kg:

1. Erica Wiebeová (Kan.)

2. Guzel Maňjurovová (Kazach.)

3. Feng-liou Čang (Čína.) a Jekaterina Bukinovová (Rus.)

5. Vasilisa Marzaliuková (Biel.) a Annabel Laure Aliová (Kamer.)

7. Adeline Maria Grayová (USA)

8. Yasemin Adarová (Tur.)

BOX 

ŽENY

Semifinále (zdolané získali bronz):
Nicola Adamsová (V. Brit.) - Žen Cchan-cchan (Čína) 3:0
Sarah Ourahmouneová (Fr.) - Ingrit Lorena Valenciová Victoriová (Kol.) 2:0  

MUŽI

Semifinále do 56 kg (zdolaní získali bronz):
Shakur Stevenson (USA) - Vladimir Nikitin (Rus.) - Stevenson vyhral bez boja
Robeisy Ramírez (Kuba) - Murodjon Achmadalijev (Uzb.) 3:0

Semifinále do 75 kg (zdolaní získali bronz):
Arlen López (Kuba) - Kamran Šachsuvarly (Azer.) 3:0
Bektemir Melikuziev (Uzb.) - Mísael Uziel Rodríguez (Mex.) 3:0

poloťažká váha (do 81 kg):

finále:

Julio Cesar La Cruz (Kuba) - Adilbek Nijazimbetov (Kaz.) 3:0 (29:28, 29:28, 29:28)

konečné poradie

1. Julio Cesar La Cruz (Kuba)

2. Adilbek Nijazimbetov (Kaz.)

3. Mathieu Albert Daniel Bauderlique (Fr.) a Joshua Buatsi (V.Brit.)

5. Michel Borges (Braz.), Carlos Andres Mina (Ekv.), Abdelhafid Benchabla (Alž.), Tejmur Mammadov (Azer.)

VOLEJBAL

ŽENY

semifinále:

Srbsko - USA 3:2 (-20, 17, 21, -15, 13)

Čína - Holandsko 3:1 (27, -23, 27, 23)

HÁDZANÁ

ŽENY

Semifinále

Holandsko - Francúzsko 23:24 (13:17)
Nórsko - Rusko 37:38 pp (16:18, 31:31)

BASKETBAL

ŽENY

Semifinále

Španielsko - Srbsko 68:54 (20:9, 13:19, 20:10, 15:16)
Francúzsko - USA 67:86 (36:40)

SKOKY DO VODY

ŽENY

Skoky z 10 m veže

1. Žen Čchien 439,25 bodu

2. S' Ja-ťie (obe Čína) 419,40

3. Meaghan Benfeitová (Kan.) 389,20

4. Paola Espinosová (Mex.) 377,10

5. Melissa Wuová (Aus.) 368,30

6. Roseline Filionová (Kan.) 367,95

7. Kim Un-hyang (KĽDR) 357,90

8. Minami Itahašiová (Jap.) 356,60

TAEKWONDO

MUŽI

Do 68 kg:
1. Ahmed Abughaush (Jord.)
2. Alexej Denisenko (Rus.)
3. Joel Gonzalez Bonilla (Šp.) a Daehoon Lee (Kórea)
5. Jaouad Achab (Bel.) a Edgar Contreras (Ven.)

ŽENY

Do 57 kg:
1. Jade Jonesová (V. Brit.)
2. Eva Calvová Gomezová (Šp.)
3. Kimia Alizadeh Zenoorinová (Irán) a Hedaya Wahbaová (Egypt)
5. Raheleh Asemaniová (Bel.) a Nikita Glasnovic (Švéd.)

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL

MUŽI

o 3. miesto:
Alexander Brouwer, Robert Meeuwsen (Hol.) - Vjačeslav Krasilnikov, Konstantin Semenov (Rus.) 2:0 (21, 20)

Program zápasov MS v hokeji 2017

MS v hokeji 2017

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Základné štandardy práce pre realitné kancelárie
  2. Čím všetkým som si prešla, aby som sa naučila po anglicky
  3. Zabudnite na nové a neekologické PC. Je tu Refurbished!
  4. Volkswagen Arteon je výkladná skriňa technológií
  5. Yeme chce byť výnimočný obchod aj vďaka výnimočným zamestnancom
  6. Lepšie bývať na vidieku, alebo v meste? Hľadali sme výhody
  7. Poznáte pôvod slovenských slov? Otestujte sa
  8. Hyundai H350 je dokonale spoľahlivým partnerom pre biznis
  9. Plavba po Karibiku na luxusnej lodi
  10. Študenti majú na získanie 30 € ešte 20 dní
  1. Čím všetkým som si prešla, aby som sa naučila po anglicky
  2. Zabudnite na nové a neekologické PC. Je tu Refurbished!
  3. Základné štandardy práce pre realitné kancelárie
  4. Takmer polovicu porúch šikmých striech spôsobujú zlé doplnky
  5. Lepšie bývať na vidieku, alebo v meste? Hľadali sme výhody
  6. Yeme chce byť výnimočný obchod aj vďaka výnimočným zamestnancom
  7. Ukončil si 1.stupeň vysokoškolského štúdia a chceš pokračovať?
  8. Poznáte pôvod slovenských slov? Otestujte sa
  9. Volkswagen Arteon je výkladná skriňa technológií
  10. Cambridge Business School, škola novej doby
  1. Poznáte pôvod slovenských slov? Otestujte sa 10 637
  2. Plavba po Karibiku na luxusnej lodi 8 187
  3. Desať obľúbených miest v Chorvátsku 7 576
  4. Domácnosť, ktorá šetrí sama? Aj u nás je to už realitou 7 390
  5. Viete, čo kupujete? Ako rozoznať kvalitný chlieb od nekvalitného 6 467
  6. Lepšie bývať na vidieku, alebo v meste? Hľadali sme výhody 6 403
  7. Študenti majú na získanie 30 € ešte 20 dní 5 377
  8. Hyundai H350 je dokonale spoľahlivým partnerom pre biznis 4 807
  9. Sendvičová drevostavba v kostýme drevenice 2 763
  10. Yeme chce byť výnimočný obchod aj vďaka výnimočným zamestnancom 2 706

Téma: OH Rio 2016: Prehľad výsledkov


Hlavné správy zo Sme.sk

SVET

Minúta po minúte: Výbuch na koncerte v Manchestri neprežilo 22 ľudí

Polícia potvrdila, že vo vstupnej hale sa odpálil samovražedný atentátnik.

KOMENTÁRE

Teror siahol na deti

Útok na štadión plný mladých ľudí jasne naznačuje, že pre teroristov neexistujú hranice.

DOMOV

Politický geograf: Veľa ľudí nevie, koho si proti Kotlebovi vybrať

Kotleba ťaží aj zo slabej informovanosti.

ŠPORT

Cígera odmietli aj Višňovský, Handzuš, Országh a Bača

To, že hráči z NHL neprišli na šampionát, berie ako podraz.

Neprehliadnite tiež

Česi strácajú na najlepších. Za posledných päť rokov sú úspešnejší aj Slováci

Kanaďania po triumfoch v rokoch 2015 a 2016 nezavŕšili zlatý hetrik. Prinášame štyri zaujímavosti zo šampionátu.

Reprezentant Hrnka zatiaľ bez klubu, v hre je aj Nitra

Rodák spod Zobora nad ponukou reprezentovať nerozmýšľal. Na MS vydal zo seba sto percent, hovorí.